Modelism - RHC Forum: Mig 21 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Mig 21 cum topicu de mai devreme a fost inchis......

#1 Useril este offline   R3dD3vil 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 1076
  • Inregistrat: 01-September 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Avioane, elicoptere si orice zboara

Postat 18 May 2011 - 12:27 AM

Vezi postareaadyrex, la 13 May 2011 - 07:52 AM, a spus:

Proiectul este bun. http://www.rcgroups....ad.php?t=561587 acelasi proiect, ... alt pilot ghici ce se intampla: avionul zboara!


Daca respectai planu 100% si nu il faceai mai moc poate, tin sa subliniez ca 2 persoane in afara de mine s-au chinuit sa faca ceva. Adyrex nu doar ca se oftica dar incearca si diverse. Rusine.

Aceasta postare a fost editata de R3dD3vil: 18 May 2011 - 12:31 AM

MultiRotor: MultiWii Quad

---------------------------------

Aero: Spacewalker, Zaggy, Ultron, Sonic Low Wing(Termic), HK Bixler, Nemuritoru(Termic)
---------------------------------



Tx: Turnigy 9X





----------------------------------------------
Imagine postata
0

#2 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 18 May 2011 - 08:02 AM

Misto review !

Are AlexSky un Mig 21 pusher ( sau il avea ) - oricum facut de el ! Zbura extraordinar , si repede si foarte incet de ziceai de e depron de indoor. Realiza un Alfa de parca era legat cu sfoara si il ateriza din pozitia asta de ziceai ca il pune cu mana jos .
Poti sa ii faci o intrebare despre planuri, motorizare etc.


P.S.

Oricum genul asta de modele trebuie lansat in doua persoane - una il arunca iar cealalta e cu ochii pe el ca pe butelie - altfel din momentul in care este aruncat si pana apuci sa duci mana pe stick ....... tonou de la cuplu si .... buffffff !
Am un model de la StyroKit care are trimat aproape la maxim eleroanele ca sa anuleze rotirea pe stanga si abia asa poate zbura - am dat si unghi la motor dar nimic ( buba e de la elicea scale cu 4 pale ) - problema a fost la maiden cand eleroanele erau pe zero trimate - noroc ca nu l-am zburat eu ci un coleg cu multa experienta de modelism si pilotaj.
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#3 Useril este offline   R3dD3vil 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 1076
  • Inregistrat: 01-September 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Avioane, elicoptere si orice zboara

Postat 18 May 2011 - 08:41 AM

Vezi postareaREAL DESIGN, la 18 May 2011 - 08:02 AM, a spus:

Misto review !

Are AlexSky un Mig 21 pusher ( sau il avea ) - oricum facut de el ! Zbura extraordinar , si repede si foarte incet de ziceai de e depron de indoor. Realiza un Alfa de parca era legat cu sfoara si il ateriza din pozitia asta de ziceai ca il pune cu mana jos .
Poti sa ii faci o intrebare despre planuri, motorizare etc.


P.S.

Oricum genul asta de modele trebuie lansat in doua persoane - una il arunca iar cealalta e cu ochii pe el ca pe butelie - altfel din momentul in care este aruncat si pana apuci sa duci mana pe stick ....... tonou de la cuplu si .... buffffff !
Am un model de la StyroKit care are trimat aproape la maxim eleroanele ca sa anuleze rotirea pe stanga si abia asa poate zbura - am dat si unghi la motor dar nimic ( buba e de la elicea scale cu 4 pale ) - problema a fost la maiden cand eleroanele erau pe zero trimate - noroc ca nu l-am zburat eu ci un coleg cu multa experienta de modelism si pilotaj.



pai in 2 persoane a fost lansat, eu l-am aruncat si altcineva, experimentat s-a chinuit sa il zboare. problema a fost ca nu s-a respectat planu original si a rezultat o aripa prea mica. la cum era migu ala un edf puternic era ok, dar avand fuselaju plin nu prea mergea. oricum deja s-a rezolvat cu acest mig 21 si deja am facut un mig29(intr-o noapte, sambata m-am apucat de taiat si duminica deja zbura) care zboara bestial de bine, aripa mare(80 cm anvergura) greutate undeva la 300 grame si motoru care duce 750 grame cu 7x6 apc. a zburat exceptional. si aterizeaza la punct fix, ca un elicopter. ii tai motoru si din profundor in aduc jos.
MultiRotor: MultiWii Quad

---------------------------------

Aero: Spacewalker, Zaggy, Ultron, Sonic Low Wing(Termic), HK Bixler, Nemuritoru(Termic)
---------------------------------



Tx: Turnigy 9X





----------------------------------------------
Imagine postata
0

#4 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 18 May 2011 - 09:40 AM

Ma bucur sa aud ... dar Mig 29 sau F 22 zboara mai usor decat Mig 21.
Provocarea intr-un mig 21 sta !
Si la Jet-uri Mig 21 e mai greu de pilotat si cred ca si la cele reale ( parca sunt numite tevi zburatoare ... )

P.S.

Am si eu un F 22 Raptor cu motor de T-REX 450 si zboara bine ( are comenzi pe toate suprafetele si T.V. pe motor dar intr-o singura axa - mixat cu profundorul )
A iesit mai greu fiind cu " caroserie" ( fuselaj profilat ).
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#5 Useril este offline   R3dD3vil 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 1076
  • Inregistrat: 01-September 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Avioane, elicoptere si orice zboara

Postat 18 May 2011 - 10:03 AM

Vezi postareaREAL DESIGN, la 18 May 2011 - 09:40 AM, a spus:

Ma bucur sa aud ... dar Mig 29 sau F 22 zboara mai usor decat Mig 21.
Provocarea intr-un mig 21 sta !
Si la Jet-uri Mig 21 e mai greu de pilotat si cred ca si la cele reale ( parca sunt numite tevi zburatoare ... )

P.S.

Am si eu un F 22 Raptor cu motor de T-REX 450 si zboara bine ( are comenzi pe toate suprafetele si T.V. pe motor dar intr-o singura axa - mixat cu profundorul )
A iesit mai greu fiind cu " caroserie" ( fuselaj profilat ).


si mie imi place f22-u dar nu am gasit planuri sa se faca usor si sa fie si aspectuos. mig 29 a fost cel mai rapid de facut si pregatit de zbor. si cu TV chiar e beton. in rc mig21 e fain edf ca sunt puternice si nu provoaca avionu sa se invarta, ca la pusher. e pacat totusi de acel mig 21 ca era foarte aspectuos, daca din constructie era facut pentru edf mergea ok.
MultiRotor: MultiWii Quad

---------------------------------

Aero: Spacewalker, Zaggy, Ultron, Sonic Low Wing(Termic), HK Bixler, Nemuritoru(Termic)
---------------------------------



Tx: Turnigy 9X





----------------------------------------------
Imagine postata
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro