Modelism - RHC Forum: vand sau schimb motor termic+multe altele - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

vand sau schimb motor termic+multe altele os 0.15LA

#1 Useril este offline   ghost 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 24
  • Inregistrat: 13-September 10
  • Gender:Male
  • Location:Fagaras
  • Interests:aeromodelism

  Postat 18 September 2010 - 08:41 AM

in scurta mea incursiune in lumea aeromodelelor cu motor termic am achizitionat un os 0.15La de 3 zile, cu factura si doresc sa-l vand sau sa-l schimb. a fost doar o incercare de a trece de la electric la termic, dar nu multumesc! prea mult ulei prea multa mizerie+ ca am multe taieturi minore la maini, si mi-a si taiat fetita un pic la un deget. am niste maini de parca lucrez in constructii si asta doar dupa 3 zile de lucrat cu motor termic si o febra musculara de la dat la elice. asadar se vinde os 0.15LA cu o compresie perfecta folosit 3 zile sau mai precis vreo 2 ore, zburat doar o singura data 15secunde, apoi cazut exact in bot. are elicea rupta, motorul functioneaza perfect. modelul zburat avea 500grame. impactul nu a fost puternic dar indeajuns incat sa-mi rupa un colt de elice si avionul in doua. la motor dau si toba adaptata de mine de la alt model, rezervor, furtune, vreo 4 litrii de combustibil, fisa bujie, totul la pretul de 400lei sau schimb cu motor+elice+acumulator. motorul il dau probat daca se doreste+ ofer cadou un motor asp de 1cc care a murit subit dupa o ora de functionare ca nou

deci os0.15la+rezervor+2 filtre combustibil+rezervor 55ml+batiu nou nefolosit+fisa bujie+4L combustibil de firma+un asp de 1cc defect cadou=400lei sau schimb cu motor+acumulator(i)+servo pico

Aceasta postare a fost editata de ghost: 18 September 2010 - 08:45 AM

prea multa munca te tampeste de cap
0

#2 Useril este offline   NOVAC 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2871
  • Inregistrat: 23-May 10
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI

Postat 29 September 2010 - 09:00 PM

Vezi postareaghost, la Sep 18 2010, 09:41 AM, a spus:

in scurta mea incursiune in lumea aeromodelelor cu motor termic am achizitionat un os 0.15La de 3 zile, cu factura si doresc sa-l vand sau sa-l schimb. a fost doar o incercare de a trece de la electric la termic, dar nu multumesc! prea mult ulei prea multa mizerie+ ca am multe taieturi minore la maini, si mi-a si taiat fetita un pic la un deget. am niste maini de parca lucrez in constructii si asta doar dupa 3 zile de lucrat cu motor termic si o febra musculara de la dat la elice. asadar se vinde os 0.15LA cu o compresie perfecta folosit 3 zile sau mai precis vreo 2 ore, zburat doar o singura data 15secunde, apoi cazut exact in bot. are elicea rupta, motorul functioneaza perfect. modelul zburat avea 500grame. impactul nu a fost puternic dar indeajuns incat sa-mi rupa un colt de elice si avionul in doua. la motor dau si toba adaptata de mine de la alt model, rezervor, furtune, vreo 4 litrii de combustibil, fisa bujie, totul la pretul de 400lei sau schimb cu motor+elice+acumulator. motorul il dau probat daca se doreste+ ofer cadou un motor asp de 1cc care a murit subit dupa o ora de functionare ca nou

deci os0.15la+rezervor+2 filtre combustibil+rezervor 55ml+batiu nou nefolosit+fisa bujie+4L combustibil de firma+un asp de 1cc defect cadou=400lei sau schimb cu motor+acumulator(i)+servo pico
niste poze cu ele ai ?
0

#3 Useril este offline   ghost 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 24
  • Inregistrat: 13-September 10
  • Gender:Male
  • Location:Fagaras
  • Interests:aeromodelism

  Postat 30 September 2010 - 03:45 AM

Vezi postareaNOVAC, la Sep 29 2010, 10:00 PM, a spus:

niste poze cu ele ai ?


o sa fac niste poze.
. mai am o radiocomanda futuba in 2,4ghz analogica folosita vreo 5 zboruri ....... vreau sa o schimb cu un model superior tot in 2,4 dar digitala. ofer diferenta.

Aceasta postare a fost editata de ghost: 30 September 2010 - 03:52 AM

prea multa munca te tampeste de cap
0

#4 Useril este offline   ghost 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 24
  • Inregistrat: 13-September 10
  • Gender:Male
  • Location:Fagaras
  • Interests:aeromodelism

Postat 02 October 2010 - 09:33 AM

300 tot
prea multa munca te tampeste de cap
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro