Modelism - RHC Forum: Esky Belt CP Carbon Edition - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Esky Belt CP Carbon Edition Sugestii

#1 Useril este offline   cOsTiN. 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 13-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Cluj
  • Interests:fotografia

  Postat 13 January 2009 - 04:24 PM

Salutare.. sunt nou pe aici si vreau sa ma apuc de asa ceva. Prin Martie, Aprilie vreau sa`mi achizitionez un Esky Belt CP Carbon Edition, pe care l`am gasit aici pe Heliguy . Am vazut ca trimit si in Romania .. impreuna cu training kit, cablu pt simulator si o pereche de pale gratis. Site`ul pare sa fie de incredere, voi ce spuneti? Si`a comandat cineva de acolo? Are idee cat costa transportul? ...sau ...se gaseste si la noi in tara?

PS: L`as vrea RTF deoarece mi se pare mai simplu iar cu un kit nu cred ca m`as descurca ..plus alegerea statiei, etc etc.

Astept pareri,

Va multumesc :lol:
0

#2 Useril este offline   takeoff 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1029
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Calarasi
  • Interests:Elicoptere,elicoptere,elicoptere si apoi tot ce zboara...

Postat 13 January 2009 - 04:55 PM

Vezi postareacOsTiN., la Jan 13 2009, 04:24 PM, a spus:

Salutare.. sunt nou pe aici si vreau sa ma apuc de asa ceva. Prin Martie, Aprilie vreau sa`mi achizitionez un Esky Belt CP Carbon Edition, pe care l`am gasit aici pe Heliguy . Am vazut ca trimit si in Romania .. impreuna cu training kit, cablu pt simulator si o pereche de pale gratis. Site`ul pare sa fie de incredere, voi ce spuneti? Si`a comandat cineva de acolo? Are idee cat costa transportul? ...sau ...se gaseste si la noi in tara?

PS: L`as vrea RTF deoarece mi se pare mai simplu iar cu un kit nu cred ca m`as descurca ..plus alegerea statiei, etc etc.

Astept pareri,

Va multumesc :D



Salut
bine ai venit printre noi.HG sunt extrem de seriosi si rapizi(max.5zile,dintre care 2 prin romanica)au preturi acceptabile,mai ales acum.Totusi recomand paypal.
Transportul e gratuit.
numai bine

Aceasta postare a fost editata de takeoff: 13 January 2009 - 04:56 PM

0

#3 Useril este offline   cOsTiN. 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 13-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Cluj
  • Interests:fotografia

Postat 13 January 2009 - 05:08 PM

Vezi postareatakeoff, la Jan 13 2009, 04:55 PM, a spus:

Salut
bine ai venit printre noi.HG sunt extrem de seriosi si rapizi(max.5zile,dintre care 2 prin romanica)au preturi acceptabile,mai ales acum.Totusi recomand paypal.
Transportul e gratuit.
numai bine


Bine v`am gasit.. multumesc pentru raspuns :D
Citeam pe forumuri ca trebuie setate s.a.m.d. ...RTF`urile vin cu setarile din fabrica?
0

#4 Useril este offline   caius71 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 22-February 07
  • Gender:Male

Postat 13 January 2009 - 05:38 PM

Vezi postareacOsTiN., la Jan 13 2009, 05:08 PM, a spus:

Bine v`am gasit.. multumesc pentru raspuns :D
Citeam pe forumuri ca trebuie setate s.a.m.d. ...RTF`urile vin cu setarile din fabrica?
Nici un rtf nu vine reglat mecanic,ele au doar toate componentele pt. a putea zbura.Succes!
0

#5 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8276
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 January 2009 - 08:17 PM

Am comandat de curand de la heliguy si au fost rapizi si fara probleme. Pachetelul a venit direct acasa cu postasul. O preche pale carbon, pale anticuplu carbon pentru HBK2 si un giro ieftin. Pe la sfarsitul lui decembrie era momentul ideal.
Lira sterilna era = Euro, leul inca nu o luase la galop in jos. Acum lira e 1.1 eur, leul e jos. E posibil sa nu mai fie la fel de atractiv pana in primavara. Transportul nu e moca dar e putin, 10 GPB, fata de 35-40 USD din HK.

Stie careva care sunt modificarile aduse la Belt-CP V2 ? E posibil sa dispara pana in vara de tot Belt-CP V1 si atunci nu mai e atat de atractiv. Pe de alta parte astia schimba modelele la heli odata la 6 luni asa ca daca astepti versiunea finala nu mai cumperi niciodata.

Stefan
0

#6 Useril este offline   cOsTiN. 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 13-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Cluj
  • Interests:fotografia

Postat 13 January 2009 - 10:04 PM

Vezi postareastiganas, la Jan 13 2009, 08:17 PM, a spus:

Am comandat de curand de la heliguy si au fost rapizi si fara probleme. Pachetelul a venit direct acasa cu postasul. O preche pale carbon, pale anticuplu carbon pentru HBK2 si un giro ieftin. Pe la sfarsitul lui decembrie era momentul ideal.
Lira sterilna era = Euro, leul inca nu o luase la galop in jos. Acum lira e 1.1 eur, leul e jos. E posibil sa nu mai fie la fel de atractiv pana in primavara. Transportul nu e moca dar e putin, 10 GPB, fata de 35-40 USD din HK.

Stie careva care sunt modificarile aduse la Belt-CP V2 ? E posibil sa dispara pana in vara de tot Belt-CP V1 si atunci nu mai e atat de atractiv. Pe de alta parte astia schimba modelele la heli odata la 6 luni asa ca daca astepti versiunea finala nu mai cumperi niciodata.

Stefan


Asta cu leul asa e ...dar nu avem ce face ..
Plata transportului difera in functie de greutate ??

Ziceai ca e posibil sa dispara pana in vara CP V1 ..asta inseamna ca daca mi`l comand si voi avea nevoie de piese de schimb la el nu se vor mai gasi ?? ..Sau atat ca voi avea un elicopter model vechi? :rolleyes:

Aceasta postare a fost editata de cOsTiN.: 13 January 2009 - 10:18 PM

0

#7 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8276
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 January 2009 - 10:49 PM

Nu am facut decat sa bag in cart elicopterul si sa dau checkout. Toate tarile din UE au acelasi tarif. Poti sa o faci si tu, nu costa nimic, nici macar nu trebuie sa iti faci un cont. Verifici cat ar costa daca ai cumpara heli + una + alta. Eu asta am facut, mi-a luat 30 secunde.

Din ce am vazut pe net, V2 si V1 seamana foarte mult, nici nu stiu daca au schimbat ceva mecanic, de aceea si intrebam. Sigur e ca la versiunea 2 RTF au bagat gyro cel nou HH. Nu mi-as face griji prea mari pentru piese, se vor gasii inca mult si bine. Repet cred ca sunt 90-95% la fel (dar nu stiu sigur).

De altfel au scos si HBK2 V3, care e mult mai scump dar diferenta vine in primul rand de la mot si esc brushless + gyro HH. Iarasi nu stiu daca au si schimbari de mecanica.

Sigur e ca la amandoua le-au schimbat canopy, sunt foarte viu colorate, le vezi imediat (in pagina, ca in realitate nu le-am vazut)

Oricum Belt CP carbon este altfel si nu este decat kit.

A doua zi dupa ce cumperi un heli risti sa fie modelul vechi. Eu asa am patit cu Walkera 4#3. Acum este varianta brushless. Esky sunt din firmele care se misca relativ incet, nu schimba modelele usor. Ce e acum pe piata au cam 2-3 ani vechime, e foarte mult.

Stefan
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro