Modelism - RHC Forum: Rapa Rosie - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Rapa Rosie intalnire 2003

#1 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

  Postat 14 January 2003 - 12:06 AM

Dragii nostrii,

In urma mai multor framantari, consultari, certuri, scandaluri si pana la urma intelegeri, am reusit sa stabilim urmatorele:

1. Incepand cu data de 30 aprilie 2003 - seara - in zona Rapa Rosie se vor deschide lucrarile celei de a 2-a intalniri dintre modelisti, parapantisti, deltisti si alti maniaci. Si va dura pana in seara zilei de 4 mai 2003.

2. La aceasta manifestare sunt invitati toti cei care au sau cred ca au legatura cu urmatoarele: automodelism off road, navomodelism, aeromodelism, rachetomodelism; parapantism, delta, ULM si alti maniaci

3. scopul intalnirii este sa ne cunostem, sa zburam, sa papam gratare si berici. Competitie nu va fi decat daca vom face vre-un pariu ad-hoc in rest nu vreau sa ne scoatem ochii fara motive clare!

4. cazarea se va asigura in tabara de corturi. acolo veti avea acces la curent, aer curat, iarba verde, padure in caz de necesitati si panorama indescriptibila. pretentiosii vor putea dormi in orasul Sebes la hotel (5 km de la tabara de corturi)

5. daca sunt si alti doritori in afara de noi cei care organizam balul, va rugam tovaraseste sa ne anuntati pana inainte cu 2 saptamani ca sa incercam sa punem pe roate tot acest circ. in caz de exceptionala exceptiune va primim si neanuntati, dar pe rand si numai cu mita consistenta la seful de trib.

6.cu aceasta ocazie noi vrem sa: zburam, dam ture, lansam - modele; dansam, pupam - femeile din dotare proprie sau comuna; ingurgitam - berica, palinca, gratar, mititeii; manuim - parapanta, ULM-ul, zmeul, telecomanda; admiram - meseriasii, ciobanul cu oile lui placide, peisajul, sticlele goale, corturile daramate si umede, colegii mahmuri si modelele sfaramate, parapantistii cu modele printre suspante, vocile ragusite de cantat noaptea la ora 4;

7.organizatori: Aeroclubul ARCHEOPTERYX din hAlba Iulia condus chiar de mine.

8. informatiuni suplimentare si necesare la:
planorro@yahoo.com
Ovidiu Bora - Big
tel. 0722 650 284

9. v-am zis de pe acum ca sa nu avem discutii. ca anul trecut am auzit ca daca era mai iute , ca daca asiguram si blonde sau dalbe printese, ca daca o faceam pe luna... Io cred ca aia care se dau modelisti de dupa tastaturi vor continua sa o faca, iar aia care au virusul undeva in organism vor veni.

10 si ultima: sprijin tehnic asigurat de la mama Omida plus alte surprize culturale, culinare sau bahice. Vom avea inclusiv invitati straini. Dar nu de cauza ci de teritoriu national.


Big Meeting

Aceasta postare a fost editata de Big: 14 January 2003 - 09:11 AM

FROGS CAN FLY!
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro