Modelism - RHC Forum: Hartie DECAL - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Hartie DECAL

#1 Useril este offline   savacs 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 06-January 05

Postat 06 January 2005 - 02:33 PM

Nu sunt pasionat de aero, navomodelism, dar sunt pasionat de confectionarea pestisorilor artificiali din lemn si ma intrebam daca nu stiti cumva de unde se poate cumpara HARTIE DECAL alba, pt imprimanta inc sau laserjet. Nu conteaza.
Vreau sa-mi fac eu desenele pe care vreau sa le pun pe pestisor, pt k vor iesi mult mai reale. E foarte greu de facut detaliul cu pensula. Am gasit situri de pe care se poate comanda asaceva, doar k sunt din state si ma taxeaza de mor la pret. Poate stiti ceva importatori de asa ceva.

Va multumesc anticipat!!
0

#2 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 06 January 2005 - 05:35 PM

Chiar nimeni nu mai face pestisori artificiali din lemn ? Chiar ma intereseaza .
DT
0

#3 Useril este offline   savacs 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 06-January 05

Postat 07 January 2005 - 02:40 PM

Oricum pe hartie decal poti face ce desene vrei tu. Poate cum tu esti aerohoolic te-ar interesa sa faci niste actzibilte mai deosebite, daca te duce imaginatia.
Am vazut discutii despre decaluri si m-am gandit k poate cineva stie de unde se poate cumpara sau comanda la noi in tara asa ceva. Asta nu vad de ce nu te-ar interesa!
0

#4 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 07 January 2005 - 03:01 PM

N-o lua chiar in nume de rau! Mai glumim sau poate chiar nu glumea! Subiectul e interesant! Am auzit multe discutii de decaluri ca ori sunt lipsa de prin cutii, ca nu se potrivesc sau ca sunt urate. Nici nu stiam ca se pot face acasa! Mergem la cautat pe net... Eu faceam poze pe hartie speciala, prin imprimare cu jet, dar nu cred ca-i ce spui tu. Incerc sa ma lamuresc cat mai repede. Fondul e transparent sau opac? Cum se face trecerea pe model? Cu apa?

PS. Tocmai caut pe net firme. Poate are asta? http://www.romwin.cc...liste/e0038.htm

Posibil ca cellotape sa fie o denumire a materialului pe care se face decalul? Pe bune ca nu stiu!

Una care posibil sa aiba ceva: http://www.emma.ro/services.php Dar trebuie intrebat de hartie din moment ce fac imprimarile...

Aceasta postare a fost editata de bitex: 07 January 2005 - 03:08 PM

Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#5 Useril este offline   savacs 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 06-January 05

Postat 08 January 2005 - 06:23 PM

Eu am gasit exact de ce am nevoie pe www.decal-paper.com si pe www.papilio.com, doar k sunt doua firme din state. Am ceva prieten in state, dar adca tot am aflat de treaba asta m-am gandit sa fac rost mai repede nu in vara cand vine el.
M-am gandit k poate se gaseste si la noi(putine sanse), dar nu strica sa intreb. N-am stiut unde sa intreb altundeva, mai ales k stiam k "VOI" folositi asa ceva.
Am mai intrebat la ceva firma care importa diferite treburi(Romania Forever) si a spus k daca-i dau un site atunci importa, dar pt alte tari taxa postala este de 5 ori mai mare decat la ei+ taxele noastre vamale pt produse din state. Poate gasiti ceva site european cu asa ceva(eu n-am gasit) sau poate stie cineva.

@moderatori eventual daca puteti muta topicul undeva unde intra cam toti(aero/navo-modelisti)!!(e doar o idee)
0

#6 Useril este offline   savacs 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 06-January 05

Postat 08 January 2005 - 06:32 PM

am trimis cate un mail la fiecare dintre adresele de care mi-a scris. Astept raspuns si va anuntz de ce mi-au zis.


Mersi!
0

#7 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 20 January 2005 - 07:01 PM

Vezi ca Navigator a gasit un site beton http://homepages.ihug.co.nz/~atong/
Aici gasesti mai multe link-uri pentru decal-uri.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro