Modelism - RHC Forum: MACHETE RADIOCOMANDATE - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

MACHETE RADIOCOMANDATE CINE MAI LUCREAZA ASA CEVA?

#1 Useril este offline   MUGUREL. 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 744
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 25 January 2003 - 06:52 PM

DUPA MULTE CERCETARI AM DESCOPERIT DATA LA CARE SE ORGANIZEAZA CAMPIONATUL NATIONAL DE AEROMODELE (TOATE CLASELE)R/C 25-29 IUNIE 2003 DEVA.
EU POPA MUGUREL SI PRIETENUL MEU GIGI MANEA (JIMMY) DORIM SA MERGEM LA CLASA MACHETE F4C ,IN ACEST SENS LUCRAM DE 5-6 LUNI LA UN FW-190D9 RESPECTIV P-39 AIRACOBRA. PROBLEMA ESTE CA PENTRU A CONCURA TREBUIE SA EXISTE UN NUMAR MINIM DE 3(TREI) SPORTIVI INSCRISI , LUCRU CARE NU SE CREDE A SE REALIZA. CU ACEST MESAJ DORIM SA FACEM UN APEL CATRE TOTI CEI CE SUNT INTERESATI SA PARTICIPE!!!!! NU ESTE POSIBIL CA IN ROMANIA SA MOARA ACEASTA CLASA DE CONCURS IN CONDITIILE IN CARE LA NOI S-AU REALIZAT INTOTDEAUNA MACHETE DE TALIE EUROPEANA SI MONDIALA.
NU AVEM PRETENTIA CA NOI SUNTEM PRINTRE EI, DAR DORIM CA ACESTA CLASA SA RENASCA IN ROMANIA .
VA INVITAM PE TOTI CEI CARE SUNTETI INTERESATI SA VA SPUNETI PAREREA SI DECE NU ..... SA PARTICIPATI LA DEVA IN VARA.

SALUTARI TUTUROR AEROMODELISTILOR SI MODELISTILOR!!!
0

#2 Useril este offline   Dom*PROFESOR 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1301
  • Inregistrat: 17-April 02

Postat 26 January 2003 - 12:41 AM

Ok, eu o sa vin cu Cessna 182 Skyline, 10 cmc si mai stiu catziva machetisti de renume in Bucuresti care vor veni si ei.Daca vretzi diplome si medalii de tinichea o sa concuram.
PER ASPERA AD ASTRA!
Live to fly!!!!!
Subiectul JURNAL DE ZBOR este initiat de Dom*PROFESOR la 1 septembrie 2003
0

#3 Useril este offline   MUGUREL. 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 744
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 28 January 2003 - 05:47 PM

Ma bucur pentru raspuns. Imi pare rau daca ne-ati inteles gresit, nu ne intereseaza medaliile ,vrem doar sa ne intalnim. Noi nu am mai lucrat de vreo 12 ani ,stiti cum era la comunisti cu materialele iar dupa nici atat!!!
Acum am inceput ,zicem noi, modelismul adevarat cu materiale adevarate cumparate cu bani grei.
Suntem destul de in varsta daca se poate spune asa la 38-40 de ani, ca sa ne bucuram de tinichele, vrem doar sa facem ceva ce nu am putut cand eram copii. Avem un 1 an de cand am zburat prima data R/C cu modele construite si proiectate de noi, cu sprijinul Forumului RHC si in special a domnului CHIFTIRICA. Machete am mai lucrat dar nu am concurat.

In speranta ca vom colabora si pe viitor!
MUGUREL.
0

#4 Useril este offline   chiftirica 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 117
  • Inregistrat: 22-April 02

Postat 29 January 2003 - 10:35 AM

Salutare Mugurel,
nu stiam ca esti machetist inrait; ma bucura sa aflu ca mai sunt si oameni care construiesc de la zero :) :)
Si eu sunt machetist dar nu mai lucrez pentru competitii de vreo 12 ani (prin '90 a fost ultima data daca imi amintesc eu bine)... poate si de aceea nu ma mai grabesc sa termin modelele incepute.
Ma intereseaza si pe mine o copie a planurilor de FW-190 si de P-39... ofer la schimb daca esti interesat planuri dupa "Plany Modelarski" pentru Tempest, Foker DR-VII, B-17 (cred! nu-mi mai amintesc exact), Catalina,Typhoon, Fly Baby, Spitfire si inca cateva de care nu-mi mai amintesc acu'.... daca vrei fac un inventar

Toate cele bune si cer senin.
"Reversul medaliei" este dusmanul meu
0

#5 Useril este offline   Agarici 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 303
  • Inregistrat: 11-December 02

Postat 30 January 2003 - 12:18 AM

Eu am participat pana acum doar la F4B cu Me 109 (Pucioasa 2000) si cu MBR-2 (hidroavionul de 1900mmanvergura de anul trecut de la Pucioasa) , iar acum lucrez la un Fokker Dr1 dar apoi voi trece la radio ca sarmele au frumusetea lor dar sunt intrecute zdravan dee RC-uri asa ca poate la anul o sa pot sa va insotesc
Eu fac parte din acei oameni care au capul in nori si picioarele pa pamant.
0

#6 Useril este offline   Corsair4FU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1020
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 16 February 2003 - 12:56 AM

Salut,



am un plan 1:1 pentru Spirit of St. Louis, scale, 96 inch Wingspann pentru 120 - 180 cu inch. Totul in englezä.

Interesant pentru machtisti ? Cine-l vrea sä bage un semnal !

Corsair F4U
Mesterica, pe ce pune mina strica.
0

#7 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 16 February 2003 - 05:05 PM

Salut!

Pentru cei interesati in FW190, am planuri detaliate, dar DE AVION!! Asta inseamna ca trebuie sa va faceti voi proiectarea structurii!
Pentru HW190D (long nose) am si o carte, cu destule detalii si scheme de inmatriculare..
Tot planuri de avion mai am la Pitts S2A...si ar mai fi!

Daca sunt interesati din cei care sunt intr-adevar constructori, le stau la dispozitie..
pitts
No brain, no headache.....
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro