Modelism - RHC Forum: MTA 4 si Thunder Tiger - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 13 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »

MTA 4 si Thunder Tiger Tips and Tricks si exploatare - intretinere !! Evaluare topic: -----

#31 Useril este offline   Zodrach 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 56
  • Inregistrat: 19-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Buzau, Romania

Postat 23 January 2009 - 08:45 AM

Numerele de inmatriculare cu numele baiatului meu cel mare mi le-a facut un prieten care are o firma ce se ocupa cu materiale publicitare in Buzau. Sunt realizate pe forex(un tip de PVC) cu folie autocolanta alba reflectorizanta si autocolant negru pentru nume. Folia reflectorizanta e motivul pentru care nu prea pot face fotografii de aproape. Tot el a venit si cu o alta idee.... Sa dezlipim autocolantele de pe caroserie, sa o vopsim in negru mat si sa o dotam cu alte autocolante realizate tot de el( flacari....etc). Si asta o trec tot la proiecte de viitor impreuna cu stopurile de frana si semnalizarile. Postez imediat si ceva imagini si cu instalatia electrica pe care am facut-o la masinuta. Pentru fixarea elementelor am folosit pistol cu bare din silicon(Glue gun) care are proprietati mult mai bune decat ceea ce am vazut ca se foloseste pe aici(adeziv Bison) si arata si mai bine. In plus, este si elastic si suporta socuri.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: CIMG2538.JPG
  • Imagine atasata: CIMG2559.JPG
  • Imagine atasata: CIMG2561.JPG

Aceasta postare a fost editata de Zodrach: 23 January 2009 - 08:51 AM

I'm nobody..... nobody is perfect, and therefore I'm perfect
0

#32 Useril este offline   edulescu 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 01-July 08

Postat 23 January 2009 - 09:10 AM

Salut.

Sper in curand sa fiu si eu unul din fericitii detinatori de MTA4. Momentan "colaborez" cu Zodrach la realizarea proiectului (sunt colegul de birou :D ) pe care incercam sa il ducem la bun sfarsit in cat mai scurt timp.

Automodelismul inseamna sa relizezi proiecte la scara cat mai aproape de realitate, si de accea nu sunt de acord cu solutiile propuse de ionut76 in ceea ce priveste realizarea instalatiei electrice pe automodelul detinut, supradimensionate si inestetice in primul rand. Ca idee masuram stopul de bicicleta il inmultim cu scara la care este realizat automodelul si incercam sa ne imaginam cum ar arata un reflector de iluminare stradala pus pe o Toyota Hilux (de exemplu) doua in spate si una in fata (facem abstractie de stalp). Dar daca isi ating scopul... Este o parere strict proprie si personala.

Doar realizarea farurilor la MTA4 lui zodrach a durat o zi intreaga 2 persoane, fara sa mai punem la socoteala orele pierdute prin magazinele de profil auto, nervii vanzatorilor intinsi la maxim etc. Din punctul meu de vedere piesele de tuning chiar daca nu sunt ele originale macar sa fie asemanatoare (si scalate) fie ele si homemade. Sper sa terminam cat de curand semnalizarea (cu lumini de avarie daca frana este actionata mai mult de 2 sec.), stop pe frana, si era o idee cu undercar neon lights, dar nu cred ca s-ar preta la un monster truck, dar mai vedem. Revenim cu imagini si filmulete in diferitele stadii de executie.

Maine sedinta foto profesionala.

Aceasta postare a fost editata de edulescu: 23 January 2009 - 09:23 AM

0

#33 Useril este offline   bogdan luben 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 28-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 January 2009 - 10:37 AM

Cu piesele acestea v-ati descurca mai bine:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: AGM1330F.JPG
  • Imagine atasata: AGM1330R.JPG

Hormonu' bate neuronu'
0

#34 Useril este offline   ionut76 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1240
  • Inregistrat: 19-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/6
  • Interests:http://www.catia.ro

Postat 23 January 2009 - 11:16 AM

Piesele alea arata splendid...sliiuuurp....nu le aveai in stoc zilele trecute. :D
Pentru Zodrach si Edulescu: Frumosilor, artistilor, voi uitati cu inocenta cine v-a pus prima oara un MTA in brate...Plus ca voi le aveti cu montajele electronice (deh, lucrati in service si reprezentanta auto..), aveti si timp. Ce au farurile mele ? Macar ale mele la impact sar cit colo si le gasesc in iarba, ale voastre sar din suruburi si apoi stati cu sar'm'na pe la mine (si eu la altcineva) dupa piese. Glumesc...astept sedinta foto profesionala. Asa cum voi sa asteptati farurile pe care le voi pune eu pe masina mea. Faruri englezesti...ehee...

Aceasta postare a fost editata de ionut76: 23 January 2009 - 11:27 AM

Cursuri si carti CATIA v5 aici
0

#35 Useril este offline   Zodrach 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 56
  • Inregistrat: 19-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Buzau, Romania

Postat 23 January 2009 - 11:25 AM

 bogdan luben, la Jan 23 2009, 10:37 AM, a spus:

Cu piesele acestea v-ati descurca mai bine:




De acord... Le donezi pe altarul stiintei?
I'm nobody..... nobody is perfect, and therefore I'm perfect
0

#36 Useril este offline   Zodrach 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 56
  • Inregistrat: 19-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Buzau, Romania

Postat 23 January 2009 - 11:28 AM

 ionut76, la Jan 23 2009, 11:16 AM, a spus:

Piesele alea arata splendid...sliiuuurp....nu le aveai in stoc zilele trecute. :D
Pentru Zodrach si Edulescu: Frumosilor, artistilor, voi uitati cu inocenta cine v-a pus prima oara un MTA in brate...Plus ca voi le aveti cu montajele electronice (deh, lucrati in service si reprezentanta auto..), aveti si timp. Ce au farurile mele ? Macar ale mele la impact sar cit colo si le gasesc in iarba, ale voastre sar din suruburi si apoi stati cu sar'm'na pe la mine (si au la altcineva) dupa piese. Glumesc...astept sedinta foto profesionala. Asa cum voi sa asteptati farurile pe care le voi pune eu pe masina mea. Faruri englezesti...ehee...




Nu sar din suruburi... Am explicat mai sus daca te uiti cum sunt fixate. Mai curand se rupe bara de protectie decat "sa le caut prin iarba". Si intr-adevar, lucram intr-o reprezentanta auto, iar eu personal am lucrat cativa ani buni ca electrician auto(si nu pe masini romanesti).
I'm nobody..... nobody is perfect, and therefore I'm perfect
0

#37 Useril este offline   ionut76 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1240
  • Inregistrat: 19-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/6
  • Interests:http://www.catia.ro

Postat 23 January 2009 - 11:35 AM

Apropo, nu ii pui si alarma ? Haha, sa faca piu-piu in balcon noaptea la 3..Hai cu pozele profesionale.
Cursuri si carti CATIA v5 aici
0

#38 Useril este offline   Zodrach 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 56
  • Inregistrat: 19-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Buzau, Romania

Postat 23 January 2009 - 12:28 PM

mda.... ar fi o idee..... Insa asta e ideea in principiu... Daca tot te apuci sa faci ceva, fa ceva care sa iti placa si tie la final. Sa fii multumit de realizare. Si sa fie si cat mai aproape de realitate.
I'm nobody..... nobody is perfect, and therefore I'm perfect
0

#39 Useril este offline   marius11 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1382
  • Inregistrat: 30-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Fagaras _ Brasov
  • Interests:Aeroclub Fagaras - Facebook
    Aero, Heli, Navo , RC cars , and drone

Postat 23 January 2009 - 10:43 PM

Salut !
Ma bucur ca va place ideea cu toba ....initial tot timpul gaseam bratul de la suspensie plin de ulei si reziduri inclusiv roata pe partea interioara dar cu modificarea facuta am rezolvat aceasta problema .
Colierele de pe CARTER nu se topesc si nici nu am observat vreo modificare a culorii - deci sunt OK -
Cat despre faruri am decupat reflectorul intern (cel cromat )de la modelul mare pe care il aveti si voi pentru bicicleta (MADE IN CHINA ) si l-am redus la dimensiunile cadrului cromat de la MTA4 . L-am aplicat in spate cu multa ARTA (o sa va arat foto ), dupa care am pus 2 LED-uri LUXEON ultraluminoase (cele de 6 V) si am alimentat totul la doua baterii LI-IO usoare si mici . Farurile consuma deosebit de putin 24 de mA, iar bateriile sunt de 750 mA.
O sa va arat si foto !

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: M5.jpg
  • Imagine atasata: M6.jpg
  • Imagine atasata: M7.jpg
  • Imagine atasata: M8.jpg

0

#40 Useril este offline   marius11 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1382
  • Inregistrat: 30-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Fagaras _ Brasov
  • Interests:Aeroclub Fagaras - Facebook
    Aero, Heli, Navo , RC cars , and drone

Postat 23 January 2009 - 10:59 PM

In foto de mai sus (3 si 4) care scuze ca se repeta vedeti microswich-ul de pe comanda LED-urilor de marsarier !!
Firele electrice trec pe dedesupt si le-am cablat in cel mai mascat mod posibil .
0

#41 Useril este offline   ionut76 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1240
  • Inregistrat: 19-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/6
  • Interests:http://www.catia.ro

Postat 23 January 2009 - 11:14 PM

Ok, hai sa pun si eu poze. Am primit si am montat un set de faruri.
Imagine atasata: picture_005.jpg Imagine atasata: picture_006.jpg Imagine atasata: picture_007.jpg Imagine atasata: picture_008.jpg Imagine atasata: picture_010.jpg Imagine atasata: picture_012.jpg Imagine atasata: picture_013.jpg Imagine atasata: picture_016.jpg Imagine atasata: picture_017.jpg
Sigur ca vor sari de acolo la prima rasturnare, dar macar arata bine in pozele astea.

Aceasta postare a fost editata de ionut76: 23 January 2009 - 11:15 PM

Cursuri si carti CATIA v5 aici
0

#42 Useril este offline   Zodrach 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 56
  • Inregistrat: 19-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Buzau, Romania

Postat 24 January 2009 - 10:17 AM

 marius11, la Jan 22 2009, 10:04 PM, a spus:

Fotografiile cu " evacuarea " modificata " !!
Tubul de silicon l-am schimbat pentru ca daca este mai lung decat cel dat in dotare se aranjeaza mai bine in spatele masinii si deci efectiv nu mai gasesti nici o picatura de ulei pe roata , sasiu sau brat suspensie .
Asa ca puteti sa faceti si voi modificarea prin simpla rasucire a tobei iar tubul de presurizare rezervor va veni in linie dreapta pe langa clopotul de la ambreiaj .
Tubul de silicon l-am luat de la noi din BUC . costa 3 lei daca nu ma insel iar site-ul este cunoscut de voi sigur...
In foto apare si modul de aparare a carterului superior la zgarieturi sau lovituri prin folosirea unor coliere de plastic (daca aveti colorate mai fain pentru voi )
Stima



Intrebare pentru Marius..... Nu cumva in situatia actuala, toba de evacuare se umple de lichid? In pozitia initiala avea gura de evacuare in jos si inclinata ceea ce ajuta la scurgerea lichidului din toba. Acum din ceea ce vad, jumatatea inferioara retine lichidul si cred ca exista posibilitatea ca in miscare lichidul sa ajunga inapoi in motor. Nu am demontat inca partea respectiva(evacuarea) ca sa imi dau seama ce e acolo. Si cred ca e posibil sa ajunga si in rezervor datorita pozitiei furtunasului.

Aceasta postare a fost editata de Zodrach: 24 January 2009 - 10:19 AM

I'm nobody..... nobody is perfect, and therefore I'm perfect
0

#43 Useril este offline   ionut76 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1240
  • Inregistrat: 19-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/6
  • Interests:http://www.catia.ro

Postat 24 January 2009 - 12:03 PM

Solutia mea de protejare a radiatorului impotriva zgiriieturilor. Mai am doua sferturi pentru Zodrach daca le vrea. Imagine atasata: thunder_tiger_18.jpg
Cursuri si carti CATIA v5 aici
0

#44 Useril este offline   Zodrach 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 56
  • Inregistrat: 19-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Buzau, Romania

Postat 24 January 2009 - 09:17 PM

Azi asa cum am zis, am facut sedinta foto cu un prieten ce este pasionat de arta fotografica. Ceea ce a iesit este absolut demential. Trebuie sa caut un site sa pun pozele nemicsorate ca este pacat de ele. Pun si aici vreo cateva ca sa aveti idee....

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSC_1537.JPG
  • Imagine atasata: DSC_1542.JPG
  • Imagine atasata: DSC_1552.JPG
  • Imagine atasata: DSC_1588.JPG

Aceasta postare a fost editata de Zodrach: 24 January 2009 - 09:24 PM

I'm nobody..... nobody is perfect, and therefore I'm perfect
0

#45 Useril este offline   Zodrach 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 56
  • Inregistrat: 19-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Buzau, Romania

Postat 24 January 2009 - 09:38 PM

Si inca ceva..... In Buzau chiar ai unde sa te dai cu masinuta... Imaginile de mai sus sunt facute in Parcul Tineretului in Buzau, pe o pista de rolleri. Singura problema a fost publicul extrem de numeros format din copii(vreo 20) cu parinti cu tot. Acum o saptamana am fost in parcul Crang unde am prins si lacul inghetat si am facut ceva drifturi. Daca sunt interesati cei din Bucuresti(Buzaul este doar la 100 km distanta) si din imprejurimi, putem organiza ceva. Avem si fotograf la dispozitie. Si mai e un parc pe care nu l-am explorat inca....
I'm nobody..... nobody is perfect, and therefore I'm perfect
0

#46 Useril este offline   Zodrach 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 56
  • Inregistrat: 19-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Buzau, Romania

Postat 24 January 2009 - 11:49 PM

mai multe imagini
http://www.flickr.co...s/34768144@N08/
I'm nobody..... nobody is perfect, and therefore I'm perfect
0

#47 Useril este offline   marius11 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1382
  • Inregistrat: 30-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Fagaras _ Brasov
  • Interests:Aeroclub Fagaras - Facebook
    Aero, Heli, Navo , RC cars , and drone

Postat 25 January 2009 - 12:13 AM

 Zodrach, la Jan 24 2009, 11:17 AM, a spus:

Intrebare pentru Marius..... Nu cumva in situatia actuala, toba de evacuare se umple de lichid? In pozitia initiala avea gura de evacuare in jos si inclinata ceea ce ajuta la scurgerea lichidului din toba. Acum din ceea ce vad, jumatatea inferioara retine lichidul si cred ca exista posibilitatea ca in miscare lichidul sa ajunga inapoi in motor. Nu am demontat inca partea respectiva(evacuarea) ca sa imi dau seama ce e acolo. Si cred ca e posibil sa ajunga si in rezervor datorita pozitiei furtunasului.



Si eu m-am gandit la lucru acesta dar pana acum nu s-a verificat depunerea aceea de care ziceai tu , in cazul transportului cand il tii de bot daca este ceva depus in toba sigur picura ....la vedere .Ce sa zic ...acum si depinde de carburatie desi eu sunt f. precaut si merg cu carburatie grasa pana acum nu s-a depozitat nimic acolo . Am si notat ca de altfel la rece mai arunca si in pozitia asta uleiul nears sau cel in exces . Faceti si voi proba si o sa vedeti ca nu comporta nici o complicatie " smecheria "
FELICITARI PENTRU FARURI ....IONUT !!!
Ne-ai luat " fata " si a mele is faine dar a tale sunt de scandal !!
Meserie !
Stima
0

#48 Useril este offline   marius11 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1382
  • Inregistrat: 30-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Fagaras _ Brasov
  • Interests:Aeroclub Fagaras - Facebook
    Aero, Heli, Navo , RC cars , and drone

Postat 25 January 2009 - 12:22 AM

Pozele de la Buzau ----- beton !!!
No coment !
Va mai arat foto cu microswich-ul de pe frana si protectia servo-ului de pe drectie care va apara de multe incidente si mizerie !

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: M8.jpg
  • Imagine atasata: M9.jpg
  • Imagine atasata: M10.jpg
  • Imagine atasata: M11.jpg

0

#49 Useril este offline   Zodrach 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 56
  • Inregistrat: 19-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Buzau, Romania

Postat 25 January 2009 - 03:48 PM

Va dezvalui secretul..... fotograful este Edulescu, cel care a postat ceva mai sus. Are imaginatie si se descurca destul de bine cu aparatul de fotografiat. Va asteptam la Buzau pentru sedinte foto... :rolleyes: Va postez o imagine si cu farurile mele. Tot artistica e si asta..., acum o folosesc pe post de wallpaper pe desktop. Dar in ea se pot observa foarte bine farurile.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSC_1594.JPG

I'm nobody..... nobody is perfect, and therefore I'm perfect
0

#50 Useril este offline   edulescu 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 01-July 08

Postat 25 January 2009 - 07:27 PM

Salutari

Dupa ce se indreapta putin vremea ce ziceti sa mergem sa cautam un "teren de joaca" undeva mai izolat si sa amenajam acolo un mini traseu off-road (Zodrach doar avem experienta in trasee off-road) delimitat frumos cu banda ... si sa ne dam acolo cu ele si cine stie poate corupem si proprietarii de Savage-uri :D. Am eu cateva idei...dar sa vedem daca sunt si realizabile.

Aceasta postare a fost editata de edulescu: 25 January 2009 - 07:31 PM

0

#51 Useril este offline   ionut76 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1240
  • Inregistrat: 19-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/6
  • Interests:http://www.catia.ro

Postat 26 January 2009 - 12:42 AM

Cel mai tare traseu poate fi organizat la Vulcanii Noroiosi, dar in vara. Acolo chiar ai unde te da, plus ca sunt diverse denivelari. Veniti sau nu, eu ma duc cu Zodrach in vara asta acolo si cu artistul Edulescu pentru o tura de poze si bere. A...mergeti si voi ???
Cursuri si carti CATIA v5 aici
0

#52 Useril este offline   Zodrach 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 56
  • Inregistrat: 19-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Buzau, Romania

Postat 26 January 2009 - 09:09 AM

Imaginile full acum. Pe flickr.com le taie la rezolutie mica. Pe Picassa le poti downloada in forma originala.
http://picasaweb.google.com/florin.hanganu...feat=directlink

Dupa cum v-am zis, sunt wall-paper. Bogdane, poti pune din ele si pe site la prezentarea MTA4.
I'm nobody..... nobody is perfect, and therefore I'm perfect
0

#53 Useril este offline   bogdan luben 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 28-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 January 2009 - 09:13 AM

Bravo, sunt foarte reusite pozele.
Trimite-mi te rog pe email acordul de folosire a pozelor.
Hormonu' bate neuronu'
0

#54 Useril este offline   Zodrach 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 56
  • Inregistrat: 19-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Buzau, Romania

Postat 26 January 2009 - 10:04 AM

 bogdan luben, la Jan 26 2009, 09:13 AM, a spus:

Bravo, sunt foarte reusite pozele.
Trimite-mi te rog pe email acordul de folosire a pozelor.



Daca imi dai si un model... cu placere. Adresa mea este zodrach@yahoo.com
I'm nobody..... nobody is perfect, and therefore I'm perfect
0

#55 Useril este offline   Zodrach 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 56
  • Inregistrat: 19-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Buzau, Romania

Postat 26 January 2009 - 10:28 AM

model de acord...
I'm nobody..... nobody is perfect, and therefore I'm perfect
0

#56 Useril este offline   Zodrach 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 56
  • Inregistrat: 19-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Buzau, Romania

Postat 26 January 2009 - 11:58 AM

hai Bogdane cu modelul de acord... Ca nu am idee cum trebuie sa il fac. Il astept pe e-mail. zodrach@yahoo.com
I'm nobody..... nobody is perfect, and therefore I'm perfect
0

#57 Useril este offline   ionut76 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1240
  • Inregistrat: 19-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/6
  • Interests:http://www.catia.ro

Postat 26 January 2009 - 04:38 PM

Versiunea mea de aparatoare servo, practic se protejeaza suplimentar articulatia cu surub. Apoi, un montaj simplu cu leduri: 4 leduri de 3V fiecare, doua rezistente de 150 ohm, o baterie de 9 V si citeva fire. Montajul il vedeti, perechile de leduri sunt montate in paralel, iar cite doua in serie impreuna cu o rezistenta. E simplu si de efect, a se vedea in poze.Imagine atasata: aparatoare_servo.jpg Imagine atasata: montaj_leduri_1.jpg Imagine atasata: montaj_leduri_2.jpg
Cursuri si carti CATIA v5 aici
0

#58 Useril este offline   edulescu 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 01-July 08

Postat 26 January 2009 - 04:53 PM

Marfa :lol:. Dar de ce nu ti-ai luat leduri care clipocesc? Sunt pe piata leduri care clipocesc fara nici un fel de montaj :D si rosii si verzi si ce culori vrei tu. COOOLLL

Aceasta postare a fost editata de edulescu: 26 January 2009 - 04:54 PM

0

#59 Useril este offline   Zodrach 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 56
  • Inregistrat: 19-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Buzau, Romania

Postat 26 January 2009 - 04:55 PM

 ionut76, la Jan 26 2009, 04:38 PM, a spus:

Versiunea mea de aparatoare servo, practic se protejeaza suplimentar articulatia cu surub. Apoi, un montaj simplu cu leduri: 4 leduri de 3V fiecare, doua rezistente de 150 ohm, o baterie de 9 V si citeva fire. Montajul il vedeti, perechile de leduri sunt montate in paralel, iar cite doua in serie impreuna cu o rezistenta. E simplu si de efect, a se vedea in poze. aparatoare_servo.jpg montaj_leduri_1.jpg montaj_leduri_2.jpg




hehehehe... Simplu vad ca e....da` nu vad efectu`..... :lol:
I'm nobody..... nobody is perfect, and therefore I'm perfect
0

#60 Useril este offline   edulescu 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 01-July 08

Postat 26 January 2009 - 04:58 PM

Verde - rosu - verde - rosu ... ca la semafoare :lol:) vezi ca iti lipseste galbenu'
0

Arata acest topic


  • 13 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro