Modelism - RHC Forum: H O B B Y K I N G CENZURAT? - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

H O B B Y K I N G CENZURAT? DE CE?

#31 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 13 November 2010 - 05:38 PM

Initial am restictionat postarea magazinelor online de afara pe motiv ca foarte multi useri foloseau secventa de vanzari in scop comercial. Adica, mai pe romaneste, aduceau in sacosa si vindeau sa faca si ei un banut de buzunar. Nu avem nimic cu nimeni (drept dovada ca cei care executa diverse chesti modelistice in atelierul propriu isi pot face reclama pe acest forum) insa nu putem accepta activitatea de comert ambulant si pe deasupra si ilegal.
Am inteles supararile voastre si ca atare vom scoate restrictiile de postare pentru magazinele online de afara.
Vreau doar sa se inteleaga ca atata timp cat acest forum este sustinut financiar de AutoRC Hobby Store nu putem accepta ca anumiti membri sa vanda produse noi! Stim exact cine si cum vinde.
De accea atrag atentia celor care vand articole de modelism prin intermediu mesajelor personale sa inceteze cu aceasta practica. Stim exact cine sunt. Din acest moment cine mai incalca aceasta cerinta este bannat definitiv pe acest forum.
Asa cum spunea si Silviu, exista membri care acceseaza acest forum doar in scop comercial.

In concluzie, in aceasta seara vom scoate toate restrictiile de postatare a magazinelor online de afara insa am rugamintea sa va abtineti de a recomanda aceste produse. Ex. "uite aici gasesti la pret mai bun".
Puteti discuta despre calitate, despre cat de bine sau prost se comporta, etc..

Va multumesc pentru intelegere.
RHCForum - Webmaster
0

#32 Useril este offline   motzu 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 775
  • Inregistrat: 23-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 November 2010 - 07:53 PM

Vezi postareaBuggy-man, la Nov 13 2010, 05:38 PM, a spus:

Initial am restictionat postarea magazinelor online de afara pe motiv ca foarte multi useri foloseau secventa de vanzari in scop comercial. Adica, mai pe romaneste, aduceau in sacosa si vindeau sa faca si ei un banut de buzunar. Nu avem nimic cu nimeni (drept dovada ca cei care executa diverse chesti modelistice in atelierul propriu isi pot face reclama pe acest forum) insa nu putem accepta activitatea de comert ambulant si pe deasupra si ilegal.
Am inteles supararile voastre si ca atare vom scoate restrictiile de postare pentru magazinele online de afara.
Vreau doar sa se inteleaga ca atata timp cat acest forum este sustinut financiar de AutoRC Hobby Store nu putem accepta ca anumiti membri sa vanda produse noi! Stim exact cine si cum vinde.
De accea atrag atentia celor care vand articole de modelism prin intermediu mesajelor personale sa inceteze cu aceasta practica. Stim exact cine sunt. Din acest moment cine mai incalca aceasta cerinta este bannat definitiv pe acest forum.
Asa cum spunea si Silviu, exista membri care acceseaza acest forum doar in scop comercial.

In concluzie, in aceasta seara vom scoate toate restrictiile de postatare a magazinelor online de afara insa am rugamintea sa va abtineti de a recomanda aceste produse. Ex. "uite aici gasesti la pret mai bun".
Puteti discuta despre calitate, despre cat de bine sau prost se comporta, etc..

Va multumesc pentru intelegere.

Fair enough - aceste reguli erau si pina acum si imi par cat se poate de pertinente atat dpdv financiar fata de sponsor cat si fata de mine ca si cotizant la impozite si TVA

The king is dead - long live the king !
0

#33 Useril este offline   crisss 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 461
  • Inregistrat: 13-February 09
  • Gender:Male
  • Location:buc
  • Interests:Automodelism

Postat 13 November 2010 - 08:16 PM

Vezi postareaBuggy-man, la Nov 13 2010, 05:38 PM, a spus:

Initial am restictionat postarea magazinelor online de afara pe motiv ca foarte multi useri foloseau secventa de vanzari in scop comercial. Adica, mai pe romaneste, aduceau in sacosa si vindeau sa faca si ei un banut de buzunar. Nu avem nimic cu nimeni (drept dovada ca cei care executa diverse chesti modelistice in atelierul propriu isi pot face reclama pe acest forum) insa nu putem accepta activitatea de comert ambulant si pe deasupra si ilegal.
Am inteles supararile voastre si ca atare vom scoate restrictiile de postare pentru magazinele online de afara.
Vreau doar sa se inteleaga ca atata timp cat acest forum este sustinut financiar de AutoRC Hobby Store nu putem accepta ca anumiti membri sa vanda produse noi! Stim exact cine si cum vinde.
De accea atrag atentia celor care vand articole de modelism prin intermediu mesajelor personale sa inceteze cu aceasta practica. Stim exact cine sunt. Din acest moment cine mai incalca aceasta cerinta este bannat definitiv pe acest forum.
Asa cum spunea si Silviu, exista membri care acceseaza acest forum doar in scop comercial.

In concluzie, in aceasta seara vom scoate toate restrictiile de postatare a magazinelor online de afara insa am rugamintea sa va abtineti de a recomanda aceste produse. Ex. "uite aici gasesti la pret mai bun".
Puteti discuta despre calitate, despre cat de bine sau prost se comporta, etc..

Va multumesc pentru intelegere.


cred ca lucrurile sint clare iar explicatia suficienta.....sa ne vedem de modelismul nostru! uraaaaaa !nu mai sint avertizat!!!!!!!!!!!!!(acum am observat) :)

Aceasta postare a fost editata de crisss: 13 November 2010 - 08:18 PM

HPI RS4 3 EVO
CEN FUN FACTOR MT.
BLUE MARINE 540 S
SPEKTRUM DX 3 s
RANGE ROVER 1/8 REALISTIC NITRO
-----------------------
MODELIST PENSIONAR
0

#34 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 14 November 2010 - 08:01 AM

Hobbyking !
Sper sa am si eu o duminica linistita acuma.
flying is my life...
0

#35 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 November 2010 - 08:54 PM

Sper ca ai fost la zbor, a fost o duminica de vis.

Am aflat si eu cine e flyboy, il cunosc si imi este foarte simpatic, acolo sus langa Florin100%, MlGore, Real Design, ati inteles. In mod sigur nu am vrut sa supar pe nimeni, oricum opiniile pe care le-am insirat raman in picioare. Modelisti fericiti = forum activ.

Vezi postareaSILVIU66, la Nov 14 2010, 08:01 AM, a spus:

Hobbyking !
Sper sa am si eu o duminica linistita acuma.

0

#36 Useril este offline   protheus 

  • 日本語
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1719
  • Inregistrat: 26-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Manage
  • Interests:Cate un pic din fiecare domeniu.

Postat 15 November 2010 - 01:01 AM

Adica nu mai e cine era si pana acuma?

Aceasta postare a fost editata de protheus: 15 November 2010 - 01:01 AM

 "Pai, impartim egal totul, o jumate tu, o jumate eu si o jumate Ion."  
0

#37 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 November 2010 - 01:35 AM

Tu crezi ca eu stiu cu cine ma intalnesc pe camp ? Pe camp e Gigi pe forum e RealDesign. Nu alerg dupa oameni sa ii intreb cum isi zic pe forum dar in timp aflii. La Rapa Rosie a fost misto ca am stat de vorba cu oameni care imi ziceau ca au facut una sau alta cum a scris unul, stiganas, pe forum in ghidul de clone ieftine. Stefan

Vezi postareaprotheus, la Nov 15 2010, 01:01 AM, a spus:

Adica nu mai e cine era si pana acuma?

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 15 November 2010 - 01:36 AM

0

#38 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 15 November 2010 - 03:16 PM

Sa nu transformam forumul intr-un mediu de comunicare a diferitelor preturi ale aceluiasi produs din diverse magazine.Afara pe forumurile de modelism eu nu am vazut asa ceva!
Putem discuta caracteristicile unui servo X indiferent ca se vinde in 10 magazine la 10 preturi diferite.
Modelism, nicidecum studii de piata.
flying is my life...
0

#39 Useril este offline   protheus 

  • 日本語
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1719
  • Inregistrat: 26-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Manage
  • Interests:Cate un pic din fiecare domeniu.

Postat 15 November 2010 - 04:47 PM

Complet de acord. Odata ce ai codul de produs (caracteristicile complete), poti face de unul singur cate sondaje vrei, prin google, asupra pretului.

Aceasta postare a fost editata de protheus: 15 November 2010 - 04:49 PM

 "Pai, impartim egal totul, o jumate tu, o jumate eu si o jumate Ion."  
0

#40 Useril este offline   CiprianGL 

  • ex PILO
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 769
  • Inregistrat: 12-June 10
  • Gender:Male
  • Location:Galati,zona ultimul leu(casa rosie)
  • Interests:Aeromodelism,IT,PC games

Postat 15 November 2010 - 08:39 PM

Eu zic,totusi,daca ni se ofera accesul la forum,pe gratis,sa nu comentam despre regulile sau conditiile lui.
Citez din regulament:Acesul la forum este UN PRIVILEGIU,NU UN DREPT
Deci,zic eu sa inchidem pliscu astia de nu le convine,ca totusi,forumul RHC ofera multe,dar nu cere nimic in plus.
(da recunosc ca nu imi prea place cenzura,dar pot trai si cu ea)
Daca vreti sa ramaneti membri,eu zic sa acceptati aceasta cenzura,pana la urma,suntem in casa cuiva(adica forum privat).
Bafta,Cipi.
tot ce zic este doar o parere...
Modele:
1) Easy star
2)P-51D Mustang Art-tech
0

#41 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 16 November 2010 - 02:56 PM

Vezi postareacostin1980, la Nov 16 2010, 01:05 PM, a spus:

@Flyboy: Putem percepe si intelege titlul / dreptul / puterea asupra / proprietatii, in principiu nu esti mai destept decat marea noastra majoritate si nici noi decat tine. Faptul ca incerci s-o demonstrezi este un argument in primul sens. Faptul ca ti-o spun este un argument in celalalt sens.


Cum ai ajuns tu la concluzia ca majoritatea sunt de parere ca pe banii lui buggyman poti sa faci ce vrei ? Cum ai tras tu concluzia in mintea ta ca toti ce x mii de utilizatori sunt de partea ta.. sau gandesc ca tine ?

Eu sunt flyboy si am incercat sa ma detasez de toate prostiile din forum . Aberatiile spuse pe aici sunt halucinante. Replicile date de diversi pe aici ma gandesc ca pur si simplu traiti intr-un fel de lume paralela. Multi dintre voi fac modelism NU din pasiune ci din faptul ca sunteti inadaptati social si aveti o mare dorinta de a face parte dintr-o comunitate pt ca societatea va respinge . Am citit pe aici, chiar in subiectul asta expresii de genul "noi am contributi al facerea forumului" am cautat exact cu ce ati contribuit fiecare din cei care a scris asa ceva. Sunt numai ineptii aberante spuse seara cand din lipsa de prieteni sau de activitati sociale intrati pe forum si doriti cu tot dinadinsul sa va faceti de ras aberand la cel mai grav mod. Multi dintre voi astia de ziceti ca ati adus plus valoare pe forumulul asta si ziceti ca meritati sa faceti ce vor muschii vostrii ridicati probleme de-a dreptul halucinainte ... oximoronice .

Discutiile voastre pe forum nu sunt altceva decat o cautare continua de acceptare a imbecilitatilor ce va stau in cap. Orice contraargument adus nu inseamna continuarea unei discutii , gasirea de solutii.. pt voi inseamna o jignire personala inseamna ca strigati la moderatori ca va strica subiectele care in esenta sunt niste porcarii incredibile. Voi nu doriti dezbateri aprinse vreti o gasca de aplaudaci care sa va ridice statuie cand ati lipit doua bete . Ati lipit doua molecule de polistiren gata.. va declarati ZEI .. Multi dau sfaturi din cuprinsul de la manualul de la easystar , doresc sa faca speed 400 sa mearga ca motorul pe benzina si cand nu le iese scriu pe forum ce de cacat e nu stiu ce furnizor...

Ineptiile monstruoase de aici au facut oamenii care intradevar aduceau valoare forumului sa nu mai scrie. Atitudinea de genul ai benzina esti snob au facut ca oamenii care intradevar oamenii care au avansat in modelism sa dispara de pe forum.

Amenintarile de genul "ma retrag de pe forum" sunt mai mult decat incredibile.. nici la OTV nu am vazut asa ceva... Cui credeti ca pasa ca cine stie ce inept autist care nu leaga doua cuvinte corect se exclude singur de pe forum ?

EU NU MA RETRAG DIN NIMIC ... mi-am luat benzina ca imi place cum merge.. tind sa zbor avioane de toate felurile si contrar opiniilor ineptilor de pe aici zbor si zagi si avion de 2.3 m si daca aveam bani mai multi imi luam de 4 m. Am aurora ca nu sunt psihopat sa fug de ea ca poate pun mana pe ea cu ulei si strica si am si JR chiar daca DSM2 in urmatorii 500 de ani o sa dispara.. Si am multe altele pe care voi, astia de ati adus plus valoare prin ineptiile voastre NU le suportati.

Pana nu ma dau afara de tot de pe forum eu nu o sa ma opresc din a ma bate cu ineptiile de pe forum .

Aceasta postare a fost editata de ZOD: 16 November 2010 - 02:57 PM

DT
0

#42 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 16 November 2010 - 03:20 PM

Ca sa continui poate odata o sa intelegeti niste concepte de bun simt..

Imi tot spuneti ca la mine in casa mea eu nu am voie sa fac ce vreau eu.. poate conceptul de propietate privata ar trebui sa il privit si un pic altfel

VOI LA MINE IN CASA NU AVETI VOI SA INCALCATI REGULILE MELE... M-am lasat condus in polemica asta de porcariile din capul vostru si dupa parerea mea faptul ca buggyman va lasa sa faceti asta contravine cu ideile mele despre cum ar trebui sa fie condus un forum. Dar le accept asa doreste omu sa faca asa face... oricum eu nu mai particip la activitatea de moderare.

Indiferent de cat de aberanta e orice decizie a propietarului forumului nimeni nu are dreptul sa o conteste. Cine va da dreptul asta ? Faptul ca aveti un calculator legat la net ? Probabil ca in mintea voastra bolnava asta e e de ajuns sa faceti absolut ce doriti indiferent de regulile impuse de propietar . Ineptiile din capul vostru va impeidica sa rationati si sa realizati ca chiar daca forumul se afla in internet este totusi propietatea cuiva care impune anumite reguli, reguli ce trebuiesc urmate si respectate pentru a avea PRIVILEGIUL de a accesa forumul..
DT
0

#43 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 16 November 2010 - 07:02 PM

Vezi postareacostin1980, la Nov 16 2010, 06:34 PM, a spus:

OK, am inteles, ai avut o zi proasta.
Chestia sta cam asa: unii dintre noi aveam ceva de spus, tu ai venit si ai spus: "Bah prostilor, inadaptatilor, antisocialilor, asta este regula, este casa omului si daca nu va place pa ! Cine nu pricepe este asa si pe dincolo."
Ok, noi putem veni sa-ti spunem ca nu este chiar casa omului ci un instrument de reclama. Un forum este, prin definitie, un loc public. Daca era casa omului atunci nu intra decat cine este invitat, nu te duci neinvitat in casa omului. Sau tu te duci ? Sau ca nu se schimba regulile fara sa anunti invitatii. Sau ca nu inviti oameni care nu au aceleasi valori ca si tine, etc, etc... sunt multe de discutat. Nu inseamna ca eu am dreptate in cele mai sus afirmate. Dar a discuta, pentru noi inseamna sa vii cu argumente, sa-l asculti pe cel cu care discuti, etc.. si nu sa il faci pe cel din fata inadaptat social, frustrat sau mai stiu eu cum. Gresesc cu ceva ?

p.s. gandeste-te ca toate "argumentele" astea cu care ne improsti nu spun nimic despre noi ci despre tine



Asta e tot ce poti ? Extrapolezi aberant incercand sa demonstrezi ce ? Iti spun io ce .. In mintea ta incerci sa demonstrezi ca indiferent de parerile propietarului forumului tu iti bagi picioarele in regulile lui .
Trimite-i te rog propietarului un MI daca ai tupeu sa sune asa :

"Bai tata.. sti ce daca nu ma lasi sa zic de trei ori pe secunda hobbyking sa comande fraierii prin mine sa castig bonus points fac scandal si plec de pe forum si nu o sa mai fac trafic .,.. si atunci sa te vad cum scazi tu de la 10000 de utilizatori la 9999.. sa vezi atunci panica. Si mai te rog sa pui si un banner cu HK ca sa ajung mai repede si scoate baneru tau cu magazinul pt ca ma deranjeaza ca e reclama pe fata."


Oricum ma bucur ca esti primul care a raspuns ... probabil ca .. de fapt mai mult ca sigur te simtit cu musca pe caciula.

Ia intra te rog pe www.emag.ro si baga acolo reclama la cel.ro .. spune ca la aia se gaseste mai bun mai eftin sau ca la depozitu de calculatoare e altfel si mai eftin .. ia vezi cam in cate secunde ti se sterge mesajul .. Poate cu un alt exemplu te luminezi.. sau mai bine.. presupun ca muncesti undeva.. si cam cum toate firmele serioase au un site oricat de mic propune tu acolo la tine sa puneti niste linkuri la voi pe site cu site-urile concurentei.. si spune-ne si noua ce rezultate ai obtinut.
DT
0

#44 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 November 2010 - 07:09 PM

Vezi postareacostin1980, la Nov 16 2010, 06:34 PM, a spus:

OK, am inteles, ai avut o zi proasta.
Chestia sta cam asa: unii dintre noi aveam ceva de spus, tu ai venit si ai spus: "Bah prostilor, inadaptatilor, antisocialilor, asta este regula, este casa omului si daca nu va place pa ! Cine nu pricepe este asa si pe dincolo."
Ok, noi putem veni sa-ti spunem ca nu este chiar casa omului ci un instrument de reclama. Un forum este, prin definitie, un loc public. Daca era casa omului atunci nu intra decat cine este invitat, nu te duci neinvitat in casa omului. Sau tu te duci ? Sau ca nu se schimba regulile fara sa anunti invitatii. Sau ca nu inviti oameni care nu au aceleasi valori ca si tine, etc, etc... sunt multe de discutat. Nu inseamna ca eu am dreptate in cele mai sus afirmate. Dar a discuta, pentru noi inseamna sa vii cu argumente, sa-l asculti pe cel cu care discuti, etc.. si nu sa il faci pe cel din fata inadaptat social, frustrat sau mai stiu eu cum. Gresesc cu ceva ?

p.s. gandeste-te ca toate "argumentele" astea cu care ne improsti nu spun nimic despre noi ci despre tine

Tehnica asta se cheama " a indrepta atentia spre altceva decat subiectul discutiei" (are in engleza un alt nume, dar nu cred ca asta e important). Jalnica incercarea ta, oricum, nici nu ma asteptam la altceva de la unul care, mai devreme, a postat in felul in care a...

Ori nu intelegi si n-am ce-ti face, ori esti prea incapatanat sa sustii ca pe forumu' unuia, poti sa scrii ce te taie pe tine capul, inclusiv reclama (mai mult sau mai putin mascata) la alte magazine. Nici macar nu ai merita sa iti aduc aminte de alte forumuri, unde, ai calcat pe bec, te duci la mamica acasa si, fii convins, nu plange nimeni dupa tine! Lumea e focusata pe altceva decat "cum sa trag pe altul in piept".
Sunt si oameni care vor sa invete sau sa isi impartaseasca experienta, nu (exclusiv) targuielile meschine.

Ia du-te tu la unu acasa invitat (aici esti neinvitat...) si spune-i ca mancarea lui e naspa si nevasta grasa si nasoala. Care fel de mancare ti-l doresti in cap?
Pe bune, asta e toata activitatea voastra de modelisti, sa va bateti cu pumnu-n piept, care ia mai ieftin chinezarii?! Uau! Sunteti tari!

Cu "the fish" m-ai dat gata! Cred ca si pe Mutu, deja il si vad plangand in perna, ca te-a suparat pe tine si pe inca vreo cativa ca tine. Vreti sa va ceara cineva scuze? Hei, n-ar trebui cenzurate numele magazinelor, ci dati afara cu suturi in cur, cei fara bun simt.
La asta se rezuma modelismul vostru, ce rahat ieftin am mai cumparat??! Pai nu sunteti mai presus decat pipitele care se lauda cu hainele pentru care au gandit din greu...

Jalnici...
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#45 Useril este offline   RAPTOR 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 277
  • Inregistrat: 05-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:heli,aero......

Postat 16 November 2010 - 07:12 PM

Domnilor eu zic sa ne calmam,sa rezolvat problema si nu are rost sa ne jignim,drept pentru care se inchide topicul.
Cine doreste sa se "porcaie" sa deschida topic pentru treaba asta.
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro