Modelism - RHC Forum: Putere de ridicare - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Putere de ridicare TRex 450-500-600 / CopterX

#1 Useril este offline   civic15 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 13
  • Inregistrat: 10-March 09

Postat 12 March 2009 - 11:47 PM

As vrea sa aflu ce greutate maxima pot atasa modelelor CopterX/Trex 450-500-600 pentru zbor usor ( stanga-dreapta, fata-spate ) la altitudini de pana in 10-15m. Fara acrobatii sau zbor 3D. De asemenea m-ar interesa niste pareri despre CopterX care am inteles ca e copie dupa TRex la un pret mult mai accesibil. Daca sunt posesori care au experimentat cu aceste modele rog sa ma ajute.
Multumesc.
0

#2 Useril este offline   takeoff 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1029
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Calarasi
  • Interests:Elicoptere,elicoptere,elicoptere si apoi tot ce zboara...

Postat 19 March 2009 - 01:13 PM

Vezi postareacivic15, la Mar 12 2009, 11:47 PM, a spus:

As vrea sa aflu ce greutate maxima pot atasa modelelor CopterX/Trex 450-500-600 pentru zbor usor ( stanga-dreapta, fata-spate ) la altitudini de pana in 10-15m. Fara acrobatii sau zbor 3D. De asemenea m-ar interesa niste pareri despre CopterX care am inteles ca e copie dupa TRex la un pret mult mai accesibil. Daca sunt posesori care au experimentat cu aceste modele rog sa ma ajute.
Multumesc.



250/300g ridica fara probleme,dupa 300g se simte ca motorul trage mai greu,iar dupa 350 devine instabil.Diferenta vizibila intre ele(cu exceptia inscriptionarii) nu este,poate la calitatea materialului,a rulmentilor.A, exista o diferenta,plasticul de la trenul de aterizare e vax.
0

#3 Useril este offline   lyvyux 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 02-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Elicoptere

Postat 20 March 2009 - 01:28 AM

Salut ... copterx este ok ... eu personal am o copie fidela si calitativa a t-rex ului 450, daca te intereseaza da PM in rest vino pe Chitila si o sa-l vezi.




takeoff, la copia mea trenul de aterizare este facut dintr-un plastic flexibil si foarte rezistent
ala de la align este foarte rigig si daca dai cu el de pamant mai tare la aterizare se rupe ... pe copter x nu am pus mana .
Heli: 450 SE V2, esc 40 A, motor 3550 Kv,3x5065MG, gyro Jy 401 - servo robbe fs61bb carbon digital si quadcopter in devenire :)
0

#4 Useril este offline   takeoff 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1029
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Calarasi
  • Interests:Elicoptere,elicoptere,elicoptere si apoi tot ce zboara...

Postat 20 March 2009 - 10:45 AM

Vezi postarealyvyux, la Mar 20 2009, 01:28 AM, a spus:

Salut ... copterx este ok ... eu personal am o copie fidela si calitativa a t-rex ului 450, daca te intereseaza da PM in rest vino pe Chitila si o sa-l vezi.




takeoff, la copia mea trenul de aterizare este facut dintr-un plastic flexibil si foarte rezistent
ala de la align este foarte rigig si daca dai cu el de pamant mai tare la aterizare se rupe ... pe copter x nu am pus mana .



Ai dreptate,plasticul este foarte elastic,acum ramane de vazut si cat de rezistent este.
0

#5 Useril este offline   civic15 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 13
  • Inregistrat: 10-March 09

Postat 20 March 2009 - 04:15 PM

Multumesc pentru raspunsuri. Intre timp m-am mai documentat si eu si cred ca imi voi lua un trex 600 in viitorul apropiat. Din ce am mai vazut pe diferite forumuri ar putea sa ridice 1.5-2 kg ? Vre-un posesor care ar putea confirma ? Mi-ar placea sa vin pe Chitila cand va mai intalniti poate dau peste vre-un posesor de TRex600 binevoitor si dispus sa imi faca o mica prezentare eventual cateva sfaturi.
0

#6 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 20 March 2009 - 04:28 PM

Citeaza

Mi-ar placea sa vin pe Chitila cand va mai intalniti poate dau peste vre-un posesor de TRex600 binevoitor si dispus sa imi faca o mica prezentare eventual cateva sfaturi.



Te asteptam, sunt cativa posesori de Trex 600, care sigur iti vor raspunde la intrebari.
0

#7 Useril este offline   civic15 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 13
  • Inregistrat: 10-March 09

Postat 20 March 2009 - 05:57 PM

Unde ar trebui sa urmaresc programul intalnirilor ? Iesiti in fiecare w/e? Unde mai exact in Chitila ?
0

#8 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 20 March 2009 - 06:04 PM

Aici pentru heli:

http://www.rhc.ro/forumrhc2/index.php?show...mp;#entry285947

Aici aeromodele in general:

http://www.rhc.ro/forumrhc2/index.php?show...0&start=540
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro