Modelism - RHC Forum: sint Roman - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

sint Roman pacat de Daci

#1 Useril este offline   ice.age 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 256
  • Inregistrat: 24-July 04

Postat 13 November 2004 - 06:09 PM

Stau si ma uit cu parere de rau ca se continua in spiritul caracteristic romanilor pe acest forum, adica eu sint cel mai bun, cel mai dastept ,cel mai inteligent si cel mai profesionist; restul sintetzi varza.
Cam asta e spiritul caracteristic rominilor cu mici exceptii si care sint prea putine pt a contrabalansa in favoarea bunului simtz , relatiei interumane, comunicarii si de ce nu ajutorului reciproc.
Nu de putine ori am fost dezamagit si demoralizat de colegii de forum dupa citirea mesajelor lor in care raspundeau de undeva de sus ( la aterizare sa nu aveti pioneze pe pista ) , lund prin surprindere si invaluire cititorul , fiind total oftopic si neajutind in nici un fel profanul indragostit de modelism.
Cu toate ca noi romanii ne consideram buricul pamintului fiind cei mai cei dintre totzi mai uitativa fratzilor modelisti si pe alte forumuri unde modelistii se sprijina reciproc , au o discutie constructiva , nu alunga de pe forum noii veniti ( degeaba ii spuneti bine ai venit printre noi daca in urmatorul mesaj ii transmitetzi '' n-ai tu fazta de ala , sigur il dai de Terra ! '' ), si unde nu conteaza statutul social, virsta , banii detinutzi in cont , pe unde se plimba sau ce functie are.
Asa ca nu va mai plingetzi ca nu exista cluburi , intilniri si etc. Atita timp cit atitudinea asta exclusivista , jignitoare si de superioritate fata de totzi ceilalti nu va inceta sigur nu se va schimba nimic in bine.


Continui sa cred ca modelistii sint persoane deosebite si echilibrate moral si social
0

#2 Useril este offline   jester 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1296
  • Inregistrat: 11-April 04

Postat 13 November 2004 - 09:13 PM

ai tu dreptate. mai ales finalul.
I feel the need, the neeed for speeed.....
0

#3 Useril este offline   Dan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1065
  • Inregistrat: 02-May 03
  • Gender:Male
  • Location:galati
  • Interests:navomodelism ,airsoft ,etc.

  Postat 14 November 2004 - 10:38 AM

touche!!!! http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/ic_03.gif
Lucrurile nu sunt greu de facut. Greu este sa te pui in pozitia de a le face."- C.Brancusi
user vechi:stamy
0

#4 Useril este offline   Oke 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 95
  • Inregistrat: 10-October 04

Postat 14 November 2004 - 04:31 PM

Aveam de gand sa scriu ceva cam in acelasi sens dar ice.age mi-a luat-o inainte, si pot spune c-a facut-o mai bine decat mi-ar fi iesit mie. Textul meu era ceva mai radical, pe alocuri posibil ofensator pentru unii. Acum nu mai e nevoie de mare parte din ce vroiam sa zic, ma bucur ca-mi regasesc ideile si la alti membri.
Remarc doar ca in fereastra asta unde scriu sta afisat deasupra "Va rugam sa cititi Regulamentul Forumului RHC.ro". Ca nou venit l-am citit recent, am prins ideea si incerc pe cat posibil sa raman in cadrul lui. Vazand cum evolueaza unele discutii sau modul "impartial" in care se aplica Regulamentul nu pot sa nu ma-ntreb daca nu cumva fac parte dintr-o minoritate de ciudati care chiar iau Regulamentul asta de bun. Ce sa inteleg, ca daca ai un rating astronomic pe forum devii mai egal decat ceilalti?
Prefer sa ma opresc aici inainte sa devin radical si ofensator. Nu pentru ca ma opreste bunul simt ci pentru ca nu cred ca "publicul-tinta" al acestui mesaj va invata ceva din asta. N-am suficiente stele ca mesajul meu sa faca vreo impresie.
Daca deplaseasa mai multa apa decat propria greutate, cred ca va pluti.
0

#5 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6866
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 14 November 2004 - 05:17 PM

ice.age, la 13 Nov 2004, 18:09, a spus:

( degeaba ii spuneti bine ai venit printre noi daca in urmatorul mesaj ii transmitetzi '' n-ai tu fazta de ala , sigur il dai de Terra ! '' ),

aici nu ai nimerit-o.
pentru ca nimeni nu s-a nascut invatat (nici macar eu cu stelele alea de care se ia oke;ia sa-l intrebati pe marinaru,valterash,zozo,bitex,big si lista continua cat i-am batut la cap pentru orice detaliu) si cum am invatzat sa zbor incetu cu incetu.

chestia cu datul de terra este chestie sigura si nu este spusa cu nici un fel de superioritate.
si nu este spusa pentru descurajare.din contra.

si de cate ori am putut am ajutat pe toti care mi-au cerut ajutorul ,inclusiv cu lectii de zbor pe modelele si cu statiile mele.

Aceasta postare a fost editata de SILVIU66: 14 November 2004 - 05:22 PM

flying is my life...
0

#6 Useril este offline   ice.age 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 256
  • Inregistrat: 24-July 04

Postat 14 November 2004 - 05:38 PM

@ Silviu
Am specificat ca cu mici exceptii sint si oameni de cuvint pt care conteaza sa ofere si sa dea ajutoru lor in pilotat si bricolat , dar sint prea putini pt a da o nota pozitiva forumistilor in acest sens (pot fi numaratzi pe degete, iar pt a nu intra in conflict cu regulamentul tzii spun eu personal ).
In legatura cu datul de pamint depinde cum o spui : din mindria personala ca esti mai bun ca totzi ( nu e cazul tau din contra ) sau ca unul care vrei sa impartzi din experientza ta si celorlaltzi si cum zicea si Valteras zboara mai bine bandajonat http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif


Mai vroiam sa adaug la mesajul de deschidere a topicului ca cei care viziteaza acest forum o fac din pasiune pt modelism si nu sint datori sa citeasca jigniri si critici de ordin personal ( daca vreti sa va luati la hartza exista mail telefon sau intrevederi ), iar aici nu ma refer la discutii contradictorii ce privesc modelismul datorita faptului ca acestea pot fi constructive si pot ajuta la eliminarea unor indoieli de ordin tehnic ce privesc aceasta pasiune.

Aceasta postare a fost editata de ice.age: 14 November 2004 - 05:41 PM

0

#7 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6866
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 14 November 2004 - 06:04 PM

nu-s nici pe departe cel mai bun.si nici nu vreau sa fiu.
vreau sa ies la camp,sa zbor cat cuprinde,sa stau de vorba cu alti modelisti de cate ori este posibil.
si mai e ceva :la camp nu am vazut niciodata dispute de nici un fel,din contra-modelistii discuta, se ajuta (am vazut ajutoare de moment in valoare de zeci de euro) si in plus se distreaza de minune.
daca nu credeti va invit pe voi:ice.age,jester,stamy,oke sa vedetzi cu proprii ochi.
daca aici pe forum mai apar dispute sunt din cauza ca oamenii in loc sa fie pe camp la zbor stau in casa in fatza monitorului in loc sa zboare si probabil ca nu prea le convine. http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif
cam asta este tot ce am avut de spus.
flying is my life...
0

#8 Useril este offline   Dan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1065
  • Inregistrat: 02-May 03
  • Gender:Male
  • Location:galati
  • Interests:navomodelism ,airsoft ,etc.

Postat 14 November 2004 - 07:48 PM

a-s veni cu placere,dar suntem destul de departe unii de altii,suntem aproape ,doar pe forum. http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/ic_03.gif
Lucrurile nu sunt greu de facut. Greu este sa te pui in pozitia de a le face."- C.Brancusi
user vechi:stamy
0

#9 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 15 November 2004 - 09:58 AM

Citeaza

Stau si ma uit cu parere de rau ca se continua in spiritul caracteristic romanilor pe acest forum, adica eu sint cel mai bun, cel mai dastept ,cel mai inteligent si cel mai profesionist; restul sintetzi varza.
Cam asta e spiritul caracteristic rominilor cu mici exceptii si care sint prea putine pt a contrabalansa in favoarea bunului simtz , relatiei interumane, comunicarii si de ce nu ajutorului reciproc.

De off-topic-uri nici nu mai vorbim...jumate din forum este doar cu asa ceva. Ca exemplu dau topicul deschis de Zod http://www.rhc.ro/forumrhc2/index.php?act=...&f=8&t=3394&hl= Cand l-a deschis, omul a pus o noutate tehnica acolo, am citit-o cu mare placere. Azi cand deschid topicul, vad ca are deja vreo 7 mesaje. Bucurie mare ca s-au pus noutati tehnice! Insa in loc sa citesc noutati, citesc tot felul de comentarii care nu-si au locul.
Parerea mea este ca moderatorii nu-si fac treaba. Ori le e frica sa stearga subiectele off-topic, ori nu sunt interesati de forum. Pana nu demult stateam toata ziua pe forum. Azi mai intru si eu de 2 ori pe zi sa vad ce noutati mai sunt. Din pacate, forumul a devenit un sat fara caini.
0

#10 Useril este offline   Picatot 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 839
  • Inregistrat: 05-June 04

Postat 15 November 2004 - 11:05 AM

SOLUTIA 1:
Exista si alte forumuri de modelism. Vezi #### sau da search pe GOOGLE. (Prietenii stiu de ce!)
Dar acolo lucrurile se misca mult mai greu. LUME PUTINA si se raspunde 1 data la luna!
Oricum ar trebui din cind in cind sa mai multumim RHC ptr gazduire!

SOLUTIA2:
Atunci hai sa facem un FORUM privat!
Cumparam un domeniu!
...... Cei in domeniu ne pot zice mai multe!
Cu taxa de inscriere! si alea alea!
Credeti ca NU VOR MAI EXISTA MESJE OFF TOPIC?
Va asigur ca DA!
Dar informatia utila ar putea fi structurata MULT MAI BINE!
Dar e mai pune o problema!
Cine va media subiectele?
Cine va scrie de 2 ori acelasi lucru?
Citi membri cu experienta vor raspunde si ici si colo!
IN CIT TIMP SE VA ACUMULA ACEIASI INFORMATIE ca cea din actualul forum?

PS: NU E NICI UN MISTO! :D

Aceasta postare a fost editata de Picatot: 15 November 2004 - 11:25 AM

Sa nu existe confuzii!
mesaj normal, off topic, inutil ; off topic dar util ; off topic, important .
0

#11 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 15 November 2004 - 11:38 AM

Citeaza

LUME PUTINA si se raspunde 1 data la luna!

Prefer sa citesc un lucru bun o data la luna decat 10 offtopic-uri in fiecare zi. :D
0

#12 Useril este offline   thatsme 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 447
  • Inregistrat: 14-January 04
  • Gender:Male
  • Location:Targu Lapus, Maramures
  • Interests:Automodele

Postat 15 November 2004 - 12:40 PM

Nu exista turma fara oi negre !

Parerea mea este ca oricum cei care nu se conformeaza sunt exclusi in discutii de toti ceilati membrii ai forumului, si asta poate le da de gandit! :D O lume perfecta .... vise ! :(

Poate aplicarea unor reguli din regulament sau introducerea altora cu pedepse de genul : "o luna pauza acces !" ar avea rezultatul dorit. :(
HPI RS4 Nitro 3.0 CC
HPI Sprint 2 Flux
TD DESC410R
HPI Savage X Nitro 4.6
HPI E-Firestorm
Hot Bodies HPI TC-FD Drift 
0

#13 Useril este offline   Picatot 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 839
  • Inregistrat: 05-June 04

Postat 15 November 2004 - 12:50 PM

WAKE-UP
Adu-ti acasa subectul care te intereseaza! (salvare totala)
Sterge OFF topicurile!
Si ramii numai cu ESENTA!
Da orice esenta e amara!
Fara OFF topicuri na-re sare si PIPER!
Raspunsurile lui ETAJU erau Poate singurele OFFFFFFFFFFF TOPIC!
Restul sunt "mici rautati"! :D
Nici MURA-n gura nu trebuie primit ca n-ar mai avea farmec!
Privitor la informatie eu mi-am organizat-o in calculator pe domenii de interes cu linkurile aferente!
DAR NU CALCULATORUL E TOTUL!
DACA VREI CEVA CAUTI! CONSTRUIESTI! te zbati!
Cu stima!

PS: Cei mai activi membri fara a jicni pe nimeni sunt cei cu ARF sau RTF sau RTR, cei care construiesc NA-U timp, taie, pilesc, STUDIAZA planuri!
Da cei mai activi sunt ai de NU fac nimic! :(

Aceasta postare a fost editata de Picatot: 15 November 2004 - 12:53 PM

Sa nu existe confuzii!
mesaj normal, off topic, inutil ; off topic dar util ; off topic, important .
0

#14 Useril este offline   Andrei 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 562
  • Inregistrat: 15-March 02

Postat 15 November 2004 - 01:16 PM

Vivi, la 15 Nov 2004, 09:58, a spus:

Din pacate, forumul a devenit un sat fara caini.

(Plec de la mesajul lui Vivi dar este un raspuns pentru toti membrii interesati de acest subiect)
Pina nu de mult se striga in cor: sintem cenzurati, ni se sterg ("dispar") mesajele. Acum am cazut in extrema cealalta: a devenit un sat fara ciini.
Regulamentul este imperfect pentru ca nu poate descrie in cuvinte concepte ca "bun simt", "respect reciproc" si altele asemanatoare. Sint convins ca toti membrii considera ca scriu mesaje care respecta regulile de mai jos

* Dorim ca mesajele sa fie pozitive, constructive si la subiect. Mesajele care nu isi au locul intr-o discutie vor fi sterse.
* Nu este permis nici unui membru sa foloseasca vulgaritati in mesaje. Este neprofesional si ofensator pentru unii membri..
* Nu sunt permise atacurile la persoana celorlalti membri ai comunitatii. Divergentele personale nu vor fi rezolvate pe acest forum!

Singura problema este ca cei care citesc respectivele mesaje au alta parere si aici incepe discutia. Moderatorii, carora le multumesc inca o data pentru energia dedicata forumului, incerca sa tina discutiile pe un fagas "normal" dar poate ca nu reusesc de fiecare data. Au fost si vor exista in continuare presiuni asupra lor pentru ca si-au permis sa modifice mesajele. Ca o anecdota, din pacate trista, la Machete statice a fost chiar un schimb de mesaje intre citiva membrii cu moderatorul si RHC-ul in care cuvintul avocat aparea des. Si mai am multe astfel de exemple.

Hai sa abordam si subiectul celorlalte forumuri de modelism. TOATE s-au nascut in principal dintr-o rabufnire de orgoliu a unor persoane a caror mesaje au fost modificate pe forumul RHC. Interesant, nu? Ce s-a intimplat cu aceste forumuri? Dupa ce au trecut de faza simpla (si ieftina), cea de inregistrare, acele persoane au inceput sa vada ca este nevoie de BANI si ENERGIE sa mentii un astfel de forum in viata. Aici s-a cam incheiat actiunea.

Toti membrii au la indemina instrumente de a interactiona cu moderatorii si de a putea sa se exprime in cazul in care au nemultumiri privitoare la continutul unor mesaje. La fiecare mesaj, in coltul din dreapta jos, este un link "Anunta moderatorul". Prin intermediul sau se pot scrie mesaje care ajung prin email la moderatori. Acest link a fost folosit de (prea) putine ori. Asta inseamna ori ca nu a fost nevoie sa se anunte moderatorii ori ca e mult mai usor sa stai si sa critici moderatorii ca nu sint telepati.

Pentru a fi constructivi propun celor care cred ca pot fi moderatori mai buni sa se alature echipei actuale si sa dovedeasca acest lucru. Pina atunci insa va rog sa acordati respectul vostru moderatorilor actuali pentru energia si timpul pe care vi-le dedica.
Andrei
-- Nu mor caii cind vor cainii --
0

#15 Useril este offline   Picatot 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 839
  • Inregistrat: 05-June 04

Postat 15 November 2004 - 01:32 PM

@ANDREI
Punct ochit, Punct LOVIT!
De multe ori micile rautati, cel putin pe mine au darul sa ma INATRITE sa caut!

TOTUSi:
CUM ORGANIZAM INFORMATIA?
Ma uitam deunazi pe aeromaniacs. Site bine structurat! Informatii utile, usor de gasit!
ACEST FORUM E O MINA DE AUR (si ma refer la RHC) privind informatia!
Dar ca in orice zacamint continutul trebuie FILTRAT!

"TREBE" PUS anunt:
FORUM RHC angajeaza MINERI!
A peria forumul poate ca e pacat fiindca el reflecta o stare de spirit a momentului!
A organiza informatia in ARTICOLE, LINKURI, e cu totul alceva!
Si drept urmare: ......

VA URMA!

Aceasta postare a fost editata de Picatot: 15 November 2004 - 01:33 PM

Sa nu existe confuzii!
mesaj normal, off topic, inutil ; off topic dar util ; off topic, important .
0

#16 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 15 November 2004 - 01:40 PM

Citeaza

Pina nu de mult se striga in cor: sintem cenzurati, ni se sterg ("dispar") mesajele.

Daca mesajele nu treceau prin filtrul regulamentului mai conteaza ce strigau? Cui ii convine regulamentul ramane, cui nu pleaca!

Citeaza

Hai sa abordam si subiectul celorlalte forumuri de modelism. TOATE s-au nascut in principal dintr-o rabufnire de orgoliu a unor persoane a caror mesaje au fost modificate pe forumul RHC. Interesant, nu? Ce s-a intimplat cu aceste forumuri? Dupa ce au trecut de faza simpla (si ieftina), cea de inregistrare, acele persoane au inceput sa vada ca este nevoie de BANI si ENERGIE sa mentii un astfel de forum in viata. Aici s-a cam incheiat actiunea.

Hai sa avem grija de forumul nostru si sa nu ne legam de alte forumuri. Nu e frumos sa vorbim de altii...

Citeaza

Pentru a fi constructivi propun celor care cred ca pot fi moderatori mai buni sa se alature echipei actuale si sa dovedeasca acest lucru. Pina atunci insa va rog sa acordati respectul vostru moderatorilor actuali pentru energia si timpul pe care vi-le dedica.

Andrei, nu vreau sa te supar, dar mi se pare deplasat sa aducem multumiri si laude. Parca era mai demult unul caruia ii placea sa i se faca poezii sa i se cante ode. Si era cel mai iubit, era taticul nostru, era totul!. Andrei, eu cred ca am depasit demult vremurile alea. Cine este moderator este pentru ca vrea sa ajute RHC-ul si nu ca sa i se aduca multumiri. Sorry.
0

#17 Useril este offline   Andrei 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 562
  • Inregistrat: 15-March 02

Postat 15 November 2004 - 01:48 PM

Picatot, la 15 Nov 2004, 13:32, a spus:

ACEST FORUM E O MINA DE AUR (si ma refer la RHC) privind informatia!
Dar ca in orice zacamint continutul trebuie FILTRAT!

Pentru RHC? Poate in ULTIMUL rind pentru RHC :D Mina de aur este pentru voi modelistii prin informatia pe care o puteti gasi! RHC-ul nu a facut decit sa organizeze, sa implementeze si sa intretina forumul (sau mina cu iti place tie sa spui).
Pentru cei care citesc si isi zic in gindul lor "Ba, ce bani fac si astia cu Forumu' lor" ii anunt ca este o propozitie un pic falsa. Corect ar fi " Ba, ce mai cheltuiesc si astia cu Forumu' lor", dar nu ne plingem, avem bugetul necesar sa mentinem Forumul inca mult timp pina cind RHC-ul va deveni profitabil cu adevarat.
Revenind la organizarea informationala:
Prezenta organizare a forumului este la varianta a doua si este evident ca este perfectibila. Repet, aveti idei mai bune spuneti-le pentru ca sintem deschisi in a imbunatati lucrurile. Cei de la Machete statice au inceput un proces de reorganizare, acum s-au oprit dar sint sigur ca vor ajunge la o concluzie care va imbunatati organizare sectiunii lor. Luati exemplu de la ei. Este foarte usor.
Andrei
-- Nu mor caii cind vor cainii --
0

#18 Useril este offline   Picatot 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 839
  • Inregistrat: 05-June 04

Postat 15 November 2004 - 01:51 PM

Sorry am zis-o gresit:
am vrut sa zic ca mina e forumul de pe RHC si nu aeromaniacs!
SORRY!
Sa nu existe confuzii!
mesaj normal, off topic, inutil ; off topic dar util ; off topic, important .
0

#19 Useril este offline   Picatot 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 839
  • Inregistrat: 05-June 04

Postat 15 November 2004 - 02:30 PM

Incepind de azi NU CA NU MAI SCRIU OFF TOPIC!
Ca de multe ori e IMPOSIBIL sa nu te abtii
dar CE NU CONSIDER NEAPARAT NECESAR va arata asa:
1. mesaje off topic
DE ASEMENI NU IMI VOI STERGE MSG ci le voi marca pe cele OFF la modul aratat!
Sa nu existe confuzii!
mesaj normal, off topic, inutil ; off topic dar util ; off topic, important .
0

#20 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 15 November 2004 - 03:51 PM

Astfel cei care intra doar pentru acel mesaj bun care apare la luna au de la inceput posibilitatrea sa ignore mesajele off topic.
Iata o idee geniala, din pacate complet inutila. Cei care sustin ca sunt enervati de off topic tot vor citi mesajele marcate off topic.
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

#21 Useril este offline   Picatot 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 839
  • Inregistrat: 05-June 04

Postat 15 November 2004 - 03:54 PM

N-are a face!
Cei care vor informatie pura vor trece cu vederea!
Cei care vor OFF topic... sa-si bage filtre de culoare ptr monitor!
Sa nu existe confuzii!
mesaj normal, off topic, inutil ; off topic dar util ; off topic, important .
0

#22 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 15 November 2004 - 04:06 PM

Picatot, la 15 Nov 2004, 16:54, a spus:

Cei care vor informatie pura vor trece cu vederea!

Tocmai ca nu vor trece. Nu cred ca o sa deschida un subiect, o sa vada trei raspunsuri colorate si o sa zica "A, nu citesc. Inchid." Dar ideea este buna pentru a nu le mai da motiv sa se planga.
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

#23 Useril este offline   thatsme 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 447
  • Inregistrat: 14-January 04
  • Gender:Male
  • Location:Targu Lapus, Maramures
  • Interests:Automodele

  Postat 15 November 2004 - 04:52 PM

Picatot , nu e rea ideea !! :D Subscriu si eu la ea !
HPI RS4 Nitro 3.0 CC
HPI Sprint 2 Flux
TD DESC410R
HPI Savage X Nitro 4.6
HPI E-Firestorm
Hot Bodies HPI TC-FD Drift 
0

#24 Useril este offline   Silfax 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1450
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Gender:Male

Postat 15 November 2004 - 06:44 PM

... si ma apucasem de-am scris 2 pagini la subjectu' asta, cand hop m-am trezit cu sefu' in birou si-a trebuit sa inchid fereastra far' s-o salvez... fir'ar!
Pe scurt:
1) Ce-au facut romanii si cu dacii a. i. sa putem aplica invatatura istorica, care va sa zica, in contextul off topicului prezent trecut si viitor, caci eu tot nu m-am prins..., dar am rabdare.
2) Raposatul Etaju' fie-i "[]"-ele iertate, in ultimele lui clipe de glorie pe acest forum, a scapat o chestie care s-ar potrivi pt. unii; si anume "trecea pe curat", pt. a se bucura in liniste, acasa, de chintesenta informatiei nealterate de niscaiva off-topicuri jugubetze sau belicoase ale unor diletantzi, deci aviz amatorilor... poate fi o solutie.
3)Aci se bat deja campii deoarece solutii s-au dat si-as fi de acord cu cele de mai sus, dar tare ma tem ca intotdeauna se va gasi un dom' Gica Contra care sa mai ceara k mesajele off-topic sa fie trecute intr-o erata eventual la fiecare sf. de subiect... nu m-ar mira!

Si ca o incheiere apoteotica la cele de mai sus http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif... domnii mei, am scris, scriu si voi mai scrie off topic atat timp cat site-ul acesta nu va deveni unul academic si daca va fi sa trebuiasca sa dau culoare spuselor mele(a la Picatot ideea)... o voi face cu draga inima, numai pentru placerea de a citi si restul mesajelor cu un continut pur tehnic si la obiect.
...vorba unui celebru in viatza: "Sictir stimatzi colegi!!!" :D...

Aceasta postare a fost editata de Silfax: 15 November 2004 - 06:46 PM

...audaces fortuna iuvat...
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro