Modelism - RHC Forum: Multiplex MiniMag - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Multiplex MiniMag girlish style

#1 Useril este offline   Edelweiss 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 26-April 10
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 01 May 2010 - 01:37 PM

Ceau,

Am primit un model MiniMag de la Multiplex si am inteles ca asta ar fi un trainer destul de ok pentru un prim zbor. Pentru inceput, nu ma prea pricep (inca) la termenii tehnici, asa ca nu ma voi apuca sa descriu motorul, servo-urile si alte chestii abreviabile... Dar daca tot e primul avion, si daca tot e vorba sa-l fac eu pana la urma, m-am gandit sa-l personalizez putin. In alte cuvinte, avionul meu trebuie sa indeplineasca cateva cerinte esentiale:
1. sa fie roz
2. sa fie plin de "hello kitties" - pisicuta aia care face ravagii prin alte tari :D
3. sa zboare, macar putin...

Pentru punctul 1, am folosit grund pt polistiren, niste vopsea roz si niste luciu "cameleonic" pt vopsea, sa straluceasca frumos. In termeni femini, culoarea rezultata e pearl pink ;:D

Pentru punctul 2, google images si hartie adeziva, care ulterior va fi data cu lac de unghii incolor pt stralucire :D Tot cu lac de unghii se va intari lipitura de avion pe margini.

Pentru punctul 3, am luat 4 servo-uri (nu erau incluse in pachet), le-am montat pe eleroane si pe chestiile alea care se indoaie de la coada :D (whaaat?). Partea buna e c-am fost foarte mandra de mine dupa ce am reusit sa umblu cu epoxy, surubelnite, clesti si cuttere si nu numai ca nu l-am stricat, dar chiar l-am facut sa arate ok. Am pus si trenul de aterizare, am lipit corpul si coada... cam aici am ajuns, si cam asa arata...

Fisiere atasate


0

#2 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 01 May 2010 - 01:48 PM

interesanta alegere pt schema de culori :D
Cat despre abrevieri nu tre sa iti bati capul. Poti da doar numele motorului si seria (scrie pe el) la fel si a servourilor. Daca ai nevoie suntem destui aici care putem sari sa te ajutam :D

Sa ne vedem cu bine la camp!
(Apropo azi se zboara dupa 4 cei care nu-s la RR)

Numai bine,
Calin


0

#3 Useril este offline   takeoff 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1029
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Calarasi
  • Interests:Elicoptere,elicoptere,elicoptere si apoi tot ce zboara...

Postat 01 May 2010 - 04:25 PM

Ma bucur ca apar si aerumodeliste,cand eram mai "mic" aveam o colega care la constructii se descurca mai greu,dar la zbor ne "rupea".Spor la constructie si la zbor.Ai la Timisoara zburatori de nadejde care te vor ajuta.
0

#4 Useril este offline   tetea 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 759
  • Inregistrat: 04-April 08
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 01 May 2010 - 04:44 PM

 Bine ai vnit in randurile noastre modelisto,

Iti uram succes la construit si bafta la zbor....sa ne faci si noua niste filme la primul zbor cu pink minimag-ul tau
0

#5 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 01 May 2010 - 05:23 PM

Fii binevenita. Ai ales cum nu se putea mai bine, atat forumul, cat si modelul.
Daca introducerea a trecut...sper sa nu mananc prea multa bataie, dar as face o sugestie miiiiiiiiiiiiiiiiica. Te rog sa nu uiti ca zeul aviatiei se cheama Greutate. As reduce, macar in prima faza, chiturile, vopselurile si tot ceea ce aduce grame in plus. Fiecare gram in plus iti va impune o viteza minima mai mare, ceea ce in prima faza nu iti va surade. Daca este sa fie roz, ok, dar pastel (adica in strat subtire) si fara grund.
Si ca sa nu-mi porti pica vreau sa-ti sugerez urmatorul model:
http://www.soy.on.ca/satindoll.html
Cate ceva despre concepte, denumiri si altele gasesti aici:
http://adamone.rchom...e.com/guide.htm
Baftaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Aceasta postare a fost editata de dan_mitea: 01 May 2010 - 05:32 PM

0

#6 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 May 2010 - 06:12 PM

Vezi postareadan_mitea, la May 1 2010, 06:23 PM, a spus:

Cate ceva despre concepte, denumiri si altele gasesti aici:
http://adamone.rchom...e.com/guide.htm



Am folosit de acolo schema aia cu aeromodelul si am tradus denumirile pe romaneshte.

Fisiere atasate


Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#7 Useril este offline   Edelweiss 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 26-April 10
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 01 May 2010 - 10:59 PM

Vezi postareadan_mitea, la May 1 2010, 06:23 PM, a spus:

Fii binevenita. Ai ales cum nu se putea mai bine, atat forumul, cat si modelul.
Daca introducerea a trecut...sper sa nu mananc prea multa bataie, dar as face o sugestie miiiiiiiiiiiiiiiiica. Te rog sa nu uiti ca zeul aviatiei se cheama Greutate. As reduce, macar in prima faza, chiturile, vopselurile si tot ceea ce aduce grame in plus. Fiecare gram in plus iti va impune o viteza minima mai mare, ceea ce in prima faza nu iti va surade. Daca este sa fie roz, ok, dar pastel (adica in strat subtire) si fara grund.
Si ca sa nu-mi porti pica vreau sa-ti sugerez urmatorul model:
http://www.soy.on.ca/satindoll.html
Cate ceva despre concepte, denumiri si altele gasesti aici:
http://adamone.rchom...e.com/guide.htm
Baftaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Multumesc mult. Am sa ma uit si pe documentatie dupa ce mai imi trece entuziasmul constructiei :rolleyes: In legatura cu sugestia "miiiica", am mai primit-o deja, sunt cumva constienta de problema greutatii. Dar oricum, e un pic cam tarziu, avionul e deja vopsit (cu tot cu grund, n-ar fi mers fara, vopseaua manca tot polistirenul, chiar daca era in start subtire, am testat) si deja aripile sunt pline de desene si alte chestii mai mult sau mai putin estetice. Oricum, l-am cantarit acum, i-am pus intre timp si receptorul... are 440g, ii lipseste motorul (cu elicea) si bateria. In rest are pe el cam tot. Nu stiu, sper sa fie ok greutatea asta.

Si daca tot am ajuns la motor :lol: Kit-ul venea cu un motoras slabut cadou, care nu stiu daca e prea bine sa-l pun. E brushed, "Permax 400" ii zice si vine c-o elice mititica tare (nici 15cm lungime). E mai bun asta pt un prim zbor sau ar fi bine sa-mi pun unul brushless mai bun? (totusi, as prefera ca avionul sa nu-mi intre cu viteza luminii in pamant...)

Mersi si celorlalti pt incurajari. Si da, stiu ca e in Timisoara o echipa pe care pot conta :D

Promit sa fac si film cu prima prabu... primul zbor.

ps: mine is prettier than satin doll...

Aceasta postare a fost editata de Edelweiss: 01 May 2010 - 11:06 PM

0

#8 Useril este offline   Dragos Avramescu 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 528
  • Inregistrat: 01-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Tineretului
  • Interests:Schi, aeromodelism

Postat 01 May 2010 - 11:49 PM

Cred ca poti sa incerci cu motorizarea din kit. O sa fie lenes, dar cuminte. Daca ai rabdare, o sa fie ok. Daca e prea slab (avand in vedere greutatea - probabil cateva zeci de grame - de la vopsea) ar fi bine sa incerci altul.
Dezavantajul este ca iti iei un regulator de brushed pe care nu stii daca-l vei folosi. Insa nu e chiar o problema, gasesti o posibilitate. Poate iti place viteza. Speed 400 e un motor destul de flexibil.
0

#9 Useril este offline   ilie F1A 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1242
  • Inregistrat: 17-April 09
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti -crangas
  • Interests:aeromodelismul-zbor liber-F1A

Postat 02 May 2010 - 12:27 AM

Vezi postareaEdelweiss, la May 1 2010, 11:59 PM, a spus:

Multumesc mult. Am sa ma uit si pe documentatie dupa ce mai imi trece entuziasmul constructiei :) In legatura cu sugestia "miiiica", am mai primit-o deja, sunt cumva constienta de problema greutatii. Dar oricum, e un pic cam tarziu, avionul e deja vopsit (cu tot cu grund, n-ar fi mers fara, vopseaua manca tot polistirenul, chiar daca era in start subtire, am testat) si deja aripile sunt pline de desene si alte chestii mai mult sau mai putin estetice. Oricum, l-am cantarit acum, i-am pus intre timp si receptorul... are 440g, ii lipseste motorul (cu elicea) si bateria. In rest are pe el cam tot. Nu stiu, sper sa fie ok greutatea asta.

Si daca tot am ajuns la motor :D Kit-ul venea cu un motoras slabut cadou, care nu stiu daca e prea bine sa-l pun. E brushed, "Permax 400" ii zice si vine c-o elice mititica tare (nici 15cm lungime). E mai bun asta pt un prim zbor sau ar fi bine sa-mi pun unul brushless mai bun? (totusi, as prefera ca avionul sa nu-mi intre cu viteza luminii in pamant...)

Mersi si celorlalti pt incurajari. Si da, stiu ca e in Timisoara o echipa pe care pot conta :D

Promit sa fac si film cu prima prabu... primul zbor.

ps: mine is prettier than satin doll...


Exista vopsele speciale fara solventi pentru polistiren la magazinele de modelism din tara.Un prim zbor reusit.
0

#10 Useril este offline   rares marco 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 234
  • Inregistrat: 28-July 09
  • Gender:Male

  Postat 02 May 2010 - 08:02 AM

un zbor reusit modelisto :)
0

#11 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 May 2010 - 10:46 AM

Bine ai venit, Domnisoara / Doamna (nu-mi permite varsta sa ma adresez mai familiar de atat)
Minimag-ul e OK, ceea ce ai realizat pana acum deasemenea. Dar imi permit o obesrvatie (stiu ei, altii, de ce...): e bun de inceput DAAAAAR nu-l zbura singura, la prima incercare. SE AUDE, CALINE????!!!!! Fata ne este prea pretioasa, nu se poate sa fie dezamagita. Asa ca, Domnilor din TM, faceti ceva sa pierdem prima modelista din RO !!!!

Succes, bafta si daca pot ajuta, oricand
0

#12 Useril este offline   tetea 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 759
  • Inregistrat: 04-April 08
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 02 May 2010 - 11:30 AM

Vezi postareaMen, la May 2 2010, 11:46 AM, a spus:

Bine ai venit, Domnisoara / Doamna (nu-mi permite varsta sa ma adresez mai familiar de atat)
Minimag-ul e OK, ceea ce ai realizat pana acum deasemenea. Dar imi permit o obesrvatie (stiu ei, altii, de ce...): e bun de inceput DAAAAAR nu-l zbura singura, la prima incercare. SE AUDE, CALINE????!!!!! Fata ne este prea pretioasa, nu se poate sa fie dezamagita. Asa ca, Domnilor din TM, faceti ceva sa pierdem prima modelista din RO !!!!

Succes, bafta si daca pot ajuta, oricand


@Men, cred ca vroiai sa spui:

Asa ca, Domnilor din TM, faceti ceva sa NU pierdem prima modelista din RO !!!!

Aceasta postare a fost editata de tetea: 02 May 2010 - 11:31 AM

0

#13 Useril este offline   mihai3d 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 256
  • Inregistrat: 10-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 May 2010 - 11:51 AM

Buna !
Eu am Minimag
1. L am vopsit si a mai crescut in greutate = merge foarte greu cu motor Permax 400 ( stok) + 2s de 2000mah. e cam dezavantajos pt incepatori - poti suna la magazinele locale ( RO) sa ti recomande ei ceva motor mai ok
2. NU IL ZBURA SINGURA ( primele dati - ti- l duce cineva sus si il iei tu de acolo)
3. Simulator musai inainte de a zbura ( orice simulator te ajuta la reflexe pe statie)
4.Nu il zbura pe vint mai mare de 8-10 mph ( pt inceput)
5. Eleroanele + directie cam complicat pt incepator( poti ignora la inceput directia si iei virajul doar din elelron

Aceasta postare a fost editata de mihai3d: 02 May 2010 - 11:52 AM

0

#14 Useril este offline   on_off road 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 526
  • Inregistrat: 30-October 08
  • Location:constanta

Postat 02 May 2010 - 01:09 PM

:rolleyes: B) B) pink-mag B) B) B)
daca voi nu ma vreti , io oricum nu va vreu
0

#15 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 02 May 2010 - 03:09 PM

Vezi postareaMen, la May 2 2010, 11:46 AM, a spus:

SE AUDE, CALINE????!!!!!

Stai linistit, e pe maini bune :rolleyes: Deja ne-am mobilizat cu statii profesor elev etc. Dom'soara a primit deja si recomandarea de a avea un minim de 8-10 ore de sim inaintea primului zbor B)

Vezi postareatetea, la May 2 2010, 12:30 PM, a spus:

@Men, cred ca vroiai sa spui:

Asa ca, Domnilor din TM, faceti ceva sa NU pierdem prima modelista din RO !!!!

Cu tot respectul, nu e prima modelista B) E prima din vest poate, in nord o mai avem de Doamna Elena de la #$%&%#$$ care ultima data manuia cu maiestrie un model similar (daca nu ma lasa memoria chiar minimag) B)

Numai bine,
Calin


0

#16 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 02 May 2010 - 06:04 PM

Asa Caline, mobilizare totala. Floarea de Colt este rara si trebuie pastrata cu grija.
0

#17 Useril este offline   Edelweiss 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 26-April 10
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 02 May 2010 - 06:37 PM

Vezi postareailie F1A, la May 2 2010, 01:27 AM, a spus:

Exista vopsele speciale fara solventi pentru polistiren la magazinele de modelism din tara.Un prim zbor reusit.


da... dar nu la magazinele din timisoara...

Vezi postareamihai3d, la May 2 2010, 12:51 PM, a spus:

Buna !
Eu am Minimag
1. L am vopsit si a mai crescut in greutate = merge foarte greu cu motor Permax 400 ( stok) + 2s de 2000mah. e cam dezavantajos pt incepatori - poti suna la magazinele locale ( RO) sa ti recomande ei ceva motor mai ok
2. NU IL ZBURA SINGURA ( primele dati - ti- l duce cineva sus si il iei tu de acolo)
3. Simulator musai inainte de a zbura ( orice simulator te ajuta la reflexe pe statie)
4.Nu il zbura pe vint mai mare de 8-10 mph ( pt inceput)
5. Eleroanele + directie cam complicat pt incepator( poti ignora la inceput directia si iei virajul doar din elelron


Mersi pt feedback-ul la motor, ma gandeam eu ca e nevoie de altul. Dupa cum zicea si Calin, il voi zbura in modul profesor elev cu doua statii. Si da, am planificat vreo 5 zile de training pe simulator inainte sa ies cu el la zbor. M-am mai jucat putin cu simulatorul, oricum directia nu m-am prins cum s-o folosesc, ma voi descurca doar cu eleroanele :)

Vezi postareaon_off road, la May 2 2010, 02:09 PM, a spus:

:( B) B) pink-mag B) B) B)


B) girl power

Vezi postareaCalin, la May 2 2010, 04:09 PM, a spus:

Cu tot respectul, nu e prima modelista :D E prima din vest poate, in nord o mai avem de Doamna Elena de la #$%&%#$$ care ultima data manuia cu maiestrie un model similar (daca nu ma lasa memoria chiar minimag) :)


Ce faci, Calin? distrugi inceputul unui mit frumos despre mine?

Acuma inca cateva poze cu stadiul constructiei, cu tot cu sursa de inspiratie (dupa cum ziceam, mai trebuie motor si baterie). Saptamana viitoare plec din oras, continui vineri.

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de Edelweiss: 02 May 2010 - 06:39 PM

0

#18 Useril este offline   Maverick 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 719
  • Inregistrat: 10-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 May 2010 - 07:19 PM

Deci chiar imi place :) Arata exact cum il si anuntai, girlish. Daca era pe mana unui barbat as fi zis ca arata gay, dar cum nu e cazul arata GENIAL :)
Hai ca e bine deocamdata. Si eu as merge pe brushless din start..

Sa puneti si voi film de la primul zbor, chiar si in dubla B)

Spor si keep it up!
Both optimists and pessimists contribute to our society. The optimist invented the airplane and the pessimist the parachute. ~Gil Stern

If you can't fix it with a hammer you have an electrical problem.
0

#19 Useril este offline   raul 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 193
  • Inregistrat: 22-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara, Romania

Postat 02 May 2010 - 08:01 PM

Da prima data cand am auzit idea credeam ca o sa iasa ceva caricatura ... .

Dar m-am inselat amarnic ... . Asteptarile mi-au fost depasite. :)

Desi e "roooooz" arata foarte bine! :)
If every change is for better then why put them to the test.
0

#20 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 02 May 2010 - 09:16 PM

Sa stii ca ai un omolog si aici:
http://picasaweb.google.com/DanMitea/Wimac...502770432951538
Ea a fost un pic mai curajoasa si a inceput direct cu un termic, dar poti recupera usor.
Baftaaaaaaaaaaaaaaaaaaa si te rog sa nu ne uiti cu filmul. Cu Calin alaturi succesul este garantat.
0

#21 Useril este offline   hash84 

  • DreamTeam member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2183
  • Inregistrat: 28-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 May 2010 - 04:04 PM

ceva noutati ?
    /------------------------\              |~~\_____/~~\__  |
    |        Hash84          |______________ \______====== )-+
    |                        |                      ~~~|/~~  |
    \------------------------/                         ()
0

#22 Useril este offline   ilie F1A 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1242
  • Inregistrat: 17-April 09
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti -crangas
  • Interests:aeromodelismul-zbor liber-F1A

Postat 28 May 2010 - 09:23 PM

Vezi postareadan_mitea, la May 2 2010, 10:16 PM, a spus:

Sa stii ca ai un omolog si aici:
http://picasaweb.google.com/DanMitea/Wimac...502770432951538
Ea a fost un pic mai curajoasa si a inceput direct cu un termic, dar poti recupera usor.
Baftaaaaaaaaaaaaaaaaaaa si te rog sa nu ne uiti cu filmul. Cu Calin alaturi succesul este garantat.


Dane,cred ca ai suparat fata,ea se pregatea de vara si tu ai venit cu fata cu zapada.
0

#23 Useril este offline   EZ* 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1695
  • Inregistrat: 10-November 04
  • Gender:Male
  • Interests:aero&auto r/c

Postat 25 May 2011 - 09:46 PM

nu stiu ce s-a intamplat...poate a avut succes baiatul la prima intalnire si floarea de colt s-a lasat de modelism...sau s-a mutat pe alt forum...

:clapping: dat fiind un topic de MiniMag vreau sa aflu cateva pareri despre un MiniMag low wing...e complicata modificarea?, de ce trebuie tinut cont la un astfel de avion cu aripa jos? :pardon:
0

#24 Useril este offline   EZ* 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1695
  • Inregistrat: 10-November 04
  • Gender:Male
  • Interests:aero&auto r/c

Postat 26 May 2011 - 10:50 AM

:good: eu am facut o astfel de modificare...acum aduce putin cu IAR 823, si zboara muuult mai frumos decat versiunea standard... :rofl:
:yahoo: cam asa arata in timpul unei sesiuni de alimentare :yahoo:

Fisiere atasate


0

#25 Useril este offline   R3dD3vil 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 1076
  • Inregistrat: 01-September 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Avioane, elicoptere si orice zboara

Postat 26 May 2011 - 12:20 PM

Vezi postareaEZ*, la 26 May 2011 - 10:50 AM, a spus:

:clapping: eu am facut o astfel de modificare...acum aduce putin cu IAR 823, si zboara muuult mai frumos decat versiunea standard... :pardon:
:yahoo: cam asa arata in timpul unei sesiuni de alimentare :yahoo:


da saracu minimag, l-ai muncit rau de tot.
MultiRotor: MultiWii Quad

---------------------------------

Aero: Spacewalker, Zaggy, Ultron, Sonic Low Wing(Termic), HK Bixler, Nemuritoru(Termic)
---------------------------------



Tx: Turnigy 9X





----------------------------------------------
Imagine postata
0

#26 Useril este offline   EZ* 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1695
  • Inregistrat: 10-November 04
  • Gender:Male
  • Interests:aero&auto r/c

Postat 26 May 2011 - 01:40 PM

:clapping: doar ieri am adaugat la greutatea lui o sticluta intreaga de CA...cu activator desigur... :pardon: :yahoo: rupt in 3-4 bucati...LOL :yahoo:

Aceasta postare a fost editata de EZ*: 26 May 2011 - 01:41 PM

0

#27 Useril este offline   EZ* 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1695
  • Inregistrat: 10-November 04
  • Gender:Male
  • Interests:aero&auto r/c

Postat 27 May 2011 - 09:44 AM

din atelierul "chop the MiniMag"...o alta poza de familie...:D

Fisiere atasate


0

#28 Useril este offline   EZ* 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1695
  • Inregistrat: 10-November 04
  • Gender:Male
  • Interests:aero&auto r/c

Postat 30 May 2011 - 08:59 AM

:yahoo: MiniMag Choppers prezinta:...versiunea cu aripa mediana :drinks: :drinks: :drinks:

Fisiere atasate


0

#29 Useril este offline   adioperator 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1356
  • Inregistrat: 12-November 09
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:aeromodelism

Postat 30 May 2011 - 02:20 PM

Si impresii de la zborul cu aripa mediana ?
0

#30 Useril este offline   EZ* 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1695
  • Inregistrat: 10-November 04
  • Gender:Male
  • Interests:aero&auto r/c

Postat 30 May 2011 - 02:31 PM

cel mai bine zboara cu aripa jos....varianta cu aripa mediana nu era centrata inca bine si era cam "zglobie" :( :drinks:
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro