Modelism - RHC Forum: RAF SE5a 2,5m/52cmc - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 23 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

RAF SE5a 2,5m/52cmc de la planseta la zbor

#61 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 10 December 2010 - 09:50 PM

Respectele mele D-le Flypol , v-am adaugat pe lista de prieteni . Adevarul e ca dupa ce am vazut ca ia amploare , un biplan de vis , sunt onorat ca prieten al dumneavoastra .
0

#62 Useril este offline   rad_gaby 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 19-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Botosani

Postat 10 December 2010 - 09:58 PM

Retrag ce am spus (referitor la scule) pana la ultima litera. Rog un moderator sa ma avertizeze prieteneste cu un bocanc in ureche si sa imi stearga ineptiile.

In rest, numai de bine,
Gabi
0

#63 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 11 December 2010 - 09:29 AM

Raspuns pentru Gicosu: Respectele mele maestre.Astept clipa cand ne vom intalni la o sueta despre pasiunea noastra-modelismul.
Bine ca zboara si....insectele !
0

#64 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 11 December 2010 - 09:53 AM

3 cuvinte pentru "pretenarul" Gabi.Nu renunta in a comenta ce facem noi.Fiecare idee e binevenita: suntem probabil 2000 modelisti in Romania(cifra e aruncata asa in vant,sper sa fim) iar cumulul cunostintelor despre activitatea asta e imens.S-a renuntat la ideea competitiei si s-a trecut la colaborare,moderatorii nostri au impus un stil curat,constructiv,de bun simt si rezultatele incep sa se vada.
"Gashka"( urasc cuvintele ciudate lipite de limba romana) e puternica daca sunt spectatori,sfatuitori si "chibiti"!Eu sunt nou in bransa;am reinceput modelismul acum 3 ani si crede-ma habar nu aveam cum se leaga un servo la model.Pe vremea mea,anii 70,modelismul era
ceea ce facem noi acum ,munca multa si pasiune .Am construit prima mea telecomanda cu piese rusesti,cu servouri facute acasa in 1972.Lumea a evoluat-electronica sofisticata si pretul mic la produsele chinezesti face din modelism o afacere dar si o alternativa la educatia nesanatoasa a tinerilor( timp mult pierdut cu ocupatii de consum:IT,fastfood,discutii sterile,obsesii sexuale,alcool....si multe altele.
Va rugam.pe toti cei care urmariti ce face Gicosu,Teo Costin.Mada,Tomy ,Silviu ,s.a.sa nu ne laudati! Cooperati cu sfaturi,participati cu experienta voastra.....corectati si greselile gramaticale! Scopul e inalt,nobil,curat.Calea e modestia si bunul simt! Sa fi vesnic iubit!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#65 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 11 December 2010 - 02:16 PM

Vezi postareaflypol, la Dec 11 2010, 09:53 AM, a spus:

......................S-a renuntat la ideea competitiei si s-a trecut la colaborare,moderatorii nostri au impus un stil curat,constructiv,de bun simt si rezultatele incep sa se vada.
".......................................Cooperati cu sfaturi,participati cu experienta voastra.....corectati si greselile gramaticale! Scopul e inalt,nobil,curat.Calea e modestia si bunul simt! Sa fii vesnic iubit!



Cuvintele astea ar trebui sa ne fie o regula la ceea ce vrem cu totii sa urmeze. Treaba asta ma face sa fiu optimist. Va rog sa faceti in asa fel incat sa nu ma insel. Si nici voi.

Aceasta postare a fost editata de pitts: 11 December 2010 - 02:18 PM

No brain, no headache.....
0

#66 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 11 December 2010 - 03:06 PM

Poze de la montaj coada ,cocoase,legatura cu furca ampenajelor.

Fisiere atasate


Bine ca zboara si....insectele !
0

#67 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 December 2010 - 06:22 PM

Vad o duma pe care nu o agreez. Sper sa ma insel. In poza, vad o innaditura care e exact in locul in care se cam rup fuselajele. Ar fi pacat... N-ai putea sa faci ceva? Fisier atasat  se5.jpg (76.24K)
Number of downloads: 57
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#68 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 11 December 2010 - 06:41 PM

Vezi postareaBogdanStancu, la Dec 11 2010, 06:22 PM, a spus:

Vad o duma pe care nu o agreez. Sper sa ma insel. In poza, vad o innaditura care e exact in locul in care se cam rup fuselajele. Ar fi pacat... N-ai putea sa faci ceva? Atasament se5.jpg


Cred ca a explicat autorul:

" Punctul de rupere la incovoiere in caz de crash va fi dupa panoul spate pilot unde
reparatiile sunt usoare
."

Aceasta postare a fost editata de pitts: 11 December 2010 - 06:42 PM

No brain, no headache.....
0

#69 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 12 December 2010 - 11:20 AM

Raspuns lui"ochi de soim" Bogdan Stancu fie-i numele pomenit de mesterii voodoo din preeriile Taricenilor.
Sigur ca e urat.A fost o incropeala din 3-4 calupuri de balsa/abachi necesare pana am aliniat fata cu spatele.Imi aduc aminte de un pretenar care-mi spunea ca de ce-l fac din doua bucati si eu replicam "savant":" ca sa-l pot transporta mai usor"-a fost o prostioara remediata usor cu o solutie inginereasca simpla: punctul de rupere e important.
Acum avem cate doua panouri de placaj 1,5mm cu miez de balsa care vor lega tronsoanele si vor fi piesele de sacrificiu.
Un pretenar din Brasov a lansat un pariu cu tema: la ce sarcina de incovoiere aplicata in zona de rupere va rezista fuselajul (catedrala din Reims) lung de 1,8 m;normal sprijinit cap si coada.Eu am calculat(din ochi) minim.8 kg-max. 11 kg (sau mai bine zis decanewtoni).
Ce drag imi e dl.Pitts ca stie sa o scalde finut desi stie ca a fost o incropeala!

Fisiere atasate


Bine ca zboara si....insectele !
0

#70 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 12 December 2010 - 11:47 AM

Imagini din timpul "celebrei alinieri"-de altfel operatie foarte importanta( se verifica astfel daca la scoaterea de pe sablon structura nu s-a deformat(lemnul,indiferent de specie,"lucreaza "la umiditate si temperatura.
Drag tanar modelist: trasatorul cu spot laser din imagine este o scula ieftina dar foarte utila( investitie 36lei).In poze am regizat putin
operatiile trasatorul trebuie fixat pe orizontala in afara modelului pentru a vedea daca sunt aliniate mijloc panou fata si varful cozii.
Panoul de foc,suportul motorului,nu intra in discutie decat in zona centrala el fiind inclinat spre stanga si in jos( pentru a compensa vectorul tractiune/cuplu motor.La SE5A 2,6 grade stanga si 2,5 grade in jos( dupa primul zbor iti dai seama cam cum se aseaza modelul pe linia de zbor-e o intreaga teorie cu calculul acestor unghiuri).
Ce mai trebuie sa ai: cutitul Stanley plus un set de lame,decupatorul pendular("decupil") cu panze tip 101T clean cut(alege un model usor si verifica sa nu ai vibratii mari( elimini celebreul traforaj in multe aplicatii).

Fisiere atasate


Bine ca zboara si....insectele !
0

#71 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 12 December 2010 - 12:04 PM

Acum un minut m-a sunat "anonimul meu critic" fie-i numele iubit!Da dragule,ai vazut,lucrez cu Poxipol-rapid.E cam dur dar fixeaza repede si bine.Normal,daca ai timp,pasta poliuretanica 1/1,5 Bison(am pus numai in zona de influenta directa a motorului).In rest UHU PU MAX spongios dupa uscare(atentie e ieftin,umple golurile fiind expandabil, dar in timp oboseste la vibratii).La aripa am folosit intotdeauna adeziv monocomponent Bison Hobby-usor ,elastic,se usuca in 2-3 ore,solid,bun.Unde trebuie sa asigur bine adeziv melamino-vinilic Klebit 303( un fel de aracet dur si rezistent la vibratii,apa,solventi de la Kleiberit).
Bine ca zboara si....insectele !
0

#72 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 12 December 2010 - 01:43 PM

Apar si probleme.Vorbeam "savant" de celebrele unghiuri de inclinare a motorului.Eu am uitat de ele !Acum din doua gauri finute de 24 mm,prin care sa iasa capetele bujiilor,trebuie sa fac doua de 32 mm.Noroc ca am freza de 30 plus tija cu abraziv pentru largit.
Fericirea e ca la premontaj capatul axului motorului iese exact pe axa geometrica a fuselajului.
Drag tanar modelist:pe acest nobil forum s-a mai discutat de nenumarate ori de pozitia batiului motorului pe panoul de foc.Sfatul meu: daca chinezul care ti-a vandut ARF-ul a uitat sa traseze in dreapta axei fuselajului inca o verticala deplasata cu 2 pina la 8mm monteaza batiul in asa fel incat capatul axei motorului sa fie cat mai aproape de prelungirea axei fuselajului( un pic mai matematic,dar atentie empiric, deplasarea= tg unghi inclinare panou*distanta de la panou la varful axului motorului...mai corect la planul vertical al elicei).

Fisiere atasate


Bine ca zboara si....insectele !
0

#73 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 12 December 2010 - 03:08 PM

Draga dl.Pitts.Ai avut dreptate cand ai spus ca aceasta activitate va fi in folosul noilor generatii de talente.De mai bine de o saptamana
un "drag anonim",folosind o cartela ca sa-si pastreze anonimatul,da mesaje si participa cu zeci de intrebari la ce fac.Azi am avut bucuria sa aflu cine e: Marius Grigorut din Sf.Gheorghe 14 ani;s-a pezentat timid,si-a cerut scuze ca a fost anonim o perioada.E bolnav rau de sportul asta ,face modele,nu are curaj sa le zboare....s.a.m.d.Bravo parintilor care l-au crescut! De azi e membru SaaS,merita!
Vrea sa se inscrie pe forum dar nu stie daca la varsta asta e voie( in gluma i-am spus ca la 57 de ani n-ar fi voie)nu are porecla asa ca
astept propuneri ! Merita!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#74 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 12 December 2010 - 04:37 PM

Am gasit pe iutub un SE 5A la scara 1/2 , cantarind 85 de kg !!!!!!! Merita vazut !!!

http://www.youtube.c...h?v=rkRKH8T6FUc

Si la scara 1/4

http://www.youtube.c...h?v=uvFUjKgAxoI

Aceasta postare a fost editata de gicosu: 12 December 2010 - 04:39 PM

0

#75 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 12 December 2010 - 06:41 PM

@Flypol: copilul ala trebuie NEAPARAT cooptat, incurajat, ajutat, adoptat pe forum si indrumat de catre noi toti. Rara avis, de aceea, haideti sa facem ceva pentru el!

Ai ceva date despre acest copil?

@gicos: am filmat si eu pril '96 la CM F4C Perigueux, Franta, un SE5 1:2 prezentat hors concours......infiorator....de real...

Aceasta postare a fost editata de pitts: 12 December 2010 - 06:42 PM

No brain, no headache.....
0

#76 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 12 December 2010 - 06:55 PM

Hey.hey boierule! Filmul cu lucrarea elvetianului Hartmann l-am vazut de 20 de ori minim.E un vis prea frumos.Compania lui are 3 finantatori mari si 3 proiectanti.Fac replici la scara 1/2 si 1/3.Din 2011 vor incepe productie de replici 1/1.Sunt mari!
Putem si noi sa ne unim eforturile la o lucrare 1/2-trebuie un finantator la nivel de 10-12000 euro(motoarele sunt peste 400cmc si 3-4000euro).Se poate!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#77 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 12 December 2010 - 07:12 PM

Gicosu,maestre,cauta repede la: "Reportaje del se5a-e" ceva ce sper eu sa obtin.Tipul asta Cuevas a facut modelul bucatica cu bucatica din materiale europene(adica lemn de-al nostru-a folosit multa pluta spaniola).Demential!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#78 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 12 December 2010 - 07:40 PM

Sper ca nu te-am suparat cu link-urile dar cand am vazut minunatia nu am putut sa ma abtin !! :) Mi-ar placea sa putem avea realizari de genul asta , dar nu stiu de unde am putea gasii finantatori . Eu dupa Stukas vreau sa ma apuc de multravnitul IAR-80 . Dar fara motor si tren de aterizare planul ramane in lumea viselor . Inca o data scuze si de off topic !!
0

#79 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 12 December 2010 - 07:54 PM

Cum adica sa ma superi? Eu am facut un 80,anvergura 1,1m,captiv,motor Supertiger 5cmc in 73.Toata lumea zice ca nu poate zbura scale 100%.Cu prostia asta nu am fost de acord niciodata ;la fel si cum ca a fost o incropeala. Eu voi incerca IAR 818 pe formule de trainer anvergura 3m(e extrem de usor de facut).Ce zici?
Bine ca zboara si....insectele !
0

#80 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 13 December 2010 - 09:20 PM

Azi n-am facut nimic.Am comentat cu tanarul Marius constructia SE5A-ului.Tanar foarte talentat,modest,inteligent! I-am facut un cadou: motor nou de10cmc Evolution sa faca un trainer copie dupa Hobbico Avistar marit la 1,8 m.(Emotii enorme!)
Bine ca zboara si....insectele !
0

#81 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 14 December 2010 - 07:28 AM

Vezi postareaflypol, la Dec 13 2010, 09:20 PM, a spus:

Azi n-am facut nimic.Am comentat cu tanarul Marius constructia SE5A-ului.Tanar foarte talentat,modest,inteligent! I-am facut un cadou: motor nou de10cmc Evolution sa faca un trainer copie dupa Hobbico Avistar marit la 1,8 m.(Emotii enorme!)


Poate aflam de ce mai are nevoie tanarul tiz al meu...poate-l ajutam....ce ziceti?....
Are statie?....
No brain, no headache.....
0

#82 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 14 December 2010 - 08:58 AM

Pentru el Mos Craciun a fost darnic:i-am dat o Futaba TX4 in 40Mhz,doua receptoare136 ,accu receptie/emisie,balsa,pin,placaj,clei bun si saptamanal 2 zile acces in "sanctuar" sa poata lucra.E bun la scoala si n-as vrea sa "derapeze" cumva si sa uite de indatoriri.Modelul e o copie dupa un trainer celebru Hobbico Avistar adaptat pentru fiara aia de motor de 10cmc.cu anvergura de 1,8 m si profil semisimetric.S-a ales si cu setul de nervuri gata taiate.Vedem!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#83 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 14 December 2010 - 09:18 AM

Ofer 4 servouri Futaba 3001 absolut noi.
Doar sa stiu cum vor ajunge la el.
No brain, no headache.....
0

#84 Useril este offline   pccdtk 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1747
  • Inregistrat: 09-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Chitila
  • Interests:Aeromodelism ; Simulatoare RC ; Modelare 3D

Postat 14 December 2010 - 09:33 AM

Vezi postareagicosu, la Dec 12 2010, 07:40 PM, a spus:

Sper ca nu te-am suparat cu link-urile dar cand am vazut minunatia nu am putut sa ma abtin !! :) Mi-ar placea sa putem avea realizari de genul asta , dar nu stiu de unde am putea gasii finantatori . Eu dupa Stukas vreau sa ma apuc de multravnitul IAR-80 . Dar fara motor si tren de aterizare planul ramane in lumea viselor . Inca o data scuze si de off topic !!



....eu am inceput un model 3D acum ceva vreme si daca as putea ajuta cumva as fi incantat. Ca exemple:

...scuze pt.off_topic

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de pccdtk: 14 December 2010 - 09:33 AM

0

#85 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 14 December 2010 - 10:08 AM

@pccdtk: te-am vazut pe "military-meshes"....ti-am trimis mesaj dar nu ai raspuns....poate putem tine legatura!
Oricum, ceea ce "produci" tu este de exceptie!
No brain, no headache.....
0

#86 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 14 December 2010 - 12:19 PM

@pccdtk : la anvergura mare :2,3 m cumpar eu tren escamotabil pneumatic de la Troy(seamana foarte bine cu trenul mare pentru Dakota -roti de 125mm)si daca scutur bine punga un 63cmc.4T in 5 radial(posibilitati financiare dupa 1.04.2011)
Va rog sa ganditi bine cine ce face -ar putea fi lucrarea anului in Romania!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#87 Useril este offline   pccdtk 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1747
  • Inregistrat: 09-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Chitila
  • Interests:Aeromodelism ; Simulatoare RC ; Modelare 3D

Postat 14 December 2010 - 12:30 PM

Vezi postareaflypol, la Dec 14 2010, 12:19 PM, a spus:

@pccdtk : la anvergura mare :2,3 m cumpar eu tren escamotabil pneumatic de la Troy(seamana foarte bine cu trenul mare pentru Dakota -roti de 125mm)si daca scutur bine punga un 63cmc.4T in 5 radial(posibilitati financiare dupa 1.04.2011)
Va rog sa ganditi bine cine ce face -ar putea fi lucrarea anului in Romania!



Grozav !!! Eu particip cu orice tine de proiectare - desenare - modelare 3D / 2D . Cum lucrez vectorial scara aleasa pentru macheta va fi la fel de OK pentru mine ...asa incat .....
0

#88 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 14 December 2010 - 12:59 PM

Eu l-as construi , ma gandesc ca ar fi mult mai scale un fuselaj clasic cu panouri si doar capota din fibra . Robert o sa-mi trimita ceva planuri vectoriale facute de el si o sa ma gandesc cum ar putea fi conceput ca aeromodel . Cred ca din toamna as putea sa ma apuc de el . Piesele taiate la laser , ar fi ceva .
0

#89 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 15 December 2010 - 05:07 PM

@Dl.Pitts.Daca vrei sa ajuti tanara generatie cu servouri iata datele: Marius Grigorut ,CI.KV441819,Com.Valea Crisului nr. 427 jud.Covasna. Transportul platit din contul Feldioreanu Dorin livrare la : Sediu Fancurier Sf.Gheorghe jud.Covasna .Multumim si promitem sa ne revansam.Pot sa-l aduc la urmatoarea intalnire F4C?
Bine ca zboara si....insectele !
0

#90 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 15 December 2010 - 06:07 PM

Vezi postareaflypol, la Dec 15 2010, 05:07 PM, a spus:

Pot sa-l aduc la urmatoarea intalnire F4C?

Conditia necesara si suficienta ar fi sa apari tu la intalnirile F4C.Intalnirile sunt deschise tuturor pasionatilor,indiferent de rasa,orientare sexuala,varsta,starea de legitimare sportiva sau de orice va trece prin cap.Cui ii plac machetele si vrea sa invete ceva, sa schimbe experienta, are ceva de spus/invatat pe celilalti este binevenit.
flying is my life...
0

Arata acest topic


  • 23 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro