Modelism - RHC Forum: R.E.P.A. - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

R.E.P.A. continued

#61 Useril este offline   Skyspy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1501
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 10 March 2003 - 09:33 PM

Si stingerea.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Stingerea.JPG

A dracului dom-le cum se extinde si poluarea asta.
Deunazi desfac o conserva de sardine inauntru plin de ulei si pesti morti.
0

#62 Useril este offline   Radu 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 152
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 11 March 2003 - 07:59 PM

SkySpy ..frumoos :angry: :(
Ai grija la turnatul greinurilor sa iti pui la punct totul dinainte sa nu te trezesti in timp ce topesti ca iti trebe nustiuce piesa :( ca maglavaisu ala se intareste repede. Ce compozitie ai fol. cu KNO3 pt aprinzator ?
CAt de mari vrei sa faci grainurile ?


...Da trebuie H2So4 pt nitroceluloza...e ca un fel de catalizator poti sa obtii din acid de baterie
F=m*a
0

#63 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 11 March 2003 - 08:03 PM

H2SO4 e un fel de "setila" pentru reactii. Chestie de apa, nu altceva... Sau se poate spune ca-i si catalizator, nu-i bai. Dar trebuie, macar de samânta...
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#64 Useril este offline   Skyspy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1501
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 11 March 2003 - 09:07 PM

Am folosit amestec de KNO3 4g, C 1g si 3-4g pulbere de Mg.La fel si cu permanganatul.Incerc sa fac rost de
o bucata de titan sa fac niste pilitura din el ca am auzit ca face niste flame si scintei super.Va tin la curent.
A dracului dom-le cum se extinde si poluarea asta.
Deunazi desfac o conserva de sardine inauntru plin de ulei si pesti morti.
0

#65 Useril este offline   Skyspy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1501
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 11 March 2003 - 09:14 PM

Grainurile vreau sa le torn intr-o teava de 1 1/2 " cam de 30cm lungime ca sa vad si io cum ard.Pe urma vreau
sa studiez seitul lui Nakka cu calcularea motorului si sa ma apuc de strunjit la motor.
A dracului dom-le cum se extinde si poluarea asta.
Deunazi desfac o conserva de sardine inauntru plin de ulei si pesti morti.
0

#66 Useril este offline   mihaitza 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 06-April 03

Postat 06 April 2003 - 01:23 PM

de unde pot sa downloadez si eu labview-ul? am nevoie de acest program pentru licenta!
0

#67 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 07 April 2003 - 10:35 AM

Daca nu-l gasesti pe net, ti-l pot dau eu (6.i sau 6.1) Trebuie vazut daca e mai ieftin prin posta sau prin retea. "Dezbracat" intra pe 1 CD, complet e pe 8. Nu ai nevoie de toate 8 ci de unul singur (cam in 99,8% din cazuri..).

Sau cauta cu ftp-ul, ca gasesti chiar pe net. Era normal ca cine ti-a impus proiectul in LabView sa-ti dea si soft-ul.
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#68 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 23 March 2020 - 02:29 AM

Buna seara.Am primit pe mail un raport cum ca unele mesaje dispar si s-ar intelege ca sunt sterse sau cenzurate. Nu le stiu pe toate, rar raspund la astfel de mesaje, nu merit sa mai figurez pe RHC ca moderator, am o activitate in ultima vreme ca si inexistenta. Din ce stiu, cred ca am mai prins o discutie de genul asta in trecut. O parte dintre mesajele vechi postate pe forum pot fi arhivate, sau chiar sterse, in functie de conditii (se pot si ascunde...). Probabil ca multe depind de moderatorii respectivelor sectiuni, dar nu-i musai sa fie asa. Eu zic ca o discutie directa poate rezolva orice neclaritate. Personal, nu cred ca exista ceva postat, la care sa nu aveti acces. Domeniul racheto este din start mai pretentios, e bine sa avem grija despre tot ce postam. Din cauza asta este posibil ca unele mesaje sa fie in timp ascunse. Nu prea se sterg, ele ramana undeva. Tocmai din cauza asta as recomanda la prudenta, urmele astea lasate pe net ne pot urmari toata viata. Ca sa revin la subiect, daca cineva are o problema bine definita si doreste sa discute despre ea, eu zic sa incerce sa o comunice. O sa gasim si mesajele vechi, sau oamanii cu experienta acumulata de-a lungul timpului. Tinem legatura. Nu vreau sa comentez online despre ce planuri de motoare am eu pe planseta si pe langa strung sau cum fac eu testele. Pot doar sa va spun pe forum ca azi am cumparat o minge de 12.99 lei, junioarei mele, ceva usor cat sa nu se loveasca in timpul jocului. Spor la treaba tuturor!
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#69 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 March 2020 - 08:16 AM

Salut Ovidiu, cu aceasta ocazie.
Revenind la problema:

Si eu am primit acel mesaj si in urma parcurgerii topicului nu mi-am putut da seama ce l-a suparat pe reclamant. Nu mi s-a parut sa lipseasca mesaje, nici nu sunt mesaje ascunse in acest topic. Cred ca a fost o parere eronata a reclamantului.
Il atentionez insa ca butonul de raportare a unui post poate fi folosit doar pentru a reclama o postare ce contravine regulamentului si atat! Nu trebuie sa abuzeze de el.
Iar disparitia (stergerea sau ascunderea unor mesaje nu e treaba utilizatorilor forumului ci a moderatorilor). Utilizatorii trebuie sa citeasca regulamentul inainte de a posta sau reclama ceva.

Aceasta postare a fost editata de navigator: 23 March 2020 - 08:17 AM



0

#70 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 23 March 2020 - 09:39 AM

Pai cautarea in forum nici nu permite sa gasesti mesaje mai vechi de 2-3 ani...
Ori stii exact ce cauti, si incerci cu google, ori iti mentii o arhiva email, cu mesajele pe care le consideri relevante, sau macar mesajele de start la fiecare topic, ca sa ai un link la topicul respectiv, asi acolo cauti vizual.
Caci da, asta e adevarul cam trist, nu poti gasi un topic macar, dupa cateva cuvinte cheie din titlu... :(
... cu picioarele pe pamant ...
0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro