Modelism - RHC Forum: Cluburi navomodelism, competitii si regulamente - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Cluburi navomodelism, competitii si regulamente

#1 Useril este offline   MR-JW 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 521
  • Inregistrat: 15-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 February 2011 - 04:38 PM

Buna,
Am facut navomodelism si mi s-a reaprins dorinta dupa vreo 20 de ani. Ma intereseaza ce cluburi de navomodelism mai sunt active in Bucuresti sau in apropiere.Pe vremuri in Bucuresti erau CSTA, IMGB si Soimii Tarom, acum nu mai stiu, la ultimele 2 am activat si eu pentru o scurta perioada sub indrumarea lui Radu Dulgheru.
De asemenea ma intereseaza ce clase de concurs mai sunt valabile la ora actuala fiidca pe Federatia Romana de Navomodelism nu am gasit mai nimic, ultima actualizare era din 2009 referitoare la concursuri. Pe vremuri stiu ca ne luam dupa Naviga din punct de vedere regulament, dar acum nu mai stiu.
POATE MA LUMINEAZA CINEVA .
0

#2 Useril este offline   Zue 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1495
  • Inregistrat: 05-January 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 February 2011 - 05:41 PM

Din ce stiu in Bucuresti sunt: CSTA, SPORTUL(nu stiu daca este acelasi cu cel de la Palatul Copiilor)
Regulamentul, se merge dupa Naviga.
Pina la Sfirsitul lui martie apare circulara cu ce concusuri sunt in Romania sub patronajul federatiei.De anul acesta s-au intodus clasele de Mono1, Mono2.In curind o sa se anunte si concursul de la CSTA: Mono1, Mono2 si Drag Rcae (se intrec in linie dreapta pe 100m cite 2 barci)
tel.0745026562
0

#3 Useril este offline   Wubu 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 188
  • Inregistrat: 07-November 07

Postat 11 February 2011 - 09:09 PM

Vezi postareaMR-JW, la 11 February 2011 - 04:38 PM, a spus:

Buna,
Am facut navomodelism si mi s-a reaprins dorinta dupa vreo 20 de ani. Ma intereseaza ce cluburi de navomodelism mai sunt active in Bucuresti sau in apropiere.Pe vremuri in Bucuresti erau CSTA, IMGB si Soimii Tarom, acum nu mai stiu, la ultimele 2 am activat si eu pentru o scurta perioada sub indrumarea lui Radu Dulgheru.
De asemenea ma intereseaza ce clase de concurs mai sunt valabile la ora actuala fiidca pe Federatia Romana de Navomodelism nu am gasit mai nimic, ultima actualizare era din 2009 referitoare la concursuri. Pe vremuri stiu ca ne luam dupa Naviga din punct de vedere regulament, dar acum nu mai stiu.
POATE MA LUMINEAZA CINEVA .

Salut, intra pe site-ul http://www.frmd.ro/ si o sa vezi acolo clasele de concurs.
Plus cele de care spunea Zue pe care urmeaza sa le treaca in program.
Chiar daca nu mai gasesti locuri in Bucuresti te poti legitima la un club din tara si te prezinti la concurs cu ce ai.
Abia te asteptam.
0

#4 Useril este offline   usulica 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 13-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Colentina
  • Interests:modelism ( navo , auto ) , arte martiale , calatorii , colectii , carti , filme

Postat 03 March 2011 - 04:29 AM

Vezi postareaWubu, la 11 February 2011 - 09:09 PM, a spus:

Salut, intra pe site-ul http://www.frmd.ro/ si o sa vezi acolo clasele de concurs.
Plus cele de care spunea Zue pe care urmeaza sa le treaca in program.
Chiar daca nu mai gasesti locuri in Bucuresti te poti legitima la un club din tara si te prezinti la concurs cu ce ai.
Abia te asteptam.

salut wubu!
asa cum am vb si cu zue suntem curiosi care sunt noile reglementari si pt mono si hydro pt anul asta si nu numai!
eu si frati-miu zaxx ne vom inscrie luna asta , speram , la un club pe undeva iar in curind vom participa si noi cu mono1 si 2 dar si hydro dar inca nu suntem pregatiti pe partea asta... vom vedea!
si apropos... cum se procedeaza daca noi suntem in bucuresti si nu mai gasim locuri la nici un club aici in bucuresti?
keep in touch man! :)
Only performance matters!!!
0722733067 / 0744977799 / 0768740960 / 0771661458
YM: cbanica1 , MSN: cbanica
0

#5 Useril este offline   Zue 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1495
  • Inregistrat: 05-January 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 March 2011 - 02:32 PM

Incepind de anul acesta sunt incluse in cadrul FRMD toate clasele de navomodele, dar anul acesta se va tine concurs doar pentru Mono1 si Mono2, urmind ca de la anul sa se tina concurs si pentru Hydro1 si Hydro2.
Calendarul competitional de anul acesta AICI
tel.0745026562
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro