Modelism - RHC Forum: TelinK Yak55-M - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

TelinK Yak55-M Noutate in materie de 3D !

#31 Useril este offline   Jet 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 497
  • Inregistrat: 18-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 January 2012 - 01:23 PM

Vezi postareaflorin100%, la 03 November 2010 - 09:55 PM, a spus:

si pe vimeo ca se vede mai bine ----->>>> http://www.vimeo.com/16475110



Spune-mi si mie te rog unde ai CG-ul?
Imagine postata
Aero: DX6i,FalconWing,UltimateS,TelinK Yak55-M ; Auto:Sanwa Mx-3x,TA5-VDF Drift,SC10 4x4 fr Street.

KEEP IT SLIDEWAYS

0

#32 Useril este offline   adyrex 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1479
  • Inregistrat: 06-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 09 June 2015 - 06:47 PM

Cine știe sa îmi spună de unde as putea cumpăra acest model?
0

#33 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 09 June 2015 - 08:06 PM

Vezi postareaadyrex, la 09 June 2015 - 06:47 PM, a spus:

Cine știe sa îmi spună de unde as putea cumpăra acest model?

Cred ca prin state il mai gasesti dar ti-l face Dululutu la comanda imediat. Vorbeste cu el.
0

#34 Useril este offline   adyrex 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1479
  • Inregistrat: 06-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 10 June 2015 - 08:39 PM

Pe mine ma intereseaza modelul original, cu aripile demontabile, nu altceva. Am vazut ceva asemanator, un YAK 55 la HK. Cred ca este identic, nu stiu la calitate cum sta.
0

#35 Useril este offline   aeromax 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 523
  • Inregistrat: 12-May 11
  • Gender:Male
  • Location:ITALIA
  • Interests:Aeromodelism, Aeronautica, Aviatie, Desen, Muzica (chitara)

Postat 12 June 2015 - 12:48 PM

Vezi postareaadyrex, la 10 June 2015 - 08:39 PM, a spus:

Pe mine ma intereseaza modelul original, cu aripile demontabile, nu altceva. Am vazut ceva asemanator, un YAK 55 la HK. Cred ca este identic, nu stiu la calitate cum sta.


Yak-55 Ep Hobby King are o anvergura de 1096 mm, este realizat din EPP, semiaripile sint demontabile, raportul calitate/pret este bun.


Fisier atasat  Yak-55_HK.jpg (281.92K)
Number of downloads: 9


Cer senin!
"Odata ce ai cunoscut zborul...vei pasi pe pamint privind spre cer...pentru ca acolo ai fost si acolo...ai vrea sa te intorci" -Leonardo Da Vinci
0

#36 Useril este offline   eellaa 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 323
  • Inregistrat: 10-November 11
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Elicoptere, Avioane & Planoare

Postat 12 June 2015 - 02:25 PM

L-am achizitionat acum 3 ani de la Telink Cehia. Intre timp vad ca s-a schimbat design site si nici nu mai apare la vanzare (se mai gasesc cateva dar greu ...si nu se stie cat de serioase sunt firmele respective).
Pot sa iti spun ca un coleg de zbor (care a avut unul original) are acum modelul de la HK si este multumit.

Modelul original (cel cu aripa fixa - pe acesta il am eu) este destul de dificil de transportat (ulterior au scos un model cu aripa demontabila).

Cel de la HK este usor de transportat (aripa demontabila). Eu votez pentru cel de la HK daca inca nu ai ajuns sa zbori macar 50% din ce ai vazut in clipurile postate in prima parte a acestui topic - Ciano lipeste la fel de bine pe ambele modele si macar la asta nu iti pare rau. Eu am dat pe al meu cu tot cu transport 113 Euro acum 3 ani - Vad ca la HK este aprox 75 Euro cu tot cu transport.

Ca si rezistenta este incredibil: al meu duce acum 3 - 4 tuburi de 20g de Ciano, batiu motor refacut de 2 ori, aripile rupte din fuselaj de cateva ori, botul refacut complet ...si inca imi place cum zboara si arata.

PS: Sa nu il lasi la soare (pana sa imi dau seama il tineam langa un geam) sau "inghesuit" la transport. Are obiceiul sa se torsioneze fuselajul sau alte parti. Isi revine daca tragi de el in partea opusa dar este enervant.
0

#37 Useril este offline   adyrex 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1479
  • Inregistrat: 06-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 12 June 2015 - 08:40 PM

Vezi postareaeellaa, la 12 June 2015 - 02:25 PM, a spus:

L-am achizitionat acum 3 ani de la Telink Cehia. Intre timp vad ca s-a schimbat design site si nici nu mai apare la vanzare (se mai gasesc cateva dar greu ...si nu se stie cat de serioase sunt firmele respective).
Pot sa iti spun ca un coleg de zbor (care a avut unul original) are acum modelul de la HK si este multumit.

Modelul original (cel cu aripa fixa - pe acesta il am eu) este destul de dificil de transportat (ulterior au scos un model cu aripa demontabila).

Cel de la HK este usor de transportat (aripa demontabila). Eu votez pentru cel de la HK daca inca nu ai ajuns sa zbori macar 50% din ce ai vazut in clipurile postate in prima parte a acestui topic - Ciano lipeste la fel de bine pe ambele modele si macar la asta nu iti pare rau. Eu am dat pe al meu cu tot cu transport 113 Euro acum 3 ani - Vad ca la HK este aprox 75 Euro cu tot cu transport.

Ca si rezistenta este incredibil: al meu duce acum 3 - 4 tuburi de 20g de Ciano, batiu motor refacut de 2 ori, aripile rupte din fuselaj de cateva ori, botul refacut complet ...si inca imi place cum zboara si arata.

PS: Sa nu il lasi la soare (pana sa imi dau seama il tineam langa un geam) sau "inghesuit" la transport. Are obiceiul sa se torsioneze fuselajul sau alte parti. Isi revine daca tragi de el in partea opusa dar este enervant.

Iti multumesc mult pentru cele scrise, ma gandesc sa cumpar acest model de la HK, imi place ideea de a nu mai avea nevoie de pista de aterizare, si poate il echipez si pentru zbor de noapte.
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro