Modelism - RHC Forum: Incepator in Navomodelism - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

Incepator in Navomodelism elemente constructive

#31 Useril este offline   Tao 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 63
  • Inregistrat: 22-August 04

  Postat 19 November 2004 - 04:36 PM

DA, DA , MULTUMIRI . APLAUZE . V-AM EXPLICAT CAUZA PTR. CARE NU AM MAI PUTUT TINE LEGATURA .



AN CASA-I FRIG SI ENNORAT SI-AFARA BATE GERU ! ! !
0

#32 Useril este offline   Dan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1065
  • Inregistrat: 02-May 03
  • Gender:Male
  • Location:galati
  • Interests:navomodelism ,airsoft ,etc.

Postat 19 November 2004 - 09:10 PM

Anonim, la 19 Nov 2004, 07:41, a spus:

Salutam alaturarea a inca unui navomodelist de Galati - Tao.
Succes si multe realizari !

bine ai revenit,urarile le-a facut deja anonim,acum poate ne cunoastem personal sa schimbam ceva inpresii.multa bafta
Lucrurile nu sunt greu de facut. Greu este sa te pui in pozitia de a le face."- C.Brancusi
user vechi:stamy
0

#33 Useril este offline   Tao 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 63
  • Inregistrat: 22-August 04

  Postat 20 November 2004 - 09:50 AM

'NEATA CU O CAFEA IN FATA LA PUPITRU.
BAI FRATILOR , CE DUMNEZEU NE FACEM CU VREMEA ASTA ! !
MAI PUTEM NOI LANSA CEVA SAU INTRAM IN BARLOG SI MAI INVENTAM CEVA ? NASPA ANOTIMP .
0

#34 Useril este offline   soare_geo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 467
  • Inregistrat: 30-September 04

Postat 23 November 2004 - 06:29 PM

salutari la toata lumea
Pt Tao: nu incerca sa pui un motor cu consum de amperaj mai mare pe receptorul de-la barcuta chinezeasca (uf sper sa nu fie deja tarziu), chinezariile astea sunt calculate sa tina motorasele de-pe ele. Am o punga de astfel de montaje arse pe motivul c-am vrut sa fac din "cacat bici". Am modificat o astfel de barca, cu rezultate multumitoare legandu-i doua motorase(seria 400) in paralel la un variator adevarat, iar virajele le executam intrerupand curentul la cate un motor (un servo actiona 2 intrerupatoare asemanatoare cu cele de la usile de frigider). Daca te intereseaza mai vorbim.
PS *Pt orice eventualitate, daca vrei sa folosesti receptorul original, incearca sa-i scoti o schema+denumirea pieselor, astfel ai o sansa sa le schimbi daca se ard
*daca schimbi motorasele, ar fi bine sa cauti niste elicii mai performante (daca se potrivesc si pe axele barcutei cu atat mai bine), deoarece si acestea sunt calculate cam la parametrii initiali ai barcutei, adica o putere sau o viteza de rotatie mai mare sar putea sa nu-ti dea neaparat o viteza mai mare a barcutei
OK si sper ca-am fost de folos
0

#35 Useril este offline   Tao 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 63
  • Inregistrat: 22-August 04

  Postat 25 November 2004 - 09:12 PM

chestia e ca la tampenia asta de chinezarie mi sa ars tranzistoru de frecventa -un C90- , L-AM SCHIMBAT CU ALTU PE CARE L-AM GASIT CU CHIU CU VAI SI ACU NU MAI BATE NICI MACAR JUMATE DE DISTANTA CA PANA ACU . CU ALA ORIGINAL M-AM DUS PAN LA 130 M , ERA ORICUM MULTUMITOR DAR CU ASTA ...........BAS 25-30M . ORICUM AS MAI AVEA MULTE INTREBARI DAR MACAR SFATUITI-MA CE SA FAC SA NU MAI STAU IN DELIR .
MULTAM FRUMOS
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro