Modelism - RHC Forum: DEPRONIADA ed-a-IV-a - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

DEPRONIADA ed-a-IV-a concurs online cu premii

#1 Useril este offline   melsoft 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 412
  • Inregistrat: 16-April 05
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

  Postat 16 February 2009 - 12:00 AM

DEPRONIADA editia a-IV-a concurs ONLINE cu premii
Pentru cei care nu stiu despre acest concurs inca, dar si pentru cunoscatori, va prezint mai jos regulile si conditiile de participare:


Reguli si conditii:


1. Concursul este deschis tuturor, indiferent de varsta si nationalitate.
2. Concurentii vor putea participa la concurs cu un numar nelimitat de modele, votarea fiind facuta pe concurent si nu pe model.
3. Modelele pot fi motorizate atat electric cat si termic, nefiind nici o restrictie legata de anvergura, greutate, voltaj, capacitate acumulator, capacitate motor.
4. Modelele trebuiesc realizate dupa planuri originale, nu kituri complete sau modele copiate, pot avea orice forma si culoare, important este sa fie capabile sa zboare neintrerupt minim 30 dee secunde.
5. Nu se percepe nici o taxa de inscriere/participare.
6. Modelul poate sa aiba sau nu motor, dar trebuie sa fie radiocomandat, nu se accepta zbor liber.
7. Concursul se va desfasura pe doua sectiuni: Impus si Freestyle.
- In cadrul sectiunii impuse, modelele trebuiesc realizate complet din depron, polistiren, arcel, elapor etc, iar pentru ranforsari alte materiale. Nu se admit aripi/fuselaje realizate complet din alt material decat cel amintit in titlu, ca: lemn, composite, etc. Se poate folosi film sau orice alt material la acoperirea aripilor/fuselajului pentru decorare.
- In cadrul sectiunii freestyle modelul poate fi construit din orice material: lemn, composite, dar trebuie sa se foloseasca si depron, polistiren etc, neexistand restrictii la cantitatea de depron utilizata proportional cu celelalte materiale.
8. Concurentii se pot retrage oricand din concurs, cu explicarea motivelor care au dus la aceasta situatie.
9. Concurentii raspund pentru continutul materialelor publicate: poze, filme, etc.
10.Cei care nu prezinta un film in care sa faca dovada de zbor a modelului, pana in data de 22 aprilie 2009 ora 24.00 (GMT+2), vor fi automat descalificati.

DESFASURAREA CONCURSULUI:

- Inscrierea concurentilor se va incheia pe 28 februarie 2009 ora 00.00 (GMT+2). Inscrierea concurentilor se va face de catre fiecare in parte, cu mesajul: VREAU SA PARTICIP in acest topic. Orice inscriere dupa aceasta data nu va mai fi validata.

- Concursul se va desfasura in perioada 1 martie - 22 aprilie 2009 ora 24.00 (GMT+2) si va consta in realizarea unuia sau mai multor aeromodele in conditiile exprimate la pct.7. Concurentii se pot inscrie la una sau ambele sectiuni. In cazul in care unul sau mai multe modele nu respecta conditiile impuse de sectiunea la care s-a inscris, acestea vor fi automat mutate in cadrul sectiunii corespunzatoare. Se va respecta perioada de constructie, in caz contrar, concurentul in cauza va fi descalificat.

- Concursul se va desfasura exclusiv pe internet prin intermediul forumului RHC.ro, fiecare concurent va avea un post separat in care isi va posta, pe masura realizarii modelului, poze si filme. Planurile de executie pot fi postate, dar nu sunt obligatorii.

- La sfarsitul competitiei, in perioada 23 aprilie - 30 aprilie 2009 ora 24.00 (GMT+2), un post nou se va afisa pe forumul RHC.ro, unde vor putea fi votate creatiile pentru fiecare sectiune in parte, un singur vot pe IP/user.

- Se va aprecia originalitatea, manevrabilitatea, realizarea finala.

- Premierea castigatorilor se va face in data de 2 mai 2009, in cadrul intalnirii Fun Fly de la Rapa Rosie, in functie de voturile obtinute online.

- Rezultatele vor fi postate pe forumul RHC.ro in postul destinat votului. Concurentilor prezenti la Rapa Rosie li se vor inmamana premiile, iar celorlalti li se vor trimite prin posta.

- Forumul RHC.ro este gazda a DEPRONIADEI editia a-IV-a, si nu va modifica sau influenta rezultatul final in nici o forma.

Deja sponsorii acestei editii s'au anuntat, urmeaza sa stabilim doar premiile. Daca aveti probleme, nelamuriri, intrebari, postati cu incredere smile.gif

Concurentii inscrisi pana acum sunt:

Sectiunea Impusa
1 - TUROK
2 - docmarius
3 - Kriminel
5 - yr-zbg
6 - macsimc
6 - evrikus
7 - tetea
8 - Emilare
9 - shake
10 - Acitam1
11 - saka
12 - dr.ace
13 - xShadow
14 - Padre
15 - Dexter
16 - bicut
17 - the rc boy
18 - korni
19 - nicolas
20 - elvechio
21 - miezu_eu

Sectiunea FREESTYLE
1 - Tempus
2 - ALEX2007_BZ
3 - TUROK
4 - docmarius
5 - Kriminel
6 - allen_g30
7 - yr-zbg
8 - macsimc
9 - pccdtk
10 - protheus
11 - Emilare
12 - shake
13 - Acitam1

Aceasta postare a fost editata de SILVIU66: 28 February 2009 - 12:22 PM

0

#2 Useril este offline   Tempus 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 220
  • Inregistrat: 27-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 February 2009 - 12:09 AM

vreau sa particip - sectiunea freestyle
0

#3 Useril este offline   ALEX2007_BZ 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 395
  • Inregistrat: 07-February 08
  • Gender:Male
  • Location:buzau

Postat 16 February 2009 - 01:28 AM

Vreau sa particip- sectiunea freestyle
Orice poate zbura..............DACA II PUI UN MOTOR DESTUL DE MARE
0

#4 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 16 February 2009 - 10:06 PM

Vreau sa particip! :)
ADOR VITEZA!!!
0

#5 Useril este offline   melsoft 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 412
  • Inregistrat: 16-April 05
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

  Postat 16 February 2009 - 10:10 PM

Iata ca deja s'a spart gheata, primii concurenti la freestyle s'au si inscris: Tempus, ALEX2007_BZ si Turok. Din partea organizatorilor le urma bafta!

Pana joi speram sa avem clare premiile si cuantumul sponsorizarilor, stati pe faza ca vi se pregateste ceva!

Nu uitati, inscrierile sunt inca deschise!!!

Aceasta postare a fost editata de melsoft: 16 February 2009 - 10:11 PM

0

#6 Useril este offline   docmarius 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 398
  • Inregistrat: 05-July 08

Postat 17 February 2009 - 12:25 AM

Vreau sa particip!
West Hobby Team
--------------------
Modele: Robbe Pitts S12, GL-450C, Pelikan X-treme, Ripmax Bossanova 15cc, Raptor 620SE
R/C: Futaba FF9C 35MHz/Jeti Duplex 2.4GHz, ESU ECoS II
0

#7 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 17 February 2009 - 12:38 AM

voi participa si eu.


0

#8 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 17 February 2009 - 09:57 AM

VREAU SA PARTICIP
_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#9 Useril este offline   Red Sky 

  • Gold Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 935
  • Inregistrat: 15-March 06

Postat 17 February 2009 - 10:12 AM

S-a sarit peste editia a 3-a? Sau imi scapa mie ceva?

Bafta participantilor!
www.redsky.ro
0

#10 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 17 February 2009 - 03:33 PM

editia a 3-a s-a tinut pe alte meleaguri.acum am revenit la normal.
Bafta Participantilor.Cupa o dau eu ca de obicei.
flying is my life...
0

#11 Useril este offline   yr-zbg 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1128
  • Inregistrat: 25-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Aviatia

Postat 17 February 2009 - 04:07 PM

Vreau sa particip.

Mai de mult ma bate gandul sa imi fac un depron...asa ca uite o ocazie buna sa ma apuc de treaba. Nu stiu la ce sectiune se incadreaza...pentru ca nu stiu ce voi face. Sigur va fi bazat pe depron...dar cum n-am lucrat deloc cu asa ceva pana acum nu stiu ce va iesi.

Bafta tuturor!

Motto: Important e sa participi.
Pacat ca Slz nu zboara.
0

#12 Useril este offline   macsimc 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 129
  • Inregistrat: 09-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 17 February 2009 - 04:08 PM

VREAU SA PARTICIP
0

#13 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 17 February 2009 - 05:45 PM

Vezi postareaSILVIU66, la Feb 17 2009, 03:33 PM, a spus:

Bafta Participantilor.Cupa o dau eu ca de obicei.





........si sampania! :rolleyes:
ADOR VITEZA!!!
0

#14 Useril este offline   pccdtk 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1747
  • Inregistrat: 09-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Chitila
  • Interests:Aeromodelism ; Simulatoare RC ; Modelare 3D

Postat 17 February 2009 - 06:18 PM

Vreau sa particip !!! Intentionez sa construiesc Vuia 1 - dar cu modificari ( stabilizator .....) ....Ma incadrez in "litera" regulamentului la freestyle ?
0

#15 Useril este offline   bicut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1189
  • Inregistrat: 20-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti

Postat 17 February 2009 - 09:46 PM

Particip si eu ,tocmai am mai invatat cate ceva de INDOOR 2009, sectiunea la care ma voi inscrie ;nu stiu deocamdata cred ca freestyle!
0

#16 Useril este offline   melsoft 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 412
  • Inregistrat: 16-April 05
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

  Postat 17 February 2009 - 10:16 PM

Vezi postareapccdtk, la Feb 17 2009, 06:18 PM, a spus:

Vreau sa particip !!! Intentionez sa construiesc Vuia 1 - dar cu modificari ( stabilizator .....) ....Ma incadrez in "litera" regulamentului la freestyle ?

Atata timp cat nu faci constructia dupa un plan, ci numai dupa desenele proprii e ok!

Va urez bine ati venit noilor inscrisi : docmarius, Kriminel, allen_g30, yr-zbg, macsimc, TUROK, pccdtk, bicut si va rog sa specificati sectiunea/sectiunile la care vreti sa participati atunci cand va inscrieti!
Multumim si lui SILVIU66 pentru suportul acordat, mai ales pentru intelegerea de care a dat dovada!
Ma astept sa vad o multime de modele originale si haioase... :D

Cat despre ed a-III-a am urcat primele trei parti ale retrospectivei aici: http://www.youtube.com/user/melsoftus

Aceasta postare a fost editata de melsoft: 17 February 2009 - 10:28 PM

0

#17 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 17 February 2009 - 10:32 PM

la freestyle. daca fac un model de acrobatie (dupa planuri proprii) dar care se aseamana cu stuntman-ul, merge? plus ca nu voi lucra in depron ci in EPP si balsa pt intarituri. restul de detalii, pe parcurs, o sa fac un mic reviu pe masura ce inaintez cu constructia.
_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#18 Useril este offline   yr-zbg 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1128
  • Inregistrat: 25-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Aviatia

Postat 18 February 2009 - 08:41 AM

Salut. Sa inteleg ca trebuie specificata sectiunea unde ne inscriem. Dar conform notificarilor din primul post: "In cazul in care unul sau mai multe modele nu respecta conditiile impuse de sectiunea la care s-a inscris, acestea vor fi automat mutate in cadrul sectiunii corespunzatoare."

Deci eu ma inscriu la sectiunea "Impus"...si voi face tot posibilul sa reusesc sa fac ceva sa semene a avion, sa zboare macar 30 de secunde folosind doar depron. (logic cu exceptia partilor electrice/comenzi/ranforsari).

Bafta tuturor.

ps. se da diploma si pentru cel mai banal crash ??
Pacat ca Slz nu zboara.
0

#19 Useril este offline   Padre 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 521
  • Inregistrat: 07-November 03
  • Gender:Male
  • Location:Stefanesti-Arges

Postat 18 February 2009 - 12:24 PM

Vezi postareamelsoft, la Feb 16 2009, 12:00 AM, a spus:

- La sfarsitul competitiei, in perioada 23 aprilie �€“ 30 aprilie 2009 ora 24.00 (GMT+2), un post nou se va afisa pe forumul RHC.ro, unde vor putea fi votate creatiile pentru fiecare sectiune in parte, un singur vot pe IP/user.


Cred ca ar fi mai bine sa se desemneze un juriu. Voturile se dau de cele mai multe ori intre prieteni (e drept ca nici alcatuirea unui juriu nu ne scuteste de asa ceva). Votarea on line decurge cam asa: te inscrii la concurs. Te apuci de construit. Nu mai faci nimic prin casa. Sotia se plange tuturor de asta. Copilul te sustine. Toti te intreaba "Ce te-a apucat?". Le explici ca te-ai inscris la un concurs. Se duce vorba. "Pe ce site ziceai ca e concursul asta? Si cum se voteaza?" Site-ul are din ce in ce mai multi vizitatori. Dar si noi inscrisi. Unii prieteni (nu aeromodelisti) vor sa te sustina. Asa ca isi fac cont pe forum si te voteaza. Ce mai conteaza pentri ei ca oratania ta zburatoare nu e capabila sa zboare in linie dreapta. Daca lucrezi intr-o institutie unde exista multe birouri "te-ai aranjat". Poti obtine de la colegii de birou mai multe voturi decat de la prietenii de pe forum. Acesta este defectul democratiei: CANTITATEA BATE CALITATEA. Se poate observa la orice fel de alegeri.
Imi cer scuze Melsoft insa la editia a II-a Zozo a fost nedreptatit (in mare parte de regulament). Si poate si Mamutel la editia a III-a.
0

#20 Useril este offline   yr-zbg 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1128
  • Inregistrat: 25-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Aviatia

Postat 18 February 2009 - 01:23 PM

Nu vreau sa comentez sub nici o forma regulamentul. Am citit tot ce a aparut despre celelalte editii si, logic, mi-am format si eu o parere pe care nu vreau sa o dezvalui dintr-un singur motiv. Ceea ce ne aduce (sau ar trebui sa ne aduca) pe toti aici este pasiunea...hobby-ul. In alta ordine de idei fiecare e atat de fericit cat vrea sa fie. Deci daca cineva se inscrie aici strict cu gandul la premiu in mod sigur va comenta si va avea suspiciuni.
Eu m-am inscris cu gandul sa transform o idee in realitate. Cel mai important pentru mine este ca ceea ce momentan desenez pe hartii sa ajunga sa zboare. Si daca va zbura eu imi voi primi "premiul"...adica satisfactia pe care o aduce pasiunea zborului. Ca va vota sau nu cineva si "jucaria" mea...sincer imi pare total nesemnificativ si mai ales total subiectiv (din motive aratate mai sus de altii).

Deci cum spuneam cand m-am inscris..."Important e sa participi"....daca ma aleg si cu un premiu....zic "bodaproste"...daca nu...nu....premiul cel mare e ca "jucaria" sa zboare....ca pentru asta o fac...nu ca sa ma falesc la altii.

ps. nu fac aluzii la nimeni si nu vreau ca cineva sa se simta vizat de postul meu....pur si simplu mi-am zis parerea....

pps. si ceva mai mult...imi place si pescuitul..si acolo chiar e altceva...degeaba prind eu ditamai crapu daca nu e nici un pescar pe acolo sa ma invidieze....asta e diferenta intre aceste hobby-uri.
Pacat ca Slz nu zboara.
0

#21 Useril este offline   evrikus 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 184
  • Inregistrat: 28-January 07

Postat 18 February 2009 - 05:27 PM

vreau sa particip - sectiunea impus
Paratroopers never died..they go to hell to regroup and strike again...
0

#22 Useril este offline   Red Sky 

  • Gold Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 935
  • Inregistrat: 15-March 06

Postat 18 February 2009 - 06:10 PM

In ce consta sectiunea impusa? Dar cea libera?
www.redsky.ro
0

#23 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 18 February 2009 - 06:17 PM

Vezi postareamelsoft, la Feb 16 2009, 12:00 AM, a spus:

- In cadrul sectiunii impuse, modelele trebuiesc realizate complet din depron, polistiren, arcel, elapor etc, iar pentru ranforsari alte materiale.Nu se admit aripi/fuselaje realizate complet din alt material decat cel amintit in titlu, ca: lemn, composite, etc. Se poate folosi film sau orice alt material la acoperirea aripilor/fuselajului pentru decorare.

- In cadrul sectiunii freestyle modelul poate fi construit din orice material: lemn, composite, dar trebuie sa se foloseasca si depron, polistiren
etc, neexistand restrictii la cantitatea de depron utilizata proportional cu celelalte materiale.


:rolleyes:


0

#24 Useril este offline   Red Sky 

  • Gold Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 935
  • Inregistrat: 15-March 06

Postat 18 February 2009 - 06:48 PM

Asta e despre modele.
Nu e vorba de un program impus?
Sau la prima e impus depronul si la a doua nu?
www.redsky.ro
0

#25 Useril este offline   yr-zbg 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1128
  • Inregistrat: 25-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Aviatia

Postat 18 February 2009 - 06:52 PM

Din regulament asta se intelege...sau cel putin asta am inteles eu.

Bafta!

ps. despre programul de zbor singura conditie ar fi sa zboare minim 30 secunde neintrerupt. Ce evolutie are in aceste 30 de secunde nu conteaza..important e sa stea in aer minim 30 sec.
Pacat ca Slz nu zboara.
0

#26 Useril este offline   Red Sky 

  • Gold Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 935
  • Inregistrat: 15-March 06

Postat 18 February 2009 - 06:55 PM

ok
www.redsky.ro
0

#27 Useril este offline   melsoft 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 412
  • Inregistrat: 16-April 05
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

  Postat 18 February 2009 - 09:35 PM

Vezi postareaallen_g30, la Feb 17 2009, 10:32 PM, a spus:

la freestyle. daca fac un model de acrobatie (dupa planuri proprii) dar care se aseamana cu stuntman-ul, merge? plus ca nu voi lucra in depron ci in EPP si balsa pt intarituri. restul de detalii, pe parcurs, o sa fac un mic reviu pe masura ce inaintez cu constructia.

Normal ca se accepta, iar acel review trebuie musai sa contina si un filmulet in care sa ne demonstrezi ca modelul zboara minim 30 de sec. Programul de zbor este impus la amandoua sectiunile, trebuie sa contina urmatoarele elemente cheie: decolare si aterizare/crash. Cum legati aceste 2 elemente, ramane la alegerea voastra :rolleyes:

Vezi postareayr-zbg, la Feb 18 2009, 08:41 AM, a spus:

ps. se da diploma si pentru cel mai banal crash ??

O sa fie si premii speciale...inca nu ne-am hotarat la ce sectiuni, dar sigur vom gasi...

Vezi postareaPadre, la Feb 18 2009, 12:24 PM, a spus:

Cred ca ar fi mai bine sa se desemneze un juriu. Voturile se dau de cele mai multe ori intre prieteni (e drept ca nici alcatuirea unui juriu nu ne scuteste de asa ceva). Votarea on line decurge cam asa: te inscrii la concurs. Te apuci de construit. Nu mai faci nimic prin casa. Sotia se plange tuturor de asta. Copilul te sustine. Toti te intreaba "Ce te-a apucat?". Le explici ca te-ai inscris la un concurs. Se duce vorba. "Pe ce site ziceai ca e concursul asta? Si cum se voteaza?" Site-ul are din ce in ce mai multi vizitatori. Dar si noi inscrisi. Unii prieteni (nu aeromodelisti) vor sa te sustina. Asa ca isi fac cont pe forum si te voteaza. Ce mai conteaza pentri ei ca oratania ta zburatoare nu e capabila sa zboare in linie dreapta. Daca lucrezi intr-o institutie unde exista multe birouri "te-ai aranjat". Poti obtine de la colegii de birou mai multe voturi decat de la prietenii de pe forum. Acesta este defectul democratiei: CANTITATEA BATE CALITATEA. Se poate observa la orice fel de alegeri.
Imi cer scuze Melsoft insa la editia a II-a Zozo a fost nedreptatit (in mare parte de regulament). Si poate si Mamutel la editia a III-a.

Padre, stiu la ce te referi, dar din experienta celor 3 editii iti spun ca solutia optima ramane cu votul online si fara comisie. Am analizat indelung optiunea in care sa includ comisia si sunt deja mult mai multe probleme, din faptul ca o comisie nu poate fi 100% impartiala, de aici discutii. La votul online nu se poate k cineva sa voteze dintr-o organizatie mare de mai multe ori, pt ca in acest caz, o organizatie, are de obicei un ip fix, iar voturile nu se contorizeaza daca vin de pe acelasi IP. Un singur vot/IP.

Vezi postareayr-zbg, la Feb 18 2009, 01:23 PM, a spus:

Nu vreau sa comentez sub nici o forma regulamentul. Am citit tot ce a aparut despre celelalte editii si, logic, mi-am format si eu o parere pe care nu vreau sa o dezvalui dintr-un singur motiv. Ceea ce ne aduce (sau ar trebui sa ne aduca) pe toti aici este pasiunea...hobby-ul. In alta ordine de idei fiecare e atat de fericit cat vrea sa fie. Deci daca cineva se inscrie aici strict cu gandul la premiu in mod sigur va comenta si va avea suspiciuni.
Eu m-am inscris cu gandul sa transform o idee in realitate. Cel mai important pentru mine este ca ceea ce momentan desenez pe hartii sa ajunga sa zboare. Si daca va zbura eu imi voi primi "premiul"...adica satisfactia pe care o aduce pasiunea zborului. Ca va vota sau nu cineva si "jucaria" mea...sincer imi pare total nesemnificativ si mai ales total subiectiv (din motive aratate mai sus de altii).

Deci cum spuneam cand m-am inscris..."Important e sa participi"....daca ma aleg si cu un premiu....zic "bodaproste"...daca nu...nu....premiul cel mare e ca "jucaria" sa zboare....ca pentru asta o fac...nu ca sa ma falesc la altii.

ps. nu fac aluzii la nimeni si nu vreau ca cineva sa se simta vizat de postul meu....pur si simplu mi-am zis parerea....

pps. si ceva mai mult...imi place si pescuitul..si acolo chiar e altceva...degeaba prind eu ditamai crapu daca nu e nici un pescar pe acolo sa ma invidieze....asta e diferenta intre aceste hobby-uri.

mai bine de atat nici ca se putea zice... Ne inscriem pt distractie, important e sa participi, iar cea mai mare satisfactie e ca ai reusit sa termini modelul si chiar zboara, fie ca e un model clasic, sau o nazbatie inventata de tine! :rolleyes:
0

#28 Useril este offline   tetea 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 759
  • Inregistrat: 04-April 08
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 18 February 2009 - 10:36 PM

Salut,
Vreau sa particip......nu stiu inc la ce sectiune dar vreau si eu sa fac ceva.......
0

#29 Useril este offline   Emilare 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 10-March 03

Postat 18 February 2009 - 11:10 PM

Vreau sa particip. La sectiunuea freeimpusa :D
0

#30 Guest_shake_*

  • Grup: Guests

Postat 18 February 2009 - 11:17 PM

VREAU SA PARTICIP .La ambele sectiuni. :D
0

Arata acest topic


  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro