Modelism - RHC Forum: Motor bruhsless - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Motor bruhsless O conversie electrica pentru masini cu motor de navomodelism

#1 Useril este offline   Ady. 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1141
  • Inregistrat: 06-May 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

  Postat 18 January 2011 - 06:19 PM

Salut tuturor membrilor navomodelisti.
Am vazut un tip pe youtube care are o baja5b electrica care foloseste un motor de barca bruhsless ( http://www.youtube.com/watch?v=L73aNJ-wlIk...feature=related ) motorul este foarte puternic dar destul de scump ( motorul il gasiti aici: http://www.castlecreations.com/products/ne...ors/nm2200.html ).
Vreau sa imi dati un sfat: ce motor care genereaza o putere asemanatoare ca acesta, folositi voi la barcile de mare viteza dar care sa fie undeva la 300$.
Ar mai fi motorul de la noul combo Mamba XL de la Castle Creations care este facut special pentru baja.
As putea sa iau motorul de la Mamba XL dar poate ma ajutati sa gasesc un motor asemanator cum are tipul dupa youtube, mai ales ca nu imi pot da seama cat de puternic este motorul de la mamba xl pe o baja deoarece nu si-a luat nimeni si nu ma mir deoarece comboul in state ajunge la 620$ si 650$ cu prinderile motorului si distantierele sau ce mai are el pe acolo (cred ca la noi ar ajunge in jur de 600 de euro).

Sper sa nu ma certati ca am deschis un nou topic dar nu stiam unde sa postez si eu. :blink:

Aceasta postare a fost editata de Ady.: 18 January 2011 - 06:23 PM

0

#2 Useril este offline   Ady. 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1141
  • Inregistrat: 06-May 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

  Postat 18 January 2011 - 07:01 PM

Am gasit o solutie pe un site din America, foarte amabili cei de acolo:) .

Voi inchide topicul merci!
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro