Modelism - RHC Forum: rog ajutor - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

rog ajutor

#1 Useril este offline   Andrei Marius 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10
  • Inregistrat: 02-June 09

Postat 02 June 2009 - 10:11 AM

Buna ziua! Ma numesc Andrei Marius si locuiesc in Arad. Nu demult am cumparat o clona t-rex, un copter x 450se v2, problema nu e la mecanica sau la setari, am reusit sa il ansamblez si sa il trimez sa zboare frumos si am inteles in amanunt cum functioneaza. Aseara in timp ce ma jucam cu un pac lipo in radiocomanda am fost surprins sa descopar ca nu mai are control asupra rx. inainte de a se defecta am observat in timp ce faceam reglaje ca servourile incepeau sa tremure dar doar cind throtle era peste 40% , tremuratul nu era indus mecanic , servo actiona de unul singur, nu mai mult de citeva grade si cu intermitente aleatorii, am deconectat motorul si fenomenul nu mai aparea. acum rx nu mai recunoaste tx sau nu stiu eu cum sa il setez desi instructiunile sunt simple, tx-futaba t7cp si rx-6 synth light multiplex. toate trimarile si sub trim le-am adus la 0 tot nu vrea sa gaseasca statia dupa reset. poate sa fie ars cristalul sau sa fi crapat rx?
0

#2 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 02 June 2009 - 10:15 AM

salut Andrei, vezi ca aradul e bine reprezentat de un club de modelism. Da-i mesaj la zozo (aici pe forum) sa vedeti cum va intalniti. Sunt convins ca te poate lumina in orice problema ai avea.

Eu zic ca traseele diferitelor componente sunt puse gresit. Am vazut un giroscop influentat de servouri, sau receptoare bruiate de regulatoare.

bine ai venit pe forum.


0

#3 Useril este offline   Andrei Marius 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10
  • Inregistrat: 02-June 09

Postat 02 June 2009 - 10:23 AM

multumesc de raspuns , am sa ii scriu lui zozo, posibil ca unele trasee sa fie puse gresit dar e curios ca inainte functionau asa, chiar ma gindem ca se pot interfera , acum problema e sa fac tx sa dea comenzi la rx
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro