Modelism - RHC Forum: Astept un Sfat - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Astept un Sfat Pista Auto Italia/Abruzzo

#1 Useril este offline   officer'awm 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 05-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Italia

Postat 07 March 2010 - 11:33 AM

Salut,

Este o pista automodelism si Aero in zona Abruzzo/Popoli, si proprietarul vrea so cedeze unei persoane ca este prea batran si nu are timp sa se ocupe de intretinerea ei.
Stie cineva la ce pret ajunge anual intretinerea? terenul auto are lungime de 150 M si 75 M latime,,,,,terenul Aero are 150 x100 M.

Astept informatie
0

#2 Useril este offline   Flo234 

  • Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 2307
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 March 2010 - 10:33 AM

Pai calculul acesta nu poti sa il faci decat tu pentru ca mana de lucru ,materialele, energia difera de la tara la tara.
Despre aero nu stiu ce sa iti zic dar auto imi dau putin cu parerea.

In primul rand trebuie sa iei in calcul personalul cati oameni ai nevoie, asta depinde de modul in care sunt facute regulile clubului cand se poate accesa , in timpul saptamanii si in wekend sau doar wekend.
Energia electrica daca modelisti beneficiaza de acest lucru.De nocturna nu cred ca e cazul sa vorbim un club este folosit mai mult vara si deci lumina naturala te ajuta destul de mult.
Daca complexul detine un sistem de cronometrare foarte bine, daca nu trebuie achizitionat unul (2500-3000 €) la care se mai adauga transponderele pentru inchiriat. De obicei multi au propriul lor transponder dar in cele mai multe locruri exista varianata inchirierii unuia.
Trebuie sa ai un sistem de sonorizare bine pus la punct.Intretinerea suprafetei depinde de acesta, nu ai precizat daca este on-road sau off-road. La offroad circuitul este in permanenta modificare si sunt zone care trebuiesc remediate asta inseamna pamant si putere umana.
Prin organizarea de concursuri si abonamente ai putea sa iti scoti mare parte din cheltuieli.

Cat te costa chiria?, cati membrii vin la club in medie sptamanala ca sa iti poti face un calcul daca renteaza sau nu.
Costurile nu sunt asa mari dar iti trebuie un om care sa stie cum se organizeaza un concurs care sa tie regulile Iti trebuie un manager RC :( .

Aceasta postare a fost editata de Flo234: 08 March 2010 - 10:33 AM

0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro