Modelism - RHC Forum: Scheme de vopsire locomotive – 060 DA Am primit cateva mailuri - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Scheme de vopsire locomotive – 060 DA Am primit cateva mailuri

#1 Useril este offline   Prognosis 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1196
  • Inregistrat: 27-October 05

Postat 18 September 2009 - 12:16 PM

Scheme de vopsire locomotive – 060 DA

Am primit cateva mailuri in care eram intrebat daca pot furniza schemele de vopsire la 060 DA. Iata ca ma conformez si voi incepe de azi sa postez toate schemele de vopsire la toate locomotivele romanesti pe care le detin in MSTS. Incep cu 060 DA, cea mai prezenta locomotiva pe liniile tarii noastre.
http://trenulete.info/wp-content/uploads/2009/09/060-150x150.jpg
0

#2 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 September 2009 - 01:17 PM

Multumesc in numele celor interesati; mi-ar fi placut si mie sa am asa locomotive dar dupa cum poate stiti, eu colectionez pe N si acolo la diesele n-am intalnit nimic asemanator sa poata fi ceferizat :rolleyes: . Doar la electrice.
Profit de acest prilej sa va urez La Multi Ani (chiar si cu o zi intarziere)!


0

#3 Useril este offline   Prognosis 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1196
  • Inregistrat: 27-October 05

Postat 19 September 2009 - 10:02 AM

Citeaza

Multumesc navigator


Scheme de vopsire locomotive – LE 40

Continui sa postez schemele de vopsire pentru locomotivele romanesti care ne incanta pe toti deopotriva. In acest capitol puteti vedea diverse modele de piturare ale batranei si omiprezentei LE 40 de la 40-503 la frumoasa 45-0511. Vor urma si alte scheme de vopsire in functie de modele gasite pe situl de referinta Train-Sim.ro

http://trenulete.info/wp-content/uploads/2009/09/40-503-150x150.jpg

Sper sa fie de folos celor ce vor sa obtina modele romanesti cat mai realiste. Multumiri creatorilor 3D din MSTS-ul romanesc.
0

#4 Useril este offline   Prognosis 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1196
  • Inregistrat: 27-October 05

Postat 20 September 2009 - 08:50 AM

Scheme de vopsire locomotive – LE 40-1

Cu acelasi drag de trenuri, cu acelasi respect pentru creatorii de modele 3D din clanul MSTS-istilor, continui seria de prezentare a modelelor de vopsire ale locomotivelor electri romanesti.

Vor urma si alte scheme de vopsire in functie de modele gasite pe situl de referinta Train-Sim.ro Aceste modele sunt operele creatorilor romani, pasionati de MSTS si reprezinta luni de zile de munca, de la indentificarea si masurarea tuturor reperelor si pana la ansablarea lor in 3D.

http://i584.photobucket.com/albums/ss287/RomMSTS/Scheme%20de%20vopsire/LE%20040/th_SFCAN499.jpg
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro