Modelism - RHC Forum: HPI Savage Monster Truck - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 201 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »

HPI Savage Monster Truck Discutii,probleme,rezolvari,tips and tricks Evaluare topic: -----

#61 Useril este offline   diesel1.4 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 661
  • Inregistrat: 13-March 08

Postat 15 January 2009 - 11:40 AM

On sau off? :rolleyes:)
MOTOSPORT RACING TEAM
XRAY XT8, GRP .28 truggy Mario Rossi tuned, Hitec HV servos, Panther Gator tires, Spektrum DX3R, Jammin Big Bores
HoBao Hyper 8.5 PRO
Traxxas Slash 4WD
0

#62 Useril este offline   cornel-b 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 276
  • Inregistrat: 04-June 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 January 2009 - 11:43 AM

ambele
0

#63 Useril este offline   SAM 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 95
  • Inregistrat: 20-August 08
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI

Postat 15 January 2009 - 11:55 AM

la capitolul asta sunt oleaca pe dinafara :rolleyes:
0

#64 Useril este offline   Kitty 

  • RC Addict
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4563
  • Inregistrat: 11-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:RC,Cars.....

Postat 15 January 2009 - 12:52 PM

Vezi postareacornel-b, la Jan 15 2009, 11:35 AM, a spus:

ok prin noroaie le bagati, dar cine le alearga si pe piste ?



as fi foarte tentat,dar inca la noi in cluj nu este o pista,speram anul asta sa punem pe roate una,sau nu se stie poate ajung si eu in bucuresti sau constanta la un concurs

Axial SCX10.3
Absima Sherpa
Axial Base Camp
0

#65 Useril este offline   diesel1.4 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 661
  • Inregistrat: 13-March 08

Postat 15 January 2009 - 02:55 PM

La pista de la MR am mers, si voi mai merge :rolleyes:. Iar la onroad, mi-am luat sprint 2 asa ca nu ma mai dau cu savage-u :rolleyes: :) :) . Oricum sa vedem, poate la anul se face clasa separata de MT si atunci chiar o sa merite sa mergem la concursuri.
MOTOSPORT RACING TEAM
XRAY XT8, GRP .28 truggy Mario Rossi tuned, Hitec HV servos, Panther Gator tires, Spektrum DX3R, Jammin Big Bores
HoBao Hyper 8.5 PRO
Traxxas Slash 4WD
0

#66 Useril este offline   X-tra 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 533
  • Inregistrat: 27-February 07

Postat 15 January 2009 - 11:29 PM

La cati posesori de Savage sunt ar trebuii sa iasa lejer clasa de MT si dupa vedeti daca primiti si Revo :blink:


Look left =========================================================================---> LEFT u moron !
HoBao Hyper 8.5 Pro > RB WS7
HoBao Hyper ST Pro > OS V-Spec
0

#67 Useril este offline   cornel-b 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 276
  • Inregistrat: 04-June 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 January 2009 - 11:49 PM

Vezi postareaX-tra, la Jan 15 2009, 11:29 PM, a spus:

La cati posesori de Savage sunt ar trebuii sa iasa lejer clasa de MT si dupa vedeti daca primiti si Revo :blink:


posesori sunt, numai sa apara si pe la concursuri
0

#68 Useril este offline   roland_fzj 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 903
  • Inregistrat: 07-November 06

Postat 16 January 2009 - 12:03 AM

Vezi postareacornel-b, la Jan 15 2009, 11:49 PM, a spus:

posesori sunt, numai sa apara si pe la concursuri

eu sper ca anul asta sa fie clasa separat de mt si sa vina si lumea
0

#69 Useril este offline   Flo234 

  • Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 2307
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 January 2009 - 12:07 AM

Ar trebui dar in conditile in care prezenta lor nu este constanta ce pateste clasa??? Se poate face macar un clasament separat...
Trebuie facuta o clasa de monster truck fara diferential central...dar si asa o sa iasa nemultumiri dehh revo la capitolul asta exceleaza....si deci trebuie un concurs exclusiv savage......corect? Ar mai fi un thunder tiger un associated si cam atat dar ma indoiesc ca sunt foarte multi posesori de raritati ce sa mai zicem de participarea la un eveniment cu o data presatbilita si cu un program fix.
E o sala gratuita cu competitii cu taxe de 10 euro si nu vine nimeni nou...si sincer acolo investitia e mult mai mica..dar e intotdeauna parerea este ca ai nevoie de echipamente de mii de euro...gresit se pot obtine si rezultate cu motoare de 17 ture si pentru un concurs te descurci si cu 2 packuri
Sincer sunteti atatia cu savage in bucuresti de ce nu va strangeti va puneti de acord sa faceti un concurs doar savage puneti mana ajutati proprietarii pistei sa o o faca mai agresiva pentru voi si gata...spuneti tare si sus nu primim decat savageuri si vedeti ce iese ...proprietarii nu cred ca va refuza cu ocazia asta va rupeti piese si vi le comandati la ei fac si ei o vanzare rupeti si voi modele pentru un scop nobil....

Aceasta postare a fost editata de Flo234: 16 January 2009 - 12:09 AM

0

#70 Useril este offline   roland_fzj 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 903
  • Inregistrat: 07-November 06

Postat 16 January 2009 - 12:26 AM

eu nu sunt k cu regula fara dif central

Aceasta postare a fost editata de roland_fzj: 16 January 2009 - 12:29 AM

0

#71 Useril este offline   prisi 

  • scale addicted
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1299
  • Inregistrat: 03-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Neamt
  • Interests:Automodelism,motociclism,parapantism,caiac,ciclism

Postat 16 January 2009 - 12:36 AM

si cei care nu sunt din bucuresti.....pot sa-si faca pista de off in spatele gradinii :blink:


piese de savage in afara de MR cine mai aduce?
If it is to be it is up to me
0

#72 Useril este offline   cornel-b 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 276
  • Inregistrat: 04-June 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 January 2009 - 01:24 AM

Vezi postareaFlo234, la Jan 16 2009, 12:07 AM, a spus:

Ar trebui dar in conditile in care prezenta lor nu este constanta ce pateste clasa??? Se poate face macar un clasament separat...
Trebuie facuta o clasa de monster truck fara diferential central...dar si asa o sa iasa nemultumiri dehh revo la capitolul asta exceleaza....si deci trebuie un concurs exclusiv savage......corect? Ar mai fi un thunder tiger un associated si cam atat dar ma indoiesc ca sunt foarte multi posesori de raritati ce sa mai zicem de participarea la un eveniment cu o data presatbilita si cu un program fix.
E o sala gratuita cu competitii cu taxe de 10 euro si nu vine nimeni nou...si sincer acolo investitia e mult mai mica..dar e intotdeauna parerea este ca ai nevoie de echipamente de mii de euro...gresit se pot obtine si rezultate cu motoare de 17 ture si pentru un concurs te descurci si cu 2 packuri
Sincer sunteti atatia cu savage in bucuresti de ce nu va strangeti va puneti de acord sa faceti un concurs doar savage puneti mana ajutati proprietarii pistei sa o o faca mai agresiva pentru voi si gata...spuneti tare si sus nu primim decat savageuri si vedeti ce iese ...proprietarii nu cred ca va refuza cu ocazia asta va rupeti piese si vi le comandati la ei fac si ei o vanzare rupeti si voi modele pentru un scop nobil....


sa speram ca din primavara o sa reusim sa ne impunem si noi, suntem cel putin 10 in Bucuresti ( asta din ce cunosc eu) asa ca nu ar fi o problema numarul de participanti....ramane de vazut cam cati ar fi dispusi sa se traga la concursuri
0

#73 Useril este offline   roland_fzj 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 903
  • Inregistrat: 07-November 06

Postat 16 January 2009 - 01:56 AM

Vezi postareacornel-b, la Jan 16 2009, 01:24 AM, a spus:

sa speram ca din primavara o sa reusim sa ne impunem si noi, suntem cel putin 10 in Bucuresti ( asta din ce cunosc eu) asa ca nu ar fi o problema numarul de participanti....ramane de vazut cam cati ar fi dispusi sa se traga la concursuri


eu zic sa facem cate o clasa de fiecare masina in parte de ex la buggy ofna hyper 8.5 sunt 3 masini se mai aduna 2 si se face clasa, la xray xt8 sunt destule, revo etc :blink: si intr-un final dupa lungi discutii si baliverne o sa se ajunga la un open din lipsa de participanti
0

#74 Useril este offline   diesel1.4 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 661
  • Inregistrat: 13-March 08

Postat 16 January 2009 - 07:51 AM

Vezi postarearoland_fzj, la Jan 16 2009, 12:26 AM, a spus:

eu nu sunt k cu regula fara dif central



Da' de ce nu esti tu k cu regula fara diferential central? :blink: :blink:
MOTOSPORT RACING TEAM
XRAY XT8, GRP .28 truggy Mario Rossi tuned, Hitec HV servos, Panther Gator tires, Spektrum DX3R, Jammin Big Bores
HoBao Hyper 8.5 PRO
Traxxas Slash 4WD
0

#75 Useril este offline   Flo234 

  • Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 2307
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 January 2009 - 10:49 AM

Vezi postareadiesel1.4, la Jan 16 2009, 07:51 AM, a spus:

Da' de ce nu esti tu k cu regula fara diferential central? :blink: :blink:


pentru ca asta il aduce pe el mai apropae de truggy.Dar pe afara cam asa se trage ce e dif central truggy ce nu monster
0

#76 Useril este offline   cata_adc 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 113
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Interests:Sporturile cu motor, mai nou AUTOMODELISM ;)

Postat 16 January 2009 - 01:02 PM

Eu am noroc. Stau la o aruncatura de bat de traseul de motocross si cand nu suntem cu motoarele sau atv-urile mai trecem cu masinutele...
Inca nu am ajuns sa vedem cu adevarat ce poate face Savi sau Revo dar cand se indreapta vremea cu siguranta. Abia te poti misca cu atv-ul prin noroaiele alea cu motorul nu ai sanse.
Cateva poze gasite pe net.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 000032_medium.jpg
  • Imagine atasata: IMG_1409_medium.jpg
  • Imagine atasata: IMG_1410_medium.jpg
  • Imagine atasata: IMG_2297_medium.jpg
  • Imagine atasata: motocros_zarnesti.jpg
  • Imagine atasata: traseu_motocros_zarnesti.jpg

Spektrum DX3R DSM2
Traxxas REVO 3.3 #5308
HPI Savage X 4.6 Reverse
Tamiya TT-01 XB BMW 320si
0

#77 Useril este offline   diesel1.4 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 661
  • Inregistrat: 13-March 08

Postat 16 January 2009 - 01:50 PM

Pai si eu zic la fel ca si tine flo, cu diferential central la truggy iar la MT sa se traga fara diferential central.

Aceasta postare a fost editata de diesel1.4: 16 January 2009 - 01:51 PM

MOTOSPORT RACING TEAM
XRAY XT8, GRP .28 truggy Mario Rossi tuned, Hitec HV servos, Panther Gator tires, Spektrum DX3R, Jammin Big Bores
HoBao Hyper 8.5 PRO
Traxxas Slash 4WD
0

#78 Useril este offline   Faur Senior 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 41
  • Inregistrat: 05-January 09
  • Gender:Male

Postat 16 January 2009 - 02:20 PM

-Aveti dreptate sa cereti separarea claselor, acolo unde exista un numar suficient de piloti pentru fiecare dintre ele, la 1/8 Off Road se alearga separat : buggy, MT si truggy. Nimeni nu cere insa modificari constructive - mecanice, la niciuna dintre ele atata timp cat se incadreaza in limitele reg.

faur senior
0

#79 Useril este offline   prisi 

  • scale addicted
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1299
  • Inregistrat: 03-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Neamt
  • Interests:Automodelism,motociclism,parapantism,caiac,ciclism

Postat 16 January 2009 - 02:33 PM

parca era un topic despre regulament unde se poate discuta despre concursuri si clase cu diferential fara diferential si alte chestii
asta e un topic pentru posesorii de savage si masinile lor,nu pentru a se discuta despre concursuri de buggy si trugy
parerea mea ca e total off topic discutia asta
If it is to be it is up to me
0

#80 Useril este offline   X-tra 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 533
  • Inregistrat: 27-February 07

Postat 16 January 2009 - 03:05 PM

Ok, scuze de offtopic, ramaneti la asfaltul vostru, scuze ca am incercat sa va atragem in ceva organizat.


Look left =========================================================================---> LEFT u moron !
HoBao Hyper 8.5 Pro > RB WS7
HoBao Hyper ST Pro > OS V-Spec
0

#81 Useril este offline   roland_fzj 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 903
  • Inregistrat: 07-November 06

Postat 16 January 2009 - 03:15 PM

Vezi postareaX-tra, la Jan 16 2009, 03:05 PM, a spus:

Ok, scuze de offtopic, ramaneti la asfaltul vostru, scuze ca am incercat sa va atragem in ceva organizat.

mai nou am inteles ca se vrea clasa separata de savage stock in care revo nu au voie
0

#82 Useril este offline   diesel1.4 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 661
  • Inregistrat: 13-March 08

Postat 16 January 2009 - 03:36 PM

Prisi, este vorba despre crearea clasei de MT, discutie care ar trebui sa intereseze orice posesor de Savage, pentru ca sa fim realisti, Sacage-ul este unul dintre modelele cel mai putin "racing". Daca pe tine nu te intereseaza o clasa separata de MT, nu inseamna ca pe ceilalti posesori de Savage nu ii intereseaza, din contra chiar sunt convins ca pe marea majoritate chiar ii intereseaza in mod special subiectul. Xtra cam are dreptate, multi posesori de savage se multumesc cu datul in Tineretului pe asfalt, cand ar putea foarte bine concura intr-un cadru organizat, iar daca se face si clasa separata de MT, chiar poti avea sanse la locuri bune.

@Roli. Noi (eu cel putin) vrem ca revo sa alerge la MT fara diferential central, nicidecum sa nu alerge. Fratilor, nu vrem clasa de savage, vrem de MT
MOTOSPORT RACING TEAM
XRAY XT8, GRP .28 truggy Mario Rossi tuned, Hitec HV servos, Panther Gator tires, Spektrum DX3R, Jammin Big Bores
HoBao Hyper 8.5 PRO
Traxxas Slash 4WD
0

#83 Useril este offline   shogi 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2753
  • Inregistrat: 08-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Ploiest,Bucuresti
  • Interests:pussy

Postat 16 January 2009 - 03:44 PM

Vezi postarearoland_fzj, la Jan 16 2009, 03:15 PM, a spus:

mai nou am inteles ca se vrea clasa separata de savage stock in care revo nu au voie

pai ma roli la cati sunt cu savage cred si eu ...sa nu mai zic ca pe circuit amandoi stim ca revo nu pea se compara cu savage(mai pe romaneste 1 on 1 un savage nu prea are sanse sa bata un revo )...asta se datoreaza si diferentialului central prezent la revo.un plus.

Mai mult de atat,ca sa explic de ce se intampla chestia de mai sus...un savage nu prea are ce face pe un circuit in genul celui de la Constanta contra unui revo.Masinile astea sunt facute pentru sarituri/busituri/daramaturi/explozii :rolleyes: and stuff deci probabil ca posesorii de savage vor si ei un circuit in genul celui de motocros de la brasov..cu rampe cat mai mari si curbe cat mai putine.Un revo se descurca foarte bine si pe genul asta de circuit dar si pe genul de circuit de la Constanta.Cu totii stim de ce(garda mai joasa la sol,centru de greutate mai jos,diferential central,stabilitate mai mare bla ba bla).

Eu sunt de parere ca n`ar tebui bagate savageurile in aceeasi oala cu cu revourile chiar daca sunt din aceeasi clasa amandoua.Sunt foooooarte multi posesori de savage ca sa se poata face ceva EXCLUSIV pentru ei.Dar bineinteles ...cineva tot tre sa puna piciorul in prag si sa faca in asa fel incat sa traga toaaaaata turma de savage`isti dupa el.Fara fapte nu prea faceti nimic din pacate.Vorbe am auzit multi:)

Aceasta postare a fost editata de shogi: 16 January 2009 - 03:47 PM

0

#84 Useril este offline   roland_fzj 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 903
  • Inregistrat: 07-November 06

Postat 16 January 2009 - 03:49 PM

II
V

Aceasta postare a fost editata de roland_fzj: 16 January 2009 - 03:52 PM

0

#85 Useril este offline   diesel1.4 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 661
  • Inregistrat: 13-March 08

Postat 16 January 2009 - 03:50 PM

Am vorbit acum cu Roland, si s-a exprimat gresit mai devreme :rolleyes: . Vroia sa spuna ca ar fi ok ca Revo sa alerge fara diferential central la MT.
MOTOSPORT RACING TEAM
XRAY XT8, GRP .28 truggy Mario Rossi tuned, Hitec HV servos, Panther Gator tires, Spektrum DX3R, Jammin Big Bores
HoBao Hyper 8.5 PRO
Traxxas Slash 4WD
0

#86 Useril este offline   shogi 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2753
  • Inregistrat: 08-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Ploiest,Bucuresti
  • Interests:pussy

Postat 16 January 2009 - 03:51 PM

in fine ..eu tot sunt de parere ca ar trebui sa se faca ceva exclusiv savage.:rolleyes: sunt mult prea multi si e pacat.
0

#87 Useril este offline   diesel1.4 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 661
  • Inregistrat: 13-March 08

Postat 16 January 2009 - 03:55 PM

Pai si revo unde sa alerge? :D Ca nici truggy nu e... Oricum, este clar ca Savage-ul nu se compara cu Revo in ceea ce priveste latura sa racing, dar eu zic ca are sanse :rolleyes:
MOTOSPORT RACING TEAM
XRAY XT8, GRP .28 truggy Mario Rossi tuned, Hitec HV servos, Panther Gator tires, Spektrum DX3R, Jammin Big Bores
HoBao Hyper 8.5 PRO
Traxxas Slash 4WD
0

#88 Useril este offline   shogi 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2753
  • Inregistrat: 08-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Ploiest,Bucuresti
  • Interests:pussy

Postat 16 January 2009 - 03:59 PM

stai tu linistit ca la cum au inceput sa apara si revourile nu m`ar mira sa se faca ceva si dedicat lor ...ce am zis mai sus este doar parerea mea ca fost posesor de savage :rolleyes:

Aceasta postare a fost editata de shogi: 16 January 2009 - 03:59 PM

0

#89 Useril este offline   SwatKat 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 100
  • Inregistrat: 28-April 08

Postat 16 January 2009 - 04:04 PM

Iaca ma bag si eu ca musca. Am Savage, da n-am timp liber. Si asta duce la stationarea modelului pe raft cam mult. Dar vointa inca este. Bun, sa revin ON:

Vezi postareaSAM, la Jan 13 2009, 12:10 AM, a spus:

buna treaba cu frana cornele
eu am rezolvat altfel si acum imi ingheata franele.......cred ca o sa montez o pompa de ABS si sistemul ala de comanada pt ABS, pe planetara :rolleyes:
ma gandesc si la un ASR ca na pe frigul asta cauciucurile devin f tari si numai am aderenta la plecare :D


Gluma, gluma, da se poate mult mai usor.. Iei o statie care stie de ABS. Eu am asa ceva si e ceva diferenta. Normal ca am lasat setarile default (adica servoul joaca pe 50% din cursa) insa cred ca cineva care stie bine poate scoate mult mai mult. Te poti juca cu lungimea cursei, timpul cand intra in actiune, durata actiunii etc..

PS. ASR nu stiu sa existe :D

Vezi postareadiesel1.4, la Jan 13 2009, 07:44 AM, a spus:

Modulul de reverse, si wheelybar-ul de la Integy sunt desemnate pe multe forumuri cele mai proaste upgrade-uri. Din fericire eu nu mi-am pus revers-ul (l-am vandut de nou), dar cu wheelybar-ul....mi-am luat si eu teapa :D


Reverse voiam si eu la inceput, dar m-am lamurit, sau ma bine zis m-au lamurit altii. Wheelybar am luat si eu teapa cu cel de la Integy, chiar acu in decembrie. Voiam sa comad niste chestii pe tower sa prind transportul pana in Craciun si nu am gasit la ei cel facut de HPI, din plastic (de fapt ei il aveau da nu l-am gasit eu!) Asa ca l-am comandat pe asta.... Ca dupa sa citesc despre el...

Inca nu e montat si nici nu cred ca il voi monta, e cam mare si intr-adevar, fiind din Al, se poate indoi si mai rau, poate transmite socul altor componente. Da de aratat bine, arata! :D

---

Deocamdata cam atat. Problema la noi nu cred ca este neaparat lipsa pistelor, a timpului. Ci mai mult lipsa resurselor financiare, combinata cu primele doua. Da, nici mie nu-mi convine sa rup cate o roata si apoi sa stau 3 sapt pe bara, sa fac comanda pe tower, sa platesc transport si toate sa ma duca la o suma destul de mare. Pai americanu' da 100 usd pe 4 big-bore si asta inseamna 1/20-1/30 din salariul lui. La noi e totusi altceva, din pacate.

Plus ca daca vreau sa ma joc, ar trebui sa ma scol in weekend devreme, sa fac 1 ora pana in Pipera (din cauza traficului) si apoi inca pe atat inapoi. Si atunci ma las pagubas.

Americanu iese cu masina pe "lawn"-ul din fata casei sau din parc si se da. La noi in parcuri, daca sunt ingrijite, nu ai voie sa calci iarba, daca nu sunt ingrijite sunt balariile de 2m.
Am fost in toamna in concediu in Noua Zeelanda/Australia. Am vazut magazinase de hobby mai peste tot, parcuri cat cuprinde, iarba taiata la milimetru si toata lumea jucand fotbal/volei/cricket pe iarba. In gradina botanica era plin de lume pe iarba mancand sanvis-uri sau relaxandu-se.

De aia nu ne putem noi compara cu "ei".

PS. Pentru cei ce vor intreba de ce am dat atatia bani pe un Savage si nu am unde sa ma dau, si ca mai bine luam un electric 1/10 sau mai mic, sa ma duc la sala, va spun ca eu mi-am luat Savage ca voiam pur si simplu sa ma joc. Ca poate multi.. Inca nu m-a atins sindromul competitiei. SUnt inca incepator.

Asa ca poate de aia sunt multi cu Savage si putini la competitie. Pentru ca o competitie inseamna timp pt "practice", timp si bani pt reparatii, deocamdata mult fata de ce mi-am propus eu sa fac cu Savage-ul.

Sper ca n-am suparat pe nimeni, nu e vreun atac acest post, ci doar opinia mea personala. Am stima si citesc cu interes postarile multora de aici, mai ales a veteranilor, unii m-au ajutat inca de la inceput si le multumesc inca o data. Insa am vrut poate sa justific de ce apar atatea postari ale posesorilor de Savage si prea putini in "ring" :D Poate ma insel eu. Insa cred ca incet-incet se vor schimba lucrurile in bine...
0

#90 Useril este offline   cornel-b 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 276
  • Inregistrat: 04-June 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 January 2009 - 04:50 PM

ne racim degetele aiurea, ne certam pentru excluderea revo-ului din clasa de mt (suntem un pic cam egoisti) dar noi nu stim sigur daca macar va exista o clasa de mt separata, eu zic ca ar trebui sa ne luptam cu totii pentru separarea claselor, asta ar trebui sa fie prioritatea numarul 1, iar pentru disputa revo vs. savage se pot face reguli care sa se aplice cu strictete, in speranta ca vor mai micsora diferentele dintre automodele, noi avem piste rapide unde conteaza diferenta de greutate , prezenta barilor stabilizatoare, ecartamentul , ampatamentul, inaltimea etc., cred si sper ca vom reusi sa cadem de acord cu totii
0

Arata acest topic


  • 201 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro