Modelism - RHC Forum: Oare ce este de facut? - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

Oare ce este de facut? Despre "betzia vitezei"....si nu numai

#31 Useril este offline   VelociRaptor 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 64
  • Inregistrat: 14-May 03

Postat 03 September 2004 - 03:16 PM

Scuze... am vazut dube, dar credeam ca te referi la camioane.
Da, asa e! Ai dreptate.

VR

A bicycle can't stand on its own because it's two-tired.
0

#32 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 04 September 2004 - 10:54 AM

Cuprinsi de betia vitezei, foarte multi soferi se lanseaza in adevarate raliuri pe strazile orasului, fara sa tina cont nici de ceilalti participanti la trafic, nici de indicatoare sau restrictii de viteza. Toate discutiile despre experientele celui ce se afla la volan duc intotdeauna la destin. Mai degraba eu as zice ca este un comportament diabolic tinand cont de "aspecte" care uneori nu mai pot fi controlate. Nu-mi plac polemicile, dar oare exista vreo posibilitate ca totul sa reintre in normal? Totul este o poveste trista interpretabila unde totul se adevereste pe rand din pacate. Intr-o oarecare masura chiar daca sunt tentati de a pune în valoare performantele masinii, posesorii autoturismelor nu trebuie încurajati să testeze aceste performante.Cam asta ar fi solutia de a preintampina accidentele si teribilismul la volan. :rolleyes:

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#33 Useril este offline   Pletila 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 752
  • Inregistrat: 10-April 03

Postat 05 September 2004 - 07:11 AM

Sa va dau un exemplu de teribilism:


Doi jmecheri da cartier cu un Opel Calibra (mare masina si-au gasit ei ,sa faca curse..),care se plimbau cu peste 120-130 la ora prin cartier, cu geamurile date jos ca sa se auda muzica data la maxim si sa se impresioneze publicul feminin de pe trotuare.Dupa ce au facut 2-3 ture de cartier, soferul (intr-un moment de imbecilitate maxima) se gindeste el sa faca dreapte printre blocuri, cind mai avea 3 metri pina la intersectie.Bine inteles ca acest gind odata venit l-a anulat din memoria sa (care avea doi biti dintre care unul de semn) pe celalat gind si anume ca ruleaza cu peste 100 de km/h.

Efectul a fost cel scontat: masina a fascut dreapta, dar nu de tot, ci doar cit sa se infiga intr-un gard care nu stiu ce dreq cauta acolo pe trotuar (inconstient ala care a pus gardu'...nu s-a gindit si el ca vine vre-un cretin cu 100 la ora si vrea sa treaca pe acolo?).E drept ca au impresionat publicul feminin cu aceasta manevra. singura problema e ca nu au mai apucat sa se bucure de aplauze si sesiunea da autografe de dupa, deoarece au decedat pe loc.

Au fost foarte cool "gagii" nimic de zis.Niste adevarati eroi ai zile, baieti de baieti cum li se spune astora.

Cind se intimpla asa ceva nu poti sa-i compatimesti.Singura concluzie pe care o poti spune: "Ce cretini!"


Mie personal imi place sa-i numesc pe astia, donatori de organe , dar afirmatia e un pic fortata, deoarece nu stiu cum dreq reusesc sa faca , de nu mai ramine nimic de donat dupa ce se urca ei la volan.

Va doresc o viata fara incidente rutiere!


Realizator: Vochina cel Pletos
Homo Nauticus
0

#34 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 05 September 2004 - 07:17 AM

Pletila, la 5 Sep 2004, 07:11, a spus:

Sa va dau un exemplu de teribilism:

daca ai vazut doar un exemplu inseamna ca sati intr-un cartier select.
la mine la titan mancatzash zilnic apar jmecheri-de obicei pusti care n-au nici carnet inca da fac ture printre blocuri ca acolo nu e politzie.
in schimb e plin de copii care se joaca si ei in fatza blocului...
e si asta o chestie.
flying is my life...
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro