Modelism - RHC Forum: Bolocang de evitat - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Bolocang de evitat pe numele sau George Bolocan

#1 Useril este offline   bogdan luben 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 28-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 November 2010 - 05:58 PM

Evitati tranzactiile cu persoana din titlu. Nu plateste, nu are cuvant, e atat de las incat nu mai raspunde nici la telefon. Nu sunt singurul patit si cred ca trebuie trecut pe lista rusinii.
Hormonu' bate neuronu'
0

#2 Useril este offline   porcofon 

  • -==-
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 961
  • Inregistrat: 26-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Automodelism

Postat 27 November 2010 - 01:41 AM

Bogdan, eu il cunosc pe personal pe dl. bolo, roman fiind el, si mi-a parut de cuvant si serios.
Dezvolta te rog acuzatia.

Aceasta postare a fost editata de porcofon: 27 November 2010 - 01:54 AM


.....::i'm a joker. assume that when you read me::......
0

#3 Useril este offline   shogi 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2753
  • Inregistrat: 08-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Ploiest,Bucuresti
  • Interests:pussy

Postat 27 November 2010 - 02:26 AM

@porcofon,il cunosti tu personal insa mai sus,sunt postate 2 mesaje care sunt trecute pe invizibil pentru utilizatori in care DOMNUL bolocang foloseste un limbaj nepotrivit in viata de zi cu zi da pai pe forum.
0

#4 Useril este offline   Flo234 

  • Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 2307
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 November 2010 - 11:53 AM

Nu stiu care este supararea lui Bogdan(despre care nu am un cuvant rau de spus) acuzatia poate fi intemeiata dar pana in acest moment in relatia cu AutoRC si cu mine personal nu a dat doavada de neseriozitate.
Poate cei doi ar trebui sa isi rezolve problemele in privat discutand calm si rational.
0

#5 Useril este offline   shogi 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2753
  • Inregistrat: 08-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Ploiest,Bucuresti
  • Interests:pussy

Postat 27 November 2010 - 02:54 PM

Dar nu a zis nimeni ca este tepar.Daca era tepar ajungea pe lista rusinii.Tocmai acest subforum este creat pentru a scoate in evidenta persoanele mai mult sau mai putin serioase.Warnul care l-a primit de la mine este pur si simplu pentru limbaj care eu unul nu il tolerez.Atata tot.
0

#6 Useril este offline   bogdan luben 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 28-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 November 2010 - 08:02 AM

A primit produse pe care nu vrea sa le plateasca de vreo 3 luni in valoare de peste 900RON. La telefon nu mai raspunde. Cred ca este suficient pentru a fi trecut pe lista rusinii.
Chiar am fost avertizat de acest comportament al sau dar nu am dat crezare. Iata ca m-am intepat.
Va spun doar sa aveti grija mare cand faceti tranzactii cu el.

Aceasta postare a fost editata de bogdan luben: 28 November 2010 - 08:05 AM

Hormonu' bate neuronu'
0

#7 Useril este offline   gheman 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 04-February 10

Postat 28 November 2010 - 08:25 PM

Vezi postareabogdan luben, la Nov 28 2010, 08:02 AM, a spus:

A primit produse pe care nu vrea sa le plateasca de vreo 3 luni in valoare de peste 900RON. La telefon nu mai raspunde. Cred ca este suficient pentru a fi trecut pe lista rusinii.
Chiar am fost avertizat de acest comportament al sau dar nu am dat crezare. Iata ca m-am intepat.
Va spun doar sa aveti grija mare cand faceti tranzactii cu el.

Bogdane da de cand au afacerile personale legatura cu forumul acesta?????? Eu cunosc in detaliu afacerea si pot spune cu mana pe inima ca esti vai de capu tau (asta ca sa nu te jicnesc). Vendetele personale nu au ce cauta pe forum.

Dragi colegi modelisti treaba e urmatoarea: Toata treaba a plecat de la un TVA pe care Bogdan il pretinde fara sa fi emis factura. (I-a dat Optifuel fara factura adica pe naspa si vrea TVA-ul)

Eu am sa ii dau lui BOLO 2300 RON (pe 1 masina si un motor) de vreo 2 luni si nu mi-a zis nici macar pas. Asa ca il recomand cu cea mai mare placere.

P.S. Nu vreau sa zic Bogdane de tine ce mi-ai facut cu un Thunder Tiger ...................................... asa ca laso balta
0

#8 Useril este offline   bogdan luben 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 28-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 November 2010 - 09:21 PM

Stimate domn, nu te cunosc si vorbesti in necunostinta de cauza. Esti invitatul meu daca vrei sa vezi facura. Deci cred ca ar trebui sa te documentezi inainte de a te apuca sa scrii. Sau ti-a dat cineva "tema de casa".
Hormonu' bate neuronu'
0

#9 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 28 November 2010 - 09:33 PM

Vezi postareagheman, la Nov 28 2010, 08:25 PM, a spus:

Bogdane da de cand au afacerile personale legatura cu forumul acesta??????

In afara de faptul ca nu il ajuti pe George cu nimic (ca presupun ca asta ai vrut prin postul tau) nu faci altceva decat sa il bagi mai mult in asa zisul "rahat"...
Singura chestie plauzibila pe care ai zis-o este ce am citat eu mai sus...
Si eu o inteleg pe jumatate Bogdane intrucat nu a cumparat de pe forum de la tine.
Jumatatea cealalta din mine zice ca trebuia rezolvata pe o cale de mijloc, doar intre voi doi, asa cum probabil a fost si cand a avut loc "tranzactia".

P.S. Sper sa se rezolve bine pana la urma, pentru amandoi.
Si gherman... nu ai avut curaj sa scrii de pe user-ul tau "vechi"???(ca sigur nu esti user nou)
0

#10 Useril este offline   ionut76 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1240
  • Inregistrat: 19-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/6
  • Interests:http://www.catia.ro

Postat 28 November 2010 - 09:48 PM

Daca Bogdan intra in discutie, pot spune ca DE FIECARE DATA mi-a dat factura la tot ce am cumparat de la el, ca sa nu mai vorbesc de ajutor, mi-a reglat de nenumarate ori masinile, m-a servit cu piese etc.
Cursuri si carti CATIA v5 aici
0

#11 Useril este offline   ionut76 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1240
  • Inregistrat: 19-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/6
  • Interests:http://www.catia.ro

Postat 28 November 2010 - 09:59 PM

Vrei sa spun si de George ceva ? Nu prea e de bine, de aceea nici nu as prea vrea sa spun...
Cursuri si carti CATIA v5 aici
0

#12 Useril este offline   bogdan luben 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 28-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 November 2010 - 10:13 PM

Am vrut sa va deschid ochii. Putin imi pasa daca ma credeti sau ce credeti. Daca eu aflam din timp despre comportamentul acestui individ eram linistit acum. Va doresc tranzactii reusite cu persoana din titlu.

Porcofon & gheman: daca stiti sa cititi si sa intelegeti, titlul acestui mare topic este: "Feed-back Vanzari Membri RHC" si nu are nici o legatura cu locul si circumstantele unei intelegeri.

Aceasta postare a fost editata de bogdan luben: 28 November 2010 - 10:17 PM

Hormonu' bate neuronu'
0

#13 Useril este offline   ionut76 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1240
  • Inregistrat: 19-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/6
  • Interests:http://www.catia.ro

Postat 28 November 2010 - 10:25 PM

La mine este o chestie de foarte mica importanta: doua roti de onroad, cu spite, care s-au rupt la prima folosire pe asfalt si pe care George a promis ca le schimba. Numai ca...nu ne-am mai..vazut de cind a promis. Cum am spus, insa, este fara importanta, rotile le lipesc la fiecare iesire, se rup iar, le lipesc din nou pina cind o sa le arunc.
Cursuri si carti CATIA v5 aici
0

#14 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 November 2010 - 07:52 AM

Domnilor, gheman a postat sub IP-ul lui bolocang. Nu stiu daca este "ID-ul clona" a acestuia din urma sau a fost invitat acasa la acesta ca sa-si dea cu parerea scriind de pe computerul lui. Singurul lucru clar a fost reactia, raspunsul lui bolocang la prima postare a reclamantului, intr-un limbaj ce nu putea fi lasat in public. Daca atat a putut, in loc sa explice si sa aduca argumente in favoarea lui intr-un mod civilizat, denota ca ceva nu e in regula cu el, cu tranzactia respectiva. Nu a primit suspendare tocmai ca sa i se lase posibilitatea de a se apara, de a raspunde. In mod normal, pentru ca e a treia oara cand scrie asa urat, ar fi primit pe termen foarte lung.
Porcofon, nu stiu de ce insisti atata sa-l aperi, dar vrei sa-ti trimit pe privat continutul postarii lui bolocang? Lasa-l pe bolocang sa se apere si singur (intr-un limbaj ce poate fi afisat pe forum).

Costin1980, de ce deviezi de la subiect ca sa-ti platesti niste polite, inflamand topicul? 10% pentru flame.

l.e gheman (am gresit cu gherman)

Aceasta postare a fost editata de navigator: 29 November 2010 - 08:03 AM



0

#15 Useril este offline   clown_h3h3 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 811
  • Inregistrat: 30-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:modelism(fara machete)

Postat 29 November 2010 - 08:18 AM

Ce importanta are daca tranzactia s-a facut SI pe forum sau nu, in Romania sau in alta tara, in lei sau in dolari, etc. Amandoi sunt useri ai acestui forum si unul dintre ei incearca sa ne avertizeze despre un altul ce lui i se pare neserios. Daca este asa sau nu trebuie sa aduca si dovezi altfel postul ar fi normal sa fie sters si user-ul sanctionat. Daca este adevarat ar trebui sa ii multumim.
Mie unul mi se pare corecta aceasta opinie.Este vb. despre doi membri ai forumului care au facut o tranzactie.Am fost instiintati NOI-ceilalti membri ai forumului,ca e posibil sa luam si noi teapa in viitor de la un alt user oarecare.Sustin cele subliniate mai sus.Stima.
NU MA DERANJA!!!!!!!!
0

#16 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 November 2010 - 09:17 AM

Aceasta fiind si ideea acestor topice, va rog sa nu mai postati la modul general ci sa-i lasam pe cei doi sa-si rezolve problema.

Deoarece despre factura s-a raspuns, insa mai existand un aspect evidentiat de bolocang de care poate ca Bogdan Luben n-a luat cunostinta in urma ascunderii mesajului, o sa pun totusi citatul, cenzurat insa:

Citeaza

bai xxxx pe ce baza vrei ma xxxx sa iti platesc??? mi-ai dat cumva factura??? Ma xxxx ce esti ai uitat ca ai sa imi dai 500 Euro,
(dupa virgula nemai existand nimic).
Rog sa raspunda doar cei in cauza, cel mult cineva care are cunostinta despre caz. Nu cei "ce-l cunosc pe cutarica si nu cred ca e in stare de asa ceva".


0

#17 Useril este offline   bolocang 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 800
  • Inregistrat: 13-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Buc

Postat 29 November 2010 - 09:29 AM

haideti sa o lasam balta, asa sunt un tepar imputit si gata.

@navigator gheman este vecinul meu de vis a vis are 17 ani si il cheama Gheorghe Marius, si eu l-am intrebat aseara de ce se baga.

Aceasta postare a fost editata de bolocang: 29 November 2010 - 09:31 AM

XRAY XB 4
XRAY T4
XRAY T3 2012
XRAY T3 2012
XRAY NT1
XRAY XB808e
XRAY M18 PRO
SCHUMACHER CAT SX 3
SCHUMACHER Mi4Lp
Team Durango DESC 410
Team Durango DESC 410
SERPENT S120LT
0

#18 Useril este offline   bogdan luben 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 28-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 November 2010 - 12:15 PM

Exista factura 2010100 din 09.09.2010 (atunci mi-ai spus ca imi platesti) in valoare de 1662.57RON. O parte (mai putin de jumatate) din aceasta factura se storneaza pt ca am reusit sa recuperez o parte din produse.
Nu am si nu am avut niciodata vreo datorie catre Bolocan. Nu stiu de unde apar cei 500EUR.
Hormonu' bate neuronu'
0

#19 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 29 November 2010 - 03:04 PM

Vezi postareabogdan luben, la Nov 29 2010, 12:15 PM, a spus:

Exista factura 2010100 din 09.09.2010 (atunci mi-ai spus ca imi platesti) in valoare de 1662.57RON. O parte (mai putin de jumatate) din aceasta factura se storneaza pt ca am reusit sa recuperez o parte din produse.
Nu am si nu am avut niciodata vreo datorie catre Bolocan. Nu stiu de unde apar cei 500EUR.



Deci cineva minte.
DT
0

#20 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 29 November 2010 - 09:08 PM

Objection your hounor. Move to strike. He's badgering the whitness and it's argumentative.... Imaginea asta am avut-o (de pe AXN) cand a scris Zod ...
0

#21 Useril este offline   bogdan luben 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 28-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 February 2011 - 08:28 AM

S-a achitat integral.
Hormonu' bate neuronu'
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro