Modelism - RHC Forum: Ju 87 la scara 1:5 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 23 Pagini +
  • « Prima
  • 21
  • 22
  • 23
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Ju 87 la scara 1:5

#661 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 19 January 2012 - 09:23 PM

Placut mangaiati de invidie,bucurosi de realizarea deosebita a lui George,picimea din Chichis,Marius,Corina ,Flypol si ..."Oratania" de Nopong,intoarsa acasa,pune mana de la mana ca sa cumpere benzina si uleiul pentru zborul inaugural.Felicitari si-ti tinem pumnii!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#662 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 20 January 2012 - 09:32 AM

Mersi frumos dar mai bine pastrezi banii si cumperi un sushi pentru domnisoara Nopong . :blush:

Aceasta postare a fost editata de gicosu: 20 January 2012 - 09:35 AM

0

#663 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 20 January 2012 - 12:13 PM

E filipineza si-i plac sarmalele si ciorba de fasole cu ciolan si....aeromodelele.Gestu' era ca vrem sa participam si noi la primul zbor.Nu ezita sa ne inviti.Felicitari!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#664 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 08 July 2012 - 09:08 PM

Apropo de greutatea Stukasului , un FW 190 la aceeasi scara 1/5 a iesit in 14,5 kg la o anvergura de 2,1m , eu la Stuka am anvergura de 2,85 m si mi-a iesit in jur de 16 ,3 kg . Cand a fost vazut pe camp de catre un machetist german a spus ca greutatea la dimensiunea asta ar fi cam 18-20 kg . Un clip cu FW - ul .



0

#665 Useril este offline   typer 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 440
  • Inregistrat: 28-April 08

Postat 02 September 2013 - 10:52 PM

:)


"An engineer once said to build something great is like swimming in honey"

"I have always said i'd rather crash a pretty plane than fly an ugly one..." Dave F.
0

#666 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 03 September 2013 - 10:17 AM

Frumos zbor ( decolare, aterizare .. tot )
Felicitari !

P.S.

Asta este solutia tuturor neintelegerilor de pe forum si nu numai .. realizarile marete duse la bun sfarsit ..
Doar asa se vor lamurii chiar si cei mai carcotasi ca au gresit in aprecieri .. contrele si disputele nu ajuta ..
Consider ca ar fi pacat sa nu ajunga Stuka la Open-ul cuplat cu Nationalele de F4C daca nu se incadreaza in greutate si in lipsa unei afilieri la vre-un club .. nu ii sta bine langa ARF-uri, asta este .. dar e un inceput si poate va ambitiona in viitor si pe altii sa participe cu ce pot . cum se pricep .. bine , rau ..
Hansa era potrivita clar sa participe la F4C .. dar daca nu este club .. eu nu am inteles de ce trebuie club in conditiile in
care nu are voie sa lucreze decat titularul proiectului , nu are voie sa il zboare tot decat proprietarul .. adica ca sa glumim ar trebui sa fie pe " persoana fizica " si nu pe Club .. dar daca astea sunt regulamentele ..le respectam desi aici vorbim de o opera de arta si nu am auzit de exemplu ca Rond De Noapte sa fie semnat de Clubul : " Casa de pictura Ionescu, Popescu ,Vasilescu .." ci e al unuia singur ( desi poate si la ala au mai tras cate o dunga ucenicii cand era maestrul
obosit )..

Revenind la participari ... si chiar daca sunt hibe de regulament, chiar daca altii nu le-au construit ei de la zero sau nu au lucrat de loc , chiar daca am banuiala ca unii arbitrii imi vor baga bete in roate , totusi pasiunea , placerea si satisfactia personala trebuie sa primeze si nu o coala de hartie sau cupa .. caci bani oricum nu sunt .. Daca era vre-un premiu in bani ca in Formula I atunci ... mda ne lupta si pentru eradicarea coruptiei !

Stiu ca noi cei care nu avem treba cu machetele ar trebui sa ne tinem gura .. e gresit.. caci sunt o gramada de critici literari care nu au scris un vers in viata lor dar intorc pe toate partile opera lui Eminescu .. sa spunem .. sau a altora ..

Numa bine !

Semnat .. Buzatu !
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#667 Useril este offline   mantraro 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 375
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 03 September 2013 - 09:22 PM

Felicitari! Pentru primul zbor a evoluat excelent.
0

#668 Useril este offline   pccdtk 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1747
  • Inregistrat: 09-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Chitila
  • Interests:Aeromodelism ; Simulatoare RC ; Modelare 3D

Postat 03 September 2013 - 11:27 PM

Vezi postareatyper, la 02 September 2013 - 10:52 PM, a spus:

:)





Felicitari !!!...pacat ca filmul este atat de zmucit - insa subiectul conteaza !!!..inca odata "Felicitari" pt.reusita
0

Arata acest topic


  • 23 Pagini +
  • « Prima
  • 21
  • 22
  • 23
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro