Modelism - RHC Forum: Contestatie - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Contestatie Deproniada ed IV-a

#1 Useril este offline   xShadow 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 83
  • Inregistrat: 01-February 08

  Postat 23 April 2009 - 03:55 PM

Vezi postareaTUROK, la Apr 21 2009, 08:46 PM, a spus:

intrebare: acest concurs se bazeaza pe modelele zburate( sa poata sa zboare?)sau pe cinematografia filmului , ca doar nu suntem la STUDIOURILE MEDIA PRO ,si la calitate HOLLYWOOD :)


Turok nu crezi ca ar trebui sa conteze si cum iti prezentezi marfa ?
Oricum se stie deja cine iese locul 1 la sectriunea impusa .... Se stia din a doua zi de la lansarea concursului.

Multmum sponsorilor ... ha ha !!!

Din pacate nu s-a implementat si sectiunea din forum sa se vada cine si ce a votat, dar mergem pe incerede :)

Aceasta postare a fost editata de xShadow: 23 April 2009 - 03:56 PM

Sorry , we are closed !!!
0

#2 Useril este offline   Padre 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 521
  • Inregistrat: 07-November 03
  • Gender:Male
  • Location:Stefanesti-Arges

Postat 23 April 2009 - 06:21 PM

Vezi postareamelsoft, la Apr 22 2009, 10:20 AM, a spus:

dupa cum zice la regulament: "- Se va aprecia originalitatea, manevrabilitatea, realizarea finala."

Poate ca asta trebuia scris in topicul cu votul. Cu siguranta nu toti votantii au citit regulamentul. Poate cei doi care m-au votat (nu m-am votat singur) nu au stiut ca nu trebuie luata in considerare casa. Farfuria zburatoare nu este decat o gluma si nu cred ca ea mi-a adus voturile.
De fapt, din punctul meu de vedere, un singur model intruneste aceste trei calitati. Si cu siguranta vor fi aeromodelisti care vor incerca sa faca o replica si vor solicita planurile.

Aceasta postare a fost editata de Padre: 23 April 2009 - 06:21 PM

0

#3 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 23 April 2009 - 09:40 PM

Vezi postareaxShadow, la Apr 23 2009, 04:55 PM, a spus:

Turok nu crezi ca ar trebui sa conteze si cum iti prezentezi marfa ?
Oricum se stie deja cine iese locul 1 la sectriunea impusa .... Se stia din a doua zi de la lansarea concursului.

Multmum sponsorilor ... ha ha !!!

Din pacate nu s-a implementat si sectiunea din forum sa se vada cine si ce a votat, dar mergem pe incerede :lol:

pentru postul asta am trimis propunerea organizatorului sa fi descalificat.

p.s.:eu te-am votat.

p.s.2. sper ca organizatorul sa fie de acord cu descalificarea ta.
flying is my life...
0

#4 Useril este offline   xShadow 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 83
  • Inregistrat: 01-February 08

  Postat 24 April 2009 - 03:16 PM

Vezi postareaSILVIU66, la Apr 23 2009, 10:40 PM, a spus:

pentru postul asta am trimis propunerea organizatorului sa fi descalificat.

p.s.:eu te-am votat.

p.s.2. sper ca organizatorul sa fie de acord cu descalificarea ta.


Daca tot propui sa ma descalfice , poate dai si un motiv pentru asta referitor la concursul propriuzus.Cat despre postul precedent , doar mi-am dat cu parerea despre cum ar fi corect fata de toata lumea. Crede-ma ca nu sunt singurul care are aceste observatii...

Cum am zis de la inceput , nu ma astept sa castig ci doar am facut un model pt. sufletelul meu cu care sa nu imi fie rusine sa ma afisez. Nu despre mine este vorba aici ... ci despre alti participanti care s-au daruit cu totul constructie unuor modele originale si manevrabile cu calitati de zbor deosebite.

Eu unu sunt bucuros ca am reusit sa dau gata modelul , ca l-am zburat si ca am vazut unde am gresit prima data. Cu siguranta varianta 2 de SR 71 va avea multe imbunatatiri. Daca Deproniata s-ar fi numit Machetoniada zburatoare poate as fi castigat detasat, pt. ca modelul eu nu este original decat prin modul de constructie. Este doar un model la scara home made si care a zburat deosebit, din pacate nu am avut o camera profesionala de filmat ca sa captez acele momente si sa le arat mai bine, plus incidentul cu regulatorul.

Oricum ar fi, descalificat sau nu , este de apreciat intentia organizatorilor pt. acest concurs si efortul depus in acest sens.
Sorry , we are closed !!!
0

#5 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 24 April 2009 - 03:56 PM

Vezi postareaxShadow, la Apr 24 2009, 04:16 PM, a spus:

Daca tot propui sa ma descalfice , poate dai si un motiv pentru asta referitor la concursul propriuzus.Cat despre postul precedent , doar mi-am dat cu parerea despre cum ar fi corect fata de toata lumea. Crede-ma ca nu sunt singurul care are aceste observatii...

Cum am zis de la inceput , nu ma astept sa castig ci doar am facut un model pt. sufletelul meu cu care sa nu imi fie rusine sa ma afisez. Nu despre mine este vorba aici ... ci despre alti participanti care s-au daruit cu totul constructie unuor modele originale si manevrabile cu calitati de zbor deosebite.

Eu unu sunt bucuros ca am reusit sa dau gata modelul , ca l-am zburat si ca am vazut unde am gresit prima data. Cu siguranta varianta 2 de SR 71 va avea multe imbunatatiri. Daca Deproniata s-ar fi numit Machetoniada zburatoare poate as fi castigat detasat, pt. ca modelul eu nu este original decat prin modul de constructie. Este doar un model la scara home made si care a zburat deosebit, din pacate nu am avut o camera profesionala de filmat ca sa captez acele momente si sa le arat mai bine, plus incidentul cu regulatorul.

Oricum ar fi, descalificat sau nu , este de apreciat intentia organizatorilor pt. acest concurs si efortul depus in acest sens.



Io am votat cu Bicut ... si am spus la toata lumea asta.. si i-am sustinut modelul la toti modelistii pe care ii stiu de pe forum . Ca sa fie clar unde stau....
Dupa mine este cel mai inchegat model, e vopsit frumos , lucrat ingrijit si zboara impecabil dupa mine.. Tot dupa capul meu Emiliare e foarte tare .. chestia aia zboara ireal.. cand decoleaza nu iti vine sa crezi .. bravo..

Turok (cel care se stie ca o sa castige :angry: )... avionu e frumos dar nu prea zboara bine... si l-a ciopartit la final... pacat ..

Cu privire la xShadow...trist.. credeam ca paricipi pt idee , pasiune nu prea inteleg de ce te enervezi asa. Melsoft inca crede in democratie (io nu) si asta ii aduce probleme cu oameni care gandesc ca tine.. Daca era dupa mine juriul era format din 5 modelisti alesi de melsoft care sa dea note. Pierzi din vedere faptul ca acest concurs e facut din pasiune.. nu ridica pe nimeni si cu premiile astea nu imbogateste pe nimeni. Mi se pare absurd sa crezi ca e "aranajat" un concurs a carui singur scop e pasiunea ...

Oricum GO BICUT !!!!!
DT
0

#6 Useril este offline   Bogdan B 

  • ex ad525
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 948
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/Botosani

Postat 24 April 2009 - 04:05 PM

am si eu o intrebare ... nu sunt in concurs , am votat cu Alex si cu yr-zbq si as vrea sa intreb acum : daca cineva constesta voturile poate sa se vada de pe ce ip s-a votat ? sau ce useri au votat ? Se poate Silviu ?
0

#7 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 24 April 2009 - 04:16 PM

nici nu s-a terminat concursul si deja ne punem probleme de marsavii?

Tot bicut si aici, cel mai original (nu copie dupa imagini!..poze . rachete , trenulete sau mai stiu eu ce papusi - as adauga lilieci) si zboara si cel mai bine...


0

#8 Useril este offline   xShadow 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 83
  • Inregistrat: 01-February 08

  Postat 24 April 2009 - 05:28 PM

Vezi postareaZOD, la Apr 24 2009, 04:56 PM, a spus:

Io am votat cu Bicut ... si am spus la toata lumea asta.. si i-am sustinut modelul la toti modelistii pe care ii stiu de pe forum . Ca sa fie clar unde stau....
Dupa mine este cel mai inchegat model, e vopsit frumos , lucrat ingrijit si zboara impecabil dupa mine.. Tot dupa capul meu Emiliare e foarte tare .. chestia aia zboara ireal.. cand decoleaza nu iti vine sa crezi .. bravo..

Turok (cel care se stie ca o sa castige :angry: )... avionu e frumos dar nu prea zboara bine... si l-a ciopartit la final... pacat ..

Cu privire la xShadow...trist.. credeam ca paricipi pt idee , pasiune nu prea inteleg de ce te enervezi asa. Melsoft inca crede in democratie (io nu) si asta ii aduce probleme cu oameni care gandesc ca tine.. Daca era dupa mine juriul era format din 5 modelisti alesi de melsoft care sa dea note. Pierzi din vedere faptul ca acest concurs e facut din pasiune.. nu ridica pe nimeni si cu premiile astea nu imbogateste pe nimeni. Mi se pare absurd sa crezi ca e "aranajat" un concurs a carui singur scop e pasiunea ...

Oricum GO BICUT !!!!!


Nu ma enervez ca nu am de ce... dar totusi tin ca un concurs sa fie pe corecte. ,,Razboiul'' pasiunilor si al indemanarii, nu al ,,pilelor'' si cunostintelor.
Macar aici unde se intalnesc pasiunile noastre comune sa ne simtim intr-o democratie pentru ca pana la urma suntem intre prieteni iar acest concurs este for funn.
Cat despre premii , nu ridica pe nimei si nici nu coboara, este vorba de orgoliu si fiecare dintre noi avem orgoliul nostru.
Daca eu nu deschideam gura , vad ca nimeni nu zicea nimic de frica descalificarii sau a unui ban account. Cu toate ca am deschis gura, am avut de grija sa nu am ca target decat pe cine trebuie si totodata sa trag un semnal de alarma pentru restul.

ps : Go go Bicutz , sa imi rupi si mie un colt de diploma pt. regizarea filmelor :) si filmarea propriuzisa .

Aceasta postare a fost editata de xShadow: 24 April 2009 - 05:29 PM

Sorry , we are closed !!!
0

#9 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 24 April 2009 - 05:41 PM

incrancenarea si rabufnirea din pasiune denota slabiciune :) o stiu din proprie experienta din pacate <_<


0

#10 Useril este offline   pccdtk 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1747
  • Inregistrat: 09-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Chitila
  • Interests:Aeromodelism ; Simulatoare RC ; Modelare 3D

Postat 24 April 2009 - 06:51 PM

Pe mine m-a pasionat foarte mult ideea de Deproniada - din perspectiva modelelor . Ideea de concurs nu m-a miscat de loc. Mi-ar fi placut insa sa-mi zboare si mie modelul-fireste. Am vazut - admirat si cu aceasta editie modele deosebite , intre care mi-a fost greu sa aleg ( am votat - ales totusi SR 71 si aripi termice) . Din moment ce majoritatea participantilor au enuntat ( sau , tacit au fost de acord ) ideea ca participarea este mai importanta , nu inteleg de unde atata incrancenare. EU M-AM DISTRAT COPIOS VAZAND MODELELE UNORA ZBURAND !!!
0

#11 Useril este offline   nicolas 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 695
  • Inregistrat: 06-October 06
  • Gender:Male
  • Location:Popesti-Leordeni

Postat 24 April 2009 - 07:30 PM

Eu am votat modelul lui Turok,pt.ca mi s-a parut cel mai original.Mentinez ca nici nu ne cunoastem asa ca este exclusa varianta pilelor si relatiilor.Cred ca nici nu conteaza cine castiga si de asemenea cred ca nimeni nu a participat pentru obtinerea vreunui premiu ,eu unul am participat numai din pasiune pt. modelism (si pt. distractie).Vreau sa felicit organizatorii si pe toti participantii la acest concurs care au reusit sa ajunga pana la final.

PS.Am oscilat intr Turok si Emilare .
Its nice to be important, but its more important to be nice ...
0

#12 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 25 April 2009 - 06:38 AM

Vezi postareaxShadow, la Apr 24 2009, 04:16 PM, a spus:

Daca tot propui sa ma descalfice , poate dai si un motiv pentru asta referitor la concursul propriuzus.

Pai chiar ne faci hoti pe fata?
Ai impresia ca am organizat concursul asta ca sa-l furam la vot pe Xshadow?
O sa incerc la finalul votului sa intru in fundul Sql-ului sa caut direct in tabele sa vad cine si ce a votat.
Dar pentru tine mi-am pierdut respectul.
flying is my life...
0

#13 Useril este offline   xShadow 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 83
  • Inregistrat: 01-February 08

  Postat 25 April 2009 - 09:22 AM

Vezi postareaSILVIU66, la Apr 25 2009, 07:38 AM, a spus:

Pai chiar ne faci hoti pe fata?
Ai impresia ca am organizat concursul asta ca sa-l furam la vot pe Xshadow?
O sa incerc la finalul votului sa intru in fundul Sql-ului sa caut direct in tabele sa vad cine si ce a votat.
Dar pentru tine mi-am pierdut respectul.


Nu puteai tu de la inceput sa gandesti sistemul de votare asa, sa se vada cine ce voteaza ca sa elimini discutiile.
Plus ca era simplu sa blochezi votarea userilor noi veniti de pana in lansarea deproniadei si multe alte sisteme de protectie dar cel mai bun sistem de protectie si care nu mai genereaza nici un fel de discutii era:
Afisarea in timp real la toti vizitatorii a celor ce au votat: USER / IP / VOT EXPRIMAT sau si fara VOT EXPRIMAT ( se poate face , am facut-o eu pe un alt forum cu alt profil tot phpbb)

Cat despre respectul pierdut .... NO COMENT !!!


Daca tot vrei sa stii de ce m-a agitat atat atunci afla: Bicut nu avea cum sa fie intrecut de TUROK ever ever cel putin nu la modele prezentate nu stiu in alte situatii si spun asta din discutiile care s-au purtat pe private/skype/yahoo cu altii.

Subit dupa ce am facut eu ,,scandal'' s-au indreptat si voturile si au intrat pe un fagash normal.

Cand am vazut instant TUROK 14 voturi bicut 7 am luat foc .
Daca tot vrei sa mai stii exact ce si cum si de ce am luat foc , este pentru ca am vazut editarea de voturi, atunci tu si rhc ati pirdut respectul meu..... Nu as fi avut nimic impotriva sa castige si Papa de la Roma atat timp cat voturile sunt pe corecte. Cum am vazut si ce am facut ca sa vad asta , iti recomand GOOGLE dar sa ai un antivirus bun si sa stii putina rusa :).


Pentru cei care nu stiu unul dintre sponsori este S|3R@ , numai ca RHC prin administratorii sai nu a fost de acord sa se afiseze acest lucru. Intelegeti voi ce vreti din asta ....
Eu unu am inteles multe , mai ales dupa ce am dat o raita si am vazut unele discutii pe care nu trebuia sa le vedem noi cei de rand.

Aceasta postare a fost editata de xShadow: 25 April 2009 - 09:36 AM

Sorry , we are closed !!!
0

#14 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 25 April 2009 - 10:40 AM

prietene ia-o mai moale. Esti mult, mult prea incrancenat pentru ceva ce chiar nu are sens. Militezi chiar pentru modelul competitorului si emani teorii conspirationiste. Daca te uitai cu atentie observai numarul votantilor la Bicut-Turok 14-7 si vedeai clar ca nu se votase prea mult pana in acel moment. A venit seara si oamenii au inceput sa apara pe rhc si sa voteze, nu ca ai facut tu nu stiu ce scandal (esti chiar intr-un topic diferit) ce pentru ca asa au considerat ei ca trebuie sa voteze.
Nu stiu in ce lume traiesti tu dar mie imi place sa cred ca nu dam amicitia pe 2 lei (cum facu amicul meu craiovean) si incepem sa ne muscam pentru 1 depronel, o cupa si o diploma... este cel putin penibil sa crezi asa ceva. Ce legatura are magazinul de la botosani aici nu inteleg... adicalea ce, insista ei sa castige un concurent? WTF? Get real...


0

#15 Useril este offline   xShadow 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 83
  • Inregistrat: 01-February 08

Postat 25 April 2009 - 10:55 AM

Vezi postareaCalin, la Apr 25 2009, 11:40 AM, a spus:

prietene ia-o mai moale. Esti mult, mult prea incrancenat pentru ceva ce chiar nu are sens. Militezi chiar pentru modelul competitorului si emani teorii conspirationiste. Daca te uitai cu atentie observai numarul votantilor la Bicut-Turok 14-7 si vedeai clar ca nu se votase prea mult pana in acel moment. A venit seara si oamenii au inceput sa apara pe rhc si sa voteze, nu ca ai facut tu nu stiu ce scandal (esti chiar intr-un topic diferit) ce pentru ca asa au considerat ei ca trebuie sa voteze.
Nu stiu in ce lume traiesti tu dar mie imi place sa cred ca nu dam amicitia pe 2 lei (cum facu amicul meu craiovean) si incepem sa ne muscam pentru 1 depronel, o cupa si o diploma... este cel putin penibil sa crezi asa ceva. Ce legatura are magazinul de la botosani aici nu inteleg... adicalea ce, insista ei sa castige un concurent? WTF? Get real...


Esti total pe dinafara .... Continua sa traiesti in lumea ta cea roz.

Aceasta postare a fost editata de xShadow: 25 April 2009 - 10:55 AM

Sorry , we are closed !!!
0

#16 Useril este offline   melsoft 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 412
  • Inregistrat: 16-April 05
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

Postat 25 April 2009 - 10:56 AM

As vrea sa spun de la bun inceput ca nu imi plac fitilele si zvonurile. Faptele care pot fi dovedite cu dovezi incontestabile sunt credibile! Nu stiu de existenta vreunei "intelegeri" intre adminu' forumului si terte persoane. Silviu cred ca are destula credibilitate fiind admin al acestui forum de atata vreme, el fiind moderator si la editiile trecute ale Deproniadei, iar colaborarea noastra a fost impecabila, el incercand sa ma ajute cu tot ce i-a fost in putere, la fel ca si acum. Nu incercati sa va denigrati intre voi, pentru ca scopul concursului este cu totul altul. Daca cineva va incerca sa fraudeze in vreun fel sau altul voturile, veti fi primii care veti afla acest lucru. Imi pare rau ca s'a ajuns pana aici. Va rog sa va reevaluati pozitiile, se apropie RR, eu deja am inceput bagajele, ca nu cumva sa uit ceva. DEPRONIADA e un conciurs nascut din pasiune si asa va ramane, cei care sunt pasionati de asa ceva sunt bineveniti, ceilalti pot privi cu respect la noi. Cat despre sponsori, repet, NU exista nici o intelegere intre firma din Botosani si aceasta editie a concursului! Singurii sponsori sunt amintiti: SOLARIS LINE, Silviu, Alex si domnul care ne face trofeele, atat!

Va multumesc!
0

#17 Useril este offline   xShadow 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 83
  • Inregistrat: 01-February 08

  Postat 25 April 2009 - 10:59 AM

Vezi postareamelsoft, la Apr 25 2009, 11:56 AM, a spus:

As vrea sa spun de la bun inceput ca nu imi plac fitilele si zvonurile. Faptele care pot fi dovedite cu dovezi incontestabile sunt credibile! Nu stiu de existenta vreunei "intelegeri" intre adminu' forumului si terte persoane. Silviu cred ca are destula credibilitate fiind admin al acestui forum de atata vreme, el fiind moderator si la editiile trecute ale Deproniadei, iar colaborarea noastra a fost impecabila, el incercand sa ma ajute cu tot ce i-a fost in putere, la fel ca si acum. Nu incercati sa va denigrati intre voi, pentru ca scopul concursului este cu totul altul. Daca cineva va incerca sa fraudeze in vreun fel sau altul voturile, veti fi primii care veti afla acest lucru. Imi pare rau ca s'a ajuns pana aici. Va rog sa va reevaluati pozitiile, se apropie RR, eu deja am inceput bagajele, ca nu cumva sa uit ceva. DEPRONIADA e un conciurs nascut din pasiune si asa va ramane, cei care sunt pasionati de asa ceva sunt bineveniti, ceilalti pot privi cu respect la noi. Cat despre sponsori, repet, NU exista nici o intelegere intre firma din Botosani si aceasta editie a concursului! Singurii sponsori sunt amintiti: SOLARIS LINE, Silviu, Alex si domnul care ne face trofeele, atat!

Va multumesc!



cool .... :) dar ar trebui sa iti pui o intrebare .... de ce nu ti s-a dat drept de moderator pe threadul DEPRONIADA cu toate ca ar fi fost necesar doar 2-3 clikuri , asa cum ai avut pe alt forum la alte editii ale deproniadei.

Oricum , super tare ... foarte tare, deosebit de frumos, extraordinar, impecabil ... si marmota uite asa invelea ciocolata.

Chiar au reusit sa te imbrobodeasca bine de data asta .... :)

Ce bine ar fi sa fie doar fitile si zvonuri asa cum zici tu, iar eu sa fiu un idiot care nu are ocupatie si sta sa posteze pe RHC aiurea in tranvai. Nu exista intelegeri, pile sau mishmashuri , totul este foarte roz si noi purtam rochite rosii cu buline albe si avem saltul strengarului prin campia cu floricele si cu fluturasi care zboara.
Cum ti-am spus si la telefon , de forumui si alte chestii online ma ocup de ceva vreme in coace , iar cand am deschis gura nu am deschis-o doar ca sa ma aflu in treaba si sa ma bag in seama.


Credeti ce vreti. Eu stiu ce am vazut si ce am vazut nu mi-a placut deloc.

Aceasta postare a fost editata de xShadow: 25 April 2009 - 11:11 AM

Sorry , we are closed !!!
0

#18 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 25 April 2009 - 11:22 AM

pai ce-ai vazut? Ca poate acel OZN nu era decat un balon meteorologic... sau fatza de pe marte o musamalizeaza americanii ca are cosuri si bube pe ea... sau aia care au inventat codul de bare cu separator la fiecare 6 bare s-au gandit la cel necurat pentru a se ataca fanaticii cand vor aparea pasapoartele cele noi...

Parerea mea e ca traiesti intr-un mediu gaunos si inloc sa fii putin mai optimist cu privire la viata te uiti tot timpul in spate ca nu cumva brutus sa te intepe pe la spate. Nici macar proverbul paza buna pazeste primejdia rea nu poate fi aplicat aici deoarece repet, ESTE UN CONCURS AMICAL. Premiile sunt simbolice iar participantii nu s-au inscris pentru premii (poate cativa incrancenati ca tine) ce pentru a invata ceva nou, a-si pune neuronii in miscare si a inova sau rezolva probleme de care nu se izbesc zilnic. Pentru mine ASTA ESTE castigul, nu un depronel, o cupa sau diploma, ce tocmai cresterea masei cerebrale si legarea de prietenii... ce faci tu aici e numai distructiv amice...

Eu voi continua sa traiesc in lumea mea roz pe care mi-o fac gandind pozitiv si ma voi ataca daca voi fi furat pentru ceva mult mai grav...

Aceasta postare a fost editata de Calin: 25 April 2009 - 11:23 AM



0

#19 Useril este offline   xShadow 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 83
  • Inregistrat: 01-February 08

  Postat 25 April 2009 - 11:27 AM

Vezi postareaCalin, la Apr 25 2009, 12:22 PM, a spus:

pai ce-ai vazut? Ca poate acel OZN nu era decat un balon meteorologic... sau fatza de pe marte o musamalizeaza americanii ca are cosuri si bube pe ea... sau aia care au inventat codul de bare cu separator la fiecare 6 bare s-au gandit la cel necurat pentru a se ataca fanaticii cand vor aparea pasapoartele cele noi...

Parerea mea e ca traiesti intr-un mediu gaunos si inloc sa fii putin mai optimist cu privire la viata te uiti tot timpul in spate ca nu cumva brutus sa te intepe pe la spate. Nici macar proverbul paza buna pazeste primejdia rea nu poate fi aplicat aici deoarece repet, ESTE UN CONCURS AMICAL. Premiile sunt simbolice iar participantii nu s-au inscris pentru premii (poate cativa incrancenati ca tine) ce pentru a invata ceva nou, a-si pune neuronii in miscare si a inova sau rezolva probleme de care nu se izbesc zilnic. Pentru mine ASTA ESTE castigul, nu un depronel, o cupa sau diploma, ce tocmai cresterea masei cerebrale si legarea de prietenii... ce faci tu aici e numai distructiv amice...

Eu voi continua sa traiesc in lumea mea roz pe care mi-o fac gandind pozitiv si ma voi ataca daca voi fi furat pentru ceva mult mai grav...


sa fi iubit .... chair imi racesc gura de pomana cu tine.
Oricum vad ca s-au revizuit niste ,,comportamente'' ceea ce ma bucura. Totusi mesajul meu a ajuns acolo unde trebuie. Restul este cancan!

Aceasta postare a fost editata de xShadow: 25 April 2009 - 11:32 AM

Sorry , we are closed !!!
0

#20 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 25 April 2009 - 11:31 AM

amice raceste-ti gura cu cine vrei tu, din pacate eu nu te aud, te citesc si trebuie sa fii mai creativ cand expui ce expui... Nu am inteles ce stii tu si nu stim noi? Ce conversatii ai prins? Cum crezi ca-ti castigi acoliti daca nici nu nu esti coerent... deocamdata esti tu impotriva puhoiului, si fac pariu ca te vei scufunda in curand. Nu ca am zis eu sau ca l-ai ofticat pe Silviu ce pur si simplu pentru gandirea asta. Stiu ceva dar nu va spun...


0

#21 Useril este offline   xShadow 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 83
  • Inregistrat: 01-February 08

  Postat 25 April 2009 - 11:37 AM

Vezi postareaCalin, la Apr 25 2009, 12:31 PM, a spus:

amice raceste-ti gura cu cine vrei tu, din pacate eu nu te aud, te citesc si trebuie sa fii mai creativ cand expui ce expui... Nu am inteles ce stii tu si nu stim noi? Ce conversatii ai prins? Cum crezi ca-ti castigi acoliti daca nici nu nu esti coerent... deocamdata esti tu impotriva puhoiului, si fac pariu ca te vei scufunda in curand. Nu ca am zis eu sau ca l-ai ofticat pe Silviu ce pur si simplu pentru gandirea asta. Stiu ceva dar nu va spun...


Am spus (scris) destule. Cine a avut ochelari si a stiut sa citeasca printre randuri , felicitari. Cine nu , sa fie iubit. Nu am nevoie de acoliti sau de suporteri, cat despre scufundat, lol ce am avut si ce am pierdut.
Ce nu ai inteles tu , este ca multi rezoneaza la cele spuse de mine. Le simt pe deplin , dar nu au curajul sau nu vor sa se manjeasca.

Nu carecumva sa crezi ca mie imi face placere sau ca sunt mandru de ceea ce am scris, dar nu pot sa stau indiferent la comportamentul unora fata de noi ,,prostii satului''.

Pacat ca totul a pornit din pasiune si din iubire pentru acest hobby si se termina cu scantei si cu discutii de genul asta.
Chiar este pacat de munca si daruirea unora pentru acest concurs (organizator, sponsor, etc) , ca altii sa le terfeleasca prin hazna.

Aceasta postare a fost editata de xShadow: 25 April 2009 - 11:39 AM

Sorry , we are closed !!!
0

#22 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 25 April 2009 - 11:38 AM

pai hai lamureste-ma si pe mine si voi milita pentru ce crezi tu sau ce simti tu ca simt cei din jurul tau. Dar fa-ma sa inteleg care-i problema defapt


0

#23 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 25 April 2009 - 11:40 AM

Vezi postareaxShadow, la Apr 25 2009, 10:22 AM, a spus:

Nu puteai tu de la inceput sa gandesti sistemul de votare asa, sa se vada cine ce voteaza ca sa elimini discutiile.
Plus ca era simplu sa blochezi votarea userilor noi veniti de pana in lansarea deproniadei si multe alte sisteme de protectie dar cel mai bun sistem de protectie si care nu mai genereaza nici un fel de discutii era:
Afisarea in timp real la toti vizitatorii a celor ce au votat: USER / IP / VOT EXPRIMAT sau si fara VOT EXPRIMAT ( se poate face , am facut-o eu pe un alt forum cu alt profil tot phpbb)

daca tot esti asa destept cum de nu ti-ai dat seama ca forumul nu este phpBB???

Cum sa gandesc eu un sistem de votare cand softul nu permite asta?
Te rog frumos sa te duci sa intrebi niste specialisti (nu sa cauti cu google),cum se poate manari un vot pe IPB.
Si mai ales daca se poate manari ca simplu admin (in baza de date de exemplu eu nu am acces,are doar webmasterul pe care nu il cunosc personal-angajat admin pe serverele anzisoft s.r.l.,si pe desupra si nemodelist)

Citeaza

este pentru ca am vazut editarea de voturi

Nu aveai cum sa vezi asa ceva intrucat nu pot sa vad nici eu pana una alta....
GARANTEZ CA NU S-A FACUT ASA CEVA. LUNI O SA VORBESC CU WEBMASTERUL SA-MI SCOATA DIN SQL TABELELE.DUPA CE ITI DEMONSTREZ CA VOTURILE NU SUNT MANARITE ITI DAU BAN.

Citeaza

Chiar este pacat de munca si daruirea unora pentru acest concurs (organizator, sponsor, etc) , ca altii sa le terfeleasca prin hazna.


adica eu nu sunt organizator? nici sponsor ca eu ofer Cupa ca in fiecare an? crezi ca doresc sa-mi terfeleasca munca si daruirea xshadow?
Daca cumva era ceva in neregula,si eu eram parte din mizeria de care ne acuzi, cu doua clickuri de mouse dispareau si mesajele tale si drepturile tale de a mai posta pe forum.
asa ca dom specialist in phpbb - repet - nu stii nici macar pe ce soft lucram.
Lipsa mea de respect catre persoana ta se mentine si se adanceste.
flying is my life...
0

#24 Useril este offline   xShadow 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 83
  • Inregistrat: 01-February 08

  Postat 25 April 2009 - 12:00 PM

Sa fi iubit ... crezi ca daca dai BAN , ma afectezi undeva imi este egal cu zero si deja sunt scarbit de situatie , ca si altii de pe acest forum.

apropo , eu am zis ca am facut asta pe phpbb , visualizarea de voturi in realtime prin crearea de un fisier php simplu de accesare votul care ma intereseaza si extragerea din baza de date USER/IP/Optiune VOT. Tot programul a avut 10 linii si a fost creat in 10 minute.
Mai mult de atat am creat un sistem de protectie si de votare 1 vot / PC (serial placa de baza) nu per IP.

Un minim de securitate era ca sa nu mai dai voie la toate conturile fantoma sa voteze.

Cat despre IP.Board 2.3.5 , roagati webmasterul sa mai verifice si el ce a mai aparut nou. Poate asa nu mai vad si altii mizeriile care le debitati si pe care le faceti.

Cat despre editare voturi ... ha ... ma faci sa rad. Poti sa demostrezi ce vrei. Mie mi-ati demonstrat deja de ce sunteti in stare pentru 3 servouri si o diploma.

Sa va fie rusine !!!


Si odata cu acest POST imi iau si ADIO de la acest forum ma gasiti pe alte forumuri, macar acolo sunt tratat cu respect si cu sinceritate chair daca sunt ,,sarantoc din provincie'' asa cum suntem categorisiti de catre unii.

Chiar nu am nevoie de astfel de rahaturi. Spalativa cu forumul vostru pe cap.

Sa nu aveti surpriza cand si altii or sa faca la fel ca mine cat mai curand.

Si silviu , crezi oare ca deaia nu am eu baterii in telecomanda ca imi dai tu BAN pe rhc :) .
Sorry , we are closed !!!
0

#25 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 25 April 2009 - 12:08 PM

ajunge, esti penibil infantil si dezinformat. Iti voi demonstra pas cu pas cate porcarii ai debitat. Am vrut sa ma duc la zbor dar nu pot ignora pana deseara tampeniile astea. Ai devenit prea distructiv cu tampeniile debitate.


0

#26 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 25 April 2009 - 12:15 PM

Vezi postareaxShadow, la Apr 25 2009, 01:00 PM, a spus:

apropo , eu am zis ca am facut asta pe phpbb , visualizarea de voturi in realtime prin crearea de un fisier php simplu de accesare votul care ma intereseaza si extragerea din baza de date USER/IP/Optiune VOT. Tot programul a avut 10 linii si a fost creat in 10 minute.

Nu m-am uitat inca in cod pe IPB dar sunt aproape convins ca contorizarea votantilor se face cu un join select pe mai multe tabele. la phpbb votul este un INT aici poate fi orice... prima bulina neagra.

Vezi postareaxShadow, la Apr 25 2009, 01:00 PM, a spus:

Mai mult de atat am creat un sistem de protectie si de votare 1 vot / PC (serial placa de baza) nu per IP.

Un minim de securitate era ca sa nu mai dai voie la toate conturile fantoma sa voteze.

Aici iti voi da 10 buline negre. Ai demonstrat ca habar nu ai cu ce se mananca comunicarea HTTP si ce informatie se schimba intre 2 calculatoare interconectate. Nu ai nici cea mai mica idee de faptul ca seria placii de baza (wtf is what btw) nu se trimite intr-o negociere HTTP.


Vezi postareaxShadow, la Apr 25 2009, 01:00 PM, a spus:

Cat despre IP.Board 2.3.5 , roagati webmasterul sa mai verifice si el ce a mai aparut nou. Poate asa nu mai vad si altii mizeriile care le debitati si pe care le faceti.

Unu la mana, IPB nu are sistem intern de chat. Alta bulina neagra.

Vezi postareaxShadow, la Apr 25 2009, 01:00 PM, a spus:

Cat despre editare voturi ... ha ... ma faci sa rad. Poti sa demostrezi ce vrei. Mie mi-ati demonstrat deja de ce sunteti in stare pentru 3 servouri si o diploma.

Si odata cu acest POST imi iau si ADIO de la acest forum ma gasiti pe modelism info , macar acolo sunt tratat cu respect si cu sinceritate chair daca sunt ,,sarantoc din provincie'' asa cum suntem categorisiti de catre unii.

In definitiv tot scandalul asta ce l-ai pornit e defapt ciuda ca acest concurs nu s-a desfasurat pe papagalimea aia de forum? Stai acolo, si ia si pe aialti ca tine acolo si numarati-va penele printre bannere si cursoare papagalistice.

Vezi postareaxShadow, la Apr 25 2009, 01:00 PM, a spus:

Chiar nu am nevoie de astfel de rahaturi. Spalativa cu forumul vostru pe cap.

Sa nu aveti surpriza cand si altii or sa faca la fel ca mine cat mai curand.

Si silviu , crezi oare ca deaia nu am eu baterii in telecomanda ca imi dai tu BAN pe rhc :) .

Daca nu aveai nevoie de asemenea rahaturi nu incepeai porcaria asta total gratuita

Si apropo, mesajul de pe privat il voi face public, sa vada tot omul cat poti fi de naiv. Si cat de patetic infantil si dobitoc m-ai crezut cand ai ragait porcaria aia. Ce-ai crezut ca in necunostiinta de cauza te voi aplauda? Amice maturizeaza-te, nu oricine te va crede cand debitezi orice porcarie ce-ti vine in cap...


0

#27 Useril este offline   xShadow 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 83
  • Inregistrat: 01-February 08

  Postat 25 April 2009 - 12:21 PM

QUOTE (xShadow @ Apr 25 2009, 01:00 PM) *
Mai mult de atat am creat un sistem de protectie si de votare 1 vot / PC (serial placa de baza) nu per IP.

Un minim de securitate era ca sa nu mai dai voie la toate conturile fantoma sa voteze.

Aici iti voi da 10 buline negre. Ai demonstrat ca habar nu ai cu ce se mananca comunicarea HTTP si ce informatie se schimba intre 2 calculatoare interconectate. Nu ai nici cea mai mica idee de faptul ca seria placii de baza (wtf is what btw) nu se trimite intr-o negociere HTTP.


Sistemul de vot conceput aditional phpbb creat de mine iti impune sa rulezi un program facut in visual C++ ca sa poti vota. Acel program comunica cu serverul/pagina de www si transmite Serial placa de baza la server, facand asocierea user/ip/serial placa de baza.

Chiar crezi ca s-a intalnit hotul cu prostul :) .


Pastreaza-ti bulinele negre pentru altii ...

Cat despre papagalimea de care vorbesti , uitate mai bine la adresa paginii care o citesti acum.


Si daca vrei sa vezi un dobitoc indobitocit , uitate in oglinda sau fa-ti o poza sa o ai amintire.

Aceasta postare a fost editata de xShadow: 25 April 2009 - 12:24 PM

Sorry , we are closed !!!
0

#28 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 25 April 2009 - 12:24 PM

Citeaza

Expoiturile le-am gasit cu google. Sunt la dispozitia tuturor.
Cauta cu SQL injection IP.Board 2.3.5 si ai sa vezi.


no shit, am cautat. ai tu idee cum se ruleaza un php cu extensia curl dintr-o consola? Ca din cate vad mai sus nu prea le ai cu tehnologiile astea... in plus zi-mi si mie cum ai rezolvat

Target: http://www.rhc.ro/forumrhc2/
Sql table prefix: ibf_
Testing target URL ...

Fatal error: Call to undefined function curl_init() in D:\\\\_php_root\\\\ipb\\\\aaa.php
on line 329


Citeaza

Puteam foarte usor sa pun in cur forumul cu 2 clickuri dar nu imi sta in caracter.
Nu puneam nici gaz peste foc daca vedeam ca se revizuieste treaba. Numai dupa ce am inceput sa ,,dau din casa\\\'\\\' s-au potilit.


nu zau, esti tu un mic miez si stiice nu stim noi, din nou... nu-ti sta in caracter? Vad ca iti sta in caracter sa scuipi gratuit si fara nici un motiv.

Citeaza

Chiar nu imi place ce am facut , pentru ca am distrus frumusetea concursului si poate am zdruncnat si comuntatea, dar nu mai pot cu Romanica asta impartita in shmecheri si fraieri.


asa frate, nu-ti place ce-ai facut dar ai facut-o, repet neprovocat, gratuit

Citeaza

Screeenshoturi nu dau la nimeni si nici nu mai discut pe acest subiect cu nimeni.
Mi-am luat adio de la acest forum unde sunt tratat ca ultimul fraier. Poate o sa mai intru cu alt ID sa mai verific ce mai este pe la vanzare/cumparare, desi curand se va lansa un site de licitatii pentru modelism, gratuit pentru toata lumea si acolo se vor gasi vanzari / cumparari.


muhahaha ma leashi? Deci ori iti iei adio ori mai intri cu alt ID... probabil ca iti scrijelesti si seria placii de baza sa nu te prinda silviu cu clona pe acelasi ip?


0

#29 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 25 April 2009 - 12:28 PM

Vezi postareaxShadow, la Apr 25 2009, 01:21 PM, a spus:

QUOTE (xShadow @ Apr 25 2009, 01:00 PM) *
Mai mult de atat am creat un sistem de protectie si de votare 1 vot / PC (serial placa de baza) nu per IP.

Un minim de securitate era ca sa nu mai dai voie la toate conturile fantoma sa voteze.

Aici iti voi da 10 buline negre. Ai demonstrat ca habar nu ai cu ce se mananca comunicarea HTTP si ce informatie se schimba intre 2 calculatoare interconectate. Nu ai nici cea mai mica idee de faptul ca seria placii de baza (wtf is what btw) nu se trimite intr-o negociere HTTP.


Sistemul de vot conceput aditional phpbb creat de mine iti impune sa rulezi un program facut in visual C++ ca sa poti vota. Acel program comunica cu serverul/pagina de www si transmite Serial placa de baza la server, facand asocierea user/ip/serial placa de baza.

Chiar crezi ca s-a intalnit hotul cu prostul :) .


Pastreaza-ti bulinele negre pentru altii ...

Cat despre papagalimea de care vorbesti , uitate mai bine la adresa paginii care o citesti acum.


Si daca vrei sa vezi un dobitoc indobitocit , uitate in oglinda sau fa-ti o poza sa o ai amintire.



program c++ ba omule tu te auzi ce zici sa mor io?!?? Adicalea ai incredere mai mare intr-un program compilat ce ruleaza la mine pe calculator decat pe unul ce ruleaza remote pe un server closed system? Iti demonstrez la orice ora ca orice functie sau string ai avea tu in codul compilat o pot modifica mai lamentabil decat cu un oaresce exploit de care vorbeai tu mai sus... deci s-a dus pe apa sambetei si teoria ta cu cod compilat dume figuri texte.


0

#30 Useril este offline   xShadow 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 83
  • Inregistrat: 01-February 08

  Postat 25 April 2009 - 12:29 PM

bravo , bravisomo ....
Catalin wrote:
Da-mi si mie acele screenshoturi... calin@elatha......com
In plus, ce exploituri au folosit? Sunt si eu curios, am vrut si eu sa hackez de cateva ori forumul dar m-au prins pandarii...


sunt curios de ce ai vrut sa hakeresti forumul ....

Esti varza ... nici macar un google nu stii sa faci.

ps: Visual C++ cu peexplorer obfuscated. Learn Programing ... than speak


Read and learn from PRO ....

Fisier atasat  0000.jpg (183.04K)
Number of downloads: 619

Aceasta postare a fost editata de xShadow: 25 April 2009 - 12:37 PM

Sorry , we are closed !!!
0

Arata acest topic


  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro