Modelism - RHC Forum: Concurs CSTA Bucuresti - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

Concurs CSTA Bucuresti MONO1, MONO2, SAW

#1 Useril este offline   Zue 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1495
  • Inregistrat: 05-January 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 21 March 2011 - 10:09 PM

Anul acesta CSTA Bucuresti va organiza un concurs pentru MONO1,MONO2, SAW1 si SAW2, de fapt incercam sa-l tinem pe parcursul al citorva etape(daca ne iese bine in final va fi un campionat).
Concursul se va tine pe lacul de la Baneasea din fata clubului. Intentionam sa se tina din doua in doua saptamini, o saptamina SAW si MONO1 iar urmatoarea SAW si MONO2. Fiinca este organizat de club se va cere o taxa de participare si o garantie pt. transponder pentru cei ce participa la MONO(cronometrarea se face electronic.Intrarea in cometitie nu este limitata doar pentru sportivii care fac parte dintr-un club afiliat FRM(Federatia Romina de Modelism),dar exista o diferentiere referitoare la taxa de participare intre sportivii inscrisi intr-un club afiliat FRM si cei care nu fac parte dint-un club afiliat FRM.
Nu stiu exact care vor fi datele in care se va tine concursul (prima data ar fi sfirsitul lui aprilie 2011 inceputul lui mai 2011) si nici care va fi valoarea exacta a taxei de participare(sper ca pina la sfirsitul saptaminii sa se stabileasca exact. Mai jos aveti parte tehnica pentru concurs.

Regulament
Se accepta inscrierile formale trimise pe mail la urmatoarea adresa: iorteam@yahoo.com pana sa se achite taxa. Taxa de participare va fi folosita exclusiv pentru achizitionarea fondului de premiere,cupe si eventualele cheltuieli ce vor fi facute pentru organizarea concursului (inclusiv prezenta observator federal).Taxa de participare se achita pentru fiecare clasa de navomodel inscris in concurs.
Participantii la cursele de MONO1 sau MONO2 vor trebuii sa achite garantia pentru transponder in valoare de …..RON (suma va fi returnata dupa predarea tanspoderului si verificarea acestuia)

Regului Generale:
MONO
Concursul de MONO 1 si Mono 2 se va defasura dupa regulile NAVIGA.

SAW
Concursul de SAW va fi precedat de o sesiune de antrenament controlat, pentru ca participantii sa-si poate regla barcile si sa faca dovada ca le pot controla. Barcile necontrolabile nu vor fi admise in concurs(taxa de participare nu poate fi returnata).
Lungimea traseului este de 100 metri in linie dreapta.
Concursul se va desfasura prin elimiare (vezi exemplul nr.1 din anexa 2).
La START se vor alinia doar doi concurenti, cistigator va fi declarat cel care trece primul linia de sosire.In cazul in care nu este clara victoria unui concurent, arbitru va decide cistigatorul dupa vizionarea inregistrarii video de la linia de sosire(nu se paote face contestatie la decia arbitrului). Cistigatorul mansei va primii cite 1 punct iar cel care pierde 0 puncte. Fiecare concurent va avea trebuii sa alege cu toti ceilalti concurenti in doua manse pe fiecare etapa. In functie de numarul de participanti (se va stabilii la sedinta tehnica din inaintea concursului) cele doua manse se pot tine una dupa alta (cei doi concurenti aliniati la START pot efectua a doua mansa inediat fara a parasii linia de START) sau a doua mansa se poate tine dupa ce toti concurentii au efectuat prima mansa.
Daca un concurent are de efectuat peste 10 plecari de la START mansele se vor tine separat. La adoua mansa se pot schimba acumulatorii cu alti incarcati.In finala este permisa schimbarea acumulatorilor.
Concurentul trebuie sa stabata traseul in 60 secunde, astfel primeste 0 puncte indiferent daca a trecut primul de lina de SOSIRE.
Finala este formata din ultimii doi cocurenti care ramin in concurs.
Daca exista egalitate de puncte intre doi concurenti si aceasta egalitate afecteaza trecerea in etapa urmatoare, atunci se va tine o singura cursa de departajare iar cistigatorul va avea avantajul trecerii in etapa urmatoare.

Reguli tehnice generale:
SAW 1
Este permis orice tip de navomodel cu orice fel de elice (submersa, semi, intubata). Este permisa orice
dimensiune si orice pas pt. elice.
Sunt permisi accumulatori de orice tip, pina la 4 S Lipo sau echivalent pentru LiFe, NiMh, Pb.Sunt admisi in navomodele mai multe packuri de accumulatori atit cit se respecta tensiunea, nu conteaza greutatea packului de accumulatori.Nu este permisa schimbarea acumulatorilor pina la finala.
Tipul de motor: orice tip de motor (Brushed, Brushless), orice dimensiune, orice KV.
Traseul este in linie dreapta pe distanta de 100m.
Modelul trebuie sa fie prevazut cu intrupator general de curent montat in afara navomdelului, cit mai accesibil cu putinta.Intrerupatorul va fi montat in serie cu accumulatorul. Daca se foloseste BEC extern sau acumulatori pentru alimentarea receptorului trebuie prevazut un intrerupator separat pentru receptie.

SAW 2
Este permis orice tip de navomodel cu orice fel de elice (submersa, semi, intubata). Este permisa orice
dimensiune si orice pas pt. elice.
Sunt permisi accumulatori de orice tip, minim 5 S Lipo sau echivalent pentru LiFe, NiMh, Pb.Sunt admisi in navomodele mai multe packuri de accumulatori atit cit se respecta tensiunea.Nu este permisa schimbarea acumulatorilor pina la finala.
Tipul de motor: orice tip de motor (Brushed, Brushless), orice dimensiune, orice KV.
Traseul este in linie dreapta pe distanta de 100m.
Modelul trebuie sa fie prevazut cu intrupator general de curent montat in afara navomdelului, cit mai accesibil cu putinta.Intrerupatorul va fi montat in serie cu accumulatorul. Daca se foloseste BEC extern sau acumulatori pentru alimentarea receptorului trebuie prevazut un intrerupator separat pentru receptie.


MONO1
Este orice dimensiune de navomodel tip mono-coca, cu elice aflata in spatele barci semi-imersata
Tipul de motor: orice tip de motor (Brushed, Brushless), orice dimensiune, orice KV.
Sunt permisi accumulatorii din Anexa 1(extras naviga)
Acumulatorii trebuie sa aiba la intrarea in cursa maxim 4,2V/Celula Lipo(masurabil pe bucla mufei de siguranta-fara a desface barca); la iesirea din cursa acumulatorii trebuie sa aiba minim 3,0V/Celula Lipo(masurabil). Ne respectarea acestor valori masurate la acumulatori duce la eliminarea concurentului din mansa curenta.
Modelul trebuie sa fie prevazut cu intrupator general de curent montat in afara navomdelului, cit mai accesibil cu putinta.Intrerupatorul va fi montat in serie cu accumulatorul. Daca se foloseste BEC extern sau acumulatori pentru alimentarea receptorului trebuie prevazut un intrerupator separat pentru receptie.
Traseul este in oval, cursa (mansa) dureaza 6 minute
Modelul trebuie prevazut cu suport pentru numerele de concurs, pozitionat astfel incit sa numarul sa fie vizibil din ambele parti ale modelului. Numarul se va prinde de suport cu minim 1 surub si piulita M3

MONO2
Este orice dimensiune de navomodel tip mono-coca, cu elice aflata in spatele barci semi-imersata
Tipul de motor: orice tip de motor (Brushed, Brushless), orice dimensiune, orice KV.
Sunt permisi accumulatorii din Anexa 1(extras naviga)
Acumulatorii trebuie sa aiba la intrarea in cursa maxim 4,2V/Celula Lipo(masurabil pe bucla mufei de siguranta-fara a desface barca); la iesirea din cursa acumulatorii trebuie sa aiba minim 3,0V/Celula Lipo(masurabil). Ne respectarea acestor valori masurate la acumulatori duce la eliminarea concurentului din mansa curenta.
Modelul trebuie sa fie prevazut cu intrupator general de curent montat in afara navomdelului, cit mai accesibil cu putinta.Intrerupatorul va fi montat in serie cu accumulatorul. Daca se foloseste BEC extern sau acumulatori pentru alimentarea receptorului trebuie prevazut un intrerupator separat pentru receptie.
Traseul este in oval, cursa (mansa) dureaza 6 minute
Modelul trebuie prevazut cu suport pentru numerele de concurs, pozitionat astfel incit sa numarul sa fie vizibil din ambele parti ale modelului. Numarul se va prinde de suport cu minim 1 surub si piulita M3

Fisiere atasate


tel.0745026562
0

#2 Useril este offline   dily 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1383
  • Inregistrat: 03-September 06
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI - BERCENI

Postat 21 March 2011 - 10:29 PM

Buna initiativa, fiind membru al clubului sigur ca voi participa cu cate un model la toate probele. Insa un singur lucru nu cred ca fac....acea bucla de contact inestetica pe navomodel caruia nu i vad rostul, sa nu mai vorbim de faptul ca orice sistem de mufare in plus duce la pierderi de curent. Sigur ca imi asum intreaga raspundere in acest caz daca vre-un "recuperator" isi pierde degetelele din cauza elicii de pe barca mea.
nr. de telefon......
0744.35.25.89
0727.88.75.46
0

#3 Useril este offline   CornelP 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 538
  • Inregistrat: 13-June 09
  • Location:Bucuresti

Postat 22 March 2011 - 09:52 AM

Dily, chiar daca intr-adevar o mufa prost facuta arata urat si nu functioneaza bine, conform regulamentului Naviga nu poti nici macar sa inscrii barca in concurs, cu atat mai putin sa si concurezi cu ea...
Promit ca ti le fac eu pe toate... :unsure:
0

#4 Useril este offline   iony 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2345
  • Inregistrat: 06-April 07

Postat 22 March 2011 - 03:20 PM

mda naspa treaba cu transporderele din ce am vazut pe net pretul unuia este in jur de 100- 300ron deci garantia cred ca va fi cel putin 100ron . Ar mai trebui sa ni se spuna si ce fel de transpordere putem folosi ca am inteles ca sunt mai multe feluri care nu sunt toate compatibile poate ne luam noi unul
cat despre intrerupatoare eu unul sunt de acord cu ele chiar daca poate uneori sunt incomode si inestetice
as fi curios care va fi taxa pentru fiecare clasa
deci pentru mono1,mono 2 saw1,saw2 ??? cat despre afilierea la un club o sa ma duc saptamana asta la ploiesti la clubul copiilor sa ma inscriu am vb cu domnul prof savulescu si sa vedem cum facem
in aprilie voi concura sigur la mono 1 nu stiu la mono 2 sa vedem ,barca cu hardware-ul este pe drum dar va mai fi nevoie de acumulatori si un mot puternic .

Aceasta postare a fost editata de iony: 22 March 2011 - 03:25 PM

0

#5 Useril este offline   dily 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1383
  • Inregistrat: 03-September 06
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI - BERCENI

Postat 23 March 2011 - 02:51 PM

:girl_devil: :db:

Vezi postareaCornelP, la 22 March 2011 - 09:52 AM, a spus:

Dily, chiar daca intr-adevar o mufa prost facuta arata urat si nu functioneaza bine, conform regulamentului Naviga nu poti nici macar sa inscrii barca in concurs, cu atat mai putin sa si concurezi cu ea...
Promit ca ti le fac eu pe toate... :p



Ok...nu vreau sa fiu mai catolic decat papa......cu mufe sa fie bre.....
nr. de telefon......
0744.35.25.89
0727.88.75.46
0

#6 Useril este offline   usulica 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 13-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Colentina
  • Interests:modelism ( navo , auto ) , arte martiale , calatorii , colectii , carti , filme

Postat 01 April 2011 - 02:20 AM

Vezi postareadily, la 21 March 2011 - 10:29 PM, a spus:

Buna initiativa, fiind membru al clubului sigur ca voi participa cu cate un model la toate probele. Insa un singur lucru nu cred ca fac....acea bucla de contact inestetica pe navomodel caruia nu i vad rostul, sa nu mai vorbim de faptul ca orice sistem de mufare in plus duce la pierderi de curent. Sigur ca imi asum intreaga raspundere in acest caz daca vre-un "recuperator" isi pierde degetelele din cauza elicii de pe barca mea.

Si eu sunt de acord ca e o buna initiativa, dar sunt de acord si cu parerea lui Dily ca bucla de contact e inestetica si nu prea isi are rostul ... mai ales in cazul unor participanti care nu fac parte din nici un club afiliat FRM!
Cu regulamentul asta cum va asteptati sa atrageti noi membrii sau noi participanti la concursuri?
In fine, cit va fi pina la urma taxa de participare si cum e cu garantia pt transponder?
Only performance matters!!!
0722733067 / 0744977799 / 0768740960 / 0771661458
YM: cbanica1 , MSN: cbanica
0

#7 Useril este offline   Zue 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1495
  • Inregistrat: 05-January 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 April 2011 - 11:02 AM

regulamentul nu este facut de mine, Naviga este cea responsabila si cum Romania este afiliata la Naviga se va concura dupa aceste regului, inclusiv concursul din toamna de la Galati se va desfasura dupa Naviga(atit FSRV cit si MONO)
tel.0745026562
0

#8 Useril este offline   Shumica 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 831
  • Inregistrat: 22-May 06

Postat 08 April 2011 - 08:17 PM

Bafta la concurs baieti :yahoo:
Si ieri va fi o zi !
0

#9 Useril este offline   usulica 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 13-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Colentina
  • Interests:modelism ( navo , auto ) , arte martiale , calatorii , colectii , carti , filme

Postat 09 April 2011 - 02:09 AM

Vezi postareaZue, la 01 April 2011 - 11:02 AM, a spus:

regulamentul nu este facut de mine, Naviga este cea responsabila si cum Romania este afiliata la Naviga se va concura dupa aceste regului, inclusiv concursul din toamna de la Galati se va desfasura dupa Naviga(atit FSRV cit si MONO)

merci adi pt raspuns!
dar tot nu mi-a zis nimeni cit va fi taxa de participare si cum e cu garantia pt transponder! :angry2:
Only performance matters!!!
0722733067 / 0744977799 / 0768740960 / 0771661458
YM: cbanica1 , MSN: cbanica
0

#10 Useril este offline   Zue 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1495
  • Inregistrat: 05-January 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 03 May 2011 - 06:10 PM

S-a stabilit data concursului:

Saimbata 04.06.2011
  • SAW mansa 1 ora 10.00
  • MONO1 ora 12.00

Duminica 05.06.2011
  • SAW mansa 2 ORA 9.30
  • MONO2 ora 12.00


Taxa de participare pt cei neligitimati este de 45RON/Clasa si pt. legitimati este de 35RON/Clasa
tel.0745026562
0

#11 Useril este offline   Zue 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1495
  • Inregistrat: 05-January 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 May 2011 - 04:08 PM

Regulamentul Complet, inscrierea se va face aici pe site sau pe email: babn76@yahoo.com

Fisiere atasate


tel.0745026562
0

#12 Useril este offline   iony 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2345
  • Inregistrat: 06-April 07

Postat 05 May 2011 - 05:13 PM

eu ma inscriu
stefan ionel- CAMPINA legitimat la PALATUL COPIILOR PLOIESTI
clasa -mono1
0

#13 Useril este offline   CornelP 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 538
  • Inregistrat: 13-June 09
  • Location:Bucuresti

Postat 05 May 2011 - 05:32 PM

Hai sa continuam:
Cornel Porcoteanu, legitimat CSTA Bucuresti, Mono1, Mono2, SAW
Calin Porcoteanu, legitimat CSTA Bucuresti, Mono 1 (Junior)
0

#14 Useril este offline   iony 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2345
  • Inregistrat: 06-April 07

Postat 05 May 2011 - 08:13 PM

pana aici toate frumoase dar as avea si eu o problema si anume, taman in ziua de 04-06-2011 trebuie sa ai iau motul finului meu din bucuresti si as vrea sa schimbam cursa de saw cu ,cursa de mono 1 adica mono 1 sa se tina de la 10 dimineata
ca de mot fara nas nu se poate nu :)
0

#15 Useril este offline   Wubu 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 188
  • Inregistrat: 07-November 07

Postat 05 May 2011 - 08:45 PM

Si eu ma inscriu.
Tuca Mighel- legitimat la CSU Galati
clasa -mono 1
-mono 2

Si la mai mareee! :)
0

#16 Useril este offline   iony 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2345
  • Inregistrat: 06-April 07

Postat 05 May 2011 - 08:48 PM

si ar mai fi ceva zic eu daca se vrea sa zicem fiecare si cu ce barca venim si cu cate celule concuram
ce parere aveti ?
0

#17 Useril este offline   dily 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1383
  • Inregistrat: 03-September 06
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI - BERCENI

Postat 05 May 2011 - 09:18 PM

Eu ma confrunt cu o lipsa acuta de barci.....poate ma bag la saw
nr. de telefon......
0744.35.25.89
0727.88.75.46
0

#18 Useril este offline   mandealucian 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 291
  • Inregistrat: 06-December 09
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 05 May 2011 - 09:31 PM

Eu cred ca ma bag la Mono1 si SAW...
0

#19 Useril este offline   Wubu 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 188
  • Inregistrat: 07-November 07

Postat 05 May 2011 - 10:01 PM

Hai tu Dily! :clapping:
0

#20 Useril este offline   fulgerica 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2235
  • Inregistrat: 31-July 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:vintage

Postat 13 May 2011 - 01:28 PM

mono 1 si saw 1, aceeasi barca.
Laser frate!
"Drona este pt modelism exact ce este maneaua in muzica" - Epicur
0

#21 Useril este offline   Wubu 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 188
  • Inregistrat: 07-November 07

Postat 13 May 2011 - 09:22 PM

Vezi postareaiony, la 05 May 2011 - 08:48 PM, a spus:

si ar mai fi ceva zic eu daca se vrea sa zicem fiecare si cu ce barca venim si cu cate celule concuram
ce parere aveti ?

Eu vin cu No Step 2 si o sa merg cu 2 sau 4 celule in functie de cursa.
0

#22 Useril este offline   RC1 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 453
  • Inregistrat: 25-July 08

Postat 13 May 2011 - 10:48 PM

Acum am vazut topic
Eu vin la Mono 1; Mono 2; La saw nu stiu unde se incadreaza catul meu twin. De felul lui el merge pe un motor cu 4s dar practic am doua circuite fiecare cu 4s... Prin regulament nu am vazut nici o limitare la nr motoare deci ar trebui sa fie ok :rofl:
0

#23 Useril este offline   dily 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1383
  • Inregistrat: 03-September 06
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI - BERCENI

Postat 14 May 2011 - 07:30 AM

Deci....
Vasilief Laurentiu - legitimat CSTA Bucuresti
Ma inscriu la proba de SAW - Barca : H&M Intruder , 5-6 cel LIPO
Desi detin modele ca sa pot participa si la celelalte clase, intrucat nu am reusit ( din cauza timpului fireste )sa le fializez in totalitate, si nu le-am testat la vreo sesiune da antrenament nu cred ca voi participa decat la proba de SAW.
nr. de telefon......
0744.35.25.89
0727.88.75.46
0

#24 Useril este offline   RC1 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 453
  • Inregistrat: 25-July 08

Postat 14 May 2011 - 09:33 AM

Vezi postareaRC1, la 13 May 2011 - 10:48 PM, a spus:

Acum am vazut topic
Eu vin la Mono 1; Mono 2; La saw nu stiu unde se incadreaza catul meu twin. De felul lui el merge pe un motor cu 4s dar practic am doua circuite fiecare cu 4s... Prin regulament nu am vazut nici o limitare la nr motoare deci ar trebui sa fie ok ;)

CSTA buc si eu..
0

#25 Useril este offline   CornelP 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 538
  • Inregistrat: 13-June 09
  • Location:Bucuresti

Postat 23 May 2011 - 11:14 AM

Domnilor, aveti ceva impotriva daca, din mai multe motive, am amana concursul cu o saptamana?

Multumesc pentru atentie.
0

#26 Useril este offline   mandealucian 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 291
  • Inregistrat: 06-December 09
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 23 May 2011 - 04:26 PM

Eu ma bucur ca se amana cu o saptamana concursul... :yahoo:
0

#27 Useril este offline   iony 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2345
  • Inregistrat: 06-April 07

Postat 23 May 2011 - 06:48 PM

eu sunt 50 -50 deja graficul de lucru s-a facut :yahoo:
0

#28 Useril este offline   dily 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1383
  • Inregistrat: 03-September 06
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI - BERCENI

Postat 23 May 2011 - 08:36 PM

Vezi postareaCornelP, la 23 May 2011 - 11:14 AM, a spus:

Domnilor, aveti ceva impotriva daca, din mai multe motive, am amana concursul cu o saptamana?

Multumesc pentru atentie.

....aprob pozitiv....

Poate am si eu timp sa fac un up-grade la coaja mea sa depasesc bariera psihologica de 28 km pe ora. :blush: Macar 30 ce dracu.... ^_^

Dar e greu....dorm 5-6 ore pe noapte si mai sunt si indragostit.....nu se pupa una cu alta....

Aceasta postare a fost editata de dily: 23 May 2011 - 08:40 PM

nr. de telefon......
0744.35.25.89
0727.88.75.46
0

#29 Useril este offline   liky 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 23-May 11

Postat 24 May 2011 - 07:48 PM

salut! vin si eu dar sa stiu exact data
vin cu un mono 2
0

#30 Useril este offline   RC1 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 453
  • Inregistrat: 25-July 08

Postat 24 May 2011 - 11:33 PM

Eu am rezervat concediu dupa concurs :yahoo: deci pot fie pe 4 fie pe 25...
0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro