Modelism - RHC Forum: De ce mi se sterg topicele? - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

De ce mi se sterg topicele? oare?

#1 Useril este offline   ciprian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 147
  • Inregistrat: 04-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:HELI,aero si auto

Postat 11 March 2009 - 08:40 AM

Acum cateva zile am deschis un topic cu niste filmulete pe youtube.Prima data,a fost sters fara sa fie macar deschis.Doar nu incalcasem nici o regula al forumului.In gandul meu mi-am zis:``E,poate au gresit si ei``.Si-l deschid dinou,iar este sters.
De ce? Sa-l deschid a treia oara?
Cu stima,
Ciprian
0

#2 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 March 2009 - 11:06 AM

Ciprian, sigur ti-ai trecut bine varsta la profil? M-ai intrebat pe privat de ce ti-am sters mesajul. Desi nu aveai de unde sa sti care moderator sau admin ti-a facut-o, m-ai ales tocmai pe mine. Ti-am explicat frumos ca nici nu stiu despre ce e vorba. Tu insistai sa-ti raspund de ce ti l-am sters, in loc sa-mi spui macar despre ce era mesajul. Iar ti-am zis ca nu l-am sters eu dar tot degeaba. A treia oara m-am enervat deja si ti-am spus ca oricum nu trebuie sa comentezi actiunile moderatorilor (asa scrie in regulament) si ti-am dat si eu 10% peste cei 50% de la alti moderatori.
Acuma zici ca ai mai deschis odata acelasi subiect si iar ti-a fost sters? Pai poate din aceleasi motive ca si prima oara, asa ca tu trebuia sa fi istet si sa intri la idei: mai oare nu supar pe cineva cu insistenta asta a mea? Eu zic s-o lasi balta. Am o banuiala ca-i vorba de subiectul ala cu Carcotasii caruia nici eu nu i-am vazut rostul dar l-am lasat. Asta era?

Apoi ma tot intrebi daca mai scapi de warn odata. Ti-am raspuns ca da, dar depinde doar de tine. Se pare ca tu n-ai inteles deloc acest lucru si insisti sa ajungi la 100% si ban. Inca odata te intreb: chiar atatia ani ai cat ai scris acolo? Ca daca ai mai putini dar vrei sa pari mai matur, pai trebuie sa te si comporti ca atare.

Aceasta postare a fost editata de navigator: 11 March 2009 - 11:08 AM



0

#3 Useril este offline   ciprian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 147
  • Inregistrat: 04-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:HELI,aero si auto

Postat 11 March 2009 - 11:58 AM

Prin acest topic nu va acuz pe dvs,navigator.Este pt cel ce tot mi le sterge.Oricum nu le mai pun din nou.
PS:aCUM E VARSTA MEA CORECTA LA PROFIL
Cu stima,
Ciprian
0

#4 Useril este offline   ciprian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 147
  • Inregistrat: 04-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:HELI,aero si auto

Postat 11 March 2009 - 12:00 PM

Vezi postareanavigator, la Mar 11 2009, 11:06 AM, a spus:

Ciprian, sigur ti-ai trecut bine varsta la profil? M-ai intrebat pe privat de ce ti-am sters mesajul. Desi nu aveai de unde sa sti care moderator sau admin ti-a facut-o, m-ai ales tocmai pe mine. Ti-am explicat frumos ca nici nu stiu despre ce e vorba. Tu insistai sa-ti raspund de ce ti l-am sters, in loc sa-mi spui macar despre ce era mesajul. Iar ti-am zis ca nu l-am sters eu dar tot degeaba. A treia oara m-am enervat deja si ti-am spus ca oricum nu trebuie sa comentezi actiunile moderatorilor (asa scrie in regulament) si ti-am dat si eu 10% peste cei 50% de la alti moderatori.
Acuma zici ca ai mai deschis odata acelasi subiect si iar ti-a fost sters? Pai poate din aceleasi motive ca si prima oara, asa ca tu trebuia sa fi istet si sa intri la idei: mai oare nu supar pe cineva cu insistenta asta a mea? Eu zic s-o lasi balta. Am o banuiala ca-i vorba de subiectul ala cu Carcotasii caruia nici eu nu i-am vazut rostul dar l-am lasat. Asta era?

Apoi ma tot intrebi daca mai scapi de warn odata. Ti-am raspuns ca da, dar depinde doar de tine. Se pare ca tu n-ai inteles deloc acest lucru si insisti sa ajungi la 100% si ban. Inca odata te intreb: chiar atatia ani ai cat ai scris acolo? Ca daca ai mai putini dar vrei sa pari mai matur, pai trebuie sa te si comporti ca atare.

da ala era cu carcotasii.Si legat de varsta:i-am zis si lui Primus ca am dat la nimereala ca eram obligat de !@#$%^&* sa imi completez datele.
Cu stima,
Ciprian
0

#5 Useril este offline   ciprian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 147
  • Inregistrat: 04-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:HELI,aero si auto

Postat 11 March 2009 - 12:25 PM

Si avea un rost:sa ne mai faca sa radem.Ca mai e un topic despre un joc de pe net.Ala de ce nu e sters?
Cu stima,
Ciprian
0

#6 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 March 2009 - 01:45 PM

Mai Ciprian, nu te poate lasa omul singur ca iar ti-ai facut de cap: ai mai primit 20% ptr comentarii off-topic. Tu chiar nu poti rezista fara sa calci in strachini? Stai si tu linistit (adica nu mai scrie nimic) macar pana citesti regulamentul ala de doua ori (ti-am mai zis asta parca pe privat).

Cat despre varsta, nu s-a modificat nimic. Tot cea initiala "data la nimereala" este acolo. Poate ai fi avut de castigat daca o puneai corect de prima data.

Aceasta postare a fost editata de navigator: 11 March 2009 - 01:47 PM



0

#7 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 11 March 2009 - 01:57 PM

Daca va uitati la adresa lui de Yahoo, poate o ghiciti pe cea reala... adica 12 :)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#8 Useril este offline   scimitar 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 293
  • Inregistrat: 04-July 08

Postat 11 March 2009 - 09:18 PM

Dintr-un punct de vedere are dreptate. Vedeti voi, a mai primit un pic de warn, dar raspunsul la intrebarea existentiala tot nu l-a aflat. O fi el mai mic asa si se prinde mai greu dar poate nu mai avea loc toata discutia asta si 10 % warn daca moderatoru care i-a sters topicul ii dadea frumos un pm in care sa zica: "Frate in topicul respectiv ai facut asa si asa, ti-l sterg." eu zic ca sunt sanse mult mai mari sa nu mai repede greseala decat in cazul in care s-a ajuns acuma, cand nici macar nu stie care e.
0

#9 Useril este offline   ciprian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 147
  • Inregistrat: 04-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:HELI,aero si auto

Postat 11 March 2009 - 09:32 PM

Corect....pana la urma care e motivul?
Cu stima,
Ciprian
0

#10 Useril este offline   Dexter_Jr 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1589
  • Inregistrat: 28-February 06
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 11 March 2009 - 09:54 PM

era off topic, off forum, off everything....si nu, nu eu i-am sters topicu'
Experimental Rocketry
The only way to fly...



0

#11 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 11 March 2009 - 10:05 PM

in plus mai este un topic similar, STIRILE CNN care e tot un pamflet cu diverse idiotenii din lumea mare... si e foarte popular - foloseste-l pe ala eventual.


0

#12 Useril este offline   caius71 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 22-February 07
  • Gender:Male

Postat 11 March 2009 - 10:35 PM

Vezi postareaciprian, la Mar 11 2009, 09:32 PM, a spus:

Corect....pana la urma care e motivul?
Cred ca nu ai inteles ca tov.Navigator nu da explicatii.
0

#13 Useril este offline   ciprian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 147
  • Inregistrat: 04-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:HELI,aero si auto

Postat 11 March 2009 - 10:37 PM

Nelamurit,dar inchid topicul.Vad ca enervez forumistii.
Cu stima,
Ciprian
0

#14 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 March 2009 - 09:16 AM

Vezi postareacaius71, la Mar 11 2009, 10:35 PM, a spus:

Cred ca nu ai inteles ca tov.Navigator nu da explicatii.


tovarase caius, daca nu stii despre ce-i vorba de ce te bagi? I-am explicat inca foarte mult unde credeam eu ca a gresit si ar fi suparat pe alt moderator sau admin. Dar el nu ca nu intelege, dar nu vrea sau se preface ca nu intelege. Mi-a scris ca o face intentionat ca sa fie banat si sa scape de acest nume, apoi s-o ia de la 0. Chiar a cerut in mod expres asta. Are 11-12 ani in realitate, nu 35 cat si-a trecut in profil, asa ca i-am trecut cu vederea aproape totul.
Si nici eu nu i-am sters "topicul", de fapt am spus mai sus asta dar tu nu citesti decat pe sarite. Oricum i l-as fi sters si eu caci doar se afla in treaba cu copy si paste de linkuri de pe youtube. Ce-ar fi daca toti ar face asa ceva cu ce li se nazare ca ar fi amuzant?

(p.s. Tu ai primit 10% pentru "comentariu off-topic la vanzari". Ce trebuia sa-ti explic mai mult de atat?)

Aceasta postare a fost editata de navigator: 12 March 2009 - 10:36 AM



0

#15 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6866
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 12 March 2009 - 09:49 AM

A mai primit si de la mine 10% pentru postul de mai sus.
Degeaba incerca ciprian sa-si faca un cont nou ca nu merge.
Ban nu insemna ca banam un nick,ci un user indiferent cu ce nick incearca sa intre.
Eu am sters topicul si nu inteleg de ce se tot comenteaza atat.
flying is my life...
0

#16 Useril este offline   vld 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 244
  • Inregistrat: 20-January 08
  • Gender:Not Telling

Postat 12 March 2009 - 10:51 AM

Se comenteaza atat pentru ca voi moderatorii pozati ca nepartinitori.
Dexter_Jr a spus "era off topic, off forum, off everything...."
In schimb: http://www.rhc.ro/forumrhc2/index.php?s=&a...st&p=282508
I-ai dat tu, SILVIU-66 lui dexter_jr 10% ca nu a scris cu litera mare la inceput de fraza, nu a pus punct la sfarsit si a mai si scris si in engleza, basca ca a mai deschis un topic "off topic, off forum, off everything...." au ba?
Impartiti cu darnicie warn-uri in stanga si in dreapta pentru greseli pe care le faceti si voi. Nu faceti decat sa agitati spiritele. Actionati mai cu intelepciune si nimeni nu o sa va mai reproseze nimic. Explicati omului pentru ce dati warn ca alta data sa nu repete greseala, nu mergeti pe ideea "moderatorul nu trebuie sa explice nimanui actiunile sale".
0

#17 Useril este offline   Dexter_Jr 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1589
  • Inregistrat: 28-February 06
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 12 March 2009 - 10:59 AM

Vezi postarealiviu_vladut, la Mar 12 2009, 10:51 AM, a spus:

Se comenteaza atat pentru ca voi moderatorii pozati ca nepartinitori.
Dexter_Jr a spus "era off topic, off forum, off everything...."
In schimb: http://www.rhc.ro/forumrhc2/index.php?s=&a...st&p=282508
I-ai dat tu, SILVIU-66 lui dexter_jr 10% ca nu a scris cu litera mare la inceput de fraza, nu a pus punct la sfarsit si a mai si scris si in engleza, basca ca a mai deschis un topic "off topic, off forum, off everything...." au ba?
Impartiti cu darnicie warn-uri in stanga si in dreapta pentru greseli pe care le faceti si voi. Nu faceti decat sa agitati spiritele. Actionati mai cu intelepciune si nimeni nu o sa va mai reproseze nimic. Explicati omului pentru ce dati warn ca alta data sa nu repete greseala, nu mergeti pe ideea "moderatorul nu trebuie sa explice nimanui actiunile sale".

Ce nu intelegi din faptul ca topicul ala nu isi avea locul acolo? Exista un topicpe aceeasi tema, puta posta acolo. Asta pe langa faptul ca dupa vreo 3 zile topicul era inactiv (aka 0 posts)
iar la intrebarea despre litera mare l inceput de fraza si punct la sfarstit nu-i vad rostul. Atata timp cat mesajul e usor de citit si lumea intelege usor ce vreau sa spun nu am gresit. hai sa nu mai aberam...
Daca imi gasesti un alt topic ca cel care l-am deschis eu, le unesc si-mi dau singur 10% warn.
PS si pentru bagat in seama si comentarii aiurea-n tramvai ai 10% de la mine, prima de Paste.
Experimental Rocketry
The only way to fly...



0

#18 Useril este offline   rad_gaby 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 19-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Botosani

Postat 12 March 2009 - 11:17 AM

He, He ! Topicul asta ar trebui redenumit in "Topic pentru iritat moderatorii" cu subtitlul "Daca vreti warn, postati aici". :angry2:
0

#19 Useril este offline   alex-revo97 

  • ex alex-ansmannterrier
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 372
  • Inregistrat: 22-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Automodelism , Karting , calculator , fete , telefoane , etc .

Postat 12 March 2009 - 11:25 AM

Vezi postarearad_gaby, la Mar 12 2009, 11:17 AM, a spus:

He, He ! Topicul asta ar trebui redenumit in "Topic pentru iritat moderatorii" cu subtitlul "Daca vreti warn, postati aici". :angry2:

Vezi sa nu iei si tu :()
In cautare de posesori crawlere 1/10 , 1/8 electrice ! :)
0

#20 Useril este offline   ciprian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 147
  • Inregistrat: 04-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:HELI,aero si auto

Postat 12 March 2009 - 12:07 PM

Vezi postareaSILVIU66, la Mar 12 2009, 09:49 AM, a spus:

A mai primit si de la mine 10% pentru postul de mai sus.
Degeaba incerca ciprian sa-si faca un cont nou ca nu merge.
Ban nu insemna ca banam un nick,ci un user indiferent cu ce nick incearca sa intre.
Eu am sters topicul si nu inteleg de ce se tot comenteaza atat.


Domnule,v-am zis si pe privat,nu eu am incercat sa-mi fac cont nou.
Cu stima,
Ciprian
0

#21 Useril este offline   ciprian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 147
  • Inregistrat: 04-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:HELI,aero si auto

Postat 12 March 2009 - 12:09 PM

Vezi postareanavigator, la Mar 12 2009, 09:16 AM, a spus:

tovarase caius, daca nu stii despre ce-i vorba de ce te bagi? I-am explicat inca foarte mult unde credeam eu ca a gresit si ar fi suparat pe alt moderator sau admin. Dar el nu ca nu intelege, dar nu vrea sau se preface ca nu intelege. Mi-a scris ca o face intentionat ca sa fie banat si sa scape de acest nume, apoi s-o ia de la 0. Chiar a cerut in mod expres asta. Are 11-12 ani in realitate, nu 35 cat si-a trecut in profil, asa ca i-am trecut cu vederea aproape totul.
Si nici eu nu i-am sters "topicul", de fapt am spus mai sus asta dar tu nu citesti decat pe sarite. Oricum i l-as fi sters si eu caci doar se afla in treaba cu copy si paste de linkuri de pe youtube. Ce-ar fi daca toti ar face asa ceva cu ce li se nazare ca ar fi amuzant?

(p.s. Tu ai primit 10% pentru "comentariu off-topic la vanzari". Ce trebuia sa-ti explic mai mult de atat?)


Are cineva vreo dovada ca am 12 ani?Concret.
PS:ce inseamna ``nazare``?
Cu stima,
Ciprian
0

#22 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6866
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 12 March 2009 - 12:14 PM

gata.
flying is my life...
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro