Modelism - RHC Forum: ACCES INTERNET WIRELESS - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

ACCES INTERNET WIRELESS IN AERONAVE

#1 Useril este offline   zgr_44 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1324
  • Inregistrat: 02-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Birmingham UK

Postat 24 March 2013 - 01:03 PM

1.Ce parere aveti despre utilitatea internetului (wireless) in aeronave ?
Lucrurile sunt simple.......noi le complicam...
0

#2 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 24 March 2013 - 02:46 PM

Eu o vad putin mai altfel decat pe site-urile XXX... "buffering" cateva secunde si apoi actiunea merge mai departe.
La avioane nu m-as risca fara un minim pilot automat, sa faca cercuri, sa sara intr-un picior, ceva sa treaca timpul pana isi revine conexiunea.
Apoi mai e si latenta... uav-urile adevarate merg exclusiv pilotate de computer, cei de la sol sunt spectatori, cand ne arata prin filme bomba explodand, aia e cu o intarziere substantiala, doar de spectacol, oricum tintirea nu se face de la sol de catre soldatul care noi il credem pilot.
Deci da pentru urmarire video pasiva, nu sa te bazezi pe acel video pentru pilotare first person.

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 24 March 2013 - 02:47 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#3 Useril este offline   zgr_44 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1324
  • Inregistrat: 02-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Birmingham UK

Postat 24 March 2013 - 05:15 PM

Vezi postarearenatoa, la 24 March 2013 - 02:46 PM, a spus:

Eu o vad putin mai altfel decat pe site-urile XXX... "buffering" cateva secunde si apoi actiunea merge mai departe.
La avioane nu m-as risca fara un minim pilot automat, sa faca cercuri, sa sara intr-un picior, ceva sa treaca timpul pana isi revine conexiunea.
Apoi mai e si latenta... uav-urile adevarate merg exclusiv pilotate de computer, cei de la sol sunt spectatori, cand ne arata prin filme bomba explodand, aia e cu o intarziere substantiala, doar de spectacol, oricum tintirea nu se face de la sol de catre soldatul care noi il credem pilot.
Deci da pentru urmarire video pasiva, nu sa te bazezi pe acel video pentru pilotare first person.

Buna dimineata, bors aveti...avem dar nu-i acru. INTERNET IN AERONAVE( AVIOANE REALE GEN BOEING) UNDE INTERNETUL PE WIFI FOLOSESTE ALORA DE LE TREBURA MAINILE CAND NU AU ACCES LA INTERNET. Ca pe urma or sa le tremure ceieri in cap de la 2.4ghz emis in cutia de tabla ce o formaza avionul , asta e alta poveste.

Aceasta postare a fost editata de zgr_44: 24 March 2013 - 05:18 PM

Lucrurile sunt simple.......noi le complicam...
0

#4 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 24 March 2013 - 07:19 PM

Aaaa... inchide gura ca imi intra muscaaaa :)

Pai conteaza ce parere avem, atata timp cat nu e pe gratis :D ? Si nu imi da si curent, ca bateria la laptopul meu nu mai tin decat o ora...
Treaba se face deja, e simpatic si cum au facut testele, apropo de prajit creieri...
http://www.descopera...-semnalul-wi-fi

De ce ar trebui sa fie nivelul unui router o problema, nu ai in casa asa ceva ?
... cu picioarele pe pamant ...
0

#5 Useril este offline   zgr_44 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1324
  • Inregistrat: 02-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Birmingham UK

Postat 24 March 2013 - 07:38 PM

Vezi postarearenatoa, la 24 March 2013 - 07:19 PM, a spus:

Aaaa... inchide gura ca imi intra muscaaaa :)

Pai conteaza ce parere avem, atata timp cat nu e pe gratis :D ? Si nu imi da si curent, ca bateria la laptopul meu nu mai tin decat o ora...
Treaba se face deja, e simpatic si cum au facut testele, apropo de prajit creieri...
http://www.descopera...-semnalul-wi-fi

De ce ar trebui sa fie nivelul unui router o problema, nu ai in casa asa ceva ?

In casa am asa ceva, dar casa mea nu este o conserva de tabla care sa reflecte semnalul de tembel in toate directiile si pe urma sa imi treca mie prin sacul de cartofi, pardon, prin creier...parca pana acum ceva timp, erau probleme cu telefoane si device-urile wi-fi la bordul aeronavelor, acum ca s-a descoperit o noua gaselnita de a mai face bani, acest impediment a disparut peste noapte.

Aia cu saci de cartofi e tare care la nivelul lui Boeing... e de teapa lui nea gica din coltul celalalt al satului....jenant

Aceasta postare a fost editata de zgr_44: 24 March 2013 - 07:41 PM

Lucrurile sunt simple.......noi le complicam...
0

#6 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 24 March 2013 - 08:02 PM

Uite aici povestea lunga, vezi si ce tehnica au

http://www.cbsnews.c...off-the-ground/
... cu picioarele pe pamant ...
0

#7 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 24 March 2013 - 08:02 PM

Imi place ca lumea e stresata de wi-fi (care bate, cit, cit o telecomanda rc?). Dar de celulare, care pot emite de 10 ori mai puternic, si multa lume are cel putin doua (plus ale nevestei, plus ale copiilor... ajungi la vreo 6 intr-o familie), alea nu-s problema se pare.
USER BANNED BY ADMIN
0

#8 Useril este offline   zgr_44 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1324
  • Inregistrat: 02-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Birmingham UK

Postat 24 March 2013 - 09:59 PM

Vezi postareaDanB, la 24 March 2013 - 08:02 PM, a spus:

Imi place ca lumea e stresata de wi-fi (care bate, cit, cit o telecomanda rc?). Dar de celulare, care pot emite de 10 ori mai puternic, si multa lume are cel putin doua (plus ale nevestei, plus ale copiilor... ajungi la vreo 6 intr-o familie), alea nu-s problema se pare.

Nu telefoanele emit de 10 ori mai puternic, ci antenele firmelor de telefonie emit ci nu de 10 ori ci de 1000 de ori mai puternic, sa emiti pe autostrada cu juma de kilowatt in 900mhz e o problema, ca doar nu iti inchipui ca astia isi pun antene din kilometru in kilometru. Am vazut prin america niste antene de GSM care dupa ce era pe un zgarie nori, mai aveau si un pilon de 50m deasupra si cam pe acolo aveau voie sa isi puna antenele, sa nu le tina alora de la ultiml etaj cafeaua calda in cani. Dar acilea are vorba despre Wi-Fi in avion care este o cutie de conserve veritabila si sa-ti toarne cineva microunde inchis intr-o cusca faraday mie unul chiar mi se pare o idiotenie si culmea ironiei sa mai si platesti pentru asta. Macar in aer liber, ma prajeste odata si gata, dar acolo, ma prajeste unda emisa odata pe urma reflectata si pe urma reflectata reflectatei si tot asa mai departe...
Lucrurile sunt simple.......noi le complicam...
0

#9 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 24 March 2013 - 11:10 PM

Nu e chiar asa... cand te-a "prajit" odata una din unde, directa sau reflectata, ai absorbit prea mult din ea ca sa mai aiba vlaga pentru alte reflexii si gadilat si vecinul.
Si mare branza sa capitonezi avionul pe interior cu stratimat de carbon... orice modelist stie asta, sa le spunem noi celor de la Boeing cum sa rezolve reflexiile ? Ca la problema cu bateriile au parut cam neajutorati...

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 24 March 2013 - 11:10 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#10 Useril este offline   zgr_44 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1324
  • Inregistrat: 02-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Birmingham UK

Postat 25 March 2013 - 01:12 AM

Vezi postarearenatoa, la 24 March 2013 - 11:10 PM, a spus:

Nu e chiar asa... cand te-a "prajit" odata una din unde, directa sau reflectata, ai absorbit prea mult din ea ca sa mai aiba vlaga pentru alte reflexii si gadilat si vecinul.
Si mare branza sa capitonezi avionul pe interior cu stratimat de carbon... orice modelist stie asta, sa le spunem noi celor de la Boeing cum sa rezolve reflexiile ? Ca la problema cu bateriile au parut cam neajutorati...
Posibil ca nu e nevoie, mai ales cand ei rezolva probleme .hahaha, cu saci de cartofi. M-as urca de curiozitate cu ceva aparatura de masura intr-o astfel de aeronava, sa vad si eu cat de "fiert" ma dau jos din avion la destinatie...

Aceasta postare a fost editata de zgr_44: 25 March 2013 - 01:15 AM

Lucrurile sunt simple.......noi le complicam...
0

#11 Useril este offline   zgr_44 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1324
  • Inregistrat: 02-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Birmingham UK

Postat 25 March 2013 - 01:21 AM

Sa zicem ca aia cu curentul in laptop se rezolva usor cu o baterie dubla , eu am una pe un HP care ma tine usor peste 4.5 ore asta in conditiile in care am wifi deschis si chiombat la filme online.
Lucrurile sunt simple.......noi le complicam...
0

#12 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 25 March 2013 - 02:28 AM

Air Canada are prize de 120V pentru fiecare pasager. Presupun ca si celelalte companii au...ca nu era un avion de lux.
Multa, multa bafta.
0

#13 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 25 March 2013 - 10:51 AM

Un telefon gsm are puterea de virf 2W in 900MHz si 1W in 1800MHz. Wi-fi are voie la 100mW (0.1W).

Concluzie in casa ai un wifi de 0.1W si 2-4-6 telefoane care in conditii de semnal prost pot urca pina la 1-2W cind emit, si le tii la ureche cind vorbesti. Da' grija noastra mare e wi-fi-ul.

Nu sint sigur cu ce putere emit antenele gsm dar jumate de kilowatt pe autostrada? pe bune? Din ce am citit puterea uzuala e de ordinul a 5-20W si puterea maxima e pe undeva pe la 200W (dar e vorba de antele in virf de munte, nu stai cu urechea linga ele). Nu trebuie puse din km in km.
USER BANNED BY ADMIN
0

#14 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 25 March 2013 - 10:59 AM

Da, turnurile de GSM au puteri de zeci de W, pentru ca, poate ati observat, cam toate sunt pline de parabolice, fluxul este orientat in lungul drumului, nu in laterala. Si la nivelul solului, nu in aer.
Puterile mari sunt in telefoane, pentru ca trebuie sa emita omni, celulele(turnurile) in schimb, care sunt fixe si au o suprafata bine delimitata de acoperit, folosesc puterea mult mai eficient.

Daca se zboara RC in 2.4GHz la 80km cu booster 2W in emisie si antena patch de 14dB, aveti o imagine mai clara cam ce putere are nevoie un turn ca sa serveasca 100km de autostrada. Ar ajunge unul singur, daca si telefoanele ar avea antene similare si nu ar fi mobile.

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 25 March 2013 - 11:02 AM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#15 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 25 March 2013 - 04:37 PM

Parca citisem la gsm ca pina la 35 de km e ok, dupa aia trebuie sa sacrifici timeslot-ul adiacent, nu se mai poate compensa intirzierea data de distanta. Nu stiu daca te poti lega de o celula la 100km.
USER BANNED BY ADMIN
0

#16 Useril este offline   zgr_44 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1324
  • Inregistrat: 02-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Birmingham UK

Postat 25 March 2013 - 08:32 PM

Vezi postareaDanB, la 25 March 2013 - 10:51 AM, a spus:

Un telefon gsm are puterea de virf 2W in 900MHz si 1W in 1800MHz. Wi-fi are voie la 100mW (0.1W).

Concluzie in casa ai un wifi de 0.1W si 2-4-6 telefoane care in conditii de semnal prost pot urca pina la 1-2W cind emit, si le tii la ureche cind vorbesti. Da' grija noastra mare e wi-fi-ul.

Nu sint sigur cu ce putere emit antenele gsm dar jumate de kilowatt pe autostrada? pe bune? Din ce am citit puterea uzuala e de ordinul a 5-20W si puterea maxima e pe undeva pe la 200W (dar e vorba de antele in virf de munte, nu stai cu urechea linga ele). Nu trebuie puse din km in km.

Grija mare nu e wifi-ul in sine, ci faptul ca este emis intr-o cusca faraday plina cu oameni...
Ce puteri ai dat tu este corect dar din pacate alea-s doar pe hartie, realitatea ! eheee...
Putem ramane totusi la WIFI in aeronave, sa lasam telefonia mobila in alt subiect...

Aceasta postare a fost editata de zgr_44: 25 March 2013 - 08:35 PM

Lucrurile sunt simple.......noi le complicam...
0

#17 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 25 March 2013 - 09:43 PM

Echipamentele telecom nu sint facute dupa ureche si lipite la casa pionierilor. Am avut un modul rf desfacut pe masa. Noroc ca era dusa partea de alimentare ca in rest nici o mufa de pe el nu am echipament potrivit ca sa o dau jos. Sa nu crezi ca arata ca amplificatorul de antena a lui nea gigi sau ca interiorul unui tuner tv.

Aia care vor wi-fi in avioane chiar crezi ca au zis asa la o cola, hai bai sa le dam si asta sa nu miaune, ia baga un AP acolo sub bar si go planet? Nu tre sa treaca printr-o gramada de teste si certificari pina ajung sa se apropie cu el de un avion?

Mai degraba te "prajesc la creieri" smecherii care nu-si inchid telefoanele in avion.
USER BANNED BY ADMIN
0

#18 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 25 March 2013 - 09:51 PM

Asa ar fi daca recenta problema cu bateriile cu litiu, si acum folosirea sacilor de cartofi in loc de oameni pentru teste nu ar dezvalui un nivel de amatorism cam neobisnuit pentru aceasta industrie.
Si cadavrele plastifiate de la Antipa se pretau mai bine la asa ceva.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#19 Useril este offline   zgr_44 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1324
  • Inregistrat: 02-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Birmingham UK

Postat 26 March 2013 - 02:01 AM

Vezi postareaDanB, la 25 March 2013 - 09:43 PM, a spus:

Echipamentele telecom nu sint facute dupa ureche si lipite la casa pionierilor. Am avut un modul rf desfacut pe masa. Noroc ca era dusa partea de alimentare ca in rest nici o mufa de pe el nu am echipament potrivit ca sa o dau jos. Sa nu crezi ca arata ca amplificatorul de antena a lui nea gigi sau ca interiorul unui tuner tv.

Aia care vor wi-fi in avioane chiar crezi ca au zis asa la o cola, hai bai sa le dam si asta sa nu miaune, ia baga un AP acolo sub bar si go planet? Nu tre sa treaca printr-o gramada de teste si certificari pina ajung sa se apropie cu el de un avion?

Mai degraba te "prajesc la creieri" smecherii care nu-si inchid telefoanele in avion.

Aprob RENATOA, raspuns final: DA
Despre echipamentele telecom nu stiu, dar pot sa iti spun depsre sursele de calculator ca am avut un lot facute de PIONIERII CHINEZI.
Lucrurile sunt simple.......noi le complicam...
0

#20 Useril este offline   zgr_44 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1324
  • Inregistrat: 02-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Birmingham UK

Postat 26 March 2013 - 02:06 AM

Vezi postareadan_mitea, la 25 March 2013 - 02:28 AM, a spus:

Air Canada are prize de 120V pentru fiecare pasager. Presupun ca si celelalte companii au...ca nu era un avion de lux.
Multa, multa bafta.

Si la ce foloseau prizele ? caci din cate stiu eu, poate nu stiu bine, inca este in vigoare legislatia care interzice utilizarea device-urilor mobile in aeronave...si chiar si smartphone-urile de ultima generatie au optiunea de "airplane mode" care scoate din uz tot ce inseamna emisie-receptie.
Lucrurile sunt simple.......noi le complicam...
0

#21 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 26 March 2013 - 03:08 AM

Eu le-am folosit pentru a citi pe un laptop. Nu mi-a spus nimeni nimic, nici vamesii, nici personalul de la bord. Nici mie, nici celorlalti. Inteleg ca nu este voie sa fie folosite cand ai centura.
Multa, multa bafta.

Aceasta postare a fost editata de dan_mitea: 26 March 2013 - 03:10 AM

0

#22 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 26 March 2013 - 07:41 AM

Vezi postareazgr_44, la 26 March 2013 - 02:06 AM, a spus:

Si la ce foloseau prizele ?


Ca sa bagi doua sarme de 3 mm in ele si sa faci scurt ! :rolleyes:
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#23 Useril este offline   MLGore 

  • Dream Team Forever
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2332
  • Inregistrat: 08-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 March 2013 - 08:40 AM

Vezi postareazgr_44, la 26 March 2013 - 02:06 AM, a spus:

Si la ce foloseau prizele ? caci din cate stiu eu, poate nu stiu bine, inca este in vigoare legislatia care interzice utilizarea device-urilor mobile in aeronave...si chiar si smartphone-urile de ultima generatie au optiunea de "airplane mode" care scoate din uz tot ce inseamna emisie-receptie.



De la prize isi incarca teroristii telecomanda de la bomba!
Modelism = 10% zbor + 90% lipici
Cand o zbura A.R.C.A.! © 2010 All rights reserved.
0

#24 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 26 March 2013 - 08:47 AM

zgr_44: o sursa de computer care costa 20 de euro normal ca e patetica inauntru. O sursa telecom grade care costa cel putin 500-1000 de euro iti zic eu ca nu e.
USER BANNED BY ADMIN
0

#25 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 26 March 2013 - 10:47 AM

Vezi postareaMLGore, la 26 March 2013 - 08:40 AM, a spus:

De la prize isi incarca teroristii telecomanda de la bomba!


Asta da ! Tare ! .. si ii roaga si pe ceilalti pasageri sa isi scoata consumatorii din priza ca sa aiba el ( teroristu ) amperaj ca lumea !
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#26 Useril este offline   Zen 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1185
  • Inregistrat: 14-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Galati

Postat 26 March 2013 - 11:16 AM

Atat timp cat cartofii au caracteristici asemanatoare in domeniul microundelor, nu vad o problema. Sa tii atatia oameni sa stea in avion cat timp ai tu chef sa faci teste si pana rezolvi toate problemele nu e tocmai ok, in timp ce cartofii nu se plictisesc si nici nu cer bani.


Ingrijorarea cu privire la efectele wifi in interiorul unui avion mi se pare absurda. De ce ar fi o problema in avion si in mod normal nu?
Daca intr-adevar semnalul se reflecta de asa natura incat se concentreaza catre device-urile/creierele noastre, atunci semnalul wifi emis va fi mult mai slab, pentru a avea intensitatea potrivita cand ajunge la receptor. Asta spre deosebire de cazul obisnuit cand routerul trebuie sa emita cu putere mare sa ajunga la tinta pentru ca in mare parte semnalul se imprastie inutil in toate directiile.
Prin urmare intensitatea la care suntem expusi ar trebui sa fie aceeasi.

It's difficult to make things simple!
0

#27 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 March 2013 - 11:42 AM

Inca un subiect fierbinte de modelism.

Nu e suficient ca ne otravesc cu mancarea:
http://www.rhcforum....ule-canceroase/
cine a mancat in avion stie ca e adevarat

Ca ne ascund surse de energie free:
http://www.rhcforum....motor-magnetic/

dar ne mai si iradiaza cu raze WIFI in avion.

Cred ca si eu ca sunt disperati - populatia din tarile civilizate (astia de merg cu avionul, mananca paine infestata si stau cu urechea in Wifi) traieste din ce in ce mai mult. Dar asta nu e tot - traiesc tot mai mult tot mai bolnavi - adica cu costuri tot mai mari.

Ei saracii tot incearca sa ne omoare dar nu reusesc decat sa ne imbolnaveasca; cum e mai rau. De asta sistemul sanitar e la pamant - de la toata balbaiala asta cu Codexuri si WIFI - sa gaseasca domne odata o metode sigura - pe la 40-45 de ani te culci linistit si nu te mai scoli - sanatos si fericit.

Halal cusca Faraday, de cate ori pornesc telefonul dupa aterizare am semnal din belsug in avion ceea ce nu pot spune si despre semnalul din lift. Cred ca asta e cel mai naspa: WiFI in lift.
0

#28 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 26 March 2013 - 11:50 AM

Vezi postareastiganas, la 26 March 2013 - 11:42 AM, a spus:

Inca un subiect fierbinte de modelism.

Nu e suficient ca ne otravesc cu mancarea:
http://www.rhcforum....ule-canceroase/
cine a mancat in avion stie ca e adevarat

Ca ne ascund surse de energie free:
http://www.rhcforum....motor-magnetic/

dar ne mai si iradiaza cu raze WIFI in avion.

Cred ca si eu ca sunt disperati - populatia din tarile civilizate (astia de merg cu avionul, mananca paine infestata si stau cu urechea in Wifi) traieste din ce in ce mai mult. Dar asta nu e tot - traiesc tot mai mult tot mai bolnavi - adica cu costuri tot mai mari.

Ei saracii tot incearca sa ne omoare dar nu reusesc decat sa ne imbolnaveasca; cum e mai rau. De asta sistemul sanitar e la pamant - de la toata balbaiala asta cu Codexuri si WIFI - sa gaseasca domne odata o metode sigura - pe la 40-45 de ani te culci linistit si nu te mai scoli - sanatos si fericit.

Halal cusca Faraday, de cate ori pornesc telefonul dupa aterizare am semnal din belsug in avion ceea ce nu pot spune si despre semnalul din lift. Cred ca asta e cel mai naspa: WiFI in lift.



Moamaaaaa ! .. Pai tu mergi cu liftu' ? .. naspa.
Daca urca vre-unul gales in priviri odata cu tine in lift si taman
atunci se intampla necazul .. iti cade telefonul pe jos.
Ajungi chiar sa " simti " semnalul ....
Pe scari frate ! pe scari ! e mai safe ...
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#29 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 26 March 2013 - 12:29 PM

telefon in lift... cusca faraday...
telefon in masina... cusca faraday...

Da' nu, pe noi ne doare ca ne da wifi in avion.

Gata, de miine nu mai vin cu avionul la servici. Prea multa radiatie.
USER BANNED BY ADMIN
0

#30 Useril este offline   zgr_44 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1324
  • Inregistrat: 02-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Birmingham UK

Postat 26 March 2013 - 02:06 PM

Vezi postareaREAL DESIGN, la 26 March 2013 - 11:50 AM, a spus:

Moamaaaaa ! .. Pai tu mergi cu liftu' ? .. naspa.
Daca urca vre-unul gales in priviri odata cu tine in lift si taman
atunci se intampla necazul .. iti cade telefonul pe jos.
Ajungi chiar sa " simti " semnalul ....
Pe scari frate ! pe scari ! e mai safe ...

Foarte TAREEEEE....10X
Lucrurile sunt simple.......noi le complicam...
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro