Modelism - RHC Forum: tzepari - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 22 Pagini +
  • « Prima
  • 20
  • 21
  • 22
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

tzepari sau nu?

#631 Useril este offline   Rottyrc 

  • R/C PILOT
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2641
  • Inregistrat: 06-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Pitesti-Topoloveni

Postat 16 December 2009 - 04:48 PM

Hai FRATILOR sa ne vedem fiecare de treaba.Sa lasam rautatile si poate timpul pierdut cu amanuntele ne foloseste la altceva mai constructiv.SANATATE SI SARBATORI FERICITE.
ADRIAN - Tel.0787 828 507
Ingerii zboara pentru ca o iau usor .....
0

#632 Useril este offline   eddy 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 93
  • Inregistrat: 04-November 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:pescuit

Postat 22 December 2009 - 08:46 AM

Cei care nu raspund la telefon au , in general , datorii . Deci .....
0

#633 Useril este offline   matei_silviu 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 243
  • Inregistrat: 04-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Gent area - Belgium

Postat 30 December 2009 - 02:45 PM

Vezi postareaiony, la Dec 16 2009, 02:21 AM, a spus:

nu stiu daca mai are rost acum dar si eu am avut probleme cu acest duncescu cristian ,gun man , m-a pus sa ai trimit un colet si apoi nu a vrut sa il mai ridice de la fan curier deci atunci cum este acest om ?????????? si bineinteles ca nici nu a mai raspuns la tel :rolleyes:


Si eu am luat tzeapa. Si da, atata vreme cat am pierdut timp si bani il consider tzepar. Imi pare rau ca traiesc intr-o tara cu astfel de oameni.
Deci dupa parerea mea acest domn care isi zice ronnyn ar trebui trecuti pe lista de tzepari. Asta daca nu aveti o intelegere cu posta si trebuie sa trimitem colete la nesfarsit.

O zi buna si sarbatori fericite.
0

#634 Useril este offline   shogi 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2753
  • Inregistrat: 08-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Ploiest,Bucuresti
  • Interests:pussy

Postat 31 December 2009 - 10:25 AM

detalii?
0

#635 Useril este offline   matei_silviu 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 243
  • Inregistrat: 04-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Gent area - Belgium

Postat 31 December 2009 - 11:19 AM

Vezi postareashogi, la Dec 31 2009, 10:25 AM, a spus:

detalii?


Am fost contactat de domnul sus numit sa-i vand o statie. Zis si facut; am luat statia am impachetat-o frumos si am trimis-o cu posta romana. Ieri am fost sunat de la posta ca am un colet returnat. Deci, ca s-o trimit am pierdut vreo 2 ore plus banii de trimitere si stationare a coletului.

Aceasta postare a fost editata de matei_silviu: 31 December 2009 - 11:20 AM

0

#636 Useril este offline   Rottyrc 

  • R/C PILOT
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2641
  • Inregistrat: 06-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Pitesti-Topoloveni

Postat 01 January 2010 - 06:28 PM

Se pare ca atunci cand am intuit ca este de evitat,am avut dreptate.Propun mai multa comunicare totusi si rezerva din partea unora.....
ADRIAN - Tel.0787 828 507
Ingerii zboara pentru ca o iau usor .....
0

#637 Useril este offline   aantikk 

  • ex aantik
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 995
  • Inregistrat: 11-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Buzau\Kalamata

Postat 05 January 2010 - 07:46 PM

Am cautat sa evit sa scriu in aceasta rubrica dar se pare ca sunt nevoit.Stiu ca nu este vorba de o suma mare(200 lei)dar totusi sunt banii mei.

Acum vreo 4 luni parca(nu mai stiu exact)am vandut userului Zgr44 doua baterii lipo cu mentiunea sa imi dea banii prin octombrie pana pe la sfarsit.O perioada am comuniat destul de bine dupa care totul sa intrerupt.
Desi pe messenger sta online(verificat)iar eu iam scris in cateva randuri ca imi trebuiesc banii acesta ma evita,mai mult, nu mai raspunde.Sa zic ca este teapa...este prea mult,este lipsa de seriozitate din partea lui cu atat mai mult cu cat il cunosc de multa vreme si am discutat de multe ori.Nu ma asteptam.

Stiu ca este criza si ca nu mai sunt bani dar totusi imi este greu sa cred ca in 4 luni nu se pot strange 200 lei.

Daca citesti acest post Florine,te rog sa dai banii userului EBA sau lui Tantar(caruia la randul meu am sa ii dau o suma de bani egala cu aceea pe care am sa o iau de la tine).
Imi pare rau ca a trebuit sa scriu despre tine aici dar nu vad alta cale de rezolvare din moment ce tu ma ignori.

Puteai foarte frumos sa imi scrii si eu as fi inteles cu siguranta.

Ma repet,consider ca este neserios nu tepar pana la proba contrarie.

Aceasta postare a fost editata de Cristi76: 05 January 2010 - 07:49 PM

0

#638 Useril este offline   AG-74-HESS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3573
  • Inregistrat: 04-February 08
  • Gender:Male

Postat 05 January 2010 - 08:01 PM

Putin haz de cecaz:
Daca citesti acest post Florine,te rog sa dai banii userului EBA sau lui Tantar(caruia la randul meu am sa ii dau o suma de bani egala cu aceea pe care am sa o iau de la tine), daca nu, nici eu nu le mai dau banii la randul meu, iar acestia nu-si mai achita intretinerea la bloc, caz in care presedintele de scara nu va plati factura, deci va opri apa calda la tot blocul asa ca lumea va iesi in strada. Si toat acest dezastru doar din cauza ta! Pe scara sunt copii mici, sa ai in vedere. :angry:

Sper ca nenea Cristi76 sa guste gluma si sa nu mi-o ia in nume de rau, dar nu m-am putut abtine.
Bafta in rezolvarea neintelegerii.

Aceasta postare a fost editata de AG-74-HESS: 05 January 2010 - 08:02 PM

0

#639 Useril este offline   aantikk 

  • ex aantik
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 995
  • Inregistrat: 11-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Buzau\Kalamata

Postat 05 January 2010 - 08:05 PM

Vezi postareaAG-74-HESS, la Jan 5 2010, 08:01 PM, a spus:

Putin haz de cecaz:
Daca citesti acest post Florine,te rog sa dai banii userului EBA sau lui Tantar(caruia la randul meu am sa ii dau o suma de bani egala cu aceea pe care am sa o iau de la tine), daca nu, nici eu nu le mai dau banii la randul meu, iar acestia nu-si mai achita intretinerea la bloc, caz in care presedintele de scara nu va plati factura, deci va opri apa calda la tot blocul asa ca lumea va iesi in strada. Si toat acest dezastru doar din cauza ta! Pe scara sunt copii mici, sa ai in vedere. :angry:

Sper ca nenea Cristi76 sa guste gluma si sa nu mi-o ia in nume de rau, dar nu m-am putut abtine.
Bafta in rezolvarea neintelegerii.



:angry: nu,nici vorba de suparare.

Eu locuiesc in Grecia si mai greu cu recuperatul banilor.Am spus sa ii dea celor doi useri pt ca este mai usor pt el.Apoi eu cu Tantar nu am facut mica intelegere in baza celor 200 lei.Asta este alta problema,ok?

Am vrut sa spun ca in cazul in care se hotaraste sa plateasca ar fi ok pentru mine evitarea unei plati in plus(western union).

In rest....ce sa zic ...amuzant:))))

Aceasta postare a fost editata de Cristi76: 05 January 2010 - 08:05 PM

0

#640 Useril este offline   AG-74-HESS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3573
  • Inregistrat: 04-February 08
  • Gender:Male

Postat 05 January 2010 - 08:08 PM

Stiu ca esti in Grecia din pacate, ca ma mancau degetele sa-ti dau barca pe pasarea aia, dar vazand grecia..... am renuntat. Nu fac troc decat ``la vedere``.
0

#641 Useril este offline   aantikk 

  • ex aantik
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 995
  • Inregistrat: 11-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Buzau\Kalamata

Postat 05 January 2010 - 08:21 PM

off-topic


Am incheiat foarte multe intelegeri cu persoane de acasa(Romania) in anul ce tocmai a trecut si imi place sa cred ca am fost corect cu cei cu care am intrat in contact.Nu sa plans nimeni cu toate ca au fost sume destul de maricele la mijloc.

Tu ai pierdut,cularisul era ca si nou..sac...sac...sac. :angry:
0

#642 Useril este offline   alexvid 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1494
  • Inregistrat: 30-April 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2010 - 10:41 PM

De mult nu mai trimit nimic in iasi decat cu avans si ma asigur ca au intrat banii. Cati modelisti crezi ca sunt in Iasi ?
Ei bine cu siguranta toti il stiu.

Tare imi este ca tocmai ai avut de a face cu unul si acelasi :

"11.Danyel_1 din Iasi ; LUCHIAN CONSTANTIN DANIEL - teapa data lui ERASER ("Nu a ridicat coletul ramburs trimis de mine si nici nu mi-a raspuns la mesaje, incepand chiar de cand i-am trimis coletul. Am banuit ca nu este serios dar am asteptat totusi pana azi cand a trebuit sa merg la posta sa-mi recuperez coletul si sa platesc in plus si magazinajul pe 10 zile la Iasi si drumul retur")"

"13.alintata,BRUSHLESS,trenaterizare,furiosul_1,catalin_01 ; ALINTATA_12;Luchian Daniel Adresa: Iasi, Strada Vamasoia nr. 1, Bl. A11, Sc. A, Ap. 2 Telefon: 0722.282.401 yahoo messenger: furiosul_1 sau alintata_12 sau trenaterizare_1 - teapa data lui caius71,radulp,sebi_p,alexvid,wabo1(rezumat - i`a trimis anumite piese in valoare de 500 ron care aveau numeroase defecte,si multe altele,pe langa asta mai e si impertinent)
*Atentie la toata lumea indiferent cu cine vorbiti, daca va da o adresa de livrare cu destinatar SMAU ANDREEA indiferent de motivatie, aveti de-a face cu specimenul. Tot el este in spate. Persoana probabil exista, dar e vreo ruda sau prietena de-a lui"


te las pe tine sa analizezi mai departe.

Iacata-l si pe okazii : http://www.okazii.ro...ulian_iasi.html
uita-te cine da calificativ pozitiv la nici un minut de la cumparare elicopter HK450 surpriza : dumitru_77 in 10 Februarie , danyel_1 in 20 Februarie.
In secunda urmatoare, dumitru_77 cumpara si de la mine tot un elicopter pe care nu i l-am livrat niciodata si a reactionat exploziv.
Pe scurt, acest individ, vinde ce nu are si si le cumpara tot singur pentru a isi da calificative pozitive. Prin natura lui da tepe peste tot unde apuca.

dumitru_77 = danyel_1 = iulian_iasi

adresele de mess pe care le foloseste de obicei sunt secvente de taste apasate aiurea de genul : hhhdsdsdsds


Si inca ceva : http://www.trilulilu.../122138cf7dbba4 pointeaza catre site-ul http://hely-modelrc....z/shipping.html care surpriza, trimite pachetele si cu maxi-taxi daca vrea cumparatorul...nu scrie unde este si niciun contact...oare de ce ma gandesc eu ca e unul si acelasi ?

Aceasta postare a fost editata de alexvid: 29 March 2010 - 10:54 PM

0

#643 Useril este offline   casper20 

  • Lifetime Beginner
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3598
  • Inregistrat: 09-June 07
  • Gender:Male
  • Location:TG-MURES

Postat 29 March 2010 - 11:16 PM

Inca un pusti fara viitor in tara asta, eu nu fac tranzactii cu useri care au putine posturi si care sunt dubasi.
Si de obicei intreb in stanga si in dreapta sa vad cat este de cinstita persoana respectiva.
Prabusirea este o aterizare necontrolata..................sau nu?

FPV is not a crime!

Hitec Optic 6 Spectra 35MHz sinteza
FrSky 2.4GHz modul
Easy Glider BL
FW 190 A8
P 51D Mustang
IAR 80
ME 163

Tel: 0741-931.767
0

#644 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2010 - 11:16 PM

Si eu am luat o teapa (minora) de la tipul din Iasi. Tipul este pur si simplu hot specializat pe forumuri ca al nostru. Sunt sigur ca activeaza si pe alte domenii. Chiar nu putem sa facem nimic? Eu am trimis banii prin banca, am avut contul lui bancar, pot sa merg la banca si sa il aflu din nou.

Tipul se bazeaza pe faptul ca face hotii mici si nu se oboseste nimeni sa il reclame. Dar nu este tepar - este pur si simplu hot profesionist, e o mare diferenta. Poate daca anuntam politia se mai potoleste (sau se muta pe alte domenii).

Din fericire este usor de detectat - deocamdata. Este din Iasi si nu are postari decat 2-3 la vanzari, dupa aceea dispare si intra cu alt nik. Cei mai vechi il detecteaza usor, noii veniti (cum am fost si eu) nu stiu si sunt pacaliti. Stefan
0

#645 Useril este offline   shogi 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2753
  • Inregistrat: 08-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Ploiest,Bucuresti
  • Interests:pussy

Postat 31 March 2010 - 01:59 AM

Silviu sau navigator,faceti va rog un update la lista de tepari,am primit si eu de cateva luni incoa` mai multe reclamatii.Am dat reply reclamantilor sa vorbeasca cu silviu sau sa posteze aici dar vad ca decat unul din ei a scris ceva.

Aceasta postare a fost editata de shogi: 31 March 2010 - 02:00 AM

0

#646 Useril este offline   Gerula 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 381
  • Inregistrat: 09-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 31 March 2010 - 05:58 AM

Vezi postareaStratos, la Mar 30 2010, 11:17 AM, a spus:

Eu cred ca o sa trimit o plangere la politia din Iasi desi nu cred ca sunt mari sanse sa dea de el.


Vad ca oamenii au inclusiv adresa, contul bancar samd, de ce n-ar da Politia de el? Daca nu faceti plangere, practic il incurajati sa continue.
Align T-rex 450 SE V2, Gaui Hurricane 200 V2 FES, Blade MSR,
Starmax He-162, V-Mar Do-335, Parkzone P-51D ultra-micro
Spektrum Dx7
0

#647 Useril este offline   iony 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2345
  • Inregistrat: 06-April 07

Postat 31 March 2010 - 07:22 AM

mda un update ar fi bun cu ultimi tepari care nu sunt in lista acolo de ex baiatul asta din iasi ,duncescu cristian care este un om neserios ,pacat , si care ar mai fi e adaugat :)
0

#648 Useril este offline   shogi 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2753
  • Inregistrat: 08-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Ploiest,Bucuresti
  • Interests:pussy

Postat 31 March 2010 - 11:46 AM

Tomy vezi ca lista de tepari e la vanzari,la pinned.O sa o actualizez eu zilele astea.Rog pe cei ce au mai fost tepuiti sa imi trimita private cu teapa primita,si toate detaliile celui ce a dat`o.
0

Arata acest topic


  • 22 Pagini +
  • « Prima
  • 20
  • 21
  • 22
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro