Modelism - RHC Forum: Unde scrie Cenzurat in titlul topicului , este aproape imediat Closed - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Unde scrie Cenzurat in titlul topicului , este aproape imediat Closed De ce?

#1 Useril este offline   Rivelino 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Popesti-Leordeni

Postat 16 November 2010 - 10:32 PM

Salut,
Ma scuzati daca va deranjez dar am urmatoarele probleme:
1. Inteleg ca cineva este sponsor (proprietar) al forumului si mai cenzureaza una alta, le da Ban la altii dar,
forumul este cladit de useri prin raspunsurile(contributia) mai mult sau mai putin bune(a).
Cam ce se intampla acum, s-a intamplat pe un forum auto la care proprietarul si-a impus anumite chestii cu forta.
Rezolvarea a fost foarte simpla: Userii vechi au deschis alt forum si aprope toti userii s-au mutat .
Pot sa le scriu numele (la cerere).
2. Inteleg ca sunt destui care se folosesc de forum pt a incheia o afacere(DA aceia dupa cum sustineti trebuiesc pedepsiti-SUNT PENTRU).
3. Se cunoaste ca se discuta pe mesageria interna diverse chiar si vanzari.
Partea care nu se cunoaste este ca : Violarea Mesageriei personale (mail,e-mail) indiferent ca este pe un forum , etc, contravine oricarei legi din tarile civilizate. si se atribuie Violarii Intimitatii, dar sa nu spun ca pe langa asta mai este si regulile si legile Ministerului Comunicatiei....
4. Pt pct 3. eu sunt cel mai bun exemplu: am discutat cu un user vechi (aprox 3300 posturi) pentru un proiect nou , la care pe PM s-a oferit sa ma ajute sa-mi aduca de afara ceva ESC la pretul de acolo , la care si eu si el am luat suspendare vreo 20 zile . (daca era o afacere ,unde este ?)
5. Vanzarea de produse noi (noncomercianti): De ex: Eu o sa primesc ceva electronica (servo,motor,etc) prin posta de afara, intre timp m-am razgandit , si le pun la vanzare(am inteles, le desigilez) sa recuperez banii de pe ele(pretul pe care l-am platit).Asta la ce capitol intra?

Va multumesc pentru rabdare (ca ati citit acest post)
Rivelino.
0

#2 Useril este offline   RAnet 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 511
  • Inregistrat: 19-January 06
  • Gender:Male

Postat 17 November 2010 - 12:23 AM

@Rivelino
Eu iti voi raspunde pentru punctul 3.
Nu iti citeste nimeni corespondenta, este pur si simplu un filtru care functioneaza pe baza unor algoritmi. Poate din aceasta cauza unii useri primesc warn-uri pentru mesaje personale chiar daca nu se inscriu in categoria "comerciantilor notorii". Acest lucru se poate rezolva prin contactarea unui moderator sau admin, caruia sa-i explici situatia. Abia atunci iti va citi cineva mesajele pentru a se clarifica situatia. Asadar, nu incalca nimeni nici o lege.

@costin1980
Ti-am urmarit posturile de ceva timp si nu faci altceva decat sa intarati si sa improsti cu noroi. Daca nu am comentat si nu am luat nici o masura pana acum este pentru ca, consider ca fiecare merita o inca o sansa. Motiv pentru care iti recomand sa incerci sa te abtii pe viitor de la astfel de lucruri si sa devii MODELIST. Deocamdata esti la stadiul de gazetar care incearca prin orice mijloc sa se afirme. In majoritatea cazurilor, sfarsitul este nefericit.
In the laws of nature, there is nothing imposible except the state of your mind!..
--------------------
Locuri de munca - Angajari - Companii: myFirstJob.ro
Publicitate aproape gratuita: tag-uri.ro
0

#3 Useril este offline   oachidori 

  • F22 Raptor Fan
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2372
  • Inregistrat: 05-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-parc IOR
  • Interests:Aeromodele, Modelare 3D

Postat 17 November 2010 - 08:53 AM

Abia s-a inchis topicul lui @Raptor ca hop se mai deschide altul si iar se abereaza unii si altii si numai modelism nu e ceea ce faceti voi aici.Dati in tagma politicienilor care vorbesc a la long fara a ajunge la nici un rezultat.Nu stiu daca este rostul acestui forum dar cu siguranta ca asa cum s-a mai spus adevaratii modelisti refuza din ce in ce mai des sa posteze aici tocmai din acest motiv.Iar de pierdut nu au decat cei care sunt noi si ar dori sa afle din tainele modelismului, dar mai afla daca ai de unde.
Domnilor,asa zis modelisti,mai bine va duceti la Parlament ca acolo se poate discuta cat vreti voi de pomana si in jurul subiectului.
In loc sa venim cu solutii la diferitele probleme ale unor incepatori,sau chiar si pentru cei mai vechi ne arde de discutii aberante.
Toata stima domnilor si sa o tineti tot asa!!
Olivian Diaconescu

Radio:
Multiplex Royal Pro 16 2.4GHz
Aero:
BADAN Kit - Yak55M 2.8m; MVVS116NP; Rezo RE2 MTW
EXTREME FLIGHT - Extra 300 2.3m; MVVS58 Prosport; Rezo -MVVS
MULTIPLEX - Funcub;Parkmaster;Funjet Ultra2
FREEWING - F22 Xicoy X45 Jet
ROBBE - Mistral 2.0m
F22 depron
AERONAUT - Triple RES 2.0m
Auto:
TRAXXAS - E Revo 1/16
ARRMA - Typhon 6S
0

#4 Useril este offline   fasconal 

  • ...si nu te doare capul !
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1241
  • Inregistrat: 15-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Tg Mures

Postat 17 November 2010 - 09:20 AM

@oachidori nu te supara dar acest topic n-are nici o legatura cu cel deschis de @Raptor.
Discutia de aici este despre violarea (aparent violarea) corespondentei private. Pentru asa ceva exista legi si cel putin din enuntul acestora reiese ca sunt foarte aspre si se refera la orice forma de comunicare privata intre persoane.
Forumul este privat (dar asta n-are nici o importanta) si are regului clare pe care atunci cand ne facem conturi le acceptam. Aceste reguli se refera doar la mesajele postate in cadrul forumului.

@ranet, sunt de acord cu orice filtru dar, "pedepse" automate suna cel putin stupid. Ca sa inteleg mai bine fac o mica recapitulare; daca folosesc in mesajele mele nume de magazine (interzise) primesc warn. Daca n-am folosit respectivele nume pentru comert propriuzis atentionez un moderator, acesta imi citeste corespondenta si hotaraste daca merit sa primesc sau nu respectivul warn. Dar regula de bun simt numita prezumtia de nevinovatie unde este ?

Pentru toti ceilalti, bine a spus aici @rivelino, valoarea unui forum este data de calitatea si numarul useri-lor. Cred ca exact asa s-a si evaluat acest forum cand a fost vandut/cumparat.

Din nou pentru @oachidori, un astfel de topic nu polueaza cu nimic valoarea informatiilor ce se gasesc la rubricile tehnice ale acestui forum. In afara de faptul ca suntem (mai mult sau mai putin) modelisti suntem in primul rand oameni si avem drepturi (Drepturile Omului)
Fara semnatura...prietenii stiu de ce
0

#5 Useril este offline   Rivelino 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Popesti-Leordeni

Postat 17 November 2010 - 09:20 AM

@oachidori
Sunt de acord sa se revina la subiect dar, sunt mai multi useri vechi care mai scriu sau nu pe acest forum dar nu din cauza invocata de tine.
Din spusele lor : "Odata cu schimbarea proprietarului au aparut si "Activisti de partid" ca moderatori care taie si spanzura dupa bunul plac."
De ce spun ei asta ?
De ce sa facem Tabu anumite subiecte?

In toate socializarile in grup, inevitabil apar tensiuni (unii se trezesc cu fata la cearceaf, altii au asa fata tot timpul).

Nu sunt eu critic literar dar, am observat ca: Atunci cand cineva pune o problema de profil , deja incep contradictiile intre useri (asa e mai bine ca stiu eu si tu nu ai dreptate), etc.
Alt exemplu: Un utilizator intr-un Topic de peste 100 posturi intreaba ceva, raspunsul imediat : Foloseste functia Search.(daca da in Topic din prima cu mucii in fasole si nu explica ca a cautat, raspunsul este corect), iar daca insista ca nu a gasit sunt foarte putini care raspund cu un link.
Asa suntem noi.
Nu stiu de ce nu luam exemplu dupa forumul lui Powers sau altii ca moderatorii chiar sa modereze,chiar sa stearga posturi care nu isi au rostul.
Apropo de Topice: Am observat iarasi ca se pleaca de la un subiect si se ajunge OFFTOPIC pe aratura(sau exista mesaje OFFTOPIC).

Pe moderatori cine ii controleaza? dar pe admini ? (daca isi respecta atributiile).

PS: ma scuzati ca am luat-o eu pe aratura.

Revenind Ontopic:
La pct 5. - Se contacteaza moderatorul de sectiune pt a permite vanzarea unor obiecte noi desigilate (intentionat) ?

Va multumesc , si sper sa fi fost destul de civilizat.

Aceasta postare a fost editata de Rivelino: 17 November 2010 - 09:23 AM

0

#6 Useril este offline   protheus 

  • 日本語
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1719
  • Inregistrat: 26-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Manage
  • Interests:Cate un pic din fiecare domeniu.

Postat 17 November 2010 - 09:21 AM

Vezi postareaoachidori, la Nov 17 2010, 08:53 AM, a spus:

a la long


 "Pai, impartim egal totul, o jumate tu, o jumate eu si o jumate Ion."  
0

#7 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 17 November 2010 - 10:22 AM

Vezi postareaRivelino, la Nov 16 2010, 10:32 PM, a spus:

3. Se cunoaste ca se discuta pe mesageria interna diverse chiar si vanzari.
Partea care nu se cunoaste este ca : Violarea Mesageriei personale (mail,e-mail) indiferent ca este pe un forum , etc, contravine oricarei legi din tarile civilizate. si se atribuie Violarii Intimitatii, dar sa nu spun ca pe langa asta mai este si regulile si legile Ministerului Comunicatiei....
4. Pt pct 3. eu sunt cel mai bun exemplu: am discutat cu un user vechi (aprox 3300 posturi) pentru un proiect nou , la care pe PM s-a oferit sa ma ajute sa-mi aduca de afara ceva ESC la pretul de acolo , la care si eu si el am luat suspendare vreo 20 zile . Rivelino.


In varianta de soft instalata acuma nu se pot citi (sau cel putin eu nu pot) mesajele interne ale utilizatorilor.Probabil ca daca instalezi nu stiu ce plug-in sau script/ intri direct in baza de date sa reusesti,dar nimeni nu are nimic de castigat din asta.

Cat despre punctul 4 al tau ,eu te-am penalizat ,dar nicidecum citind corespondenta ta ca nu pot ,dupa cum am scris mai sus. Am citit postul tau,din care se vede clar ce si cum.Te rog sa-mi comunici daca renatoa iti dadea factura si iti incasa tva pe cele comandate.

Am mai gasit un post interesant,si total neregulamentar dupa cum am mai spus.Nu facem studii de piata aici, discutam doar despre modelism.
flying is my life...
0

#8 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 17 November 2010 - 10:22 AM

Nu inteleg de unde ideea ca de cand s-a Schimbat proprietarul au aparut moderatori care taie si spanzura!?
Domnilor, aveti aceiasi moderatori ca si acum un an. Eu sunt proprietarul acestui forum si nu am facut absolut nicio schimbare in structura moderatorilor.
Cat despre cenzura, vreau sa se inteleaga clar: nu se permite vanzarea de articole modelistice noi de catre comercianti sau speculanti. Este foarte simplu. In rest nu se cenzureaza absolut nimic. Puteti discuta absolut orice. Eu inteleg ca deranjeaza faptul ca nu se permite acest gen de comert dar vreau sa se inteleaga ca acest forum este sustinut financiar de o firma care are ca obiect principal de activitate importul si comercializarea articolelor modelistice.
Poate sunt mai greu de cap si de aceea intreb: ce anume deranjeaza? Concret!
Multumesc!
RHCForum - Webmaster
0

#9 Useril este offline   CiprianGL 

  • ex PILO
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 769
  • Inregistrat: 12-June 10
  • Gender:Male
  • Location:Galati,zona ultimul leu(casa rosie)
  • Interests:Aeromodelism,IT,PC games

Postat 17 November 2010 - 10:46 AM

Vezi postareaBuggy-man, la Nov 17 2010, 10:22 AM, a spus:

Nu inteleg de unde ideea ca de cand s-a Schimbat proprietarul au aparut moderatori care taie si spanzura!?
Domnilor, aveti aceiasi moderatori ca si acum un an. Eu sunt proprietarul acestui forum si nu am facut absolut nicio schimbare in structura moderatorilor.
Cat despre cenzura, vreau sa se inteleaga clar: nu se permite vanzarea de articole modelistice noi de catre comercianti sau speculanti. Este foarte simplu. In rest nu se cenzureaza absolut nimic. Puteti discuta absolut orice. Eu inteleg ca deranjeaza faptul ca nu se permite acest gen de comert dar vreau sa se inteleaga ca acest forum este sustinut financiar de o firma care are ca obiect principal de activitate importul si comercializarea articolelor modelistice.
Poate sunt mai greu de cap si de aceea intreb: ce anume deranjeaza? Concret!
Multumesc!



Din tot ceea ce am citit de cenzura,se pare ca nu le convine sa le fie interzis sa vinda produse noi pe forum.Sau,sa cumpere de afara si sa vanda pe forum.
Personal nu ma ocup cu chestii d`astea,dar cine stie..sunt care fac comert pe baza forumului.
Sunt impotriva lor!
Bafta,Cipi.
tot ce zic este doar o parere...
Modele:
1) Easy star
2)P-51D Mustang Art-tech
0

#10 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 17 November 2010 - 10:52 AM

Sa cumperi de afara ca persoana fizica si sa revinzi tot ca persoana fizica se numeste bisnita. Ca atare, nu se accepta un astfel de comert. Cine nu vrea sa respecte aceasta cerinta este liber sa plece.
VOI BANNA ORICE MEMBRU CARE iNCALCA ACEASTA REGULA.
Cine vrea sa faca comert civilizat are varianta legala fie prin PFA fie prin SRL sau SA si bineinteles platind toate taxele legale.
RHCForum - Webmaster
0

#11 Useril este offline   Rivelino 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Popesti-Leordeni

Postat 17 November 2010 - 11:54 AM

Vezi postareaSILVIU66, la Nov 17 2010, 10:22 AM, a spus:

Am mai gasit un post interesant,si total neregulamentar dupa cum am mai spus.Nu facem studii de piata aici, discutam doar despre modelism.


Acel exemplu l-am luat tot de la voi userii vechi .Exemple pot da destule cu nume alternative.
Pt acel Angel 300 se para ca acea firma are piese de schimb (de altfel pe care-l detin si eu).
Am cautat chiar cu prietenul goagle in speranta ca gasesc in alta parte.

Treaba cu RenatoA mai conteaza acum ? Mai are vreo importanta?. Am platit pt ea , asa ca nu are rost sa dezgropam mortii.

@Buggy-Man
Nici macar piesele noi si desigilate (din cate tin minte , cineva Admin a spus ca trebuie sa fie desigilate ca sa le pot vinde) , la pretul lor original (deoarece m-am razgandit, si vreau profit 0%, doar sa-mi recuperez banii pe ele )?
DA - cu bisnitarii nu sunt de acord.
Pe astia din urma ii puteti prinde foarte repede.
CA propunere: Poti deschide un POLL pe tematica data.(despre reclamatii si sugestii).

Va urez bafta si cer senin (la masini chiar nu stiu ,dar oricum se intelege)
0

#12 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 November 2010 - 12:03 PM

Vezi postareacostin1980, la Nov 16 2010, 11:57 PM, a spus:

Daca o sa-ti raspunda ZOD sau Bogdan Stancu o sa-ti spuna: Pentru ca este casa omului si se poate pisa pe invitati cand vrea el, nu-ti place atunci pleaca asa pisat. Vrei si argumente ? Mars afara imbecilule, inadaptatule social, retardule.... te inscrii pe forumuri ca sa duci o viata paralela, nu ai si tu prieteni...
Daca o sa-ti raspunda altcineva atunci o sa-ti explice in termeni umani ca nu pentru aia ai primit interdictie ci pentru altceva, eventual o sa-ti aduca aminte si pentru ce.

Amice, ai o problema! ...parafrazand un cunoscut personaj de-al lui Caragiale...
Un om inteligent intelege ceea ce i se sugereaza, nu o tine p-a lui la nesfarsit, contrar evidentelor si bunului simt. Acum o sa intelegi ca as insinua ca nu ai bun simt? Nuuuu, departe de mine aceasta constatare. Problema e mult mai grava, in ceea ce te priveste.
Vad ca te deranjeaza persoanele astea 2 pe care le pomenesti. Nu-i asa ca te-a dibuit Zodel? Ce sa-i faci, uneori se prinde repede la oameni...
Lasa, nu dispera, o sa te maturizezi si tu intr-o buna zi.
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#13 Useril este offline   aantikk 

  • ex aantik
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 995
  • Inregistrat: 11-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Buzau\Kalamata

Postat 17 November 2010 - 12:51 PM

...afara ploua,is dator vandut,pe la renatoa vreo 20 mardele,pe la Ice vreo 75,tepar de acum...munca nu mai este,facturile sunt mari.

Pe Bogdan Stancu il apreciez,un om minunat,pe Calin(desi m-am certat cu el)il apreciez,pe Zod...haha,am intrat in polemica cu el dar totusi l-am cunoscut personal si e un baiat de treaba care te ajuta oricand.

Pe proprietar,nu-l mai am la inima ca nu ma lasat sa imi vand uleiul de masline pe forum dar il apreciez pt. ca baga bani in acest loc,in locul unde ne intalnim sa discutam despre modelism.

Ce am scris mai sus,se vrea oarecum un pamflet.

Cred ca avem cu totii o viata reala,plina sau nu de probleme,cred ca avem lucruri mai importante de facut decat a ne certa pe un forum.
Haideti sa lasam prostiile la o parte si sa ne vedem de vietile noastre.
Aici este un loc unde putem schimba impresii despre o pasiune nu o afacere asa cum multi incearca sa faca.

Nemultumitilor,cred ca nu aveti prea multe de facut in viata de zi cu zi si atunci intrati in conflicte pe forum pentru a ocupa cumva timpul "gol" zilnic.
Va rog sa tratati acest loc asa cum se cuvine,schimband impresii,aratand ce ati mai facut,sfatuind pe altii mai nepriceputi.In opinia mea,reclama...este ultimul lucru care ar trebui sa ne intereseze.
Din moment ce forumul ne ajuta sa acumulam minimul de cunostinte pentru a intra in acest minunat hobby,restul este de prisos.
Aveti aici toate informatiile de care aveti nevoie.Atunci,consider ca acest forum sia atins pe deplin scopul.

Sa fiti iubiti.
PS.

Bogadan,sper ca anul ce vine sa ne revedem,daca nu am sa raman blocat pe aici definitiv.
0

#14 Useril este offline   victors 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1248
  • Inregistrat: 04-February 06

Postat 17 November 2010 - 02:44 PM

Mai nene tu nu ai altceva mai bun de facut?
Stau sa-ti citesc aberatiile tale aici in loc sa-mi vad de treaba. :)
supervictors
0

#15 Useril este offline   MLGore 

  • Dream Team Forever
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2332
  • Inregistrat: 08-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 November 2010 - 02:50 PM

Vezi postareaBogdanStancu, la Nov 17 2010, 12:03 PM, a spus:

Amice, ai o problema! ...parafrazand un cunoscut personaj de-al lui Caragiale...



Gresit! Varianta corecta este: "Amice, esti idiot!"- ILCaragiale-Caldura mare

Aceasta postare a fost editata de MLGore: 17 November 2010 - 02:51 PM

Modelism = 10% zbor + 90% lipici
Cand o zbura A.R.C.A.! © 2010 All rights reserved.
0

#16 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 17 November 2010 - 03:14 PM

@costin1980

Dragul meu,
Faci niste confuzii majore. Autorc este una rhc este altceva. Ce nu se intelege din regulament? Pe acest forum nu se face reclama la magazine de modelism din Romania. Ce legatura are ca site-ul autorc face reclama cu faptul ca rhc nu face reclama?
Cred ca am fost destul de clar cu privire la acest aspect.
RHCForum - Webmaster
0

#17 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 November 2010 - 04:19 PM

Vezi postareacostin1980, la Nov 17 2010, 01:12 PM, a spus:

Pe privat ai zis ca am incheiat discutia, aici vad ca ai chef s-o continuam dar cu aceeasi lipsa de argumente.

Pe privat am spus ca nu-mi face placere si am sa inchei corespondenta cu tine. Aici, te ajut sa te faci de ras in continuare. Nu cred ca ai nevoie de argumente, am indoieli in ceea ce priveste capacitatea ta de a intelege unele aspecte ale vietii normale.

MlGore, eu incerc sa fiu delicat si tu ma zgandari la sinceritati majore... :)
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#18 Useril este offline   shogi 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2753
  • Inregistrat: 08-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Ploiest,Bucuresti
  • Interests:pussy

Postat 17 November 2010 - 05:27 PM

Vezi postareaRivelino, la Nov 17 2010, 09:20 AM, a spus:

Pe moderatori cine ii controleaza? dar pe admini ? (daca isi respecta atributiile).


Amice,ca parca tot tu erai cel cu poll`urile mai sus,nu vrei tu sa facem un sondaj sa vedem daca userii sunt multumiti de treaba care o fac Adminii ? Am mai spus asta o data si o repet: NOI NU SUNTEM PLATITI ! FACEM CHESTIA ASTA DIN PLACERE PENTRU CA E LEGATA DE UN LUCRU DRAG NOUA,MODELISMUL.Sunt moderator pe sectiunea bursa de mai putin de un an, dinainte ca forumul sa fie vandut noului proprietar si crede-ma,e de munca la cate anunturi sunt.Nu ma plang,atata timp cat am timp sa fac treaba asta o voi face fara nici o problema dar afirmatii ca a ta chiar ma deranjeaza.Nu stiu daca ai vazut,ca vad ca nu mai e ca pe vremea mea cand se citea regulamentul forumului inainte sa te apuci de postat,WARNURILE SI TREABA ADMINILOR/MODERATORILOR NU SE COMENTEAZA.

Aceasta postare a fost editata de shogi: 17 November 2010 - 05:28 PM

0

#19 Useril este offline   Rivelino 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Popesti-Leordeni

Postat 17 November 2010 - 06:01 PM

Domnilor Admini si Moderatori cat si useri vechi : Am toata admiratia pt voi in ce faceti dar, nu acum am intrat prima oara pe un forum.
Eu am pus o intrebare simpla.
Nu este necesar sa intram in polemici.
Raspunsul era ceva simplu cred: "Da, din cand in cand ne verifica XXXX", deoarece aici nu cred ca este o harababura.
Aveti si voi o ordine ierarhica.

De la cateva intrebari simple, iar s-a ajuns pe aratura.
De ce facem noi Romanii dintr-un subiect mic un roman foileton?

Da- eu sunt ala cu Poll-ul. Chiar nu crezi ca din cand in cand e necesar(Team Building?, sau in zilele noastre : sa se i-a pulsul societatii)?
Tu sigur nu dar, cine stie poate altii se simt cu musca pe caciula si tu le tii partea?
Ideei, reclamatii,etc poate cuprinde acel Poll.
Aia a fost doar o sugestie, nimic altceva si nu inteleg de va simtiti lezati.

Inca o data : Respect pt ceea ce faceti.
0

#20 Useril este offline   rad_gaby 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 19-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Botosani

Postat 17 November 2010 - 08:38 PM

"deoarece m-am razgandit, si vreau profit 0%, doar sa-mi recuperez banii pe ele "

@rivelino: cred ca vei fi surprins sa afli ca mare parte dintre noi nu priveste modelismul ca pe o investitie ci ca pe o pasiune (adica banii bagati sunt ca si aruncati in fantana), nu facem calcule, tot ce conteaza e cum te simti cu modelul pe camp si cu prietenii. De aceea treaba cu HK si altii, pe mine personal ma lasa rece...


Si DA, sunt de acord sa se "i-a" pulsul unora... definitiv.
0

#21 Useril este offline   Rivelino 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Popesti-Leordeni

Postat 17 November 2010 - 10:01 PM

Vezi postarearad_gaby, la Nov 17 2010, 08:38 PM, a spus:

"deoarece m-am razgandit, si vreau profit 0%, doar sa-mi recuperez banii pe ele "

@rivelino: cred ca vei fi surprins sa afli ca mare parte dintre noi nu priveste modelismul ca pe o investitie ci ca pe o pasiune (adica banii bagati sunt ca si aruncati in fantana), nu facem calcule, tot ce conteaza e cum te simti cu modelul pe camp si cu prietenii. De aceea treaba cu HK si altii, pe mine personal ma lasa rece...


Si DA, sunt de acord sa se "i-a" pulsul unora... definitiv.


Asta stiu deja, cea scumpa parte componenta inclusa in EasyStarul meu este:spuma poliuretanica lichida (de cat l-am lipit).
0

#22 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 18 November 2010 - 07:59 AM

Vezi postareaRivelino, la Nov 17 2010, 09:20 AM, a spus:

Apropo de Topice: Am observat iarasi ca se pleaca de la un subiect si se ajunge OFFTOPIC pe aratura(sau exista mesaje OFFTOPIC).



Citeaza

Asta stiu deja, cea scumpa parte componenta inclusa in EasyStarul meu este:spuma poliuretanica lichida (de cat l-am lipit).

De unde am plecat si unde am ajuns....
De asta nu e bine niciodata sa arunci primul cu piatra!
flying is my life...
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro