Modelism - RHC Forum: F-117 EDF - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

F-117 EDF F117 rtf

#1 Useril este offline   worms 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1345
  • Inregistrat: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt

Postat 16 February 2010 - 11:50 PM

acest subiect nu se doreste a fi un montaj al avionului ci mai mult o prezentare a acestuia.acest f-117 are nume de cod lx-117 si este produs in china la shenzen lanxiang model aircraft si i-mi pare din noua generati de avioane made in china super dotata cu detalii foarte bune si materiale net superioare fata de precedentele.nu stiu daca este cazul general, modelul prezent fiind destinat pietii din sua,aparent fiind lucrat calitativ ok.cutia este sugestiva, produsul e promovat bine in poza de pe ambalaj iesind din tiparele obisnuite(personal am avut parte numai de cutii albe, fade,parca ar fi vrut sa ascunda ce e la interior) si e ambalat cu grija ,polistirenul ambalajului fiind decupat dupa forma avionului oferind o buna protectie la transport

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de worms: 16 February 2010 - 11:51 PM

0

#2 Useril este offline   worms 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1345
  • Inregistrat: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt

Postat 17 February 2010 - 12:05 AM

manualul e lucrat profesionist ,color,foarte explicit,in engleza si este generic, prezinta toate fazele ansamblarii modelului chiar daca prezentul subiect a venit in versiunea rtf.pana aici am ramas incantat de calitatea produsului

Fisiere atasate


0

#3 Useril este offline   worms 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1345
  • Inregistrat: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt

Postat 17 February 2010 - 12:22 AM

am intins avionul pe masa sa-l supunem analizelor :D.polisirenul e aparent de calitate buna fiind finisat foarte fin si vopsit ok.bateria furnizata in chit e prima deziluzie si m-a facut sa-mi revin si sa-mi dau seama ca totusi e made in china.e de 14,8v -2200ma si doar 20C.costurile de productie inca primeaza.

Fisiere atasate


0

#4 Useril este offline   worms 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1345
  • Inregistrat: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt

Postat 17 February 2010 - 12:42 AM

cabina este rabatabila si face loc montarii acumulatorului si a receptorului.paradoxal rx-ul este asigurat cu un scai adeziv dar accu nu.care o fi logica i-mi scapa.lacasul in care intra acesta este destul de marisor si ii creaza un spatiu de joc suficient pentru a sari din acesta la o manevra mai acrobatica.poate acest avion este creat sa zboare cat mai scale :D si atunci e ok dar eu pentru siguranta am sa-i montez o prindere. cablurile de la servo-uri vin toate in fata si sunt marcate cu o banda pe care scrie exact functia ceea ce-l face foarte usor de ansamblat electronic.

Fisiere atasate


0

#5 Useril este offline   worms 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1345
  • Inregistrat: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt

Postat 17 February 2010 - 01:03 AM

revenind la baterie, am pus-o la incarcat, am montat un rx pe fuselaj si i-am dat bice sa vad ce poate.620W putere consumata si 41A se apropie de rata maxima de descarcare de 20C pe care o sustine teoretic . la 1 min de forja era calda bine.cred ca se umfla dupa primele 3 zboruri :D asa ca a-mi sa comand una cu c mai multi si cred si cu amperi .

Fisiere atasate


0

#6 Useril este offline   worms 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1345
  • Inregistrat: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt

Postat 17 February 2010 - 06:25 PM

dupa montarea provizorie a aripilor avionul prinde contur si se remarca o grija asupra copierii detaliilor dupa original.

Fisiere atasate


0

#7 Useril este offline   worms 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1345
  • Inregistrat: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt

Postat 17 February 2010 - 06:32 PM

trenul escamotabil are probleme la inchidere , capacele care-l ascund neculisand pana la capat.am incercat remedierea din trimul de la telecomanda si cand am capacele inchise,trenul fata nu se mai deschide pana la capat si nu poate sustine greutatea avionului.problema e din bratele de la servo-uri,sunt prea scurte pentru cursa de care are nevoie

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  tren.JPG (80.83K)
    Number of downloads: 58

Aceasta postare a fost editata de worms: 17 February 2010 - 06:34 PM

0

#8 Useril este offline   worms 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1345
  • Inregistrat: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt

Postat 17 February 2010 - 06:41 PM

ca rezistenta trenul pare ok fiind din metal in afara suportului de sustinere.roata fata e prevazuta cu un led in trei culori ce se aprind pe rand prelung sau intermitent deocamdata nu mi-am dat seama ce comanda acest led,probabil vre-un montajel ascuns prin fuselaj

Fisiere atasate


0

#9 Useril este offline   danny_39 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2011
  • Inregistrat: 06-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Oradea-Baile Felix

Postat 17 February 2010 - 06:42 PM

Vezi postareaworms, la Feb 17 2010, 06:25 PM, a spus:

dupa montarea provizorie a aripilor avionul prinde contur si se remarca o grija asupra copierii detaliilor dupa original.



Buna Romeo frumos model,
asteptam videoclip cu el .

Aceasta postare a fost editata de danny_39: 17 February 2010 - 06:43 PM

Toate aeromdelele sant iubite de Terra,diferenta o face viteza cu care se apropie...sau o face tipul ala cu statia?
0

#10 Useril este offline   worms 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1345
  • Inregistrat: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt

Postat 17 February 2010 - 06:47 PM

un maiden cu el: http://www.youtube.com/watch?v=EwKIJtQWleI...player_embedded la noi vremea e inca groaznica, nici o sansa de zbor prea devreme :)

Aceasta postare a fost editata de worms: 17 February 2010 - 06:47 PM

0

#11 Useril este offline   worms 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1345
  • Inregistrat: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt

Postat 17 February 2010 - 06:55 PM

ca element inovativ pe piata :) avionul este prevazut cu 2 bay-bombs ce se deschid din telecomanda si care cara 2 mini bombe(i-mi scapa ce tip sunt) si care ofera elementul surpriza in timpul zborului, ca divertisment poti efectua diferite misiuni de distrugere :D .

Fisiere atasate


0

#12 Useril este offline   worms 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1345
  • Inregistrat: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt

Postat 17 February 2010 - 07:23 PM

am sa inchei acest review cu detaliile avionului

anvergura -800mm
lungime -1175mm
greutate de zbor -1150g
propulsie -1 edf de 70mm
alimentare - 14,8v
necesar rx-tx - 6 canale

concluzii: parerea mea este ca e un kit de duminica frumos realizat ,cu mici neajunsuri ,rezolvabile.daca e sa aleg insa nu as mai lua versiunea rtf ci una arf la care sa stiu eu ce servo-uri si acumulator cumpar chiar daca e mai scump.un produs cam de nota 8,5 din 10 destinat celor ce iubesc acrobatia,viteza si in special modelele electrice.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro