Modelism - RHC Forum: Parapanta cu Motor - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Parapanta cu Motor

#1 Useril este offline   wabo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 01-April 02

Postat 09 January 2003 - 09:58 AM

1)
Un prieten al meu din Germania cu toate brevete germane, si cu equipament in regula, asigurat si "Gütesiegel" DULV/DHV vrea sa imi faca o vizita la vara cu aparatele lui de zbor. Parapante +Motor / Deltaplan.

Care sint conditie legale de zbor pentru el in tara, cum poate fi "rezolvat" "impiediacturi" sigur existente ?


2)
Poate ca vreau si eu o parapanta cu motor. Ce imi ajuta "Gütesiegel" German, care sint impozite la import si poti tu, BigProfesor sa imi rezolvi , acte si brevete necesar ?
Nu am chef sa ma extind 4 luni pe drum cu acte si nici nu vreau sa platesc prea multi $ numai ca sa am voie 2-3 ore pe an la zburat !

Daca e prea complicat, atuns .... stiu ce fac.

Salutare
Walter, acum in Germania gata la cumparaturi ;-)
Salutare
Walter Born
0

#2 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 10 January 2003 - 10:28 PM

1) acum se modifica legislatia noastra in acest domeniu. voi vorbi cu autoritatile sa vedem cum se poate rezolva pentru amicul tau sa zboare aici. Eu cred ca daca are licenta germana si toate actele OK nu vor fi probleme.

2)
Gutesiegel german este bun si se echivaleaza partial aici. Tu vrei sa ai aparatul de zbor inmatriculat aici sau in Germania? Oricum ar fi eu te ajut sa rezolvi iute cu toate actele. Vorbim pe e-mail sau telefon.

Big Papers
FROGS CAN FLY!
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro