Modelism - RHC Forum: Propuneri forum elicoptere - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Propuneri forum elicoptere fiecare cu ce are

#1 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 November 2010 - 02:53 PM

Deschid un topic nou. Eu zic ca sectinuea de heli e cool dar, ca orice pe lumea asta, merita imbunatatita. Oricine are o idee e invitat sa o posteze, o iesii ceva bun pana la urma.

Eu avea ca idei vagi urmatoarele:

- sa bagam un jurnal de zbor propriu - dedicat heli
- sa bagam o sectiune tip blog in care de pilda nen sau Iceman sau morph sa scrie ce au mai zburat, ce s-a mai intamplat, ce au de gand sa mai faca - multe forumuri de afara o au si merge bine. Evident, fiind un post normal ceilalti pot comenta (de bine bineinteles)

- una cu bataie mai lunga, sa ne facem un fond de piese, punem niste bani, gen fond de rulment, si luam un set complet de piese de la cele mai populare heli. Ai o problema nu astepti 1 luna pana vine, o ai a doua zi, poti sa zbori, si intre timp cumparam una noua sa stea la cutiuta (si marchezi banul bineinteles) - asta e mai delicata caci de regula iese prost pana la urma, fuge administratorul cu banii, ne certam, chestii din astea ca la noi.

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 26 November 2010 - 07:03 PM

0

#2 Useril este offline   nen77 

  • --tadadam--
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1566
  • Inregistrat: 08-March 06

Postat 26 November 2010 - 02:58 PM

sectiunea cu jurnal heli e super oki ca idee pacat ca se va aplica doar pnetru bucuresti ..in tm iesim maxim 3 la zbor ...nu prea ai nici ce planifica sau scrie.
West Hobby Team
Van kit conversie T-rex 250e in 700Nitro
0

#3 Useril este offline   cornel parscov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 549
  • Inregistrat: 05-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 November 2010 - 10:20 PM

pai in primul rand sa vedem cine si pe unde iese la zbor. ca la sectiunea de "pre- zbor heli"nu mai posteaza nimeni.
de pilda maine as iesi la 3d sa vad ce mai e p-acolo...
* Logo 400 V-Bar
0

#4 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 27 November 2010 - 11:59 AM

Buna ideea cu jurnal zbor heli. Cel de pre-zbor existent este in afara forumului de heli, si nu prea se mai uita nimeni acolo.

Chitila pe la ora 13?

Aceasta postare a fost editata de Primus: 27 November 2010 - 11:59 AM

0

#5 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 November 2010 - 04:06 PM

Tocmai aici e spilul, jurnalul de zbor e pentru ceilalti, nu pentru cei cu care ai fost la camp in ziua respectiva. Ce scrii tu ca ai zburat in Timisoara, ne distreaza pe noi in Bucuresti.

Propun sa incepem un jurnal de zbor pe structura celui de la aero, pe luni, comun pentru toata tara caci nu suntem atat de multi sa ne facem jurnale separate pe judete. Inainte sa agitam apele si sa cream un subforum separat propun sa il incepem in subforumul foto-video.

Acum ca vine 1 decembrie si o sa iesim cu totii la zbor sper sa vad niste contributii cu poze si filme.

Cine sparge gheata cu un inceput de blog ? Eu il vad ca un thread in care autorul (de pilda primus, nen. morph sau careva mai la inceput precum icccs) scrie ce ii trece prin cap legat de heli, chestii care altfel nu prea au unde sa intre. De pilda cum tine Serban blog pe www.helirant.com.

Cred ca un astfel de jurnal este util pentru ca (in mod neasteptat) majoritatea timpului il petrecem zburand heli si nu surubarind la ele. Astfel incat avem mai multe de spus despre cum am mai zburat decat depre ce am mai surubarit.

De pilda saracul Sorin (Cornel Parscov) nu are ce posta caci de peste un an zboara acelasi heli care merge perfect, Logo 400. A avut o singura aventura minora terminata cu o autorotatie si in rest nimic.

Vezi postareanen77, la Nov 26 2010, 02:58 PM, a spus:

sectiunea cu jurnal heli e super oki ca idee pacat ca se va aplica doar pnetru bucuresti ..in tm iesim maxim 3 la zbor ...nu prea ai nici ce planifica sau scrie.

0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro