Modelism - RHC Forum: colectia Mari corabii! - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 21 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »

colectia Mari corabii!

#61 Useril este offline   Paul Razvan 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 254
  • Inregistrat: 11-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Tg.Mures

Postat 01 February 2011 - 04:35 PM

Acesta este un site rusesc unde gasiti primele 55 de numere... http://www.ship.deagostini.ru/forum/viewto...p?f=7&t=300

Tot cate o coasta la numar <_<
"Pilotii nu mor niciodata.Ei decoleaza si nu se mai intorc..."
Doru Davidovici
0

#62 Useril este offline   Teddy 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 79
  • Inregistrat: 28-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 February 2011 - 05:54 PM

Vezi postareadan_mitea, la Jan 31 2011, 02:25 PM, a spus:

Cam asta spuneam si eu. Parerea ca la un Kit nu-i de migalit. este departe de realitate.
Totusi, eu sunt adeptul unui kit. Dai banii gramada, dar, ai totul in fata. Este paranoia mea...
Daca imi permiti o sugestie, draga Teddy, ti-as sugera o corabie la care sa nu fie nevoie de vopsea. Doar diferitele nuante de lemn. Este cu totul deosebit. Este mai greu, nu ai loc de greseli, deoarece nu folosesti chit, dar rezultatul este pe masura.
Oricum este o optiune personala si orice cale ai alege (revista, kit, etc) iti va aduce, doar, satisfactii.
Multa, multa bafta.



dane...de acord cu tine doar ca....din vorbe sunt bun de multe insa nu am facut in viata mea vreun model, navo, aer, auto.
hai sa incep cu ceva ...usor , m-as feri oricum de culoare...as incerca o patina a lemnului prin grafitare sau bait pe margini(e doar o idee) si lacuire apoi.
daca ma pui acum sa lucrez cu 7 tipuri de lemn, fiecare cu culoarea,flexibilitatea,taria sa, ma gasesti plangand in 2-3 zile:)

oricum...am rumegat ceva informatie, intradevar clasicul arata super fara culoare, doar in esente de lemn diferite
0

#63 Useril este offline   Teddy 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 79
  • Inregistrat: 28-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 February 2011 - 06:16 PM

Am uitat o treaba...

parerea mea cu deagostini...este ca e ok ce fac.stiti d ce?

- cativa modelisti adormiti s-au trezit la viata.(daca puneau un model de carton de 3 numere nu interesa pe nimeni ca modelist)
- au aparut persoane noi interesate(si eu printre) care poate au avut tentatia dar nu aveau un start, un punc de inceput
- ambele catogorii nou aparute plus cei deja "batrani si activi" in domeniu fac o suma mai mare decat innainte de revista, implicit schimbul de idei, sansa ca aceasta pasiune sa se dezvolte si mai mult e mai mare

sincer chiar nu conteaza cate numere vor reusii sa scoata(sper sa le scoata toate )insa cai noi , prinsi de imagia din revista, de relama tv, dupa ce gusta putin din asta cred ca vor continua, cu sau fara deagostini, cu sau fara piesele lor de macheta.intradevar va ramane la unii din noi o macheta fara forma pe raft(in cazul disparitiei revistei) dar...vom alege altceva si vom continua daca ne-a prins flama, nu?

una peste alta, sa mai apara 100 deagostinii sau doar 2-3, oricum au mai aparut cativa interesati si din acestia o parte vor continua.
0

#64 Useril este offline   ionut76 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1240
  • Inregistrat: 19-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/6
  • Interests:http://www.catia.ro

Postat 01 February 2011 - 06:41 PM

Acum am vazut si eu site-ul acela rusesc... Trebuie sa dau saptaminal cite 15 lei pentru 10 suruburi sau citeva stinghiute de lemn ??? Nu o pot lua nici ca gluma si sunt convins ca modelistii (cel putin marea majoritate) vor abandona proiectul, iar firma DeAgostini va renunta la revista. Am pus deja ochii pe unele modele de corabii, ma costa pe sfert din pretul corabiei actuale si pot sa le am in maxim o saptamina, nu in 2 ani !
Cursuri si carti CATIA v5 aici
0

#65 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 01 February 2011 - 07:19 PM

Doar de dragul discutiei, ce pare aveti despre acest gen de macheta:
http://www.historicships.com/TALLSHIPS/OcC...rinadadSect.htm
?
0

#66 Useril este offline   worms 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1345
  • Inregistrat: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt

Postat 01 February 2011 - 07:40 PM

desi sunt un pasionat al aero nu m-am putut abtine in fata acestei provocari si am achizitionat primul numar. calitatea pieselor si pretul care i-mi pare de bun simt pentru ce contine un kit m-au facut sa ma hotarasc si sa continuii constructia , o singura parere de rau am, dureaza prea mult pana la finalizare dar daca ma gandesc bine atunci are sa fie satisfactia mai mare si ca am achizitionat toate numerele si nu-mi lipseste nici un reper. pretul final nu-mi pare mare ca sunt platiti esalonat si in fond pe langa 1 pachet de tigari pe zi de 12 ron chiar nu merita si placerea mea 15 ron pe saptamana?
0

#67 Useril este offline   Paul Razvan 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 254
  • Inregistrat: 11-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Tg.Mures

Postat 01 February 2011 - 07:41 PM

Interesant tip.Acum ca ai aprins discutia nu pot sa nu ma bag si eu cu ceva....
http://joyfulmolly.files.wordpress.com/201...orama_pow01.jpg
"Pilotii nu mor niciodata.Ei decoleaza si nu se mai intorc..."
Doru Davidovici
0

#68 Useril este offline   MLGore 

  • Dream Team Forever
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2332
  • Inregistrat: 08-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 February 2011 - 07:49 PM

Pt. cei care ii tot dau cu pretul inainte: eu ma consider un mic aeromodelist, foarte putin ma intereseaza barcile. Chiar imi doream ceva "in serial " cu care sa-mi omor timpul acasa. Un kit intreg nu mi-as fi luat din doua motive: trageam tare sa fie gata repede bineinteles ca iesea mai prost decat asta la care am doi ani la dispozitie sa bibilesc) si, daca as fi avut vreo 200 euro de stricat pe modelism, sigur imi luam ceva pt. aero. Asa, la 15 lei pe saptamana, chiar nu ma deranjeaza, iar la final ma aleg si cu o enciclopedie.
Modelism = 10% zbor + 90% lipici
Cand o zbura A.R.C.A.! © 2010 All rights reserved.
0

#69 Useril este offline   bogdan_minitehnicus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1275
  • Inregistrat: 20-April 07
  • Gender:Male

Postat 01 February 2011 - 08:01 PM

Vezi postareaMLGore, la Feb 1 2011, 07:49 PM, a spus:

Pt. cei care ii tot dau cu pretul inainte: eu ma consider un mic aeromodelist, foarte putin ma intereseaza barcile. Chiar imi doream ceva "in serial " cu care sa-mi omor timpul acasa. Un kit intreg nu mi-as fi luat din doua motive: trageam tare sa fie gata repede bineinteles ca iesea mai prost decat asta la care am doi ani la dispozitie sa bibilesc) si, daca as fi avut vreo 200 euro de stricat pe modelism, sigur imi luam ceva pt. aero. Asa, la 15 lei pe saptamana, chiar nu ma deranjeaza, iar la final ma aleg si cu o enciclopedie.


Fiecare cu parerea lui :rolleyes:
Valoarea unui modelist adevarat nu se masoara in numarul de posturi ci in realizarile sale...
0

#70 Useril este offline   rba 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 720
  • Inregistrat: 04-August 06
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 01 February 2011 - 08:46 PM

Dar daca se achizitioneaza strict numerele cara contin componentele navei, fara numerele in care se dau baghetele pentru invelisul corpului si placarea puntii, din cele 55 de numere ce au aparut la rusi, se pot lua numai 32 de numere :rolleyes:
Salut si numai bine.
0

#71 Useril este offline   ionut76 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1240
  • Inregistrat: 19-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/6
  • Interests:http://www.catia.ro

Postat 01 February 2011 - 09:05 PM

Deci cu vreo 130 lei (kit+transport) imi iau asta din UK:
http://models4hobby.co.uk/shop?page=shop.p...;category_id=33
La banii de Mari corabii (!) imi umplu casa de modele.
Cursuri si carti CATIA v5 aici
0

#72 Useril este offline   ionut76 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1240
  • Inregistrat: 19-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/6
  • Interests:http://www.catia.ro

Postat 01 February 2011 - 09:46 PM

Ah..si inca ceva: tin minte ca in toamna asta, cind am vizitat, alaturi de un prieten german si unul sirb, Muzeul Militar, am vazut undeva la parter un stand cu tot felul de modele (avioane, corabii, masini etc). Din pacate, eram pe fuga maxima si nu am avut timp sa aprofundez vizionarea modelelor respective, insa mi-au lasat pe moment o impresie foarte buna.
Cursuri si carti CATIA v5 aici
0

#73 Useril este offline   MR-JW 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 521
  • Inregistrat: 15-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 February 2011 - 11:19 PM

Vezi postareaSebi Cristi, la Feb 1 2011, 01:10 PM, a spus:

Am cumparat si eu revista si mi se pare un proiect destul de ambitios , imediat ma voi uita peste reviste si sa ma apuc de lucru :D
Sa speram ca nu se va opri la un anumit nr.
''MR-JW" de unde ai luat planurile...defapt de pe ce site ai descarcat

mai exista un topic pe aceeasi tema oarecum si acolo gasesti sa descarci revistele
http://www.rhcforum....pic=29356&st=60
0

#74 Useril este offline   MR-JW 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 521
  • Inregistrat: 15-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 February 2011 - 11:27 PM

Referitor la timp si pret ( pentru ultima data ma refer la pret)
Daca vi se pare lung timpul de realizare a machetei si vreti sa faceti totul in cateva zile cu siguranta se poate face doar din kit-urile de plastic. Daca cineva crede ca din kit-urile de lemn ieftine de 130 RON se poate scoate intr-o luna o macheta de calitate se inseala, daca toturi o va realiza cu siguranta va fi un Kitsch si nu o macheta. Daca va doriti asa ceva o sa le gasiti gata construite la magazinele de artizanat sunt ieftine
0

#75 Useril este offline   Teddy 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 79
  • Inregistrat: 28-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 February 2011 - 11:43 PM

eu unul am primit ceva materiale si am ce "rontaii" momentan.

revista o sa o cumpar da nu ma apuc sa montez nimic pana nu adun ceva numere.daca ne-ar da astia schema as incerca altceva, sa tai eu piesele, finisez, etc si la final sa vad unde ma pozitionez fata de ce ar iesii din piesele taiate profii de ei.



suna tampit nu?sa faci de 2 ori aceasi corabie:))
0

#76 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 02 February 2011 - 01:52 AM

Vezi postareaionut76, la Feb 1 2011, 10:05 PM, a spus:

Deci cu vreo 130 lei (kit+transport) imi iau asta din UK:
http://models4hobby.co.uk/shop?page=shop.p...;category_id=33
La banii de Mari corabii (!) imi umplu casa de modele.


Nu-i din plastic?
0

#77 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 February 2011 - 08:09 AM

Ba da, e din plastic. Ca asta se gasesc mai multe, facute de mai toti producatorii de plastice. Dar nu-i acelasi lucru cu una de lemn, pe langa faptul ca-s mai mici.


0

#78 Useril este offline   ionut76 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1240
  • Inregistrat: 19-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/6
  • Interests:http://www.catia.ro

Postat 02 February 2011 - 10:02 AM

Da, e plastic, dar am inteles ca ar avea si componente din lemn, ata, pinza. Pina la urma, ca incepator, e mai bine sa am una de-asta intii. Sa vad daca ma atrage "sportul" asta si apoi evoluez catre altceva.
Adevarul e ca m-am grabit ieri cu comanda de afara fiindca la o cautare mai amanuntita a modelului l-am gasit si in Romania.

Aceasta postare a fost editata de ionut76: 02 February 2011 - 10:02 AM

Cursuri si carti CATIA v5 aici
0

#79 Useril este offline   kno3 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1077
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Motoare cu aburi, vapoare etc

Postat 02 February 2011 - 11:50 AM

As dori sa stiu de la cei care au cumparat revista, care e calitatea pieselor kitului?
0

#80 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 February 2011 - 01:59 PM

Vezi postareaionut76, la Feb 2 2011, 10:02 AM, a spus:

Da, e plastic, dar am inteles ca ar avea si componente din lemn, ata, pinza. Pina la urma, ca incepator, e mai bine sa am una de-asta intii. Sa vad daca ma atrage "sportul" asta si apoi evoluez catre altceva.
Adevarul e ca m-am grabit ieri cu comanda de afara fiindca la o cautare mai amanuntita a modelului l-am gasit si in Romania.



Imi pare rau ca nu l-ai gasit la timp, in Romania. Dupa ce il primesti, te rog sa ne spui sau sa arati cu o poza ce este de lemn. Din descrierea al carui link l-ai dat am crezut ca e plastic cu aspect de lemn. Adica imita textura lemnului.


0

#81 Useril este offline   ionut76 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1240
  • Inregistrat: 19-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/6
  • Interests:http://www.catia.ro

Postat 02 February 2011 - 03:31 PM

Sigur ca da, voi face poze detaliate la kit. Sincer sa fiu, nu sunt 100% sigur daca si ce componente sunt din lemn. Oricum, abia astept kitul si va povestesc tot. Am vazut ca sunt disponibile si alte corabii/avioane, iar daca ma pasioneaza domeniul (nici de asta nu sunt sigur), voi cauta si modele pe lemn.
Cursuri si carti CATIA v5 aici
0

#82 Useril este offline   MLGore 

  • Dream Team Forever
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2332
  • Inregistrat: 08-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 February 2011 - 03:53 PM

Vezi postareakno3, la Feb 2 2011, 11:50 AM, a spus:

As dori sa stiu de la cei care au cumparat revista, care e calitatea pieselor kitului?



Calitatea e ok, piesele sunt taiate laser(lemnele) iar ancorele, care par din zamac, sunt bine debavurate.. La mine coasta era deplanata (cca 2mm) , dar am umezit-o un pic , am bagat-o sub o oala cu apa si s-a indreptat.
Modelism = 10% zbor + 90% lipici
Cand o zbura A.R.C.A.! © 2010 All rights reserved.
0

#83 Useril este offline   Teddy 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 79
  • Inregistrat: 28-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 February 2011 - 05:55 PM

Vezi postareaionut76, la Feb 2 2011, 10:02 AM, a spus:

Da, e plastic, dar am inteles ca ar avea si componente din lemn, ata, pinza. Pina la urma, ca incepator, e mai bine sa am una de-asta intii. Sa vad daca ma atrage "sportul" asta si apoi evoluez catre altceva.
Adevarul e ca m-am grabit ieri cu comanda de afara fiindca la o cautare mai amanuntita a modelului l-am gasit si in Romania.



fara sa fi facut vreodata ceva, zic ca piesele sunt bine taiate, lucrate curat.cel putin ce am gaqsit in primul numar
ancorele la fel, poate ar mai trebuii foarte putin finisate innainte de vopsire

o parere reala cred ca trebuie sa asteptam de la cei "batrani"
0

#84 Useril este offline   Catris 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 11
  • Inregistrat: 07-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 03 February 2011 - 09:45 PM

Vezi postareaSebi Cristi, la Feb 1 2011, 01:10 PM, a spus:

Am cumparat si eu revista si mi se pare un proiect destul de ambitios , imediat ma voi uita peste reviste si sa ma apuc de lucru ;)
Sa speram ca nu se va opri la un anumit nr.
''MR-JW" de unde ai luat planurile...defapt de pe ce site ai descarcat


si eu am cumparat-o. mi se pare OK. eu cred ca daca se gasesc cumparatori, nu se vor opri la primele numere cum s-a mai intamplat.

Sunt sigur ca as fi cumparat revista chiar daca nu avea acest kit, numai pentru informatii.
in plus, ca incepator, ma bucur ca exista acel dvd si indrumar "pas cu pas". Sper numai sa fie bine facut

o seara placuta
0

#85 Useril este offline   Teddy 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 79
  • Inregistrat: 28-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 03 February 2011 - 09:55 PM

toti speram asta

insa ceva nu mi-e clar...cand apare nr 2?

m-am uitat pe site...nix, in revista zice ca ar fi saptamanal.Stie cineva mai multe?
0

#86 Useril este offline   Pauluno 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 31
  • Inregistrat: 03-February 11

Postat 03 February 2011 - 10:38 PM

Bun gasit la toata lumea. Dupa cum vedeti, sunt nou pe aici, dar si in ce priveste navomodelismul. As avea si eu o intrebare: presupunand prin absurd, ca cei de la de agostini ar lansa pe piata toate numerele din colectia mari corabii, eu daca iau o piesa (si la fel de bine toate) si o copii pe o foaie (adica daca ii fac conturul), se cheama ca am planul navei? Cu alte cuvinte, intrebarea mea este daca asta inseamna sa ai un plan al navei, adica sa ai fiecare piesa in parte, desenata. Astept mai multe pareri, va multumesc
0

#87 Useril este offline   FLUERARU 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 613
  • Inregistrat: 27-October 10
  • Gender:Male
  • Location:București

Postat 03 February 2011 - 11:55 PM

Salutare tuturor,navigand prin forum pe aici dau intamplator de acest topic si imi zic "stai asa omule ca si tu ai vazut publicitatea facuta la tv si ai inceput sa topai prin casa ca vrei si tu colectia asta"
Acum vorba aceea cand am cumparat-o(acu' o saptamana)habar nu aveam ca o sa dureze atat,am aflat din cele spuse de voi aici si sincer sa spun sunt paralel cu domeniul asta(io fiind in lumea automodelistilor)dar sincer nu am fost dezamagit ptr urmatorii 2 ani,numa' sper sa continuie ei sa scoata publicatie dupa publicatie pana la ultimul nr. io unu o sa continui pentru ca timpul trece si nici nu o sa iti dai seama cand vine numar dupa nr.........aaaaaa si apropo de pret este foarte ieftina,super ieftina chiar pot sa spun.................asta in cazul in care calculati cat cheltuim pe TIGARILE de zi cu zi.
12 lei pe zi in comparatie cu 15 lei pe saptamana?????????????????io zic sa ne m-ai gandim la treaba asta cu "pretul"
bafta ptr cei care merg in continuare si ne auzim la o sueta mica pe aici prin forum si sa ajungem cu bine la sfarsitul editiei("telenovelei")
stima si respect
0

#88 Useril este offline   ionut76 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1240
  • Inregistrat: 19-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/6
  • Interests:http://www.catia.ro

Postat 04 February 2011 - 12:07 AM

15 lei inmultit cu 100 (daca am inteles bine) nu e o suma mica, nici macar pe doi ani. Si eu imi doresc sa vad colectia pina la ultimul numar (o cumpara prietena cu toata impotrivirea mea !!) si sa ne prezentam aici creatiile pe pagina 244 a acestui topic.
Cursuri si carti CATIA v5 aici
0

#89 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 04 February 2011 - 05:34 AM

Vezi postareaPauluno, la Feb 3 2011, 10:38 PM, a spus:

Bun gasit la toata lumea.

Bine ai venit!
Pentru o nava nu este sufieient sa ai conturul pieselor, sa spui ca ai un plan al navei. Ar fi OK pentru martisoare care se decupeaza din hartie. Ai de notat suplimentar cel putin grosimile pieselor, materialul, de facut proiectiile suplimentare pentru piesele complicate, ai de trecut undeva indicatiile pentru montaj si presupun ca mai sunt si multe alte detalii care trebuiesc cunoscute. Ca sa o iau altfel, un plan ar trebui sa contina tot ce trebuie ca sa permita reproducerea unei nave fara sa o ai ca model, in fata. Doar conturul pieselor nu cred ca este suficient. Sunt situatii cand experienta celui care "citeste" planul compenseaza din ce lipseste pe hartie, dar nu ar trebui sa fie regula. Si nici invers nu cred ca e usor. Adica nu poti face un plan pe care sa-l inteleaga orice nespecialist, indiferent de cat de mult intri in detalii, daca nu are macar notiuni de grafica sau tehnica in general. E ca o reteta de prajitura, cu cat o ai mai detaliata cu atat ai mai multe sanse sa reusesti sa pui ceva pe masa... Pentru un bucatar de meserie ajunge sa spui compozitia ca restul stie el cum trebuie facut.
Scuze de mersul pe aratura, se mai intampla.

PS. Si ca sa nu imi revin complet, urmareste discutiile celor de la navo, machete. Mai au putin si iti pot spune cine a cioplit lemnul sau ce buda folosea capitanul unui vas de pe Dunare, acum 100 de ani. Adica e ceva mai multa munca, nu-i numai de trasat cateva linii dupa conturul unor piese.

Aceasta postare a fost editata de bitex: 04 February 2011 - 05:41 AM

Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#90 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 04 February 2011 - 09:43 AM

Eu zic sa nu ne mai gandim la pret deoarece cei de la deaugustini practic vand o revista la care ataseaza si piese pentru o macheta, deci nu prea se poate compara pretul total al revistei cu pretul unui kit, eu sincer sunt obisnuit de mic sa ma uit mai intai la poze :rolleyes:
"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

Arata acest topic


  • 21 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro