Modelism - RHC Forum: INCOTRO RHC - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

INCOTRO RHC

#31 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 January 2011 - 10:39 PM

Scuze, recunosc ca la forumul de auto si vanzarile de auto nu ma uit deloc, am avut si eu 4 masinute, 2 le-am dat, sa te dai de unul singur pe camp e plicticos. La vanzarile si posturile de aero ma uit cu atentie si acolo unde cineva face o greseala il trag de maneca pe PM in general.

E clar ca ne uitam la 2 forumuri diferite - unde ma uit eu e cum am zis. Concluzia neplacuta e ca cei de la aero sunt de calitate mai buna :blink: Ca de cei de la heli ce sa mai zic, noi suntem nascuti cu buricul rosu.

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 29 January 2011 - 10:41 PM

0

#32 Useril este offline   mugurg 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 265
  • Inregistrat: 09-January 07

Postat 29 January 2011 - 10:42 PM

Eu am zis ce am avut de zis. Uitandu-ma la ce spun adminii imi dau seama ca nici macar voi nu aveti pareri comune, desi voi trebuia sa va puneti in primul rand de acord...

Daca am jignit pe cineva imi cer sincer scuze, nu aia era intentia. Daca am deranjat pe cineva cu ce am zis, MA BUCUR. Aia si voiam.
Sa aveti o viata cat mai buna.
Omul cu adevarat bun e cel care ar fi putut fi rau si nu a fost.
0

#33 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 January 2011 - 10:55 PM

Eu nu sunt suparat deloc, de ce as fi ? caci ai scris cu cap si coada si bun simt. Eu nu sunt admin, sunt moderator la sectiunea heli, adica nu fac nimic, cand un topic o ia razna ii trag usor de maneca pe cei infierbantati (si nu prea ma baga in seama)

Pe buggy-man l-am intalnit prima oara si am dat mana cand a fost cursul de heli de la hobbycafe. Nu exista pentru moderatori o fisa a postului, de fapt am doar cateva botoane in plus in stanga. Posturile tale sunt la fel de "grele" ca ale mele.

Dar tot nu ne-ai spus care e forumul celalat, non modelism (deci neconcurent). Sunt chiar curios, poate descoper un nou hobby (de pilda mi-ar placea sa trag cu arcul), poti sa mi-l dai si pe pm.

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 29 January 2011 - 11:00 PM

0

#34 Useril este offline   mugurg 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 265
  • Inregistrat: 09-January 07

Postat 29 January 2011 - 11:03 PM

"Adminii" era doar un termen generic: cei ce administreaza X treaba. Stiu care sunt butoanele in plus si ca moderator si ca admin.
Ai PM.
Omul cu adevarat bun e cel care ar fi putut fi rau si nu a fost.
0

#35 Useril este offline   lamav4 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1133
  • Inregistrat: 19-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, sector 2

Postat 29 January 2011 - 11:50 PM

Eu propun ca de fiecare data cand isi face cineva un cont sa ii apara mare pe ecran regulile forumului si sa dea accept, inclusiv regulile de la bursa, asa nu vor mai fi scuze.
Fan Nokia.
0

#36 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 January 2011 - 12:05 AM

Mugur, eu ma mai uit si pe vanzari cand mi se pare ceva dubios si cum prind UP mai devreme cum dau warn sau warn cu restrictie la cei inraiti. Nici cu alte abateri nu sunt prea indulgent. Sa vezi atunci amenintari de la unii care zic ca nu mai intra pe acest forum. Dar marea majoritate revin.

Aceasta postare a fost editata de navigator: 30 January 2011 - 12:08 AM



0

#37 Useril este offline   lamav4 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1133
  • Inregistrat: 19-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, sector 2

Postat 30 January 2011 - 12:11 AM

navigator, probabil ca la navo lucrurile stau bine, sau la aero; dar la auto si nu numai la bursa sunt cei mai neascultatori useri; pai cand intru la aero parca sunt niste bombonele si la navo, dar la auto....
Fan Nokia.
0

#38 Useril este offline   mugurg 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 265
  • Inregistrat: 09-January 07

Postat 30 January 2011 - 12:37 AM

Vezi postareanavigator, la Jan 30 2011, 12:05 AM, a spus:

Sa vezi atunci amenintari de la unii care zic ca nu mai intra pe acest forum. Dar marea majoritate revin.


Voila! Deci nu moare nimeni daca e tras de urechi. Ba culmea, nu isi iau jucariile si pleaca ci se intorc. Acceptarea faptului ca tu nu esti buricul pamantului si nici cadoul facut de dumnezeu comunitatii de modelism, si ca si tu trebuie sa respecti regulile (a se citi TU ala care nu le respecti) e primul pas spre o comunitate curata.
Omul cu adevarat bun e cel care ar fi putut fi rau si nu a fost.
0

#39 Useril este offline   misumat 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 717
  • Inregistrat: 19-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 January 2011 - 12:54 AM

Am citit si eu pe indelete posturile furioase ale initiatorului sa vad pana unde poate sa ajunga. Ca ar trebui sau nu reformat, modificat, cizelat regulamentul de la vanzari e mai putin important pentru mine (eu sunt multumit de el asa cum e). Nu pot insa sa nu remarc faptul ca o persoana recalcitranta, care a postat prin tot forumul cu nenumarate insulte adresate celor cu care coresponda, deschide acest topic, aparent singurele intentii fiind de scandal si de a contrazice pe toti cei care au o parere (va mai amintiti personajul acela asemanator Gerula, care a fost izgonit de pe acest forum in mod repetat ? Apropos, Gerula e acum membru marcant pe un forum de modelism concurent... ). Si cel mai arogant lucru mi se pare a fi ca discutia este despre respectarea regulamentelor de aici si despre aparitia unor restrictii noi (presupun ca initiatorul topicului activeaza in domeniul militar) in timp ce aproape fiecare post al lui contine ceva vulgar. Pe langa faptul ca ne deranjeaza la ochi, dupa stiinta mea e si ilegal pe acest forum. Iata ce scrie la punctul 2 din regulament:

"2 - Nu este permis nici unui membru sa foloseasca vulgaritati in mesaje. Este neprofesional si ofensator pentru unii membri.. "

Adica a doua regula din cateva zeci, deci una foarte impotanta. Iata cateva exemple doar din acest topic:

"…a se citi futere de nervi side creieri…
…pishatul pentru marcarea teritoriului…
…o mare durere in p..la…
…Si pe ala il doare fix in cur…
…ma doare fix in cur de vanzari…
…restul forumului care arata ca un cacat…
…in timp ce eu ma fut in ele reguli…
…dupa cum se scoala fiecaruia…"

Asadar imi permit sa intreb: acest domn, care doreste reguli noi dar care nu poate sa le respecte pe cele existente, are un tratament preferential pe acest forum ? Nu de alta, dar se creaza un precedent si vor fi nou veniti pe forum care vor avea de unde lua exemplu...

Aceasta postare a fost editata de misumat: 30 January 2011 - 12:54 AM

ALIGN Trex 600N (in fuselaj de Bell Jet Ranger), OS 50SX-H, Futaba T10C 2,4 Ghz, GY-520/S9254, GV-1 Governor, 3xS3152
CMPro YAK-54 (1,3m) fiberglass, 100 g/dm2, OS 91 FX, 5xS3003, MA 14x8
CMPro Transall C-160 (1,85m) fiberglass, 118 g/dm2, 2 x OS 35 AX, 6xS3003, 2xAPC 10x6 cu 4 pale
CMPro Cessna 182 Skylane (1,65m) fiberglass, 109 g/dm2, OS 55 AX, 7xS3003, MA 13x6
Canadair CL-415 (2,05m) fiberglass, 2 x OS 55 AX, 9xS3003, 2 x MA 13x6
0

#40 Useril este offline   mugurg 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 265
  • Inregistrat: 09-January 07

Postat 30 January 2011 - 01:03 AM

Foarte corect. Sa mi se dea warn/ban sau ce cred adminii ca trebuie. E absolut normal si mai ales corect.
Insa vad ca tot paralel si echidistant cu problema o luati, lucru care spre fericirea mea, nu ma mai mira.

P.S. Presupun ca activati in domeniul juridic (sic) Pacat ca nu intelegeti definitia cuvantului ilegal. Se refera strict la legi. RHC nu are legi.
P.P.S. Ratati esenta topicului. Nu vreau regului noi. As fi fericit daca s-ar respecta ALEA VECHI.
P.P.P.S Fals. Sunt designer, nu militar. Acolo trebui doar sa desenez, de unde rezulta ca nu trebuie sa imi exersez vocabularul. Poate imi aratati si pe unde am postat prin tot forumul insulte persoanelor cu care "corespondam" ?
Omul cu adevarat bun e cel care ar fi putut fi rau si nu a fost.
0

#41 Useril este offline   shogi 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2753
  • Inregistrat: 08-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Ploiest,Bucuresti
  • Interests:pussy

Postat 30 January 2011 - 03:43 AM

Vezi postareamugurg, la Jan 29 2011, 10:18 PM, a spus:

Intreb mai pe romaneste: Daca este nevoie ca userii sa aiba voie cu Up zilnic sau la 3 zile, de ce nu faceti asa? De ce tot incercati sa propovaduiti un regulament care este evident ca nu puteti sa il MAI aplicati ? De ce aia care au nevoie sa isi vanda lucrusoarele nu se ridica in 2 picioare sa va intrebe pe voi adminii: "vrem UP mai des" sau "vrem x si y treaba". De ce nu va tine ficatul pe aia carora va convine ignorarea regulamentului in fel si chip sa cereti barbateste schimbarile pe care vi le doriti?

Poate ca este bine cu UP mai des, sau cu vanzari de lucruri noi pe forum, ori whatever. Atata sange aveti in voi incat sa spuneti clar ca asta vreti? De unde stiti voi ca nu va aproba adminii asta in loc sa vada regulamentul reg(u)lat dupa cum se scoala fiecaruia?

Nici nu iti imaginezi ce haos ar fi la vanzari daca s-ar scadea termenul de urcare pe prima pagina a topicului.Ca sa nu mai zic ca ar aparea useri doar pe aria BURSA.

P.S. ...incearca totusi sa folosesti un limbaj mai adecvat.
0

#42 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 30 January 2011 - 08:29 AM

Vezi postareashogi, la Jan 30 2011, 03:43 AM, a spus:

Nici nu iti imaginezi ce haos ar fi la vanzari daca s-ar scadea termenul de urcare pe prima pagina a topicului.Ca sa nu mai zic ca ar aparea useri doar pe aria BURSA.
...


Am dat aceasta solutie la doi moderatori de aici, nu s-a schimbat nimic.
Deci, ori nu ii intereseaza si nu au pasat-o mai departe, ori nu se vrea, nu cred ca nu se poate.
Oricum, nu am primit raspuns de ce nu s-a implementat, convingerea mea intima e ca nu se vrea, se doreste mentinerea haosului.
Solutia: postarea pe bursa sa nu mai produca up !
Nici nu aveti idee cate efecte colaterale ar avea aceasta miscare aparent simpla.
rcgroups traieste asa si nu moare nimeni.
Discutiile in topice de vanzari raman discutii, la fiecare produs in parte, cine are nevoie de ceva punctual, cauta cu search, nu se cumpara pe criteriul "ia sa vad ce mai e nou pe bursa..."
... cu picioarele pe pamant ...
0

#43 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 January 2011 - 09:00 AM

Hai sa va zic una si mai tare. Cele mai mari forumuri de heli:

runryder si helifreak - si sunt mari, nu au nici un fel de restrictii la bursa.

Asta inseamna ca cineva pune acelasi anunt in mai multe subforumuri, trimite linkuri catre alte forumuri si cel mai tare, poti da upuri cate vrei. Rezultat, dau unii up de 3 ori pe zi.

E haos ? Nope. De fapt merge foarte bine. Mai mult pot edita continuu anuntul initial. De unde stiu ca merge foarte bine ? Am cumparat de acolo chestii second de cel putin 10 ori. Mai mult se comenteaza la greu la vanzari.

Ce vreau sa zic cu asta ? Se poate face aceeasi chestie in mai multe feluri. La noi bursa are niste reguli de bun simt. Up-ul o data la 7 zile e OK avand in vedere numarul de useri si numarul de postari in respectiva sectiune.

Repet, forumul e o imagine a comunitatii de modelisti. Unii au senzatia ca sunt multi pustani tembeli si agramati, daca e asa asta e un motiv de bucurie. Daca erau cu adevarat tembeli nu erau aici, spargeau seminte la coltul strazii. Altii sunt nemultumiti ca unii au bani in prostie si se dau mari cu ce pot cumpara ei. Daca e asa e fantastic ca in loc sa ii sparga pe femei ii sparg pe modele.

Oricine are un hobby, o pasiune, este cateva trepte mai sus in ochii mei. Si asta o cred demult, mult inainte sa imi placa modelismul. Cand cineva ma calca pe coada rau aici pe forum, iau o mica pauza si zic, stai asa, are un hobby, e pasionat de ceva si il vad cu alti ochi.
0

#44 Useril este offline   mugurg 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 265
  • Inregistrat: 09-January 07

Postat 30 January 2011 - 10:19 AM

Ok, am vorbit colorat pentru ca m-a luat valul. Pentru asta imi cer scuze. Din toate exprimarile mele plastice doar 2 erau vulgare, restul se numesc metafore (asta pentru domnii cu ochii sensibili si extrem de larg interpretativi ai sensului limbii romane) iar de insultat nu am insultat pe nimeni. Inca... Insulta este definita in dex destul de clar . De asemeanea "tratament preferential" era daca mi se aplica numai mie. Problema expusa de mine avea ca scop tocmail penalizarea celor ca mine, care incalca regulamentul adica. Asa ca iar este interpretare discretionara a limbii romane a domnului cu ochi sensibili.

Dar, ce e cel mai important este ca unii (marea majoritate a celor care si-au expus parerea) a adminilor imi dau dreptate. OK, solutiile mele erau prea dure pentru X si Y. Foarte bine, dar ciudat, nu li se par dure si altora, ba le considera de bun simt. Stiganas are dreptate, modelistii nu sparg seminte si nici nu stau cu banii bagati in femei. Dar cei care se folosesc de RHC ca sa ia de aci si a vanda dicolo DA. Aia sunt si cu manele, si cu seminte, si cu femei si n-au nici o treaba cu modelismul. Nici cu limba romana nu prea au...

Solutia aia cu "edit post" mi se pare de mare bun simt si cu efect imediat. In felul asta intra respectivul la ultimul lui post si il editeaza, nu inventeaza povesti pentru copii handicapati cum ca: "am uitat, este termic" sau "nu e up! vreau doar sa spun ca e cu 3 lei mai ieftin" lucruri care ar fi amuzante daca nu ar fi patetice.
Omul cu adevarat bun e cel care ar fi putut fi rau si nu a fost.
0

#45 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 30 January 2011 - 10:43 AM

Vezi postareamugurg, la Jan 30 2011, 10:19 AM, a spus:

Solutia aia cu "edit post" mi se pare de mare bun simt si cu efect imediat. In felul asta intra respectivul la ultimul lui post si il editeaza, nu inventeaza povesti pentru copii handicapati cum ca: "am uitat, este termic" sau "nu e up! vreau doar sa spun ca e cu 3 lei mai ieftin" lucruri care ar fi amuzante daca nu ar fi patetice.


Nu sunt de acord.Daca il las sa editeze ,te poti trezi ca editeaza pretul ,si iti pune ramburs produsul.Daca nu crezi, citeste pe forum ca e pretul specificat.
Sau mai rau ,ca editeaza definitiv si/sau sterge ce a posta cu doua zile mai devreme pentru ca s-a razgandit.
Regula cu 15 min eu am introdus-o in urma cu cativa ani,din cauza userilor care isi facusera un obicei din a-si sterge definitiv toate posturile dintr-un subiect a.i. nu se mai intelegea nimic.
Ne mai gandim...
flying is my life...
0

#46 Useril este offline   mugurg 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 265
  • Inregistrat: 09-January 07

Postat 30 January 2011 - 10:53 AM

Am inteles, nu merge nici asta. Foarte trist insa ca exista asemenea useri.
E ciudat cum in alte locuri nici nu le trece prin cap sa faca asta.
Omul cu adevarat bun e cel care ar fi putut fi rau si nu a fost.
0

#47 Useril este offline   hayabusa 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 56
  • Inregistrat: 20-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Oradea
  • Interests:Airsoft, fotografie si mai nou RC :))

Postat 30 January 2011 - 12:08 PM

Vezi postareaSILVIU66, la Jan 30 2011, 10:43 AM, a spus:

Nu sunt de acord.Daca il las sa editeze ,te poti trezi ca editeaza pretul ,si iti pune ramburs produsul.Daca nu crezi, citeste pe forum ca e pretul specificat.
Sau mai rau ,ca editeaza definitiv si/sau sterge ce a posta cu doua zile mai devreme pentru ca s-a razgandit.
Regula cu 15 min eu am introdus-o in urma cu cativa ani,din cauza userilor care isi facusera un obicei din a-si sterge definitiv toate posturile dintr-un subiect a.i. nu se mai intelegea nimic.
Ne mai gandim...

Se poate doar pe sectiunea de Bursa cu functia edit fiind forum separat in board. Fazele de genul editarii primului post nu au nicio importanta, pt ca se poate specifica in regulament ca si o recomandare ,pt ca se poate intampla ce ai spus mai sus cu editarea si schimbarea pretului ,este ca userul interesat a dea quote/citat in postul lui la partea imp cum sunt preturile , produsele, si piesele enumerate de vanzator. Poate sa isi editeze el (vanzatorul) cat vrea mesajul 1apoi, pt ca cel care cumpara, are acolo dovada intelegerii targului.

+ dupa fiecare post editat apare oricum o notificare in josul postului cu las edit, se pot compara apoi timpii de postare daca cel care a dat quote are una si celalat are alta.

Si MAI MULT! daca sunt asemena persoane aici unde se vrea a fi o comunitate, ban direct si cu bine pa pe okaziipemarte.ro
0

#48 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 30 January 2011 - 12:14 PM

Vezi postareastiganas, la Jan 30 2011, 09:00 AM, a spus:

Hai sa va zic una si mai tare. Cele mai mari forumuri de heli:
runryder si helifreak - si sunt mari, nu au nici un fel de restrictii la bursa.

Asta inseamna ca cineva pune acelasi anunt in mai multe subforumuri, trimite linkuri catre alte forumuri si cel mai tare, poti da upuri cate vrei. Rezultat, dau unii up de 3 ori pe zi.
Din nefericire nu am intrat pe acele pagini si nu stiu cum este cu ele.
Cred ca sunt doua variante de forumuri: unele care se autofinanteaza prin trafic si numar de membri si mai aduc si profit din reclame si altele care trebuiesc sustinute cu bani de acasa (sau dintr-o alta activitate).

Pe alea cu reclame conteaza orice click, orice user, acces, banner aparut pe pagina si logica este ca acolo sa fie incurajate accesul si activitatea. Lucrurile merg oricum, se regleaza automat, in timp. Nu poti fi intr-o categorie, dorind de fapt sa fii in cealalta. Zic la modul general, nu ma refer la nimic concret...
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#49 Useril este offline   AG-74-HESS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3573
  • Inregistrat: 04-February 08
  • Gender:Male

Postat 30 January 2011 - 06:17 PM

``Altfel spus, daca iti intra unul in casa si la tine nu se fumeaza, si ala fumeaza tu o sa il avertizezi ca la tine in casa nu se fumeaza. Si pe ala il doare fix in cur si aprinde tigara de la tigara. Tu ce faci? I dai o scrumiera? Da? Daca da, eu am gresit clar, si e mai bine sa ma duc 9000 de ani ca bat saua sa priceapa iapa.``

Nu. Are doua optiuni: pleca sau se acomodeaza cu legea casei! DAR in cazul in care legea casei e idioata, nu ne va mai calca nimeni pragul.

Deasemenea daca tu vi la mine in casa, iar in casa mea se fumeaza si e scrum pe parchet si nu-ti place? Ai aceleasi doua optiuni: pleci sau te acomodezi. Ca sa dai si tu scrumul pe jos, asa cum fac eu, desi nu e frumos, tu trebuie sa ceri permisiunea. Sunt multe de facut si aici, dar in cazul in care nu-ti va placea (tie, mie, altora) cum arata RHC maine, nu e nicio problema, nu e viata reala, se poate posta intr-un forum minunat care sigur exista altundeva.
1.(1.) implementarea unui sistem cu un control mult mai riguros pentru vanzarile pe forum
De acord.
2.(2.)Delegarea a 1-2-3 (sau cati e nevoie) moderatori numai a sectiunii de vanzari
De acord.
3. (3.)Stabilirea unui forum "Junk" unde sa fie aruncate automat
Poate fi folosit ``tomberonul``
4. (4.) Stabilirea unui regulament clar si aplicarea lui intocmai. A gresit: Warn. A gresit iar? ban 1 luna. Inca o data? Ban permanent!
Nu sunt de acord. ban o saptamana, apoi ban 2 sapt, apoi ban 1 luna, apoi ban 2 luni, ban 3 luni-- ban perm.

``Este un haos total la Vanzari...`` NU CRED ASTA!
``bagatul in seama aiurea`` Adevarat.
``De ce trebuie ca RHC-ul sa fie ca ZXZ?`` De acord cu intrebarea lui Dan. Cui ii place ``acolo``nu-i bai; rhc nu striga catalogul.
``Eu am ce am cu regulile, ma doare fix in cur de vanzari`` Ai dreptate, regulile fac sa se invarta pamantul, sunt necesare oriunde. Era sa uit:``A gresit: Warn. A gresit iar? ban 1 luna. Inca o data? Ban permanent! `` Deci cate ``cur`` mai ai de scris pana...? http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/smile.gif
``Realitatea e ca suntem niste carnati`` Super, suntem ceva totusi, unii chiar universitari!Am informatii ca si dl. Justin Capra are cont.
``Pe forumul zxy a functionat metoda... `` desi au folosit Noua Formula, tot le cade parul.
``niciodata nu aparusera atatia bisnitari, incurajati de michimausi care cumpara rahat la metru`` Da Bogdane, din pacate au aparut multi bisnitari, dar eu am apasat aiurea pe butoane beat fiind (e dreptul meu si asta) si am cumparat gresit o baterie si acum ca sunt treaz o bag la vanzari sa recuperez din bani si sa-mi iau ce-mi trebuie... NU sunt de acord sa desfiintam bursa, dar sunt de acord sa se faca curatenie. Iar magazinele sa stea blande ca nu le inchide bursa de pe rhc.
PS.
Vremea a fost buna azi.

Aceasta postare a fost editata de AG-74-HESS: 30 January 2011 - 06:21 PM

0

#50 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 30 January 2011 - 10:33 PM

Citesc si nu-mi vine sa cred. Cand au fost subiecte, cu adevarat, importante, gen: "suntem sau nu un popor mic, la propriu", nimeni nu s-a sinchisit. Dar, cum, s-a pus problema sa se atinga, un pic, mica bisnitareala, patimile s-au dezlantuit. Cat patos, cate agumente, cata filozofie de doua parale, pentru ca, nu cumva, sa dispara tarabele de pe RHC. Acesta-i cel mai important lucru. Modelismul...ce-i acela?...nu conteaza.
Ma simt umilit.

Aceasta postare a fost editata de dan_mitea: 30 January 2011 - 10:34 PM

0

#51 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 30 January 2011 - 11:10 PM

Vezi postareadan_mitea, la Jan 30 2011, 10:33 PM, a spus:

Citesc si nu-mi vine sa cred. Cand au fost subiecte, cu adevarat, importante, gen: "suntem sau nu un popor mic, la propriu", nimeni nu s-a sinchisit. Dar, cum, s-a pus problema sa se atinga, un pic, mica bisnitareala, patimile s-au dezlantuit. Cat patos, cate agumente, cata filozofie de doua parale, pentru ca, nu cumva, sa dispara tarabele de pe RHC. Acesta-i cel mai important lucru. Modelismul...ce-i acela?...nu conteaza.
Ma simt umilit.

...daca mai cugeti nitel e posibil sa vezi lucrurile ceva mai diferit, pledoaria mea si nu numai, e strict legata de modelism chiar daca vorbim despre bursa !!!
...tabula crasa, mortua est!
0

#52 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 January 2011 - 11:25 PM

Noi ne tot frecam pe aici si ne doare capul de viitorul RHC in timp ce tocmai a cazut singura chestie care ma deranja. Ia cititi ce scriu eu mai jos:

Am cumparat kituri si piese din Romania (si am sprijinit cu buzunarul meu) de la Sierra (multumesc Edy pentru promptitudine), HobbyRc (multumesc Andrei Petre pentru serioziozitate), AutoRC (aici inca timid ca abia au aparut), si altii care inca mai au stelute dar ii costa un fleac sa scape de ele.

Vedeti o schimbare ? Daca da inseamna ca stiti cum merge forumul si ce s-a schimbat, daca nu, nu ati piedut nimic. Bai, mie chiar imi place forumul asta. Daca reusesc sa dau de cap heli-ului 500 cu care ma lupt de cateva saptamani sunt chiar fericit.

Sunt bune topicurile astea ca pana la urma vezi ca sunt mult mai multi cu bun simt dacat cei care abereaza. Cei care abereaza sunt utili ca ii scot din amorteala pe cei cu bun simt ;)
0

#53 Useril este offline   mugurg 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 265
  • Inregistrat: 09-January 07

Postat 30 January 2011 - 11:29 PM

Eu mi-am facut un scop in viata din a da "report post"; acum abia ma incalzesc nitel.
Sa vedem cat va tin pe voi nervii cu ele, ca eu sunt 20 de ore online si am extrem de mult timp liber. Si perseverenta mea depaseste si timpul meu liber si bunul simt luate cumulat.
Omul cu adevarat bun e cel care ar fi putut fi rau si nu a fost.
0

#54 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 30 January 2011 - 11:34 PM

Vezi postareamugurg, la Jan 30 2011, 11:29 PM, a spus:

Eu mi-am facut un scop in viata din a da "report post"; acum abia ma incalzesc nitel.
Sa vedem cat va tin pe voi nervii cu ele, ca eu sunt 20 de ore online si am extrem de mult timp liber. Si perseverenta mea depaseste si timpul meu liber si bunul simt luate cumulat.

...ar trebui sa-ti iei juma' de norma si la secu', raportacu' era si se pare ca mai este un job bunicel la poporul asta !!!
...tabula crasa, mortua est!
0

#55 Useril este offline   mugurg 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 265
  • Inregistrat: 09-January 07

Postat 30 January 2011 - 11:36 PM

si tu ar trebui sa stai jos pana te striga cineva.
Omul cu adevarat bun e cel care ar fi putut fi rau si nu a fost.
0

#56 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 31 January 2011 - 06:01 AM

Ajunge!!!
Topic Closed.
flying is my life...
0

#57 Useril este offline   Costumas 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 119
  • Inregistrat: 18-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Comanesti (BC)
  • Interests:Parapanta, aeromodele.

Postat 31 January 2011 - 09:54 AM

Vezi postareaSILVIU66, la Jan 31 2011, 06:01 AM, a spus:

Ajunge!!!
Topic Closed.


Na ca cineva "respecta regulile"!
Asa ca a redeschis topicul, de dragul nostru, a celor care prefera astfel de discutii in loc de "stirile de la ora 5".

ASTA E BAGARE IN SEAMA! Daca in acest subiect, eu sunt singurul care a grait gresit atunci accept cu mandrie "atentionarea in limba engleza"; ca de... limba noastra, de origine latina, e "junk".

Cu prietenie si de cele mai multe ori fara consideratie,
Lucian

Aceasta postare a fost editata de Costumas: 31 January 2011 - 09:55 AM

Zboruri pline si aterizari line!
______________________
Pe curand,
Lucian L.
___________________________
"In viata nu sunt lucruri de care trebuie sa te temi, ci sunt lucruri pe care trebuie sa le intelegi." (Pavel Stratan)
0

#58 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 31 January 2011 - 10:56 AM

Este exact la ce ma asteptam,si exact spiritul romanesc in cea mai pura forma.Acelasi lucru se intampla si la bursa.
Degeaba zice un moderator sau admin ca e ceva in neregula,romanul gaseste imediat calea sa se "bage in seama", na ca tot eu sunt mai smecher, te-am facut!
@mugurg:iti dau eu id-ul de mess al lui ipsihi sa te injuri direct cu el,nu trebuie sa fim si noi martori.
flying is my life...
0

#59 Useril este offline   mugurg 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 265
  • Inregistrat: 09-January 07

Postat 31 January 2011 - 11:22 AM

Daca te uiti atent, eu nu l-am injurat nici nu m-am bagat in seama cu el, nu l-am facut putzoi sau in alte feluri. Pe el il mananca deshtele sau alte alea. Cred ca e mai indicat sa discuti cu cel pe care il intereseaza comportamentul manelistic injuraturile pe privat sau live si masurarile de ce are fiecare mai lung. Nu imi pune mie in carca ce nu-mi apartine!
Omul cu adevarat bun e cel care ar fi putut fi rau si nu a fost.
0

#60 Useril este offline   mugurg 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 265
  • Inregistrat: 09-January 07

Postat 31 January 2011 - 11:36 AM

Unul din admini ar putea sa stearga posturile astea care nu aveau ce cauta aici, si sa ramana discutia in sine. Daca mai are cineva apoi ceva de masurat sau sfaturi unde sa ma trimita, poate sa o faca pe privat.
Omul cu adevarat bun e cel care ar fi putut fi rau si nu a fost.
0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro