Modelism - RHC Forum: Cafeneaua F4C - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 18 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cafeneaua F4C Discutii generale ce nu se incadreaza topicurile de constructie

#31 Useril este offline   atro 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 168
  • Inregistrat: 10-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodele

Postat 26 January 2011 - 02:43 PM

Vezi postareaflypol, la Jan 26 2011, 09:47 AM, a spus:

Nu stiu pe cine sa-mi descarc nervii!


Sper ca nu pe mesager!
0

#32 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 January 2011 - 03:01 PM

Dorine, daca ai asculta ce ti-am spus, ai face 2 modele in paralel (sau serie?), pe unul pui toate detaliile, pe celalalt il ingreunezi/centrezi ca si pe celalalt si il folosesti la zbor, sa-ti faci mana, sa-ti treaca ideea cu giro pe eleroane, ca aia in WW1 nu aveau asa ceva. Da, e adevarat, motorul ala si restul de acareturi costa...
Si e adevarat, a face machete inseamna al dracu de mult sa si pilotezi, dupa ce ai crosetat sute de ore si mii de euro..., iar cand e la nota, da cu zecimala mereu.

La burdusit pittsu, merg si eu, cand o fi de alergat iezii, ii mai scapam cate una, ca din greseala :(

Aceasta postare a fost editata de BogdanStancu: 26 January 2011 - 03:03 PM

Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#33 Useril este offline   rad_gaby 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 19-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Botosani

Postat 26 January 2011 - 03:06 PM

Vezi postareaBogdanStancu, la Jan 26 2011, 03:01 PM, a spus:

sa-ti treaca ideea cu giro pe eleroane, ca aia in WW1 nu aveau asa ceva


Da' Power Box aveau? :(
0

#34 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 26 January 2011 - 03:41 PM

Vezi postarearad_gaby, la Jan 26 2011, 03:06 PM, a spus:

Da' Power Box aveau? :(


Nu...si nici cate doua servo pe profundoare si cate unu pe fiecare aripa....da oricum nu renunta la ele decat daca ii confirma si machetistii mai vechi.
Noi astia mai incepatori nu dam decat sfaturi aiurea.
0

#35 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 26 January 2011 - 04:02 PM

Bai ... da ce va mai place la cafenea !
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#36 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 26 January 2011 - 06:00 PM

Ne place mult ca se poate discuta orice si mai ales despre orice.
Mie de exemplu mi se pare super tare sa aflu ca tinerilor care vin din urma le place de doamna blonda ministru, inseamna ca viitorul e asigurat in mod cert!
Ca atare am abandonat temporar macheta, ca oricum nu e timp sa o mai termin pana la nationale, si mi-am luat edf chinezesc ;)
Bogdane baga! :(
0

#37 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 26 January 2011 - 06:59 PM

Va rog sa puneti un link cu minunea blonda, sa vada si ochiul meu.
0

#38 Useril este offline   ilie F1A 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1242
  • Inregistrat: 17-April 09
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti -crangas
  • Interests:aeromodelismul-zbor liber-F1A

Postat 26 January 2011 - 07:47 PM

Dane,nu prinzi TVR-International? Nu se poate sa nu fie pe la stiri.
0

#39 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 26 January 2011 - 08:31 PM

Sper sa nu se considere UP ca nu pot, nu ca n-as vrea. LINK.
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#40 Useril este offline   rad_gaby 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 19-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Botosani

Postat 26 January 2011 - 08:35 PM

Vezi postareaMADA, la Jan 26 2011, 06:00 PM, a spus:

Ne place mult ca se poate discuta orice si mai ales despre orice.


Pai da, in care sectiune a forumului se mai poate discuta despre femei, giroscoape si iezi fara sa-ti iei warn pentru off-topic?
0

#41 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 26 January 2011 - 08:46 PM

Maestrilor in ale F4C-ului si sustinatorii lor minunati ! Eu ma plictiseam in asteptarea celebrelor roti de la nemti,lucram la profundor,era un frig de ma dureau toate oasele si ma luase cu nervi din senin.Am aruncat-o "deanproasta" suparat ca dimineata pe drum nu mi-am vazut protejatii 3 familii de "Buteo buteo-uliul soricar comun si ma luase cu griji.Nati-o! Eu si Hristos care nu putea saracul de grija lumii asteia .

Puneti castile la urechi-yutubariti-va cu o cantare de dor si jale: Kriss Kristofferson -"They kill him".Daca prind pe unu ca da in pasarile astea care dorm in camp la -20 grd.C fac moarte de "iubeste-ti aproapele.

Propunere de intalnire la Brasov in martie(weekend nr.3)
Cazare la Aeroclub vineri seara : foc de tabara,tzuicutza,gustarica,ciorba acrisoara de perisoare,somn de voie
Sambata : dejun micut : oua cu jumari adevarate,cornisoni acrishoni,cafea cat cuprinde,plate sau carbogazoase.Asistenta: JD
Vizita la atelierul clubului,discutii F4C si altele
Zboruri de voie cu Wilga 2,1m,Extra 330L 4T,Pitts 7,5cmc -cine are curaj
Vizita la fabricutza de mobila : demo cat de repede se face o aripa
Plimbarica prin Poiana Brasov ,gustare de pranz
Seara : gatit in comun : tocanitza de capritza cu afumatura de porc Flypol,udatura de Pietroase pana noaptea tarziu.Somn de voie.
Duminica : Mic dejun : slana,ceapa,oua fierte,bere fara alcool
Sedinta cu cafea si dulcegarii: Zboruri pe Lempes ;cine vrea.
La pranz: "Supa de cocos de Kokos" platou cu oratanii si radacinoase
Drum bun si....ne vedem in aprilie !
Gata muschetari! Mi-a trecut! Vorba nevesti-mii : tu te superi numai de dragul impacarii!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#42 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 26 January 2011 - 09:10 PM

Eu m-am mai declarat fan Flypol !!!! Sa fie !!! Salivez dupa acum !!! :) :)
0

#43 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 26 January 2011 - 09:11 PM

Sectiunea asta de forum ar trebui patentata! Gaselnita asta minunata in care poti sa spui ce te taie capu ( poate si nervii) este "Simfonia a IX -a" a lui Silviu.Am eu impresia sau oarece s-a intamplat. Dispare "manelismul" din aeromodelism.Oare cand va reusi umorul finut ,sanatos,sarcasmul bland ,rebeliunea verbala ca inteligenta neaosa,malitiozitatea fin catifelata academic(parti ale calitatii sufletului romanesc ) sa zdrobeasca "mishtoul invidios grosolanit" la romani?

Drag tanar modelism ! Nu te sfii ! Scrie ( pe cat poti corect gramatical)opinia ta de incepator.Nu te lasa coplesit de ce fac "acesti oameni minunati si F4C-urile lor zburatoare". Iti garantez ca sunt oameni simpli de inalta maretie sufleteasca si au cam aceeasi compozitie ADN ca toti romanii !

La lumina "bursuci" ! Nu tineti modelele ascunse prin sali si magazii reci de cluburi ! "Old boys",stim ca aveti capodopere prin "sanctuarele" voaste ! Vrem sa le vedem si noi si sa va multumim ca in tara noastra se creeaza!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#44 Useril este offline   Teo-Costin 

  • T.C.I.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1399
  • Inregistrat: 13-June 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI-Tineretului

Postat 26 January 2011 - 09:13 PM

Hai ca parca tare as veni si eu .....
Take the first step in faith. You don't have to see the whole staircase, just take the first step.
0

#45 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 26 January 2011 - 09:23 PM

Te sui in tren si te astept la gara.In rest totul e platit!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#46 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 26 January 2011 - 09:32 PM

Ma , voi v-ati indragostit de iada ! Ia sa vad io care o iubeste cu adevarat - tare mi-e sa nu se faca coada !
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#47 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 January 2011 - 09:40 PM

Vezi postareaREAL DESIGN, la Jan 26 2011, 09:32 PM, a spus:

Ma , voi v-ati indragostit de iada ! Ia sa vad io care o iubeste cu adevarat - tare mi-e sa nu se faca coada !
Ma , voi v-ati indragostit de iada ! Ia sa vad io care o iubeste cu adevarat - tare mi-e sa nu se faca coada !

Pai fii ma sarmant pana la capat!

Domn' Flypol, va propun respectuos sa analizati planul acelei intalniri mondiale si sa evaluati posibilitatea ca vizita la Poiana Bv sa fie eventual inlocuita de ceva mai lucrativ, atelier, impartasanie de experiente, etc.
Va multumim din suflet!

Aceasta postare a fost editata de BogdanStancu: 26 January 2011 - 09:50 PM

Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#48 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 26 January 2011 - 09:47 PM

Dl.Gigi! Mata esti"ingeniosul bine temperat"! Stiu ca nu carcotezi degeaba! Vad ca-i "atingi usor" pe "avantati" .Cuvantul de ordine la flypol aerogrup e:"Daca nu acum atunci cand?".Ideea e ca s-ar vrea o "ieseala "mai ampla(nu numai pentru potentatii F4C-ului).Acum mata sti bine ca noi mobilistii suntem fomisti si deci....
nu murim de foame! Poti veni si singur si cu o "udatura de sponsorizeala" ca doar esti de-al nost'.Ar fi ca un sejur scurt la munte.
Bine ca zboara si....insectele !
0

#49 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 26 January 2011 - 09:53 PM

Am putea sa mergem la Sapte Scari....aer, apa, cascade, scaritze, capritze....ce zici Bogdane?
0

#50 Useril este offline   TOMY 

  • ex Nimsoc
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 924
  • Inregistrat: 17-May 07

Postat 26 January 2011 - 10:17 PM

Io as fi pentru aceasta intalnire. Nu ma intaratati. Cum socrii mei sunt din Brasov, as veni de joi si daca tot a pomenit Flypol de ciorba de perisoare pt. vineri, l-as ruga sa ma primeasca de joi seara (nu la cazare ma refer) si sa-mi ofere cinstea de a o pregati eu. S-ar putea sa va placa. http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/rolleyes.gif
0

#51 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 26 January 2011 - 10:18 PM

Bogdan Stancu,fin observator si cultivat critic.Da ,ai mare dreptate,m-am prins repede de data asta.Includerea plimbarii in Poiana Brasov suna exact ca obiceiul provincialului care vrea sa arate lumii frumusetile locale si ospitalitatea sa culinara ancestrala.Mi-e rusine ! Se taie de pe lista Poiana Brasov( jos vulgul !).
"Anyhow", adica oricum ,orice ar putea fi posibil !
Domnilor ,va suparati daca o luna o sa ma stradui sa evit folosirea englezismelor care ne simplifica viata dar uneori enerveaza?
Eu mai stiu un loc unde putem s-o facem.La Pestera 1600 m altitudine,pensiune fainutza,loc de taifasuit,de mustacit niste gratarele, si de zburat planoare.Trebuie sapat un pic dar macar ati hodini in paturi de brad invechite si pictate da Fly...l.Capra o putem "face" sigur acolo!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#52 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 January 2011 - 12:11 AM

Heheheiii, pastorilor de capre si crosetatorilor de dantele de lemn de balsa!

Stancule, Mitea si Flypol, aproape ca m-ati dat in vileag!
Mai bine ma dau in vileag eu singur!
Ai'm beck in biznis! Sau pe aproape! In sensul ca m-am relocat pe plaiuri brasovene, mai aproape de Lempes, Bunloc, Sacele, caprele lui Steve Irvin care ocroteste uliul sorecar!

....................

Io insumi, achiesez pozitiv la orice initiativa de ocrotit vietuitoarele, oricare ar fi ele.
Am avut o gramada de vietati cat am fost in casa copilariei mele.
Imi amintesc cu drag de uliul gainilor (Accipiter gentilis) ce l-am avut mai bine de un an de zile... Pacat ca s-a prapadit in conditiile in care s-a prapadit (o poveste trista).

In aceeasi ordine de idei, am primit cu ceva timp in urma un e-mail in care se zice:
"Uniunea Europeana se arata ingrijorata de faptul ca sint din ce in ce mai putini si face apel la toti factorii responsabili pentru protejarea lor.Sa protejam aceste fapturi minunate!"
Si o poza atasata:

Fisier atasat  DSC01313_2.jpg (381.4K)
Number of downloads: 19

Poza e facuta udeva pe drumul spre Poiana Brasov. Cel chelios (din dreapta) e amicul Mihai Ilie, secretarul general al FAR si tine pe bratz alt chelios, vulturul plesuv sur sau vulturul grifon (Gyps fulvus).
Dupa oarece cercetari, afland ca pasarea nu se exista in peisajul autohton si deoarece textul mesajului era laconic, intrebandu-l pe Mihai, mi-a spus ca pasarea nu era "endemica" ci era adusa de afara (Cehia, parca) de un "crescator", care mai facea un ban din scoaterea pasarii la produs (la pozat).

Citeaza

Flypol Aerogrup cumpara,pentru a fi eliberat pe cerul "incetosat" al Covasnei, ulii sorecari(sau porumbari) in orice stare de sanatate!


Flypol, cu respect si intelegere pentru demers, vreau sa spun ca nu cred ca acesta ar fi un mod eficient de lucru. Orice cerere creaza piatza. Daca actiunea ta ar lua amploare, te poti trezi ca se dezvolta o veritabila industrie de braconaj si toata lumea va umbla sa captureze ulii sau sa recolteze oua din cuib, pt. a le ecloza in incubator... Exagerez evident, dar iti inchipui ce vreau sa spun.

..............

Real Design, am aflat si eu de stirea aia cu zaganul vazut in Covasna! Cica nu ar fi un exemplar ratacit sau pasager. Beton!

................

Flypol, dialogul cu Marius, m-a "umezit" si pe mine.

.............

Mitea, dantelarule! Vii la Bv?


V-am pupat pe toti!
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#53 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 27 January 2011 - 01:06 AM

Valteras, sa fie intr-un ceas bun, noua locatie. Ma bucur pentru tine si pentru cei din preajma ta si ma necajesc pentru mine. Nu puteai sa te aloci aci?
Tare as veni, dar este departe. Insa, cu sufletul, sunt alaturi de voi si de toti pletosii.
Va iubesc pe toti si va doresc sa ridicati aeromodelismul pe noi culmi de progres...na c-o dadui pe limba de lemn.

PS. Multumesc, Bitex, pentru link. Lamurit in profunzime.
0

#54 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 27 January 2011 - 11:39 AM

Banzai!!!!! Se leaga! Eram sigur ! O facem ! Incepem de pe acum voodoo de vreme buna!
Referitor la cumpararea de pasari;am inteles ;in naivitatea mea ma vedeam oblojind "nacajitii" si eliberandu-i cu asistenta :fanfara,discovery,animal planet,primar ,palmuitori,diplome."Cat de prost poate fi omul uneori "? Raspuns: Extrem de naiv !
Pentru gloria modelismului romanesc :inainte! "Tot inainte!"
Bine ca zboara si....insectele !
0

#55 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 January 2011 - 11:44 AM

Oooof, cat m-ati facut sa citesc...; hai sa va iau pe rand:
Mada, faci misto, da' la 7 scari acuma e de mers cu pioletii, coltarii si cu o asigurare grasa pe numele soacrei. Eu pas, mai am un pic de treaba. Mai bine vin acolo, sa fiu martorul felului in care unii se ascund, crezand ca e careva care ii cauta.


Flypol, nu vreau sa riscam sa intalnim in Poiana aceeasi fauna care po-puleaza si la noi (si la voi!) mallurile, cu gentuta din dotare, tinuta pe mana la 90 de grade, cu teleonul Schwarowski la vedere. Mai bine o tacla sanatoasa, daca nu murim de frig un zbor cu Briliantu pe Lempes, decat defilari sterile prin Poiana.
Nu ca ar fi off topic, dar va propun sa il rugati si pe Dl Iordan sa ni se alature, are atatea de povestit bunicul asta, de nu ne-ar ajunge 3 weekenduri.

Dom. Flypol, tot pe dv va rog finutz sa lasati dracu' sponsoreala la o parte, stabiliti o suma care sa acopere cheltuielile acolo, nu da bine sa venim la pomeni, ca (inca) nu ne-ati infiat.

Inchei prin a va ruga, cu tot respectul de care sunt in stare, sa nu il lasati pe Tomy sa se atinga de polonice, mai bine murim sanatosi decat sa mancam mancare facuta in cine stie ce imprejurari. Daca vrea neaparat sa se afirme, pe tanarul in cauza, il lasam sa se afume langa gratar; vorba nasului in personalul de Predeal, prin '85: ce se afuma nu se strica si ce arde nu putrezeste.
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#56 Useril este offline   Teo-Costin 

  • T.C.I.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1399
  • Inregistrat: 13-June 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI-Tineretului

Postat 27 January 2011 - 11:56 AM

Vezi postareaBogdanStancu, la Jan 27 2011, 11:44 AM, a spus:

Inchei prin a va ruga, cu tot respectul de care sunt in stare, sa nu il lasati pe Tomy sa se atinga de polonice, mai bine murim sanatosi decat sa mancam mancare facuta in cine stie ce imprejurari. Daca vrea neaparat sa se afirme, pe tanarul in cauza, il lasam sa se afume langa gratar; vorba nasului in personalul de Predeal, prin '85: ce se afuma nu se strica si ce arde nu putrezeste.


Nu vreau sa-l laud pe TOMY (cu toate ca iau murit toti laudatorii) dar chiar se pricepe sa faca niste ciorbite de lingi farfuria ....
Take the first step in faith. You don't have to see the whole staircase, just take the first step.
0

#57 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 27 January 2011 - 12:14 PM

Bogdan Stancu draga! Avem timp s-o facem cum trebuie.Nu banii sunt problema(vorba holografilor) gasim sponsori iubitori de inaltimi.Sa strangem date ca sa fie tot poporul multumit .Va costa destul transportul si iesirea din mediu.
Prima sponsoritza a depus deja contributia la intalnire:capritza si 2 cocosi aventurosi.Pentru privirea asta Flypol sparge cerul in doua!
Uite poza : sunt -18 grade.dimineata de marti.Pe fundal e un punct mic negricios.E unul din masculii de soricar de langa Coseni.Ma stie,il stiu.Daca fiecare din participanti doneaza 10 lei (pasarea nu cere mai mult)pentru salvarea acestei specii de rapitor e de ajuns!

Fisiere atasate


Bine ca zboara si....insectele !
0

#58 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 27 January 2011 - 01:13 PM

Vezi postareaflypol, la Jan 27 2011, 12:14 PM, a spus:

Daca fiecare din participanti doneaza 10 lei (pasarea nu cere mai mult)pentru salvarea acestei specii de rapitor e de ajuns!

Scuze ca ma amestec. Stiu ca mereu se interpreteaza in toate felurile mesajele de genul asta... Pentru cei care nu participa dar ar dori sa ajute si in acest fel, poti face ceva? Eventual poate ne dezvalui putin din secrete? Poate si altii vor sa faca ceva si nu stiu cum s-o faca... Eu nu vad decat 3 variante. Ori faci ceva concret daca poti, ori ajuti pe cineva care poate sa o faca mai eficient, ori esti de partea cealalta a baricadei. As vrea sa cred ca cei de pe rhc sunt de aceeasi parte... Pentru noi raman doar doua, e mai simpu. Multam fain anticipat pentru orice raspuns!
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#59 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 27 January 2011 - 02:45 PM

De-ati sti ce mult conteaza numai faptul ca ne permiteti sa punem tematica pe RHC.Am deja 147 mesaje telefonice de la oameni care mi-au spus ca habar n-aveau de soarta acestui animal si care vor sa sprijine intr-un fel.Scopul a fost atins.Morala:
"Nu dati cu aeromodelele in ulii";sunt inteligenti,ca orice rapitori,dar naivi si curiosi ;se apara foarte greu de fiarele noastre zburatoare ultratehnicizate.Multumesc.
Bine ca zboara si....insectele !
0

#60 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 27 January 2011 - 03:13 PM

Sper sa nu mai deranjez cu mesaje offtopic, exista o "linie" a topicului si nu prea sunt pe ea. Din nefericire si eu sunt printre cei la care abia acum a ajuns informatia. Stiam ca sunt pasari rare, stiam ca au probleme din cauza noastra, dar nu stiam ca exista oameni care incearca sa le ajute in mod organizat. Presupun ca multi o faceam cum puteam, cand aveam ocazia. De fapt nu cred ca le ajutam prea mult, incercam doar sa nu le deranjam. Nu stiam ca cineva incearca mai mult. O sa caut o organizatie de profil...
Poate pui o vorba buna sa apara cineva pe forum sa expuna problema mai serios si sa ne acorde sansa de a ajuta cat putem. Nu stiu daca se schimba ceva din asta, dar trebuie incercat. Presupun ca din comoditate ca sa nu spun lene, intentiile bune se vor dilua umbland dupa informatii, daca nu ne ajuta cineva.
Sper sa le vedem in zbor cat mai des!

Aceasta postare a fost editata de bitex: 27 January 2011 - 03:16 PM

Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

Arata acest topic


  • 18 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro