Modelism - RHC Forum: Planuri pentru distrugatoare si pentru LCM - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Planuri pentru distrugatoare si pentru LCM

#1 Useril este offline   tom cat 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 828
  • Inregistrat: 01-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Interests:modelismul

Postat 20 August 2010 - 05:05 PM

Solicit ajutorul , si apelez la bunavointa voastra in a solutiona o doleanta foarte veche. Caut planuri, documentatie cu privire la distrugatoarele clasei ,,R" Regina Maria si Regele Ferdinant, si .... planuri sau documentatie pentru LCM- Landing Craft Mechanized. Toate acestea pentru a-mi intregii ...dosarele.. mele existente, dar incomplete
pentru a demara lucrul la aceste minunatii.
Imagine postata
......si poate totusi
0

#2 Useril este offline   PGM69 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 91
  • Inregistrat: 30-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 January 2011 - 10:53 PM

Daca vrei, eu am adunat poze de pe net pentru LCM.....avand in lucru kitul de la ITALERi, pe care vreau sa-l transform/convertesc la RC. Pot sa iti furnizez directorul meu...daca te intereseaza! Din pacate planuri de LCM nu am....dar ne putem intalni daca vrei sa masori/pozezi piesele.
0

#3 Useril este offline   tom cat 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 828
  • Inregistrat: 01-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Interests:modelismul

Postat 30 January 2011 - 04:53 PM

Vezi postareaPGM69, la Jan 28 2011, 10:53 PM, a spus:

Daca vrei, eu am adunat poze de pe net pentru LCM.....avand in lucru kitul de la ITALERi, pe care vreau sa-l transform/convertesc la RC. Pot sa iti furnizez directorul meu...daca te intereseaza! Din pacate planuri de LCM nu am....dar ne putem intalni daca vrei sa masori/pozezi piesele.

Multumesc pentru ajutorul dat. pentru moment am gasit planuri pentru LCM iar despre conversia celui de la Italeri sunt curios. Am si eu 2 bucati 1:35 si 4 -1:72, dar pentru moment am ales o varianta mai neortodexa de constructie a LCM-ului adica 1:16.
Imagine postata
......si poate totusi
0

#4 Useril este offline   PGM69 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 91
  • Inregistrat: 30-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 January 2011 - 07:29 PM

Aici ai un link despre cum un profesionist(Pat...) a transformat kitul static de la Trumpeter ]ntr-o bijuterie RC!
Eu am facut o singura proba pe IOR cu LCM3...dar aflat intr-o stare de morula (abia are cateva piese lipite).
Avand doua elici...nu prea are nevoie de carma....il guvernezi f bine din cele 2 motoare!...Practic poti sa-l intorci pe loc!
Eu am folosit o telecomanda de jucarie...ca la banii mei nu-mi permit sa-i pun una profesionala pe LCM!
M-am oprit ptr ca vreau sa fac sa basculeze usa...si am fost un pic depasit de problema....inca mai caut solutii!

http://www.modelshipgallery.com/gallery/am...m/pm-index.html

pentru RC iti recomand kitul de la Trumpeter..care nu e corect din pdv al dimensiunilor...dar are pescajul mai mare decat cel Italeri...sipoti pune mai multa greutate pe el! Apropo...eu am achiyitionat un JEEP 1/35 RC de la firma Doduska, care mere ca uns in LCM.
Poate intr-o zi...dupa ce tremin si PT-boatul...facem organiyam o debarcare pe insula IOR.
Dar acum..e pe cala/masa MAS-500.
Te rog da-mi de veste daca te apuci sa faci o conversie la 1/35.
Daca reusesti sa construiesti LCM la 1/16....eu am vreo 4 tancuri la aceasta scara.....dar toate sunt AXIS...asa ca ai grija....s-ar putea sa te trezesti bombardat!!!! Pacat ca rusii nu au avut LCM3...ca am un KV-1 ....care mergea debarcat!
0

#5 Useril este offline   tom cat 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 828
  • Inregistrat: 01-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Interests:modelismul

Postat 31 January 2011 - 10:28 AM

Multumesc inca o data PGM69. Varianta LCM-ului la scara 1:16 am ales-o mai mult pentru un Sherman si un M16 ambele 1:16, ai...... am in proiect si un LCM 1:6 pentru Stuartul si Willisul 1:6, cat despre conversia 1:35 a LCM-ului mai are ceva de asteptat, am in lucru (conversie) un distrugator clasa Fletcher 1:144, un S-100 1:35, o corveta Snowberry 1:72 , un PT 1:35 , portavionul Hornet 1:350, Bismarck , Hood, Prince Of Wales si Missourri toate la 1:350, asa ca........ LCM-ul 1:35 mai asteapta putin.
Imagine postata
......si poate totusi
0

#6 Useril este offline   PGM69 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 91
  • Inregistrat: 30-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 31 January 2011 - 02:50 PM

Daca ai Sherman la 1/16 te invit la primavara ...la o intalnire cu un 2 tancuri Tiger, 1 Panther, 1 Stug, 1Pz4..si poate un Kubelwagen(inca e in lucru)!
Ce frecventa ai la tanc? Sper ca nu 1,2,sau3. Ce varianta e tancul BB sau infrarosu? Noi le-am aranjat pe toate in infrarosu..sa putem organiza o batalie! E in plan amenajarea unui poligon/tancodrom la Luica in primavara.
Si tb sa recunosc ca m-ai umilit! Si eu am o gramada de kituri incepute....S100, PT - boat, LCM, LCVP,.....MAS 500, ...da sper sa termin cel putin 2 pana se incalzeste apa!
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro