Modelism - RHC Forum: SANTA MARIA Kit vechi - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

SANTA MARIA Kit vechi ajutor

#1 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 04 October 2010 - 04:01 PM

Buna ziua, sunt un incepator si am pus mana pe un kit vechi de la Santa Maria, tin sa precizez ca nu se face din coaste ci se lipesc bucati de balsa si se slefuieste (corpul navei), daca a mai facut cineva asa ceva sper sa ma ajute. Am scanat si planurile la formatul nativ(format A3), eventual daca poate cineva sa le transforme in planuri noi as fi recunoscator
"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#2 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 04 October 2010 - 05:31 PM

Incarc si ceva poze, poate fac pe cineva curios :blink:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSCF9039.JPG
  • Imagine atasata: DSCF9040.JPG
  • Imagine atasata: DSCF9041.JPG
  • Imagine atasata: DSCF9042.JPG
  • Imagine atasata: DSCF9088.JPG

"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#3 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 04 October 2010 - 05:33 PM

Inca o poza sa vedeti cat e de debitat, intrebarea e: oare o sa iasa forma din slefuit?

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSCF9089.JPG

"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#4 Useril este offline   stelian 

  • NAVOMODELE CNX
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2399
  • Inregistrat: 01-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti_Militari Tel 0721 241 744

Postat 04 October 2010 - 09:17 PM

TATA CU RABDAREA TRECI MAREA ,,, http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif
facebook
https://www.facebook...3/photos_stream

https://www.facebook...le.7/photos_all

Alte barcute construite , poze de pe alte meleaguri !
http://forum.rcdesig...read274739.html

0721 241 744 VODAFONE
0762 028 013 COSMOTE



[Mail stelianionascu@yahoo.com [/size]
0

#5 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 05 October 2010 - 10:22 AM

Vezi postareastelian, la Oct 4 2010, 10:17 PM, a spus:

TATA CU RABDAREA TRECI MAREA ,,, :)

Numai sa termin barca sa am si eu cu ce trece :))
"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#6 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 06 October 2010 - 03:28 PM

Chiar nu e nimeni, sa ofere putin ajutor?
"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#7 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 October 2010 - 03:43 PM

Probabil ca nimeni n-a mai avut de a face cu acest gen de kit, adica cu corpul din sandwich de placi. Tehnologia este foarte veche, era data prin cartile si revistele de navomodelism de pana in anii '70. Eu zic sa te apuci cu curaj, dupa ce ai studiat cu atentie planul si instructiunile, fara sa te grabesti si sa dai rasol. De iesit sigur trebuie sa iasa bine, dar cand te apropii de forma finala sa lucrezi cu grija caci daca treci de "cota" nu mai poti sa repari decat cu adaos de chit. Daca e din balsa merge usor cu raspelul sau cu un glaspapir aspru pus pe niste suporti de lemn (unul plat ca o rigla si unul rotund sau semirotund). Ar trebui sa ti se indice si sculele necesare in instructiuni.
Deci nu mai astepta vreun raspuns si apuca-te de treaba. Am sa mut subiectul la nave de epoca ca poate o sa ai mai mult succes printre pasionatii de acolo.
Mult spor!


0

#8 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 23 October 2010 - 04:16 PM

Vezi postareanavigator, la Oct 6 2010, 03:43 PM, a spus:

Probabil ca nimeni n-a mai avut de a face cu acest gen de kit, adica cu corpul din sandwich de placi. Tehnologia este foarte veche, era data prin cartile si revistele de navomodelism de pana in anii '70. Eu zic sa te apuci cu curaj, dupa ce ai studiat cu atentie planul si instructiunile, fara sa te grabesti si sa dai rasol. De iesit sigur trebuie sa iasa bine, dar cand te apropii de forma finala sa lucrezi cu grija caci daca treci de "cota" nu mai poti sa repari decat cu adaos de chit. Daca e din balsa merge usor cu raspelul sau cu un glaspapir aspru pus pe niste suporti de lemn (unul plat ca o rigla si unul rotund sau semirotund). Ar trebui sa ti se indice si sculele necesare in instructiuni.
Deci nu mai astepta vreun raspuns si apuca-te de treaba. Am sa mut subiectul la nave de epoca ca poate o sa ai mai mult succes printre pasionatii de acolo.
Mult spor!

Avand in vedere ca nu pare nimeni interesat de subiect, rog moderatorul sa stearga topic-ul, cred ca nu mai are rost sa fac poze la progrese sau regrese, atata timp cat nu se uita nimeni
"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#9 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 October 2010 - 04:22 PM

Daca pui poze or sa se uite. Asa cum ti-am mai spus, tehnologia asta este mai rar utilizata in prezent, probabil din cauza costului ridicat al lemnului de balsa, dar nu inseamna ca nu va iesi ceva bun si suntem curiosi sa vedem progresul.


0

#10 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 28 October 2010 - 01:17 PM

Urmaresc cu interes subiectul.
Multa bafta.
0

#11 Useril este offline   U1326 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 136
  • Inregistrat: 15-June 08

Postat 02 November 2010 - 12:11 PM

Salut,

Te-ai apucat pana la urma de treaba?

U-1326
Pics
NON SERVIAM !!!
0

#12 Useril este offline   ovidiusc23 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 64
  • Inregistrat: 09-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 02 November 2010 - 05:53 PM

Uite doua poze cu metoda folosita de tine.
Cu atentie banuiesc ca se poate realiza corpul barcutei.
Sper sa continui, daca nu deja te-ai apucat.

Spor sa ai.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: nota396_e_1_.jpg
  • Imagine atasata: nota396_f_1_.jpg

Ovidiu
0

#13 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 03 November 2010 - 10:04 AM

Vezi postareaU1326, la Nov 2 2010, 12:11 PM, a spus:

Salut,

Te-ai apucat pana la urma de treaba?

U-1326


am taiat toate piesele, am slefuit corpul navei pana aproape de cota, dar se vad cateva diferente, momentan m-am oprit pentru a-mi confectiona o scula pentru verificare
"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#14 Useril este offline   Dan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1065
  • Inregistrat: 02-May 03
  • Gender:Male
  • Location:galati
  • Interests:navomodelism ,airsoft ,etc.

Postat 03 November 2010 - 06:05 PM

Vezi postareaBUGHY12, la Oct 23 2010, 04:16 PM, a spus:

Avand in vedere ca nu pare nimeni interesat de subiect, rog moderatorul sa stearga topic-ul, cred ca nu mai are rost sa fac poze la progrese sau regrese, atata timp cat nu se uita nimeni

esti cam radical,esti pe un forum de modelisti care-ti vor da o mana de ajutor de cate ori o vei cere.una peste alta nimeni nu s-a nascut invatat asa ca continua cu ce ai inceput si nu astepta cuvinte de lauda de la toata lumea.
Lucrurile nu sunt greu de facut. Greu este sa te pui in pozitia de a le face."- C.Brancusi
user vechi:stamy
0

#15 Useril este offline   tom cat 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 828
  • Inregistrat: 01-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Interests:modelismul

Postat 03 November 2010 - 07:55 PM

Vezi postareaovidiusc23, la Nov 2 2010, 05:53 PM, a spus:

Uite doua poze cu metoda folosita de tine.
Cu atentie banuiesc ca se poate realiza corpul barcutei.
Sper sa continui, daca nu deja te-ai apucat.

Spor sa ai.

Da-i bice ...... si ......fara griji, ca-l ai langa tine pe Corsar. Dar totusi, nu ezita sa ne mai arati si noua din ceea ce faci, mai ales ca te-a instruit Jeli si Corsar.
Spor la bibilit, ca sigur ai nevoie, si.......... sa nu crezi ca lucrarea ta nu este interesanta si urmarita, dar.......... pozele fac cat 1000 de cuvinte.
Din nou ....SPOR
P.S. din cate am vazut eu in poza facuta la CORSO..... parca acolo a avut loc intalnirea...... Santa Maria, incepe sa arate din ce in ce mai bine.
Imagine postata
......si poate totusi
0

#16 Useril este offline   U1326 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 136
  • Inregistrat: 15-June 08

Postat 04 November 2010 - 10:18 AM

Salut,

Vezi postareaBUGHY12, la Nov 3 2010, 10:04 AM, a spus:

confectiona o scula pentru verificare
te referi la un sablon negativ al coastelor cu care sa verifici forma corpului?
Vroiam sa te mai intreb, fiind vorba de un kit vechi, daca piesele de pe foile de placaj sunt doar desenate, sau sunt deja taiate.

Multumesc,
U-1326
Pics
NON SERVIAM !!!
0

#17 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 04 November 2010 - 12:42 PM

Vezi postareaU1326, la Nov 4 2010, 10:18 AM, a spus:

Salut,

te referi la un sablon negativ al coastelor cu care sa verifici forma corpului?
Vroiam sa te mai intreb, fiind vorba de un kit vechi, daca piesele de pe foile de placaj sunt doar desenate, sau sunt deja taiate.

Multumesc,
U-1326


Piesele sunt gata desenate, eu doar am taiat si lipit, scula ar trebui sa iasa ca in imagine, eu am folosit bare de 1,5mm diametru si 150mm lungime

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 00511.jpg
  • Imagine atasata: 00511.jpg

"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#18 Useril este offline   U1326 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 136
  • Inregistrat: 15-June 08

Postat 05 November 2010 - 05:10 PM

Buna ideea cu sablonul asa, si vad ca se potriveste la fix.

Frumos, asteptam continuarea,
U-1326
Pics
NON SERVIAM !!!
0

#19 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 05 November 2010 - 09:50 PM

Din vina lui Jeli care mi-a trimis materiale, am inceput sa lucrez si la Nina, da de data asta am taiat coaste, acum sunt la faza de aliniat coastele, oricum ma trezesc in fiecare saptamana ca mai am nevoie de cate o scula, o lama, o panza, etc
Voi incepe sa pun pozele la amandoua (poate si la Pinta :) ) in acelasi topic
Vad totusi ca exista un oarece avantaj cu mai multe lucrari (ce inveti la una, aplici mai usor la cealalta)

Sper sa am parte de "succesuri" si sa termin flota lui Columb in asa fel incat sa fiu mandru de mine :)
"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#20 Useril este offline   tom cat 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 828
  • Inregistrat: 01-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Interests:modelismul

Postat 05 November 2010 - 10:17 PM

Poti fi sigur ca mandru v-ei fi, asa ca .......... spor si........ sa vedem si noi magnifica flota a lui Columb in ....miniatura.
Imagine postata
......si poate totusi
0

#21 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 08 November 2010 - 12:07 PM

Am inceput treaba si la Nina, pana la sfarsitul saptamanii am sa umplu coastele cu lemn de balsa
"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#22 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 08 November 2010 - 01:16 PM

Vezi postareaBUGHY12, la Nov 8 2010, 12:07 PM, a spus:

Am inceput treaba si la Nina, pana la sfarsitul saptamanii am sa umplu coastele cu lemn de balsa

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: nina_01.JPG

"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#23 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 08 November 2010 - 08:32 PM

dupa cum spuneam, o sa mai vin totusi cu cateva poze, imi cer scuze de doamna de la CTC care apare pe langa barcute, da nu am putut sa scap :D)

Vezi postareaBUGHY12, la Nov 8 2010, 08:30 PM, a spus:

dupa cum spuneam, o sa mai vin totusi cu cateva poze, imi cer scuze de doamna de la CTC care apare pe langa barcute, da nu am putut sa scap :D)

alte poze.....

Vezi postareaBUGHY12, la Nov 8 2010, 08:31 PM, a spus:

dupa cum spuneam, o sa mai vin totusi cu cateva poze, imi cer scuze de doamna de la CTC care apare pe langa barcute, da nu am putut sa scap :))


alte poze.....



Vezi postareaBUGHY12, la Nov 8 2010, 08:31 PM, a spus:

dupa cum spuneam, o sa mai vin totusi cu cateva poze, imi cer scuze de doamna de la CTC care apare pe langa barcute, da nu am putut sa scap :))


alte poze.....

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSCF9115_resize.JPG
  • Imagine atasata: DSCF9116_resize.JPG
  • Imagine atasata: DSCF9117_resize.JPG
  • Imagine atasata: DSCF9118_resize.JPG
  • Imagine atasata: DSCF9119_resize.JPG
  • Imagine atasata: DSCF9120_resize.JPG
  • Imagine atasata: DSCF9121_resize.JPG

"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#24 Useril este offline   nipru86 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 58
  • Inregistrat: 24-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Blaj

Postat 12 November 2010 - 01:23 PM

Salut BUGHY12
Frumos model daca cauti mai atent pe forum o sa vezi ca am postat si eu ceva poze cu o santa maria cu ceva timp in urma cam acelasi sistem lam ales si yo numai ca in loc de balsa am folosit zapada artificiala si o iesit ct de ct in mod normal modelul tau trebuie sa iese mult mai bine avand in vedere ca e si kit
spor in continuare asteptam poze :unsure:
0

#25 Useril este offline   Teddy 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 79
  • Inregistrat: 28-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 February 2011 - 12:33 AM

Vezi postareaBUGHY12, la Nov 8 2010, 12:07 PM, a spus:

Am inceput treaba si la Nina, pana la sfarsitul saptamanii am sa umplu coastele cu lemn de balsa



scuzati...intrebarea daca este puerila, "umplii coastele cu lemn de balsa" inseamna spatiul dintre coaste nu?si...pentru ce motive sa umple?rezistenta mai mare a structurii sau?
0

#26 Useril este offline   raoul_bvand 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1676
  • Inregistrat: 16-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Viena
  • Interests:MODELISM
    FILATELIE
    PESCUIT
    NUMISMATICA

Postat 02 February 2011 - 04:39 AM

Vezi postareaTeddy, la Feb 2 2011, 01:33 AM, a spus:

scuzati...intrebarea daca este puerila, "umplii coastele cu lemn de balsa" inseamna spatiul dintre coaste nu?si...pentru ce motive sa umple?rezistenta mai mare a structurii sau?

Urmarind acest topic mai cu atentie ai fi inteles ca acest kit nu contine coaste.Modelele ce apar in imagini ca fiind construite cu coaste,sint cu totul altele decit modelul din kit.
Acest kit,este unul destul de vechi.Se foloseste o alta tehnica.



Succes la bricolat si sa le vedem gata.Kit-ul Santa Maria ma face curios...sa vedem celelalte etape si bineinteles finalul.
Tot ce-ţi provoacă plăcere este ilegal, imoral sau îngraşă !
0

#27 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 02 February 2011 - 10:58 AM

Vezi postareaTeddy, la Feb 2 2011, 12:33 AM, a spus:

scuzati...intrebarea daca este puerila, "umplii coastele cu lemn de balsa" inseamna spatiul dintre coaste nu?si...pentru ce motive sa umple?rezistenta mai mare a structurii sau?



e vorba de 2 nave, un chit vechi momentan stagnat ca mi-am prins putin urechile (Santa Maria- la care corpul navei e facut din balsa fara coaste) si o lucrare de la zero (Nina- aici e vorba de coaste, dar avand un rest de balsa l-am folosit la umplut spatiul dintre coaste)
La Nina deja am terminat de slefuit corpul navei si am lipit filele la corpul navei, fiind incepator am observat ca metoda de umplere cu balsa e destul de comoda putand fi slefuit foarte usor, principalele avantaje ar fi: rezistenta sporita a navei si cea mai importanta, filele vin lipite pe toata suprafata corpului fapt care usureaza procesul si reduce riscul de a deforma filele si de a se dezlipi deoarece au o suprafata mai mare de aderare a lipiciului.

o sa revin cu ceva poze in scurt timp, si imi cer scuze de ritmul lent de lucru dar nu-mi permite timpul sa ma ocup cum as vrea de aceasta activitate

Aceasta postare a fost editata de BUGHY12: 02 February 2011 - 10:59 AM

"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#28 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 02 February 2011 - 11:01 AM

promit ca am sa continui chitul de la Santa Maria, dar vreau sa avansez la Nina, pentru a capata putina experienta, fiind vorba de un chit, nu vreau sa gresesc prea mult deoarece o sa-mi fie greu sa rectific avand in vedere ca am o experienta extrem de limitata
"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#29 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 02 February 2011 - 11:10 AM

cam asa arata nina umpluta cu balsa, inainte sa lipesc filele

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: nina0002.jpg

"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#30 Useril este offline   Teddy 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 79
  • Inregistrat: 28-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 February 2011 - 06:04 PM

Vezi postarearaoul_bvand, la Feb 2 2011, 04:39 AM, a spus:

Urmarind acest topic mai cu atentie ai fi inteles ca acest kit nu contine coaste.Modelele ce apar in imagini ca fiind construite cu coaste,sint cu totul altele decit modelul din kit.
Acest kit,este unul destul de vechi.Se foloseste o alta tehnica.



Succes la bricolat si sa le vedem gata.Kit-ul Santa Maria ma face curios...sa vedem celelalte etape si bineinteles finalul.


am inteles care ce proiect(kit) era dar totusi mai sus exista o poza a navei Nina cu coaste si respectiva afirmatie cu umplerea.tocmai de asta intrebam...la proiectul Nina colegul a umplut spatiile dintre ele si mi-a oferit si motivul pt care.
m-am lamurit, multumesc!

BUGHY12 succes si te urmaresc si eu cu mult interes.

Aceasta postare a fost editata de Teddy: 02 February 2011 - 06:05 PM

0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro