Modelism - RHC Forum: TxRx complet 1.3GHz 500mW - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

TxRx complet 1.3GHz 500mW ochelari inclusi si multe altele

#1 Useril este offline   bizu 

  • ---
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 996
  • Inregistrat: 14-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodele

Postat 20 February 2011 - 05:35 PM

Asadar,
Sistem FPV complet, mai putin OSD ul.
Cuprinde Tx 8 canale 500mW cu radiator, Rx 12canale cumparate de la "spanioli".
Alimentator 12 - 5V (de fapt, un BEC extern de 2A), pentru Ochelari si monitor.
Ochelari FPV, citez din specificatiile fabricantului: LCD 800x225 unghi 24 grade, display 36 inci la 2m.
Ochelarii au o toarta rupta pentru ca eu am capul mare dar poate fi usor reparata sau inlocuita cu prindere elastica (eu asa as face).
Tot setul de cabluri si adaptoare de la ochelari si de la TxRx (o multime).
Un monitor de 7" care de fapt este televizor portabil (nici n-am verificat macar partea de TV) montat intr-o cutie "obscura" cu montant pentru trepied.
Trepied cu husa pentru transport (vedeti in poze). Acumulator LiPo 11/1300mA care are 3 zboruri pe un Polaris.
Pot da si un acumulator UPS de 12/7.2A dar e destul de vechi (duce o jumatate de zi de joaca).
Pentru transportul ochelarilor, cablurilor si alte lucruri necesare la cimp, am folosit o geanta care face acum parte din livrare.
Asadar, toate cele de mai sus costa 550RON. As prefera sa evit posta (se aduna un volum destul de mare). Nu doresc schimburi.

Pentru 750 Ron primiti toate cele de mai sus dar si un Mentor de la Multiplex modificat pentru FPV , pusher. Este echipat cu motor asortat (nu mai stiu codul) de la HK, necesita un regulator de 40A.
Doua servo mini ECO16 pe coada V inversat si doua mini pe eleroane. Se da evident, cu elice si adaptor. In partea frontala, asa cum vedeti in poze, este adaptata o montura dome pentru camera.
Camera, inclusa, este de 420 linii cu alimentare la 12V.
Bonus la toata povestea, un HAL2100 care nu este montat pe model, va fi placerea noului proprietar. Aici trebuie un pic studiat pentru ca am impresia ca HAL nu stie coada V dar se poate realiza cu un mixer pentru coada V astfel incit, atit statia cit si HAL sa "vada" coada normala, apoi mixerul cu pricina, apoi servouri. Trebuie sa mearga.
In aceasta varianta, posta este exclusa.

Bafta
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro