Modelism - RHC Forum: Traxxas Rustler - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Traxxas Rustler review, poze, video, probleme etc. Evaluare topic: -----

#61 Useril este offline   lamav4 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1133
  • Inregistrat: 19-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, sector 2

Postat 30 March 2011 - 09:04 AM

Gata am reparat masina, mai trebuie sa se usuce un pic afara si o scot pentru teste:
- am strans toate suruburile care se desfaceau ( bascule, sasiu ) la unele le-am pus Picatura
- am lipit si cauciucurile tot cu Picatura
- am schimbat uleiul din amortizoare care era plin de pamant cu hobbytech 350 cps la toate amortizoarele
- am pus un servosaver universal, nou
- si servo nou blue Blue Bird BMS-621DMG+HS 7.2kg, 0.10s
- amortizoarele de pe spate le-am mutat in ultima gaura (de pe bascula) dinspre cauciuc ca sa fie mai stabila masina
- mai am niste distantiere pentru amortizoare de pus dar nu stiu ce marime sa pun, cred ca o sa le aleg pe cele mai late, sper sa nu imi topaie pe pista.

Multumesc Youtube :D pentru:

- cum sa scot servo:


- cum sa schimb uleiul din amortizoare:


- cum sa setez Endpoint:
http://www.youtube.com/watch?v=IShP13NAqgg

- cum sa inversez servo cand dadeam stanga din telecomanda si masina vira dreapta:
http://www.youtube.com/watch?v=ce6pJbJ0ftc


Poate ii mai este de folos si altcuiva :)

- cum sa setez Endpoint:
http://www.youtube.com/watch?v=IShP13NAqgg

- cum sa inversez servo cand dadeam stanga din telecomanda si masina vira dreapta:
http://www.youtube.com/watch?v=ce6pJbJ0ftc


Poate ii mai este de folos si altcuiva :drinks:
Fan Nokia.
0

#62 Useril este offline   lamav4 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1133
  • Inregistrat: 19-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, sector 2

Postat 30 March 2011 - 09:12 AM

- cum sa setez Endpoint:


- cum sa inversez servo cand dadeam stanga din telecomanda si masina vira dreapta:

Fan Nokia.
0

#63 Useril este offline   davidd 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 371
  • Inregistrat: 23-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Zalau;Cluj-Napoca
  • Interests:Everything

Postat 06 April 2011 - 02:25 PM

Salut din nou, va prezint my RTR traxxas rustler (RTR= ready to race :unsure: )
modificarile facute:
-coborat garda la sol prin ajustarea pozitiilor suspensiilor, se vede cum in poze
-lipo
-sasiu "ciopartit" :blush:
-servo cu angrenaje metalice
+ cele mentionate mai devreme

nu imi sariti in cap cu servo-ul va rog ca am avut intentia buna sa il pun la locul lui de drept, dar nu am putut din cauza acelei echii uriase...

Imagine atasata: 2011-04-06 14.47.01.jpg

Imagine atasata: 2011-04-06 14.47.52.jpg

Imagine atasata: 2011-04-06 14.48.02.jpg

Imagine atasata: 2011-04-06 14.48.14.jpg

Imagine atasata: 2011-04-06 14.48.24.jpg

Imagine atasata: 2011-04-06 14.49.09.jpg

L/E: sper sa pun si un filmulet cand voi ajunge la pista in Cluj. oricum, cu lipo zboara <_<

Aceasta postare a fost editata de davidd: 06 April 2011 - 02:30 PM

"I reject your reality and substitute my own"
david_dinamovistu@yahoo.com
0742128727
0

#64 Useril este offline   lamav4 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1133
  • Inregistrat: 19-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, sector 2

Postat 14 April 2011 - 10:37 PM

Fiindca am avut timp liber si afara a fost urat am profitat de timp sa mai mesteresc la rusty, la fiecare iesire imi scotea un sunet metalic din ce in ce mai tare asa ca am decis sa schimb uleiul din diferential (in care era pus vaselina), am umplut 60-70% diferentialul cu ulei de 5000 si fata de vaselina unde cand roteam cu mana se misca foarte usor cu uleiul de 5000 era mult mai tare.
Toti rulmentii de pe partea cu pinionul si spurul erau plini de pamant, negri, asa ca i-am curatat si pe ei si apoi le-am pus si lor putina vaselina.

Cand am desfacut suruburile care tineau partea din spate prinsa de sasiu am gasit acolo o folie neagra lipita unde este spurul (probabil ca sa nu intre praf) eu a pus banda izolatoare ca altceva nu am avut. Cred ca sunetul metalic venea de la pinion-spur pentru ca abia la sfarsit cand le-am pus si lor vaselina nu sa mai auzit sunetul acela metalic, acum nu mai ramane decat sa pun bamda izolatoare si unde este capacul de protectie de la pinion-spur ca sa protejez de praf cat mai mult, in orice caz o sa mai desfac transmisia inca o data in maxim o luna pentru a vedea cum se prezinta.

Cand o sa mai cumpar o masina RTR primul lucru pe care o sa il fac este sa o dezmembrez complet sa sa pun in diferential si amortizoare uleiul pe care il vreau eu, sa verific suruburile si capetele de bara sa nu fie prea stranse (la rusty abia se miscau pe spate de stranse ce erau, capetele de bara pe sferele acelea metalice).
Fan Nokia.
0

#65 Useril este offline   lamav4 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1133
  • Inregistrat: 19-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, sector 2

Postat 15 April 2011 - 03:23 PM

L-am scos azi pe Rusty pentru niste teste si merge bine de tot cu ulei in diferential de 5000, parca este o alta masina. Decat acumulatorul ma enerveaza, ba se ridica de roata din fata cand il pun in spate de tot ba ia virajele greu cand il pun cat mai in fata si ma irita ca nu ii gasesc o pozitie buna.
Fan Nokia.
0

#66 Useril este offline   lamav4 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1133
  • Inregistrat: 19-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, sector 2

Postat 01 May 2011 - 12:29 PM

Imagine atasata: IMG00114-20110428-1718.jpg
Fan Nokia.
0

#67 Useril este offline   lamav4 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1133
  • Inregistrat: 19-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, sector 2

Postat 01 May 2011 - 12:32 PM

Imagine atasata: IMG00111-20110428-1715.jpg

Imagine atasata: IMG00110-20110428-1714.jpg
Fan Nokia.
0

#68 Useril este offline   lamav4 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1133
  • Inregistrat: 19-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, sector 2

Postat 01 May 2011 - 12:34 PM

Stie cineva de cat e hex-ul la rotile de Rusty ?
Fan Nokia.
0

#69 Useril este offline   sergiu 4wd 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1553
  • Inregistrat: 20-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC

Postat 01 May 2011 - 02:02 PM

Vezi postarealamav4, la 01 May 2011 - 12:34 PM, a spus:

Stie cineva de cat e hex-ul la rotile de Rusty ?



12 mm
Scurtu Sergiu - 0766301990
0

#70 Useril este offline   DarkDriver 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 31
  • Inregistrat: 09-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 06 June 2011 - 09:01 AM

Sa cam ales praful de topicul asta, nu mai e nimeni cu rustler? Stiu ca cel de la Clown a ajuns la Vladutzzz iar cel de la Zeus a ajuns la mine. Eu am cumparat doar roller-ul pentru piese de schimb. Am comandat un Rustler VXL waterproof si trebuie sa imi ajunga saptamana aceasta. Rollerul ce l-am luat de la zeus are multe rpm-urii pe el, initial am zis ca iau piesele si le pun pe rustler-ul nou dar mai bine mut toata electronica pe roller-ul vechi. Asa "imi permit" sa fac greseli iar dupa ce invat si eu mai bine sa il controlez am sa il scot pe cel nou.
0

#71 Useril este offline   davidd 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 371
  • Inregistrat: 23-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Zalau;Cluj-Napoca
  • Interests:Everything

Postat 06 June 2011 - 02:21 PM

Salut, eu am defacut rustlerul, mi-a trebuit diferentialul la crawler, asa ca probabil voi vinde ce a mai ramas.... deci topicul asta nu mai prezinta asa mult interes pentru mine :unsure:
Bafta in continuare la posesori!
"I reject your reality and substitute my own"
david_dinamovistu@yahoo.com
0742128727
0

#72 Useril este offline   DarkDriver 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 31
  • Inregistrat: 09-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 08 June 2011 - 05:33 AM

Stie cineva ce spur si pinion are masina din filmulet?
0

#73 Useril este offline   lamav4 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1133
  • Inregistrat: 19-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, sector 2

Postat 08 June 2011 - 07:58 AM

31/76
Fan Nokia.
0

#74 Useril este offline   xander 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 37
  • Inregistrat: 19-October 10

Postat 14 June 2011 - 03:00 PM

Vezi postarealamav4, la 08 June 2011 - 07:58 AM, a spus:

31/76

pinionul si spur ul sunt aproape egale ca marime cum sa fie 31/76


0

#75 Useril este offline   MarinMircea 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 580
  • Inregistrat: 20-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:Automodelism
    Ciclism (in portii moderate)

Postat 14 June 2011 - 05:32 PM

Cred ca xander are dreptate, dar xander , in video cred ca sunt egale din cauza ca motorul este asa puternic incat nu are nevoie de un pinion mic de acceleratie, altfel probabil nu ar merge decat in backflipuri

Aceasta postare a fost editata de MarinMircea: 14 June 2011 - 05:35 PM

Firestorm 10t - la vanzare
Traxxas slash ultimate 4x4 VXL
0

#76 Useril este offline   DarkDriver 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 31
  • Inregistrat: 09-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 14 June 2011 - 06:26 PM

Abia acum am inteles care e diferenta, eu credeam ca e velineon :pardon:, eu raman cu velineon-ul si si cu 2-3 s. Imi ajunge atat,plus ca am sa fac merg mai mult off-road decat on-road.
Maine imi ajunge si mie rusty-ul meu, dar mai am de cumparat lipo-uri, mufe deans, charger si roti de asfalt. Cele din urma doar luna viitoare ca acum mi sa cam dus bugetul.
0

#77 Useril este offline   MarinMircea 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 580
  • Inregistrat: 20-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:Automodelism
    Ciclism (in portii moderate)

Postat 14 June 2011 - 06:43 PM

Vezi postareaDarkDriver, la 14 June 2011 - 06:26 PM, a spus:

Abia acum am inteles care e diferenta, eu credeam ca e velineon :pardon:, eu raman cu velineon-ul si si cu 2-3 s. Imi ajunge atat,plus ca am sa fac merg mai mult off-road decat on-road.
Maine imi ajunge si mie rusty-ul meu, dar mai am de cumparat lipo-uri, mufe deans, charger si roti de asfalt. Cele din urma doar luna viitoare ca acum mi sa cam dus bugetul.


daca te intereseaza lipo noi noute de 5000 2s la 110 ron pm me
Firestorm 10t - la vanzare
Traxxas slash ultimate 4x4 VXL
0

#78 Useril este offline   DarkDriver 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 31
  • Inregistrat: 09-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 16 June 2011 - 08:17 AM

Aseara a ajuns si rutler-ul meu, l-am scos din cutie si am inceput transplantul de electronice pe celalalt roller. Am reusit sa mut doar motorul asta noapte. Mai am de mutat esc, receiver si servo. Intre timp poate se incarca si acumulatorul sa il scot la plimbare.
Imagine atasata: SDC12272.JPG
Imagine atasata: SDC12273f.jpg
0

#79 Useril este offline   DarkDriver 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 31
  • Inregistrat: 09-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 16 June 2011 - 01:04 PM

M-am razgandit si raman cu roller-ul nou, din pacate azi dupa ce am pus motorul la loc am scos-o pe strada, si intr-o curba venea un calic cu masina dar cu motorul oprit ca deah benzina e scumpa. Eu nu l-am auzit si mi sa urcat cu o roata pe partea din spate a rustler-ului. Pagube? Am scapat destul de ieftin, mi-a rupt roata stanga spate (din cele folosite) si sa indoit tija amortizorul din stanga fata. Am indreptat tija cum am putut si eu la menghina, sa indoit ft putin in prtea de jos la capat, nu ajunge sa intre cu partea aia in amortizor. Restul e intact :)
0

#80 Useril este offline   DarkDriver 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 31
  • Inregistrat: 09-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 17 June 2011 - 10:28 PM

Stie cineva ce voltaj are iesirea din ESC pentru ventilatorul de racire? Vreau sa imi cumpar un ventilator dar nu cel pentru rustler ca e destul de scump.
0

#81 Useril este offline   Uzzy 

  • MORENA DIN BELSUG!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 951
  • Inregistrat: 15-January 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Militari
  • Interests:ai laic motosicli...

Postat 10 February 2012 - 04:21 PM

Inca un posesor de Rustler. Vad ca topicul nu prea este folosit, am vazut ca mai este un topic cu Rustler VXL - probleme tehince, dar si ala este tot asa "ruginit". Daca v-ati mutat in alta parte...dati de stire. ;)

@lamav4 ziceai parca ca vrei sa vezi cum e si varianta xl-5, cand vrei si este si vremea mai "domoala" da un semn si ne vedem la o alergatura :D

Ma bate gandul sa vopsesc neagra toata carcasa si s-o sticker-esc cu MONSTER :good:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 1.jpg
  • Imagine atasata: 2.jpg

Racing - Because Football, Baseball, Bowling & Golf, only require ONE BALL
-Yokomo BD7

Club
C.S.T.A. Bucuresti
M.D.T. - Militari Durango Team
0

#82 Useril este offline   ovidiugm 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1031
  • Inregistrat: 02-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 February 2012 - 05:02 PM

Sa-l stapanesti sanatos!

Cat despre revopsire, ar fi pacat de caroseria noua sa o revopsesti, o caroserie noua originala costa o caruta de bani, si rezultatul ar fi mai mult decat indoielnic. Vopsitul la o caroserie (noua, din lexan transparent) se face pe dedesubtul lexanului, nu pe deasupra. Motivul este ca la orice atingere (si crede-ma, o sa existe atingeri ;) ) vopseaua, daca e aplicata pe exterior, se va zgaria si exfolia, si o sa se vada foarte urat intr-un timp foarte scurt.

Daca vrei neaparat o caroserie personalizata care sa-ti scoata modelul in evidenta, cel mai elegant ai rezolva cu o caroserie noua transparenta, plus un spray special de lexan. Tinand cont de faptul ca vrei o singura culoare vopsitul e extrem de simplu si rapid. Mai raman de aplicat stickerele si problema e rezolvata :good:.
Masinute de jucarie. Pe bani adevarati.
0

#83 Useril este offline   Uzzy 

  • MORENA DIN BELSUG!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 951
  • Inregistrat: 15-January 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Militari
  • Interests:ai laic motosicli...

Postat 10 February 2012 - 09:17 PM

Multumesc mult!

Da, ai dreptate, cu vopsitul nu era problema ca lucrez la service auto, dar intr-adevar nu m-am gandit ca la atingeri se poate coji, cum nu stiam nici ca celelalte se vopsesc pe interior...o sa incep sa te strig "lanterna mea" ca de fiecare data ma luminezi in orice problema :p (evident glumesc) :rolleyes:

P.S. Am observat un joc mic la o roata din spate, in sensul ca daca era in aer acceleram si o lasam sa se opreasca rotile singure, una din ele spre final inainte de oprire intra in niste "vibratii". Am luat frumos manualul si am desfacut cardanul pe partea aia. Am vazut ca jocul este cumva intre ax si fuzeta...oare daca ii mai bag o saiba s-o rezolva? semne de uzura nu erau la nimic, am dat cu WD40 le-am montat la loc si este mult mai ok, dar nu perfect. O fi altceva? vreun rulment?
Racing - Because Football, Baseball, Bowling & Golf, only require ONE BALL
-Yokomo BD7

Club
C.S.T.A. Bucuresti
M.D.T. - Militari Durango Team
0

#84 Useril este offline   ovidiugm 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1031
  • Inregistrat: 02-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 February 2012 - 09:31 PM

Daca masina e in aer, cand bascula e in extensie maxima e posibil ca unghiul format de planetara sa fie foarte aproape de limita, si din cauza asta sa apara vibratiile. Eu pateam asa cu un buggy 4WD care atunci cand era pe stand cu rotile in aer vibra din toti rarunchii. Pe sol in schimb rula absolut lin.

In mod normal limitarea pentru a preveni chestia asta se face cu un distantier montat in amortizor, micsorand cursa pistonului foarte, foarte putin, ca sa nu mai lase bascula sa cada atat de mult. Este posibil de asemenea ca prinderea inferioara a amortizorului sa nu fie infiletata pana la capat pe tija amortizorului (practic si de acolo poti limita un pic).

Nu e motiv de ingrijorare daca masina ruleaza ok pe sol.

Iar cu caroseria, ar mai fi o varianta: poti foarte frumos sa vinzi caroseria pe care o ai, tinand cont ca masina e de-abia luata, si cu banii luati iti iei si o alta caroserie (transparenta), si spray...si poate iti mai raman si bani :rolleyes:.
Ideea cu vopseaua speciala de lexan este ca e special formulata pentru a intra pur si simplu in plasticul ala, aderand chimic, si ceea ce rezulta ramane flexibil. Daca dai cu vopsea auto normala, aia nu e facuta sa fie flexibila dupa aplicare si in locurile unde iti va flexa caroseria va sari sigur (indiferent ca vopsesti pe dinauntru sau pe dinafara).
Masinute de jucarie. Pe bani adevarati.
0

#85 Useril este offline   Uzzy 

  • MORENA DIN BELSUG!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 951
  • Inregistrat: 15-January 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Militari
  • Interests:ai laic motosicli...

Postat 10 February 2012 - 09:54 PM

Pai nu cred ca vibratiile astea de care zic eu, la roata, au vreo legatura cu amortizorul. Pe sol merge perfect nu am sesizat nicio diferenta. Am ma observat o treaba tot la rotile din spate, in momentul rularii (tot suspendata, ca altfel nici nu as avea cum sa observ cred asa ceva) ambele roti de tractiune au o miscare putin in 8, practic nu sunt centrate perfect incat sa se invarta liniar, au un mic joc stanga dreapta care in momentul accelerarii se vede destul de tare. Nu stiu daca este ok sau nu si evident nici nu am cum sa-mi dau seama daca face la fel si pe sol...

Cu caroseria..este un plan mai de viitor ca sa zic asa si oricum nu as vrea sa vand originala, din ce am vazut p-afara, cea transparenta este la un pret decent, iar un spray este la noi in jur de 20-25 ron. Deci nu ar fi o avere incat sa fiu nevoit sa o vand pe cea originala.
Racing - Because Football, Baseball, Bowling & Golf, only require ONE BALL
-Yokomo BD7

Club
C.S.T.A. Bucuresti
M.D.T. - Militari Durango Team
0

#86 Useril este offline   ovidiugm 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1031
  • Inregistrat: 02-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 February 2012 - 10:08 PM

Vezi postareaUzzy, la 10 February 2012 - 09:54 PM, a spus:

Pai nu cred ca vibratiile astea de care zic eu, la roata, au vreo legatura cu amortizorul.

Crede-ma ca au, pentru ca bascula atarna prea jos.

Vezi postareaUzzy, la 10 February 2012 - 09:54 PM, a spus:

ambele roti de tractiune au o miscare putin in 8, practic nu sunt centrate perfect incat sa se invarta liniar, au un mic joc stanga dreapta care in momentul accelerarii se vede destul de tare

Rotile nu sunt niciodata perfect-perfect centrate (ca si la masina mare), nici cand le montezi tu, nici din fabrica. Mai ales la modelele de off-road unde cauciucurile sunt masive. Cauciucul ala se mai si deformeaza cat masinile stau pe rafturile depozitelor. Stanga/dreapta nu e critic dar sus/jos este, pentru asta trebuie sa verifici.
Se recomanda sa se balanseze in felul asta:

si efectul (inainte si dupa)

Masinute de jucarie. Pe bani adevarati.
0

#87 Useril este offline   Uzzy 

  • MORENA DIN BELSUG!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 951
  • Inregistrat: 15-January 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Militari
  • Interests:ai laic motosicli...

Postat 10 February 2012 - 10:40 PM

Daca zici ca bascula atarna prea jos o sa dau jos distantierele care le-am pus la amortizoare sa vad daca mai face la fel.
Cam asa ceva imi face si mie dar evident mult mai putin pentru ca si viteza este mult mai mica - ma refer la filmul 2 deci probabil ma apuc sa caut mastic :rolleyes:
Racing - Because Football, Baseball, Bowling & Golf, only require ONE BALL
-Yokomo BD7

Club
C.S.T.A. Bucuresti
M.D.T. - Militari Durango Team
0

#88 Useril este offline   ovidiugm 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1031
  • Inregistrat: 02-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 February 2012 - 10:54 PM

Vezi postareaUzzy, la 10 February 2012 - 10:40 PM, a spus:

Daca zici ca bascula atarna prea jos o sa dau jos distantierele care le-am pus la amortizoare sa vad daca mai face la fel.
Cam asa ceva imi face si mie dar evident mult mai putin pentru ca si viteza este mult mai mica - ma refer la filmul 2 deci probabil ma apuc sa caut mastic :)

Cu sau fara distantiere bascula tot atat coboara cand masina e in aer ;). Ia-o incet pe cale logica si o sa-ti dai seama ca distantierele alea externe nu influenteaza cu nimic.
Pentru a limita cursa amortizorului (sa coboare mai putin) se monteaza un distantier intern in piston, de genul asta: http://www.teamassoc...s/details/6466/
Masinute de jucarie. Pe bani adevarati.
0

#89 Useril este offline   lamav4 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1133
  • Inregistrat: 19-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, sector 2

Postat 11 February 2012 - 10:01 AM

Vezi postareaUzzy, la 10 February 2012 - 04:21 PM, a spus:

Inca un posesor de Rustler. Vad ca topicul nu prea este folosit, am vazut ca mai este un topic cu Rustler VXL - probleme tehince, dar si ala este tot asa "ruginit". Daca v-ati mutat in alta parte...dati de stire. :good:

@lamav4 ziceai parca ca vrei sa vezi cum e si varianta xl-5, cand vrei si este si vremea mai "domoala" da un semn si ne vedem la o alergatura :good:

Ma bate gandul sa vopsesc neagra toata carcasa si s-o sticker-esc cu MONSTER :angry2:



Daca o scoti pe zapada, desigur, saptamana viitoare.
Fan Nokia.
0

#90 Useril este offline   Uzzy 

  • MORENA DIN BELSUG!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 951
  • Inregistrat: 15-January 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Militari
  • Interests:ai laic motosicli...

Postat 11 February 2012 - 11:32 AM

@ovidiugm - am inteles ce zici tu, dar am impresia ca nu m-am exprimat eu corect...o sa incerc sa fac un filmulet foarte scurt, pentru ca nu are treaba jocul de care vorbesc eu nici cu amortizorul nici cu pozitia basculei, face la fel indiferent daca bascula e lasata libera sau tinuta in sus cu amortizorul "inchis"

@lamav4 - normal ca o scot la zapada...doar deasta am luat-o, sa ma distrez nu? :angry2:
Racing - Because Football, Baseball, Bowling & Golf, only require ONE BALL
-Yokomo BD7

Club
C.S.T.A. Bucuresti
M.D.T. - Militari Durango Team
0

Arata acest topic


  • 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro