Modelism - RHC Forum: Intrebare in afara forumului - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

Intrebare in afara forumului Sa nu se supere nimeni !

#1 Useril este offline   ilie 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 88
  • Inregistrat: 09-May 03

  Postat 14 July 2004 - 09:27 AM

Am deschis acest subiect ca sa intreb daca e rocker cineva din sectiunea rachetomodelism !?! :)
RESPECT

--------------------
0

#2 Useril este offline   ilie 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 88
  • Inregistrat: 09-May 03

Postat 16 July 2004 - 09:07 AM

sau din tot forumu!
RESPECT

--------------------
0

#3 Useril este offline   Pletila 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 752
  • Inregistrat: 10-April 03

  Postat 16 July 2004 - 12:09 PM

Eu
Homo Nauticus
0

#4 Useril este offline   ilie 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 88
  • Inregistrat: 09-May 03

Postat 17 July 2004 - 10:51 AM

si tu esti pletos?
Ce gen asculti?
RESPECT

--------------------
0

#5 Useril este offline   LooSeR 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1108
  • Inregistrat: 14-May 04
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 17 July 2004 - 11:32 AM

Cu respect ! Cika ... si eu sunt ! Dar mai ma gandesc ! De ce ?
A pilota e un vis frumos..... dar devine greu o realitate
Galeria mea
0

#6 Useril este offline   Pletila 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 752
  • Inregistrat: 10-April 03

Postat 18 July 2004 - 08:59 AM

Metale si industriale si citeceva din celelalte.

Aceasta postare a fost editata de Pletila: 18 July 2004 - 08:59 AM

Homo Nauticus
0

#7 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6866
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 20 July 2004 - 06:39 PM

da ce legatura are rocku' cu modelismu???
intreb si eu ca n-am ce face :(
flying is my life...
0

#8 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 20 July 2004 - 09:41 PM

Discuta si ei ca baietii! Tu ce te bagi? :(

PS. E postat bine, sunt modelisti asa ca sa fim fericiti ca mai exista ca ei!
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#9 Useril este offline   ilie 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 88
  • Inregistrat: 09-May 03

Postat 22 July 2004 - 03:04 PM

Bine zici mai bitex , Si in primul rind e si titlul "Intrebare in afara forumului"
A eu ascult metale , Black metal , deci ceva mai greu , dar sa nu ti se para ca sunt asa dur ca ascult asa ceva , acest gen de muzica ma linisteste! Iar industriale mai rar ascult dar ascult , !
Care iti sunt formatiile preferate? "Pt. Pletila"
RESPECT

--------------------
0

#10 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 22 July 2004 - 04:46 PM

Eu am luat-o drept gluma si tu zici ca-i serioasa! Nu-ti face griji ca Silviu66 nu are nika impotriva! Mai degraba era un fel de "Pe astia lasa-i la mine!" Daca-i vorba de muzica, posibil ca o muzica buna sa placa oricui. Cand e problema de sonor e mai greu...
Spor la treaba si sa auzim numai de bine!
Vacanta placuta!
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#11 Useril este offline   Pletila 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 752
  • Inregistrat: 10-April 03

Postat 23 July 2004 - 08:23 AM

Black Sabbat,Iron Maiden,Manowar,Rammstein,Metallica,Ac/Dc (mosulicii cinta bestial),Zeppelin,Pink Floyd,Pantera,Clawfinger,Deep Purple .... si mai sunt.....
Homo Nauticus
0

#12 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 23 July 2004 - 02:39 PM

Da Hadrian Copilu CuPrune si Costitza si Maxidora la minim e tot rockeri?

Aceasta postare a fost editata de Marinaru: 23 July 2004 - 02:54 PM

Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#13 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 23 July 2004 - 05:00 PM

La viata agitata pe care o traim numai "GALAGIA" asta mai lipsea.... Nu v-ati saturat de decibeli daruiti cu darnicire de impamanteniti genului ROCK , HEAVY METAL si altele ce se aud din goana masini pe care o conduc..... :D http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/wacko.gif

Aceasta postare a fost editata de LEXXRDM: 23 July 2004 - 05:00 PM


Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#14 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 July 2004 - 05:11 PM

Marinaru, la 23 Jul 2004, 15:39, a spus:

Da Hadrian Copilu CuPrune si Costitza si Maxidora la minim e tot rockeri?

ma bag si io ca musca-n curu' calului si va contrazic: ce se aude la maxim (mai ales din dacii-cu cat costa mai putin troaca, cu atat face mai mult scula de muzica din ea...)e una, iar legendele citate de Pletila -si nu numai de el- fac muzica, nu zgomot...(Radio Romantic?); ca se asculta de regula ceva mai tare, asta e altceva, sa nu confundam.
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#15 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 23 July 2004 - 05:15 PM

BogdanStancu, la 23 Jul 2004, 18:11, a spus:

Marinaru, la 23 Jul 2004, 15:39, a spus:

Da Hadrian Copilu CuPrune si Costitza si Maxidora la minim e tot rockeri?

ma bag si io ca musca-n curu' calului si va contrazic: ce se aude la maxim (mai ales din dacii-cu cat costa mai putin troaca, cu atat face mai mult scula de muzica din ea...)e una, iar legendele citate de Pletila -si nu numai de el- fac muzica, nu zgomot...(Radio Romantic?); ca se asculta de regula ceva mai tare, asta e altceva, sa nu confundam.

OF VIATA MEA!!!... asta pana citeste Marinaru luni si isi va da si el cu presupusu' http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/ic_19.gif

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#16 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 23 July 2004 - 05:16 PM

Daca io ascult Ministry Of Sound ce se cheama ca-s? Nu faceti misto de muzica mea ca am dat multe lire sterline pe CD-urile originale, alea cu carticica si coperti verzi...!

Aceasta postare a fost editata de bitex: 23 July 2004 - 05:25 PM

Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#17 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 23 July 2004 - 05:21 PM

bitex, la 23 Jul 2004, 18:16, a spus:

Daca io ascult Ministry of Sound ce se cheama ca-s? Nu faceti misto de muzica mea ca am datmulte lire sterline pe albumele originale, alea cu carticica si coperti verzi...!

Eu personal nu fac misto de muzica in discutie ..... doar ca nu este genul meu la ascultare.

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#18 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 23 July 2004 - 05:28 PM

Lasa ca merg acu' la Marinaru acasa, sa-si dea cu presupusul pe bere! Berea si presupusul! Cat are chef, ca incerc sa rezist mult!

PS. Scuze, am modificat mesajul fara sa stiu ca al tau e pe teava deja. A iesit putin aiurea dar se observa ideea...
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#19 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 23 July 2004 - 05:48 PM

bitex, la 23 Jul 2004, 18:28, a spus:

Lasa ca merg acu' la Marinaru acasa, sa-si dea cu presupusul pe bere! Berea si presupusul! Cat are chef, ca incerc sa rezist mult!

PS. Scuze, am modificat mesajul fara sa stiu ca al tau e pe teava deja. A iesit putin aiurea dar se observa ideea...

Toata afacerea(investitia) cu Marinaru se ridica cam la 4 beri ca dupa aia .... dar mai bine discutam dupa.... :)
Nu-i bai cu suprapunerea mesajelor, am inteles ce ai avut de spus.

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#20 Useril este offline   Pletila 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 752
  • Inregistrat: 10-April 03

Postat 23 July 2004 - 11:45 PM

Nu este necesar sa asculti muzica la maxim ca sa te relaxezi , desi este indicat deoarece la un volum destul de generos se pot auzii toate instrumentele si aranjamentul muzical e complet.

Atentie: PENTRU A TE PUTEA BUCURA DE TOT CEEA CE ARE MAI BUN O MELODIE NU ESTE INDICAT SA O ASCULTI IN MASINA INDIFERENT DE MARCA ACESTEIA SAU DE GRADUL DE PERFORMANTA AL SCULELOR AUDIO,DEOARECE INCINTA AUTO NU ESTE PROPICE PENTRU A ASCULTA MUZICA...PUR SI SIMPLU NU ESTE PENTRU ASA CEVA.Muzica in autoturism este doar asa ca sa nu auzi zgomotele suspecte, este daca vreti: un zgomot de fond ca sa nu te plictisesti la volan.

Rock-ul ,metal-ul si alt fel de genuri muzicale din aceasta categorie sunt deseori confundate cu zgomotul ,deja m-am obisnuit cu asta dar ma rog... parerile sunt impartite si fiecare are dreptul la opinie.

@LEXXRDM Cred ca ai o problema de perceptie in ceea ce priveste muzica ce se revarsa din masinile de pe strada. Numarul masinilor din care razbat melodi ROCK si HEAVY METAL este infim (aproximativ 0.002%) fata de numarul masinilor din care razbat extraordinar de enervantele acorduri de manele.
Apropos , da tu ce gen de muzica asculti? Pina cind raspunzi la intrebarea asta imi permit sa te suspectez ca esti fan Ana Lesko, Voltaj,Ozone, si 3 Sud Est. Ma astept insa sa ma contrazici...

Si inca ceva: La Rapa Rosie 2004 dupa caderea serii in zona unde ma campasem eu razbateau de la o masina din vecini acordurile unor piese ale celor de la Pink Floyd...Nici pe departe zgomot si agitatie.Era atit de potrivit sunetul cu atmosfera de calm si bine pe care o adusese seara incit in toata AGITATIA IN CARE TRAIM- cum spui tu- exact "galagia aia" mai lipsea.
Nu stiu din masina cui se auzea muzica dar i-am multumit lui Dumnezeu ca individul nu era manelist...

Aceasta postare a fost editata de Pletila: 23 July 2004 - 11:53 PM

Homo Nauticus
0

#21 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 24 July 2004 - 11:09 AM

Am toot stat si am toooot rumegat daca sa ma bag si eu sau nu. Insa muzica de calitate merita sa fie sustinuta.

Asadar, eu cred ca orice gen muzical, inclusiv dance, manele, lautareasca veche etc. are piese de calitate exceptionala. Pierd doar cei ce au ochelari de cal si nu stiu, sau nu vor sa priveasca spre calitate. Recunosc cinstit (vorba lui Paul Goma) ca sunt cam rocker. Adica 90% din colectia de CD-uri (vo' 200 si ceva de toate, nu mp3) contin rock, jazz-rock, progresiv, metal, heavy, psihedelic etc. Dar pe langa ele am si destul de multa muzica clasica (simfonica adicatelea, Berlioz si Chopin de ex imi pun capul), muzica electronica (cine poate trai fara Vanghelis, Kraftwerk etc?), o lautareasca autentica de exceptie (Agurida cantata de Loredana, care, ca aranjament muzical pe cateva octave, 4 linii melodice, te duce cu gandul, culmea, la muzica simfonica...) plus alte chestii demne de luat in seama. De ce sa hulim domnilor manele sau muzica dance? Este posibil sa ascultam la chefuri numai Pink Floyd, The doors, Led Zepp ??? Sau in anumite stari sufletesti, la betie etc, ce vom asculta? Savurez si eu mesajul de protest al Parazitilor, in 2-3 piese nu mai mult, romantismul fara de asemanare a celor de la Colibri, cat inca Pitis mai era cu ei si nu se dadusera pe muzica comerciala, sau intoleranta devenita comerciala intre timp, a lui Eminem. Incerc doar sa caut muzica de calitate, si nimic mai mult.

Stiu, si eu sunt asaltat de nesimtirea celor care nu au alta posibilitate de manifestare a personalitatii, decat un CLK cumparat de taticu', 2 woofere cat masa din bucatarie, si 4 CD-uri cu Guta. Da, sunt si eu dernajat de cei care asculta Limp Bizkit la maxim ca asa e ,,trandy'' , fara sa inteleaga nimic din mesajul pe care il transmite. Dar am invat sa ma izolez si sa imi vad de treaba mea. Si sa ii tolerez, chiar daca nu ii aprob. In fond, fiecare dintre noi isi traieste viata asa cum ii place, cum poate, si ia de la ea ce ii face placere. E atat de simplu defapt.

Big
FROGS CAN FLY!
0

#22 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 26 July 2004 - 11:32 AM

Big, la 24 Jul 2004, 12:09, a spus:

orice gen muzical, inclusiv dance, manele, lautareasca veche etc. are piese de calitate exceptionala

Complet de acord, dar fara un gen care s-a strecurat din greseala pe acolo.
Acum ca am lamurit-o cu calitatea exceptionala... dar cu mesajul transmis ce facem? "Libera la mare / Stau cu ea la soare" sau si mai bine "Dusmanii, ma dusmanesc" (si probabil ca prietenii il prietenesc ) etc.

Iar in ceea ce priveste muzica rock care se revarsa pe geamuri din masini, eu nu am vazut nici una.
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

#23 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 July 2004 - 11:41 AM

Pletila, la 24 Jul 2004, 00:45, a spus:

Nu stiu din masina cui se auzea muzica dar i-am multumit lui Dumnezeu ca individul nu era manelist...

nu ma refeream la muzica de la RR, ci la strazile noastre de zi cu zi...
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#24 Useril este offline   BOMBERMAN 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 36
  • Inregistrat: 03-June 04

Postat 26 July 2004 - 11:51 AM

Scuze pt. intarziere dar nu am mai intrat pe net. si nu va speriati ca ascult ceea ce a spus pletila ca incepe sa creada ce ascult! Eu ascult Black Metal , shi Heavy Metal , Mai mult in ultimu' timp!
Intrebare pt. cei din bucuresti: Stie cineva unde gasesc Tricouri cu formatii (Rock)i bucuresti?
Cu Stima ,
0

#25 Useril este offline   BOMBERMAN 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 36
  • Inregistrat: 03-June 04

Postat 26 July 2004 - 11:51 AM

Shi uneori death!
Cu Stima ,
0

#26 Useril este offline   Pletila 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 752
  • Inregistrat: 10-April 03

Postat 26 July 2004 - 03:23 PM

@Bogdan Strancu: Aia cu RR era asa in paralel cu discutia.

Vad ca si Olaf a remarcat faptul ca muzica rock nu se revarsa din nici o masina...deci nu m-am timpit inca.
Homo Nauticus
0

#27 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 26 July 2004 - 03:37 PM

@Pletila
Nu se pune problema perceptiei dar daca nu ma crezi, atunci te sfatuiesc sa treci odata pe la intersectia Maica Domnului cu Bdul Lacul Tei si sa auzi cum stau la semafor cu volumul la maxim ascultand heavy metal si rock, iar dupa miezul noptii isi fac intrarea cei care asculta manele unde cum bine pomenea cineva de maestri in stilul respectiv si "agramaticalitatile" din versurile ce compun astfel de .... ca numai melodii nu le poti numi. Primi fac parte din cei care sunt studenti la Facultatea de Constructii, iar pe cei din urma nu mai are rost sa-i amintim.
Dar totusi trebuie sa intelegi ca cei din generatia mea ne trezeam cu Metronomul de la Europa Libera. Mai exista entuziasmul nebun cand la varsta primului buletin mergem la "ceaiuri" unde muzica era de genul rock si heavy metal inregistrate pe un magnetofon tesla si rareori o melodie mai lenta cand deja se trecea la....
Imi permit sa te contrazic ca as fi FAN Ana Lesko, Voltaj,Ozone, si 3 Sud Est. :D
Pentru o exemplificare mai detailata vezi MI.

Aceasta postare a fost editata de LEXXRDM: 26 July 2004 - 03:57 PM


Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#28 Useril este offline   Pletila 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 752
  • Inregistrat: 10-April 03

Postat 26 July 2004 - 03:43 PM

Vad pe MI .... da nu e nimic.... :)
Homo Nauticus
0

#29 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 26 July 2004 - 03:56 PM

Pletila, la 26 Jul 2004, 16:43, a spus:

Vad pe MI .... da nu e nimic.... :)

Nici acuma.... :)

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#30 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 27 July 2004 - 04:25 PM

LEXXRDM, la 26 Jul 2004, 16:37, a spus:

sa auzi cum stau la semafor cu volumul la maxim

Pai vezi ca exagerezi? Le-ai cotrobait prin masina sa vezi daca volumul e la maxim? Poate e la minim... :D :D :D
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro