Modelism - RHC Forum: restrictie greutate?! - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

restrictie greutate?! in regulament crawler

#1 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 January 2011 - 02:12 PM

am cautat si nu am gasit nicaieri daca exista in vreo versiune de regulament de crawler vreo restrictie referitoare la greutatea modelului...
stie cineva ceva in acest sens...?
p.s.: daca am plasat gresit subiectul, rog respectuos pe cei in drept sa-l replaseze.
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#2 Useril este offline   mihai_mag 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 235
  • Inregistrat: 21-June 09

Postat 03 February 2011 - 01:09 PM

Nici eu nu vad vre-o restrictie in greutate. Ai AICI un exemplu de regulament. Probabil ca exista si regulamente care limiteaza greutatea modelelor (sau macar greutatea pentru in fiecare roata in parte). Si eu sunt curios daca cineva stie de existenta unui astfel de regulament. Poate ne ajuta si il posteaza aici...
Respect the forum staff
0

#3 Useril este offline   ovidiugm 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1031
  • Inregistrat: 02-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 03 February 2011 - 01:34 PM

Nu vad de ce s-ar impune restrictii de greutate aici, datorita faptului ca situatia e complet diferita fata de modelele de viteza.
Nici eu n-am auzit de vreo limita, nici inferioara, nici superioara.
Masinute de jucarie. Pe bani adevarati.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro