Modelism - RHC Forum: SANTA MARIA Kit vechi - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

SANTA MARIA Kit vechi ajutor

#31 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 14 February 2011 - 10:30 PM

Cam asa arata nina cu bordajul terminat, acum am reluat lucrul la Santa Maria, aici am modificat putin planul si am intrat peste cote cu cca 2mm in balsa si am inceput filarea bordajului deoarece ar fi aratat ridicol corpul navei vopsit cu maroul ala direct pe balsa

inca o poza cu Nina

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSCF9231.JPG
  • Imagine atasata: DSCF9232.JPG
  • Imagine atasata: DSCF9233.JPG

"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#32 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 22 February 2011 - 09:20 PM

Dupa putina munca la kitul Santa Maria, cam asta a iesitImagine atasata: DSCF9237.JPG
"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#33 Useril este offline   Teddy 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 79
  • Inregistrat: 28-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 22 February 2011 - 09:39 PM

BUGHY..felicitari si spor.

nu ma pricep eu dar oricum imi place ce vad.pune si tu poze pe tot parcursul, unii din noi mai fura de la cei mai avansati cate ceva, din ce vad in poze sau citesc pe aici

:good:)
0

#34 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 22 February 2011 - 09:48 PM

Vezi postareaTeddy, la 22 February 2011 - 09:39 PM, a spus:

BUGHY..felicitari si spor.

nu ma pricep eu dar oricum imi place ce vad.pune si tu poze pe tot parcursul, unii din noi mai fura de la cei mai avansati cate ceva, din ce vad in poze sau citesc pe aici

:good:)



Din cate ai vazut si eu sunt incepator, si poze am pus cam cu toti pasii, iar modificarile de la planuri le-am facut la sugestiile colegilor in asa fel incat sa ma limitez si la lipsa mea de experienta dar si la putinele scule pe care le detin
"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#35 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 07 March 2011 - 12:08 PM

ritmul lent, da a aparut si barcuta de salvare la Santa Maria

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSCF9243.JPG
  • Imagine atasata: DSCF9244.JPG

"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

#36 Useril este offline   BUGHY12 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 05-August 10
  • Gender:Male
  • Interests:sa lipesc carbon pe nave, eventual sa trag si o banda de izoler rosie, exact cum facea vecinul meu acum 20 de ani la dacie

Postat 02 May 2011 - 02:44 PM

tot lent ritmul, da sigur :)

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSCF9554.JPG
  • Imagine atasata: DSCF9555.JPG

"cont de sters" deoarece sunt singurul fara licenta in modelism si fara master in pescuit.
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro