Modelism - RHC Forum: PROPUNERE CAMPIONAT 1/8 IC RALLY 2011! - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

PROPUNERE CAMPIONAT 1/8 IC RALLY 2011! Variante privind regulamentul competitiei.

#31 Useril este offline   RAnet 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 511
  • Inregistrat: 19-January 06
  • Gender:Male

Postat 16 November 2010 - 11:37 PM

 smk, la Nov 16 2010, 11:25 PM, a spus:

Cred ca ce vroia NAF sa spuna ca, daca se face ofeta pt motor RB care este valabila doar pentru participarea la 6 din 8 etape ar fi cam greu sa participe la 6 , si ca ar fi mai ok daca ar fi mai putin restrictiv, gen 4 sau 5 din 8. E adevarat ca sunt si campionatele nationale, sunt si bulgarii... si e posibil sa para cam multe , mai ratezi una ca esti in concediu , mai ratezi alta ca te duci la o nunta sau cine stie ce ... 8 etape inseamna totusi 2 luni de concurs incontinu. Pana la urma e decizia organizatorului , parerea mea e ca e bine sa se aplice reducerea chiar daca lipseste undeva la 3 etape sau poate chiar 4 ca sa nu se sperie lumea.

Gabi eventual daca pot sa te gandesti la un sezon competitional complet, in caz ca mai doresti sa organizezi si alte clase( offroad , touring) si poate iese ceva chiar mai bun decat campionatul national si cu mai multi participanti. Eventual poti sa acumulezi punctele adunate din clase si sa faci ceva de genu driver of the year . E doar o idee... vorba lu George ori suntem automodelisti ori nu mai suntem <_< .

Daca se doreste, ma bag sa organizez o etapa sau mai multe de touring la Vaslui.
In the laws of nature, there is nothing imposible except the state of your mind!..
--------------------
Locuri de munca - Angajari - Companii: myFirstJob.ro
Publicitate aproape gratuita: tag-uri.ro
0

#32 Useril este offline   RXT 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 235
  • Inregistrat: 10-August 10
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:auto si aero

Postat 17 November 2010 - 07:06 AM

1:8 electric rally game nu vreti sa facem?
0749115177
0

#33 Useril este offline   AMG 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 258
  • Inregistrat: 21-November 03
  • Gender:Male

Postat 17 November 2010 - 10:38 AM

PAREREA MEA:

Nici insuratoarea nu e cu forta, nici implicarea in activitatea competitionala la atatea clase. Nu zice nimeni ca e rau ca esti insurat ( NAF ), dar eu cred ca ar trebui sa va limitati numarul de clase la care vreti sa trageti, nu sa influentati numarul de etape al unui concurs din cauza lipsei timpului unor modelisti care vor sa traga la absolut toate clasele posibile. Eu as trage doar la rally si as vrea ca acest concurs sa aibe 12 etape: cate una pe luna. :)
0

#34 Useril este offline   NiZ 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 895
  • Inregistrat: 19-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 November 2010 - 01:08 PM

 RXT, la Nov 17 2010, 07:06 AM, a spus:

1:8 electric rally game nu vreti sa facem?


Din cate stiu eu, organizatorul chiar avea in cap ideea asta sau poate o mai are, DAR totul depinde de posesorii de electrice. Din cate am observat, din pacate, nu prea sunt pasionati de competitii. Mie chiar mi-ar placea sa vad aceeasi clasa in ambele variante (termic si electric) ca sa pot face o comparatie, bineinteles nu in aceleasi manse. Mobilizati-va si faceti-i si pe Roland si Sahin fericiti. La electrice ma ocup de cronometrare si nu primesc atentii, cine e interesat de nr meu de tel sa dea mesaj pe privat B)


 AMG, la Nov 17 2010, 10:38 AM, a spus:

PAREREA MEA:

Nici insuratoarea nu e cu forta, nici implicarea in activitatea competitionala la atatea clase. Nu zice nimeni ca e rau ca esti insurat ( NAF ), dar eu cred ca ar trebui sa va limitati numarul de clase la care vreti sa trageti, nu sa influentati numarul de etape al unui concurs din cauza lipsei timpului unor modelisti care vor sa traga la absolut toate clasele posibile. Eu as trage doar la rally si as vrea ca acest concurs sa aibe 12 etape: cate una pe luna. :)


Ce rau de gura e gsxr-istul asta mic!
0

#35 Useril este offline   cataWRC 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1486
  • Inregistrat: 27-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 November 2010 - 02:37 PM

As fi de parere ca nu trebuie extremizat cu organizarea catre o singura clasa. Daca se fac 8 etape de Rally, cu siguranta Off-road va fi o amintire a anilor trecuti. Propun, pe aceasta cale, organizarea a 10 competitii in anul 2011, 5 de Rally, 5 de Off-road. La cele 5 de Rally se pot alatura 1/10 touring termic sau electric, iar la cele 5 de Off-road se pot tine buggy, truggy si electrice in functie de numarul de inscrisi. Este modul in care s-ar atinge o multitudine de categorii si astfel, mai multi participanti.

La final de campionat, spre sfarsitul anului, daca vremea permite, se mai pot organiza suplimentar alte etape.

Nu as impune motor si roti, dar as constitui “Trofeul AutoRC” unde se pot inscrie cei care au achizitionat motor si roti de la AutoRC. Toti pilotii alearga la un loc, iar la final se intocmesc doua clasamente separate: “Clasament General” si “Trofeul AutoRC”.

Pentru trofeul AutoRC, se pot oferi motoare si roti la pret de lista si gratuitate la inscriere sau motoare si roti la prêt de achizitie si taxa de participare, sau motoare si roti la prêt de lista, taxa de inscriere si premii pentru “Trofeul AutoRC”. Aici magazinul stie mai bine ce vrea sa ofere si in ce masura.
0

#36 Useril este offline   roland_fzj 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 903
  • Inregistrat: 07-November 06

Postat 17 November 2010 - 06:12 PM

 cataWRC, la Nov 17 2010, 02:37 PM, a spus:

As fi de parere ca nu trebuie extremizat cu organizarea catre o singura clasa. Daca se fac 8 etape de Rally, cu siguranta Off-road va fi o amintire a anilor trecuti. Propun, pe aceasta cale, organizarea a 10 competitii in anul 2011, 5 de Rally, 5 de Off-road. La cele 5 de Rally se pot alatura 1/10 touring termic sau electric, iar la cele 5 de Off-road se pot tine buggy, truggy si electrice in functie de numarul de inscrisi. Este modul in care s-ar atinge o multitudine de categorii si astfel, mai multi participanti.

La final de campionat, spre sfarsitul anului, daca vremea permite, se mai pot organiza suplimentar alte etape.

Nu as impune motor si roti, dar as constitui “Trofeul AutoRC” unde se pot inscrie cei care au achizitionat motor si roti de la AutoRC. Toti pilotii alearga la un loc, iar la final se intocmesc doua clasamente separate: “Clasament General” si “Trofeul AutoRC”.

Pentru trofeul AutoRC, se pot oferi motoare si roti la pret de lista si gratuitate la inscriere sau motoare si roti la prêt de achizitie si taxa de participare, sau motoare si roti la prêt de lista, taxa de inscriere si premii pentru “Trofeul AutoRC”. Aici magazinul stie mai bine ce vrea sa ofere si in ce masura.


eu sunt perfect deacord cu ce a zis cata.
0

#37 Useril este offline   NAF 

  • 0722580206
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1373
  • Inregistrat: 07-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti,cringasi-regie

Postat 17 November 2010 - 07:32 PM

Si eu zic la fel cu cata,de ca sa sarim asa tare numai pe rally(e frumos nu zic)dar nimic nu se compara cu on off-road adevarat cu SARITURI acolo se vede cine stie sa stapineasca o masina-n aer.
In rest asteptam propunerile,voturile!!!
@amg trag la toate ca daca pot!!!(acolo cit am timp),plus ca eu sunt doi!!!!!!!!
0

#38 Useril este offline   RXT 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 235
  • Inregistrat: 10-August 10
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:auto si aero

Postat 17 November 2010 - 07:41 PM

[quote name='NIZ' date='Nov 17 2010, 01:08 PM' post='436926']
Din cate stiu eu, organizatorul chiar avea in cap ideea asta sau poate o mai are, DAR totul depinde de posesorii de electrice. Din cate am observat, din pacate, nu prea sunt pasionati de competitii. Mie chiar mi-ar placea sa vad aceeasi clasa in ambele variante (termic si electric) ca sa pot face o comparatie, bineinteles nu in aceleasi manse. Mobilizati-va si faceti-i si pe Roland si Sahin fericiti. La electrice ma ocup de cronometrare si nu primesc atentii, cine e interesat de nr meu de tel sa dea mesaj pe privat <_<
Mda.. cativa oameni cu masinile potrivite om gasii noi dar trebuie sa vrea si ei sa participe, ca asa din cate imi amintesc cu 1:8 electrice sunt roland, ovidiu, eu si mai stiam inca unu sau doi parca... asa ca hai sa ne agitam sa scoatem si noi de o clasa ca asa singur nu ma lasa sa ma dau in concurs.

P.S : culmea concursului:
sa participi de unu singur si sa iesi pe locul 2
0749115177
0

#39 Useril este offline   unu 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 522
  • Inregistrat: 11-October 08
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 17 November 2010 - 08:09 PM

Sunt de acord cu Cata.

Hai sa participe toti la concursuri, nu doar cei care sunt pasionati de rally. Fiecare automodelist are o anumita clasa pe care o prefera, nu trebuie sa impunem la toti sa traga la o clasa care nu o place.

Eu prefer off-road.
Daca nu stie lumea cine sunt - Dragomir Ionut 0723 522 696
sau
Campion National 2010 la 1/8 Off-road Truggy
0

#40 Useril este offline   bolocang 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 800
  • Inregistrat: 13-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Buc

Postat 17 November 2010 - 08:49 PM

Oare de ce comenteaza cei care nu au nici o legatura cu concursurile???? Am citit mai sus comentarii de la unii care nu au venit nici macar 1 data la concurs, si apare intrebarea " aveti boala pe voi? sunteti cumva bolnavi de contraziceala? sau nu aveti ceva mai bun de facut?. In loc sa ziceti merci ca se incearca ceva, voi doar comentati prosteste.
XRAY XB 4
XRAY T4
XRAY T3 2012
XRAY T3 2012
XRAY NT1
XRAY XB808e
XRAY M18 PRO
SCHUMACHER CAT SX 3
SCHUMACHER Mi4Lp
Team Durango DESC 410
Team Durango DESC 410
SERPENT S120LT
0

#41 Useril este offline   porcofon 

  • -==-
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 961
  • Inregistrat: 26-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Automodelism

Postat 17 November 2010 - 09:12 PM

Bolo, topicul e deschis tocmai pentru ca oamenii sa isi dea cu parerea. Asta cere si Gabi in primul post, o data cu propunerea avansata de el. Ideea e sa se ajunga la un numitor comun, sa fie satisfacuti cat mai multi potentiali participanti. Parerea mea, zic.

.....::i'm a joker. assume that when you read me::......
0

#42 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 17 November 2010 - 09:44 PM

Eu as vrea si un campionat de drag race .... a, pardon, nu avem ...
Te contrazic cu desavarsire Naf la faza cu offroad-ul ... nici eu nu zic ca nu este frumos, dar intai trebuie sa inveti sa controlezi o masina pe pamant...si apoi in aer, si dupa ce inveti sa le corelezi pe astea doua si constati ca iti place controlul prin aer, treci pe aero! Eu prefer onroad daca este vorba sa ne spunem preferintele... Sustin parerea lui AMG, daca s-ar putea numai onroad ...ce bine ar fi, dar are si offroad-ul farmecul lui.
Cred ca se poate organiza linistit acest campionat asa cum se vrea....cu cele 8 etape, luand in calcul si majoritatea competitiilor nationale si internationale... la care domnilor, cu siguranta vor lua parte si organizatorii rally-ului....(la asta nu v-ati gandit <_<))... Intr-adevar ar merge si un 1/8 E-rally pe langa, daca se gasesc posesori de electric dornici de participare.
Oricum, ar fi...astept sa completez formularul de inscriere in aceasta competitie...
Apropo, am discutat si cu bbe74 (bebe / mangalia) si deja "s-a rezolvat" si acesul pe un teren de fobal din incinta unei scoli din Jud Constanta...asa ca se poate face si la Cta o etapa...Poate facem etapele (daca tot se vrea clasament a la formel eintz) exact ca la formula unu, insa nu in diferite tari, ci, diferite orase...In Horezu' Valcea pot vorbi si eu spre exemplu....
0

#43 Useril este offline   cristake 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 672
  • Inregistrat: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

  Postat 18 November 2010 - 09:42 AM

@Diesel: mi-ai luat vorbe din gura...
"Te contrazic cu desavarsire Naf la faza cu offroad-ul ... nici eu nu zic ca nu este frumos, dar intai trebuie sa inveti sa controlezi o masina pe pamant...si apoi in aer, si dupa ce inveti sa le corelezi pe astea doua si constati ca iti place controlul prin aer, treci pe aero! Eu prefer onroad daca este vorba sa ne spunem preferintele... Sustin parerea lui AMG, daca s-ar putea numai onroad ...ce bine ar fi, dar are si offroad-ul farmecul lui." :)
Proud member of MRT Club
0

#44 Useril este offline   bolocang 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 800
  • Inregistrat: 13-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Buc

Postat 18 November 2010 - 09:54 AM

 porcofon, la Nov 17 2010, 09:12 PM, a spus:

Bolo, topicul e deschis tocmai pentru ca oamenii sa isi dea cu parerea. Asta cere si Gabi in primul post, o data cu propunerea avansata de el. Ideea e sa se ajunga la un numitor comun, sa fie satisfacuti cat mai multi potentiali participanti. Parerea mea, zic.

Gabi a zis 8 etape nu 1 nici 4 nici 6, si a deschis topicul pentru a veni cu idei pentru 8 (opt) etape. Eu nu inteleg de unde atatea comentarii legate de nurmarul etapelor si faza cu Off-roadul. Daca stai sa te gandesti ca tot anu au fost P()!@ concursuri si in ultimele 2 luni au fost 5, stai si te intrebi daca astia care se tot f()@ in cur, nu cumva sunt tampiti.

P.S.
NAFORNITAAAAAA pariul PLS
XRAY XB 4
XRAY T4
XRAY T3 2012
XRAY T3 2012
XRAY NT1
XRAY XB808e
XRAY M18 PRO
SCHUMACHER CAT SX 3
SCHUMACHER Mi4Lp
Team Durango DESC 410
Team Durango DESC 410
SERPENT S120LT
0

#45 Useril este offline   porcofon 

  • -==-
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 961
  • Inregistrat: 26-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Automodelism

Postat 18 November 2010 - 10:54 AM

Il citez pe Gabi: "Ca si varianta primara propun:" Deci, chiar si numarul etapelor intra in discutie.
AutoRC, probabil, si-a facut un calcul de amortizare a cheltuielilor de concurs, modelistii, la fel, au calculat si le-a dat, probabil cu minus, posibilitatea organizarii unor competitii off-road.. Si uite asa s-a ajuns la discutia asta.

Fiind vorba despre un camionat intins pe o perioada lunga de timp, cred ca ar fi bine sa se prezinte un potential program competitional. Program care sa cupinda datele aproximative ale etapelor si locatia acestora (locatie in sens de oras nu coordonate GPS). Pentru ca deocamdata x+1 modelisti discuta iar la final vor participa 1/4 dintre acestia, la un camionat cu reguli creeate de non-participanti.

.....::i'm a joker. assume that when you read me::......
0

#46 Useril este offline   NAF 

  • 0722580206
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1373
  • Inregistrat: 07-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti,cringasi-regie

Postat 18 November 2010 - 06:08 PM

@Diesel-eu mai intai am invatat sa zbor si dupa aia sa merg cu masina(sunt mult mai vechi la aero decit la auto).deci mai mult trag spre off-road
@bolo -sa-ti dea aia care m-au sabotat(fiecare cite un dinte si asa se face de un clopot intreg) ,eu o sa dau acolo ....cafea.
Pin'la urma ce o tot zguduim atita cu discutiile-orice conpetitie e binevenita-ASA CA FACETI-LE!!!!!!!! si noi o sa venim.
0

#47 Useril este offline   cristake 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 672
  • Inregistrat: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 November 2010 - 10:39 AM

Bravo Naf! Dupa ce ti-au dat de te-au julit cu perversa de pe podium, acu' ti-a venit mintea la cap.

PS: Oricum ai putea sa mai incerci si la aero... :D
Proud member of MRT Club
0

#48 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 19 November 2010 - 12:24 PM

 cristake, la Nov 19 2010, 10:39 AM, a spus:

PS: Oricum ai putea sa mai incerci si la aero... :D


Mi-a placut asta... dar de ce bah Cristake sa moara si capra vecinului... Daca ne-am pricopsit noi cu el il pastram, ca este al nostru :))))))))))))))))))
Te pupa Jean...
0

#49 Useril este offline   cristake 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 672
  • Inregistrat: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 November 2010 - 01:27 PM

Pai da... Cu cine mai pariaza Bolo?!?
Proud member of MRT Club
0

#50 Useril este offline   bolocang 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 800
  • Inregistrat: 13-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Buc

Postat 19 November 2010 - 03:25 PM

 cristake, la Nov 19 2010, 01:27 PM, a spus:

Pai da... Cu cine mai pariaza Bolo?!?

oricum cu labagiu asata nu mai fac
XRAY XB 4
XRAY T4
XRAY T3 2012
XRAY T3 2012
XRAY NT1
XRAY XB808e
XRAY M18 PRO
SCHUMACHER CAT SX 3
SCHUMACHER Mi4Lp
Team Durango DESC 410
Team Durango DESC 410
SERPENT S120LT
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro