Modelism - RHC Forum: Intilnire hobby CNC ungaria - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Intilnire hobby CNC ungaria Ivitatie si informatii

#1 Useril este offline   ltb 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 11-January 09

Postat 15 January 2009 - 02:21 PM

Va salut!
Pe aceasta cale doresc sa ii anunt pe cei interesati de domeniul CNC asupra faptului ca anul acesta se organizeaza 2 intilniri cu talcioc ,expozitie si prezentari, in Ungaria.
La aceasta intilnire vor fi prezenti pasionati technici CNC ,modelisti amatori, firme specializate in acesorii si subansamble din acest domeniu.
Una dintre intilniri va fi de 2 zile iar cealalta de 1 zi.
Data stabilita pentru cea de 2 zile este 6-7 Iunie 2009,locatia este orasul Hatvan,in apropiere de Budapesta.
Distanta de la Arad este circa 275 kilometri.
Cealalta intilnire inca nu este stabilita ca data,se preconizeaza a fi organizata in luna Martie.

La aceste intilniri se pot acizitiona acesorii si subansamble,cit si masini complete si semifinalizate,si nu in ultimul rand controlere CNC de calitate foarte buna,in varanta doar montajul complet testat, sau montate in cuite gata pentru a fi folosite,iar preturile deobicei sint accesibile.

In cazul care am sa fiu prezent la aceste intilniri va pot oferi sprijin cu translatarea pentru cei care nu stiu limba.
Organizatorul evenimentului a venit cu ideea sa facem apel si la pasionati din Romania ca sa poata lua parte la aceasta intilnire,deci oricine este binevenit!

Personal nu sint interesat de organizare sau de alte aspecte,dar daca este nevoie,bineinteles am sa acord sprijin pentru cei interesati.
Voi reveni cu amanunte!
Cu respect Alex!
0

#2 Useril este offline   fanefane 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 254
  • Inregistrat: 20-January 09
  • Gender:Male

Postat 24 January 2009 - 06:41 PM

Buna tuturor pasionatilor de CNC , da sunt interesat de plecarea in Ungaria deoarece sunt un incepator in cnc
si cred ca o sa invat multe de acolo,poate mai si cumparam daca preturile sunt bune.
http://www.t2cnc.hu/.../cncarlista.pdf
http://www.hobbycnc.hu/English.htm
Eu sunt din Baia Mare dar o sa plec pe alta ruta si poate ne intilnim acolo.
0

#3 Useril este offline   vrajitoru 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 211
  • Inregistrat: 10-July 07

Postat 30 January 2009 - 08:50 AM

Eu am fost de 3 ori in ungaria la cei de la T2CNC(klavio) din pacate si ei stau destul de slab cu stocurile dar find ca se face targ probabil o sa se aprovizioneze
Pot sa va aduc orice de la ei exact la pretul lor de pe site + un mic comision de vro 5%
0

#4 Useril este offline   ltb 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 11-January 09

Postat 20 February 2009 - 11:53 AM

Anunt important pentru cei interesati in achizitionarea de controlere CNC!

Pe pagina Hobbycnc ungaria a aparut un nou model de controler cu 4 axe,pretul este 140 de euro cu posta la domiciliu in Romania!

Si restul controlerelor sint trimise gratuit in caz ca in catalog este mentionat ca se poate comanda prin posta.

Plata se face prin virament bancar IN EURO!

In caz ca nu va descurcati puteti apela la mine si va ajut cu intermedierea.
0

#5 Useril este offline   ltb 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 11-January 09

Postat 15 May 2009 - 04:49 PM

Atentie!
PEntru cei interesati de intilnirea din ungaria!

MODIFICARE IMPORTANTA PRIVIND DATA INTILNIRII: DATA ESTE 13-14 IUNIE

Taxa de intrare este de:1200 forinti pe doua zile respectiv 700 forinti pe o zi

Cazare in camere cu 4 paturi in jur de 1500 de forinti pe noapte
Cazare in camere cu 2 paturi in jur de 3000 de forinti pe noapte

DAca cineva doreste sa expuna propria creatie sau are de vinzare subansamble,motoare,sau orice altele ce se poate lega de domeniul respectiv,este necesara rezervarea de masa de expunere!

Suprafata totala inchiriata este de 750 metri patrati.
Vor fi prezenti o multime de pasionati ai hobbyului si firme de specialitate de profil.
0

#6 Useril este offline   sculer 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19
  • Inregistrat: 20-May 09

Postat 30 May 2009 - 11:43 PM

In legatura cu controlerul unguresc, daca se accepta doar plata prin transfer bancar atunci degeaba e gratuit transportul pentru ca transferul bancar costa mai mult decat transportul unui pachet de 30Kg. Oricum driverul ala este foarte scump stind ca e facut cu un integrat ce costa 4 euro, am precis TB6560. Cu 200 euro cat ajunge in final iti iei 3 drivere de 4A cu micropasi nu un kit open frame :angry2:
0

#7 Useril este offline   sculer 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19
  • Inregistrat: 20-May 09

Postat 10 June 2009 - 01:26 PM

Care vreti sa mai veniti in Ungaria la intalnire ?
Ea se tine in orasul Hatvan la aproximativ 50km de Budapesta, faza e ca eu nu am nici cea mai mica idee cu ce ajung din Budapesta :) ca pana acolo ma descurc

eu in 2 ore ma duc sa iau bilet la trenuletz :lol:
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro