Modelism - RHC Forum: EBAY - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

EBAY vreau.......

#1 Useril este offline   bogdanut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1663
  • Inregistrat: 05-June 02

Postat 06 April 2004 - 05:03 PM

....sa cumpar si eu ceva de pe ebay america si nu stiu la cine sa apelez.Era cineva(Daniel)dar vad ca nu mai are valabil nici nr de fix si nici nr de mobil.

Poate sa ma ajute cineva?

Bogdan
0

#2 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 06 April 2004 - 05:18 PM

bogdanut, la 6 Apr 2004, 17:03, a spus:

....sa cumpar si eu ceva de pe ebay america si nu stiu la cine sa apelez.Era cineva(Daniel)dar vad ca nu mai are valabil nici nr de fix si nici nr de mobil.

Poate sa ma ajute cineva?

Bogdan

Nu stiu daca sfatul de mai jos este genial, exista o pagina usor de accesat www.ebay.com care dupa complectarea unui formular se poate cumpara orice.
Merita macar vizualizata pagina.
:)

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#3 Useril este offline   bogdanut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1663
  • Inregistrat: 05-June 02

Postat 06 April 2004 - 09:32 PM

Eu stiu ce zici tu dar vreau sa cumpar impreuna cu cineva care a mai facut asta si nu sa fac eu, care habar nu am.
0

#4 Useril este offline   ReD 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 481
  • Inregistrat: 12-August 03
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Heli, Aero, Auto

Postat 07 April 2004 - 04:37 PM

Citeaza

 Nu stiu daca sfatul de mai jos este genial, exista o pagina usor de accesat www.ebay.com care dupa complectarea unui formular se poate cumpara orice.
Merita macar vizualizata pagina.


:) imi pare rau ca trebuie sa te dezamagesc dar sfatul tau este nasol de tot. nu suntem la gradinita sa ne iei cu chestii dintralea. nu vizualizatul paginii este problema ci modalitatea de plata. problema este cu contul de tip paypal care nu poate fi creat sau accesat din romania. pagina de login de la www.paypal.com nu se incarca cand este accesata de la o adresa IP din romania. si mai este si partea a doua. ei nu vor sa accepte carduri emise de banci din romania. deci de pe la noi este mai nasol sa folosesti paypal

presupunand ca au\i un card emis intro tara mai civilizata si ai si cine sa iti transfere banii de pe card in contul paypal (cineva dintro tara mai civilizata) platesti o galeata de bani sa iti incarci cardul cu bani. si atunci parca tot mai eftin iesi sa iei de la noi sau de pe www.towerhobbies.com (transportul il platesti oricum si este mult daca iei ceva mai mare de un motor, ca de model nici nu se pune problema ca te usca transportul)

sper ca ai inteles mesajul meu

cu respect
red guy
come to the dark side. we have cookies!
0

#5 Useril este offline   bogdanut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1663
  • Inregistrat: 05-June 02

Postat 07 April 2004 - 07:18 PM

Mersi RED si sunt absolut de acord cu tine.Dar cea ce vreau eu sa cumpar de pe ebay aici m-ar costa in jur de 1000euro si acolo in jur de 300$.Diferenta enorma.Ma oftic pentru ca era cineva care chiar avea card facut in america si care cumpara o gramada de acolo,dar nu mai e de gasit sub nici o forma.Chiar nu mai e nimeni care sa faca asa ceva?

Bogdan
0

#6 Useril este offline   PiccoMaster 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 211
  • Inregistrat: 25-April 02

Postat 07 April 2004 - 08:49 PM

Bogdane, parca aveai o ruda in State...?1 Roaga-l pe el sa liciteze penrtu tine si sa faca transferul de bani sau schimbul pachet / bani (plata ramburs ). Poti si tu sa licitezi dupa care sa le dai adresele ca sa ia legatura la telefon pentru tranzactie. Este cel mai sigur, nu incerca tu direct de aici. Eu numai asa cumpar din State.
Ah si inca ceva. Singura tentativa de a face businesul direct din Romania s=a soldat aproape cu o tzeapa. "Americanul" era un pusti de 14-15 ani. I-am trimis banii pe adresa lui, si am primit ..... Noroc ca am un cumnat sofer de camion in State. S=a dus la adresa si a recuperat banii de la parintii baiatului.
Mare atentie deci, sunt si multi tzepari !!!! Made in USA.

Aceasta postare a fost editata de PiccoMaster: 07 April 2004 - 08:51 PM

0

#7 Useril este offline   wabo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 01-April 02

Postat 08 April 2004 - 11:32 AM

bogdanut, la 7 Apr 2004, 19:18, a spus:

Mersi RED si sunt absolut de acord cu tine.Dar cea ce vreau eu sa cumpar de pe ebay aici m-ar costa in jur de 1000euro si acolo in jur de 300$.Diferenta enorma.Ma oftic pentru ca era cineva care chiar avea card facut in america si care cumpara o gramada de acolo,dar nu mai e de gasit sub nici o forma.Chiar nu mai e nimeni care sa faca asa ceva?

Bogdan

Mai dez am ajutat la uni din Romania care au vrut sa cumpere ceva de EBAY din Germania.

1) imi dai link ce vrei sa cumperi si la ce pret
2) imi mai trimiti bani in Bistrita + Transport + 8% din total (sau minim 10 EUR)
3) eu iti licitezi pe contul meu articol si ma ocup de plata si de adus in tara pana in Bistrita.

De aici trebuie luata sau o trimit eu prin RO-EXPRESS cu plata la destinatie.
Avem camioane lunare de acollo si dureaza cam intre 1-4 saptemani pana ajunge marfa in tara.

Valabil numai pentru prieteni, conostinte si persoane bine voitor.
Salutare
Walter Born
0

#8 Useril este offline   bogdanut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1663
  • Inregistrat: 05-June 02

Postat 08 April 2004 - 08:45 PM

Sunt foarte iteresat de oferta ta.Dar sper ca te referi la ebay america.Cum facem.
0

#9 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 09 April 2004 - 08:29 AM

ReD, la 7 Apr 2004, 16:37, a spus:

Citeaza

 Nu stiu daca sfatul de mai jos este genial, exista o pagina usor de accesat www.ebay.com care dupa complectarea unui formular se poate cumpara orice.
Merita macar vizualizata pagina.


:lol: imi pare rau ca trebuie sa te dezamagesc dar sfatul tau este nasol de tot. nu suntem la gradinita sa ne iei cu chestii dintralea. nu vizualizatul paginii este problema ci modalitatea de plata. problema este cu contul de tip paypal care nu poate fi creat sau accesat din romania. pagina de login de la www.paypal.com nu se incarca cand este accesata de la o adresa IP din romania. si mai este si partea a doua. ei nu vor sa accepte carduri emise de banci din romania. deci de pe la noi este mai nasol sa folosesti paypal

presupunand ca au\i un card emis intro tara mai civilizata si ai si cine sa iti transfere banii de pe card in contul paypal (cineva dintro tara mai civilizata) platesti o galeata de bani sa iti incarci cardul cu bani. si atunci parca tot mai eftin iesi sa iei de la noi sau de pe www.towerhobbies.com (transportul il platesti oricum si este mult daca iei ceva mai mare de un motor, ca de model nici nu se pune problema ca te usca transportul)

sper ca ai inteles mesajul meu

cu respect
red guy

Am inteles mesajul, eu nu am sugerat decat sa se lamureasca persoana interesata de modalitatea de plata si in special de produsele din catalog.
Daca crezi ca poti sa-l ajuti cumva, da-i bice dar nu cred ca se va incumeta cineva(indiferent tara de origine) sa fie intermendiar.
Paste fericit.
:lol:

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro