Modelism - RHC Forum: S100 de la Italeri - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

S100 de la Italeri Schnellboot 1:35

#31 Useril este offline   theodore_008 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 42
  • Inregistrat: 14-June 11
  • Gender:Male
  • Location:alexandria/bucuresti

Postat 21 September 2011 - 02:56 AM

salut,

genial ce ai creat tu. m am uitat de 10 ori si tot nu mi vine sa cred cat de bine a iesit.
dupa ce termin bismarck ul ma apuc sigur de asa ceva. mai ales ca vine tot kitul.
vopsele le ai ales tu sau sunt identice cu originalul? oricum arata super bine. ce vroiam sa zic...nu ai cam exagerat cu motorizarea? adica 3 motorase nu e cam mult? si mai ales din ce ai zis tu ca se mai si incing? eu cred k 2 erau de ajuns...in concluzie respect. mai mult nu am ce sa zic. si cutia in care sa o depozitezi/transporti chiar e super facuta. vroiamsa te mai intreb de un ai luat stencil-urile acelea? de ai facut desenele cu vulturul. alea de pe cutie? le ai comandat de undeva anume sau cum? sunt tare curios
0

#32 Useril este offline   U1326 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 136
  • Inregistrat: 15-June 08

Postat 21 September 2011 - 02:21 PM

Salut,
Mutlumesc pentru aprecieri,

Schema de culori se apropie de originalul S-boot-urilor noi iesite de pe santier. Dungile rosii de la prova au apraut in ultima parte a razboiului. In realitate S-booturile aveau numai cifre in denumire, nu si litere.
Siglele au fost vectorizate in Corel, mi le-a taiat cineva pe cutter-plotter si le-am folosit ca sabloane.
Daca as face-o acum, as merge doar pe 2 motoare mai puternice. A fost facuta cu 2 ESC-uri, ca sa nu ramana pe undeva pe vre-un lac. Desi are 3 motoare nu prinde viteza mare deoarece elicile au fost alese in functie de aspect, nu de performanta.

Multumesc,
U-1326
Pics
NON SERVIAM !!!
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro