Modelism - RHC Forum: Ianuarie 2004 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ianuarie 2004

#31 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 10 January 2004 - 01:11 PM

Dom'ne sa nu intram in eroare!
Capitalistii verosi, tine unii cu altu' chiar daca se da miei! Uite cum sare auc landu' sa se tina pe langa Corsaru' de Kaarst! pai spiritu asta de fraternitate, egalitate este comunist mai fratilor!

Da' ca sa facem noi afaceri faine, uite ce propun:
Voi trimiteti samanta de iarba verde canadiana, noi de floarea soarelui si bostan prajite cu putintica sare, cum se gaseste la poarta stadionului, ca din asta sigur nu gasiti in paradisul capitalist! Face mama Amigdala neshte bomboane agricole, de ti se topeste in gura, nu alta! Schimb reciproc avantajos!

da ca trimiteti niste niste Koka colea, noi va trmitem niste Cico, sau Brifcor, ca socata se face numa' la primavara!

Numa sa nu gresim draku semintele sa punem canepa indiana, si patim ca taranii aia din baragan de le crestea canepa de secole la marginea santului, si o pasteu toate vacile satului cu nonsalanta fericire, si nu stiau taranii pe ce comoara shed ei !

BigRomEsport
FROGS CAN FLY!
0

#32 Useril este offline   flying123 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 132
  • Inregistrat: 29-December 03

Postat 10 January 2004 - 02:41 PM

Am zis ca ma abtin da tre' sa fac o afacere cu Big!
Vorbim cu Marinaru de transport sau mergi in port la Constanta sa gasesti altu ca asta am auzit ca mai bea metanol ? http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/huh.gif
Daca tot e marinar si om cu experienta (merge des cu pluta :)) il angajam sau asteptam sa vedem ce zice lumea ?


PS :Ba Marinare scuza-ma da' n-am mai gasit alt marinar pe forum!
0

#33 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 10 January 2004 - 08:25 PM

Domnu' fly Ing123, afacerea poate sa functioneaza, depinde numa' de ce miza! Hadica ce intra han joc! firfirei, maraggotzi, parai, verzashori, malai sau cum le spune hacolo la matale in auGland! ca daca sa merita sa face si hafacerea, sa aiba si gura mea ce roade, si motorul meu ce sa unge! da preturili e mare nene! ca Marinaru hasta de dambovita ii pericolos nene mancatzash contu! Fuje iute si ashe da din cioc de te zurzashte mai tare ca orice piranda!

In halta ordine da hidei, ce facuhi nene, cu pozele de la in dor? ca vrem sa ne bucuram si noi foveea centralis cu preivelishti de zbor, din sala, din locherom, din dormitor sau de unde o mai fi!.

PS. vazusi colectia de poze cu MArinaru' metanol, big Balerinu Balshoi cat teatru din Moscova si ashe mai departe?

Amigdala, regina comertului hambulant si a gratiilor dezlantuit de deznadajduite.
FROGS CAN FLY!
0

#34 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 January 2004 - 09:23 AM

Corsair4FU, la 10 Jan 2004, 01:06, a spus:

Tin sa mentionez ca nu vad nici un motiv ca Marinaru si cu Valterash sa fie si ei pedepsiti la fel de rau ca mine. Propun o mustrare cu avertisment si sa fie trecuti pentru tot sezonul 2004 la captive pina ametzesc si se invata mine.


CF4U

Dragi Tovarasi!

Tinem si noi sa mentionam, ca conform la crezul nostru de aeromodelisti devotati cauzei de propashirea aeromodelismului pe cele mai inalte culmi ale aeromodelismului, eu personal si cu Marinaru' de asemenea, ne-am gandit inca dinainte de a sarvarsi actiuni contra impotriva crezului luminos, sa ne pedepsim inca de la inceputurile inceputurilor, ca nici un tovaras nu este nepatat si fara de prihana!

Asa ca inca de acum mai bine de douajcinci de ani (maaama, ce a trecut timpul, faching shaise!!), cum ne-am apucat noi de aeromodele, ne-am apucat direct de captive, gata pedepsiti!!

Eu cel putin, tovarasi, recunosc! Recunosc! Am furat din avultul de la camara la parintii mei care ei m-a crescut, toate sticlele si borcanele goale ce mi-au cazut in mana! Cu banii nemunciti ce i-am castigat valorificandu-le la aia de colectau sticle goale, mi-am cumparat nu unul si doua motoare chinezesti Silvar Sualau sau Randunica Argintie! Cu treij de lei bucata, derect de la un depozit, ca la magazinul de papetarie costau fo suta de lei si nici nu se mai gaseau!

Ce vremuri, dom'le, ce vremuri!! Adica ce vremuri Tovarasi, ce vremuri!!

Si cand m-am apucat de aeromodele cu motor (ca un timp mi-am facut autocritica la planoare), m-am apucat direct la captive, direct la combaturi (F2D), ca era cele mai greu de invatat sa zbori cu ele!

Si la conbaturi m-am autoflagelat muuult timp! Pana la urma, pedeapsa a fost dreapta si pe masura! Mi-a dat tovarasii de la forurile de partid cateva titluri de Campion National, sa ma aduca pe calea cea buna (si alte gramezi de vice si locuri pe podiumul de pedeapsa). M-a exilat (impreuna cu Dom' Profesor si multi altii care au apucat-o pe calea pierzaniei) si la un campionat european de captive la Cehoslovacia, sa ne faca aia de rusine de ne-a batut de si acuma suna apa la capul meu! Al dreaku cu tehnica lor, ca era si capitalisti in europa la vremea aia!

Asa ca, mai tovarasi, eu unul cred ca m-am autopedepsit destul toti anii aia si am migrat la aeromodele conduse cu electrica. Marinarul inca este in curs de definitivare a procesului greu dar frumos totodata, putem spune, de a schimba sarmele in unde radio (maaaama, asta merge si ca figura de stil - tre s-o tin minte!)

In concluzie, imi fac mea culpa si cer sa fiu aspru pedepsit, la unison cu Corsairu'!

... stiti voi, pedeapsa aia cu costumul de piele cu latex cu catushe cu bici, ca am fos baietzel rau si vreau na-na la funduletz si sa fiu obligat sa pup cizmele de piele neagra...

...sau orice altceva veti crede de cuviinta ca ma va aduce pe calea cea buna, mai tovarasi!
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#35 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 12 January 2004 - 09:32 AM

Corsair4FU, la 10 Jan 2004, 01:06, a spus:

Tin sa mentionez ca nu vad nici un motiv ca Marinaru si cu Valterash sa fie si ei pedepsiti la fel de rau ca mine. Propun o mustrare cu avertisment si sa fie trecuti pentru tot sezonul 2004 la captive pina ametzesc si se invata mine.
CF4U

Marinaru si Valterasu sa ameteasca ???...de la captive?...cand o ingheta iadul....nu uita ca ei doi au inventat zborul captiv si giroscaunu!!!...E adevarat ca batranetea a inceput sa ii ajunga si impotenta al lovit intaiasi data pentru prima oara in Valterasu care a trecut pe stimulator cardiac si alte jucarii pe baterii!!!...In ceea ce priveste pedeapsa cu o secretara tanara, propun ca tovarasul Corsarel sa beneficieze de o secreteara ochioasa si focoasa si nesatzioasa cu numai 30 de ani...de la ultimul ciclu!!!
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#36 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 January 2004 - 09:54 AM

Marinaru, la 12 Jan 2004, 09:32, a spus:

... propun ca tovarasul Corsarel sa beneficieze de o secreteara ochioasa si focoasa si nesatzioasa cu numai 30 de ani...de la ultimul ciclu!!!

Tovarasul Marinar,

Dupa cum se vede, paleta de oferte e foarte variata!

Pe care i-o dam, nene? Ca sa nu-l lasam pe el sa aleaga, ca cine stie cu ce resturi ramanem noi!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: pt_Corsair.JPG

Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#37 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 12 January 2004 - 09:58 AM

PE TOATE TREI...SHPE (cantitativ vorbind)...:0:0:0:0
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#38 Useril este offline   zozo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1126
  • Inregistrat: 25-April 03
  • Gender:Male
  • Location:Saarbrucken / Arad

Postat 12 January 2004 - 10:57 AM

Mai fratilor si prietenilor!

Ma bucur nespus de mult de faptul ca va mai vad impreuna la o gluma dar mi-e teama ca-l veti alunga pe sarmanul Corsair! Era singurul care mai baga cite ceva la acest "Jurnal de zbor" caci vad ca altii nu prea zboara pe aceste conditii meteo....cu toate ca am informatii ca DA...

Poate-l convingeti pe Corsair sa tina un festival gen RR la Kaarst si sa trimita NU semintze de iarba ci un autobuz dupa noi.... :D
0

#39 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 January 2004 - 11:21 AM

zozo, la 12 Jan 2004, 10:57, a spus:

caci vad ca altii nu prea zboara pe aceste conditii meteo....cu toate ca am informatii ca DA...

Ieri m-am autoflagelat la doua zboruri cu aripa la Palat.

Zapada, soare, minus zece grade, marfa!
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#40 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 January 2004 - 11:56 AM

Pai, mai Valterash, daca te calicesti la un telefon,...
noi am fost de-a dreptul la Clinceni si am inghetat pe acolo...
-9grade, aer cetos, vant de 0-1m/s din W, campul acoperit cu zapada minunata de aterizari...pe burta...
nu ne-am spart in figuri, dar eu am scos la probe (...si A ZBURAT!) un Harmony de 2.07m anv-o sa il vedeti mai jos...
spre ciuda fricosilor, se putea intra cu masini normale exact pe locul unde ne ducem vara
si tot spre ciuda lor, nu a cazut nici un model: ori bruiatorii erau la caldurica, ori aveam noi mai mult creier decat de obicei.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: gasca.jpg

Aceasta postare a fost editata de BogdanStancu: 12 January 2004 - 12:03 PM

Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#41 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 January 2004 - 11:57 AM

Arturica fara frica (da' cu un grig in pense...)

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: arturica.jpg

Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#42 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 January 2004 - 12:01 PM

...ei zic ca e ARF 98%
eu am muncit cam 8 ore ca sa fac 95% din restul de 2%; restul e artimetica...
da' de-abia astept sa vina termicele...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Harmony.jpg

Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#43 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 January 2004 - 12:08 PM

nu vreau sa va arat masina, aia au facut-o nemtii din Cehia;
nu vreau nici sa va arat ca fraieru' inghetase de se incalzea la pac-ul incalzit dupa consum;
va aratam planorasul asta, care mie mi-a produs (pina acum) numai bucurii...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Harmony2.jpg

Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#44 Useril este offline   zozo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1126
  • Inregistrat: 25-April 03
  • Gender:Male
  • Location:Saarbrucken / Arad

Postat 12 January 2004 - 02:41 PM

Asa mai baieti!!!! Bagati tare!

@ Tuturor

Sper ca nu v-ati suparat pe mine ca v-am atentionat referitor la tema subiectului dar era chiar ciudat ca nimeni nu se lauda cu nimic cu toate ca am auzit de la multi ca se zboara frecvent!

Nu trebuie sa fie neaparat reportaj cu poze caci e normal ca de unul singuri nu poti si sa zbori si sa pozezi dar macar asa ca Valteras in doua vorbe o mica prezentare.

Nu am devenit asistentul lui Domn*Profesor dar ii duc lipsa la sustinerea subiectului lansat de catre el si mi-am permis in mod abuziv sa o continui pina ce isi va face aparitia pe-aici...... :D

Faptul ca e vorba "doar" de-o aripa sa nu va intimideze caci vestita aripa este cea care ne este la indemina permanent in portbagaj si ready-to-fly in 2 minute....!!

@ BogdanStancu

Felicitari pentru Harmony !!! Ma bucur s-o vad zburind caci erai cam sceptic pe vremea cind era inca in ambalaj, apoi mai da si tu pe MI o adresa de mmmiel ca sa-ti trimit pozele facute la Bucuresti!
0

#45 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 January 2004 - 06:47 PM

BogdanStancu, la 12 Jan 2004, 11:56, a spus:

Pai, mai Valterash, daca te calicesti la un telefon,...
noi am fost de-a dreptul la Clinceni si am inghetat pe acolo...

Nu m-am calicit Bogdane, dar a venit pe nepusa masa. Nu aveam in plan sa scot nasul din barlog, dar nevasta-mea a necesitat neshte cumparaturi si normal, ca cavaler ce sunt, m-am oferit ...

Nu am avut decat juma de ora permisie si de aceea am comis una scurta, la palat. De altfel, m-a sunat si Serban si s-a autodenuntat ca se autoflageleaza si el cu un Clinceni mic si geros.

Bogdane, fain planorul si nasul degerat!

Chifirica, ca deobicei, cu modele impecabile, urechile bocna si mucii pe piept!
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#46 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 January 2004 - 01:11 AM

Valterashule, si-n ilegalitatea adanca in care traiesti tre' sa existe comunicare. Un tarr la oricare din noi si te ´"scoteam" pt mai mult de 0,5 ore. Pana de cauciuc, de motor, de ce vrei tu, catastrofe naturale, nenaturale, militie politie etc. si Clinceni-ul te-ar fi mancat! Ce, numai noi sa rasuflam greu sa incalzim aerul? Si asa cred ca ma facut ceva: Bogdan spunea de -9°C, cand am plecat de pe camp (dupa el) mie imi arata -11°C. Iti dai seama: cu Bogdan-9, fara Bogdan -11, daca erai si tu poate pupam vreo -7.

Si inca un sfat pertinent: Cand stai tu asa in week-end si freci menta (?)
Pas 1 - Gandeste-te ce ai manca tu bun
Pas 2 - Verifica daca ingredientele necesare sunt in camara

Daca NU SUNT, Pas 3a: - Ofera-te sa le procuri
- Da telefon (cu voce joasa) si zii unde ne intalnim
Daca SUNT, Pas 3b: - Reia pas 1

Stima si consideratia
Men
0

#47 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 January 2004 - 08:53 AM

@ Men

Da dom'le!

Vezi ce inseamna sa ai un pretin mai esperimentat si trecut prin toate? Vezi cum sare in ajutor cu toata logistica de care e in stare?

Multam fain, s-a marcat!

@ Gashca

Stay tunned!

Avem documente compromitatoare despre unu' Bogdan Stancu!
In curand, vom infiera cu manie proletara deprinderile bolnave ale acestui element!

BIG turnator
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#48 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 January 2004 - 09:54 AM

BogdanStancu, la 12 Jan 2004, 12:08, a spus:

nu vreau sa va arat masina, aia au facut-o nemtii din Cehia;
nu vreau nici sa va arat ca fraieru' inghetase de se incalzea la pac-ul incalzit dupa consum;
va aratam planorasul asta, care mie mi-a produs (pina acum) numai bucurii...

Cum promiteam, mania proletara loveste din nou!

Da, tovarasi! Acest Bogdan Stancu, exact acum un an, ratacea pe campul de la Palat (de fapt pe platforma cu catarg), impreuna cu fiul lui, si se chinuia cu un biplan de spuma cumparat de la Mall. De fapt Stancu Bogdan se chinuia, ca fi-su era doctor!

Si atunci, cu gingasie si daruire, m-am aplecat asupra lor, ca pastorul asupra mielului ratacit si le-am zis sa se alature turmei noastre de magari... pardon, decat turmei noastre si atat.

Si uite ca samanta aruncata nu a cazut pe pamant sterp ci roade a prins ea!
..........
Bai, bai! Stai ca ai schimbat registrul! Parca trebuia pledat in registru proletar!

Sa revenim!

Si cum ziceam, dragi tovarasi, mi le serviti la fileu!
Nu pot pentru ca sa ma abtin, acu cand sezonul de zbor e mai subtire, sa nu dau in vileag aspectele care arunca rusine asupra idealurilor noastre, tovarasi!

Ia uitati-va ce proba compromitatoare am primit! Ia uitati-va voi de fapt, cum se incalzea acest... acest... ca altfel decat... Bogdan, nu pot sa-l calific!

Cica se incalzea la pack! Cica ne arata planorasul care i-a produs bucurii!

Pai scoate-l tovarase, sa-l vedem si noi!

Cica pe aia au facut-o nemtii din Cehia! Bine ca o mai faci si matale acum, mai animalule! Mai eshapamentofilule!

Huoooo!

Big desconspirator

PS

Promit ca daca voi avea documente compromitatoare despre mine insumi, nu voi ezita nici eu sa-mi fac autocritica in fata voastra, tovarasi!

Sa fie judecata dreapta!!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: bogdan_stancu.JPG

Aceasta postare a fost editata de Valteras: 13 January 2004 - 10:01 AM

Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#49 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 13 January 2004 - 10:16 AM

In atentiunea lui Falterash care isi mai spune si bigTotSoiul: cohorta de pretini se ingroasha nene! ai grija cand vrei sa treci strada, pe zebra sau nu! verifica clanta usii cu creionu da tensiune, verifica parasuta inainte de fiecare zbor, fii vigilent cand te duci la amnta, verifica franele cand te urci in masina. pune contorul gaigar pe salamul de il bagi in sandvich, verficia prezervativele inainte de fiecare folosire-refolosire.

Ca deja s-a deschis o lista cu doritorii de cap, si mouse de faltersh!

In alta ordine de idei crete si stufoase, baga mare, mergi inainte! io te-am atentionat pt ca imi plac picturili rupestre postate de matale!

BigAdivaratu
FROGS CAN FLY!
0

#50 Useril este offline   zozo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1126
  • Inregistrat: 25-April 03
  • Gender:Male
  • Location:Saarbrucken / Arad

Postat 13 January 2004 - 10:21 AM

( primul mesaj, ora xx:10 )
Aualeuuuu! Asta e chiar la palat....?!?

( al doilea mesaj, ora xx:11)
Mai fratilor nu-mi spune nimeni....????

(al treilea mesaj, ora xx:12)
???? :D

(al patrulea mesaj, ora xx:13)
chiar nu stie nimeni..? alooooo?...

PS....am un dejavu..... :D
0

#51 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 January 2004 - 10:39 AM

zozo, la 13 Jan 2004, 10:21, a spus:

( primul mesaj, ora xx:10 )
Aualeuuuu! Asta e chiar la palat....?!?

( al doilea mesaj, ora xx:11)
Mai fratilor nu-mi spune nimeni....????

(al treilea mesaj, ora xx:12)
???? :D

(al patrulea mesaj, ora xx:13)
chiar nu stie nimeni..? alooooo?...

PS....am un dejavu..... :D

Zozo, well come to the club!
Adica to the Spitalul 9 sau Socola sau Balaceanca!

Iti pastrez un pat la mine in celula!
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#52 Useril este offline   zozo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1126
  • Inregistrat: 25-April 03
  • Gender:Male
  • Location:Saarbrucken / Arad

Postat 13 January 2004 - 10:48 AM

Bine te-am gasit in club! Pai nu stiu ce te mai miri...defapt "acolooo" radiatiile au fost mult mai mari...nu? Dar parca am avut deja un spital de-al nostru in oraselul modelistilor la care am avut si un pretendent la postul de director....nu mai tii minte? Era al nostru tovaras cu vaporashul! Poate ii cerem lui cazare shi ne transferam acolo.......ce zici? :D

PS acum incepe cu Lista pe 2004

PS am folosit cu simt de raspundere butonul magic MODIFICA

Aceasta postare a fost editata de zozo: 13 January 2004 - 10:51 AM

0

#53 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 January 2004 - 11:12 AM

zozo, la 13 Jan 2004, 10:48, a spus:

un pretendent la postul de director....nu mai tii minte? Era al nostru tovaras cu vaporashul!

Asa e dom'le!

Marinarul are de fapt postul de director-pacient!

Dintre noi - pentru noi!
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#54 Useril este offline   chiftirica 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 117
  • Inregistrat: 22-April 02

Postat 13 January 2004 - 05:03 PM

Valteras, la 12 Jan 2004, 18:47, a spus:

Chifirica, ca deobicei, cu modele impecabile, urechile bocna si mucii pe piept!

Auzi to'arashu proletar...in primul rand ca modelele "impecabile" zac neterminate aruncate pe dulap (noul loc de joaca al motanului :D ); 2 la mana...urechile nu erau bocna ca sunt de plastic (p'alea originale mi le-a rupt nea Bicu dupa ce i-am zburat caciula din cap cu modelu ca io cica fac touch&go la insistentele lu' nenea Serban - i-am provocat omului al 5-lea infarct doamne fereste :D ) si 3 la mana aia nu erau muci de pe pieptul meu ci conductele de incalzire :D :D :D ca la -11 grade dupa ce epuizasem toate sarbele si horele care mi le aminteam de copil nu aveam nici lopetzica la mine sa-mi fac iglu pe camp.
4 la mana...apropo, la cate se impusca caii ?

Arthurica far' de frica.
"Reversul medaliei" este dusmanul meu
0

#55 Useril este offline   Dom*PROFESOR 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1301
  • Inregistrat: 17-April 02

Postat 15 January 2004 - 06:25 PM

Valterash, au inceput neuronii din vremea comunismului sa se activeze. ce este domne cu sedintzele astea de partid?Chiftiricosule , ah, nu te prind eu(si daca nu te prind te aduc cu forta) pe Clinceni, cu hemitzator si modiel subt bratz!
Bancul zilei:
""Clinceni, lume multa, avioane la fel. Un spectator entuziast priveste cu limba scoasa spre un avion si mai ales spre un emitator ce statea linistit pe patura cu butoane si butonashe multe. Entuziastul curios se apropie, se apropie si ridica de jos emitzatorul.In momentul acela MANAC sare spre el:-Stai, Stop! Nu pune mana pe el!-De ce zice entuziastul, nu i-am facut nimic, nu am atins nici un buton..._-Nu pune mana pe el, in momentul asta esti virusat, nu ai sa mai dormi noaptea pana nu o sa ai si tu una, e mai rau ca HEROINA! zice Manac""
PER ASPERA AD ASTRA!
Live to fly!!!!!
Subiectul JURNAL DE ZBOR este initiat de Dom*PROFESOR la 1 septembrie 2003
0

#56 Useril este offline   PiccoMaster 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 211
  • Inregistrat: 25-April 02

Postat 15 January 2004 - 07:11 PM

:D :D Super !!!!

Da zau daca e banc ! Nu stiu pe vreunul care sa fi scapat....Nu merge nici cu RAV, nici cu nevasta, copii, probleme la servici, lipsa de bani. etc.

Mare intelept Manac asta !!! Cat despre umorul lui, UNICAT !!!! Pentru povestirile lui si tot merita sa te apuci de ...Clinceni

Sa traizti tovarashi !
0

#57 Useril este offline   Dragon 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 43
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 17 January 2004 - 10:41 PM

Pana acum nu am pus nici o poza pe forum ,dar acum am spart ghiata si pun primele poze,care au fost facute de Zozo(un baiat de treaba).
Pozele au fost facute anul trecut langa aerodromul din sanpetru!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 100_1627_m.jpg

tot ce zboara se prabuseste.......................... :)
0

#58 Useril este offline   Dragon 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 43
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 17 January 2004 - 10:59 PM

Do-it-ul la decolare

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 100_1624_m.jpg

tot ce zboara se prabuseste.......................... :)
0

#59 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 January 2004 - 05:39 PM

...nu stiam de ce se ia lumea cu mainile de cap cand ma vede (de vreo cateva zile)... si dup-aia ma intreaba toti ce i-am facut lu Valterasu', daca m-am superat cu el, tralala;
nu, nu m-am superat, oricum eu nu stric masini de-alea nobile, cu esapamentul prea finutz pentru mine http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif

In ce-l priveste pe Valterash, doar ca sa ma razbun, il torn ca are de ani de zile un Aveox pentru modele de 7kile, pe care si-l scoate din cand in cand doar sa-l aeriseasca... Oare nu ai curaj sa dai cu el de pamant, la o adica? Ca al meu a scapat, desi e facut in batrana Europa, nu de americanii aia imperialisti.
Au poate nu te lasa nevasta sa-i strici eventualul motor de mixer cu care te-o bate daca te afla ca in loc sa stai la coada pe la Alimentari si Paini, umbli sa imbolnavesti cu nervii oameni respectabili care isi delecteaza odraslele?
Si nu in ultimu' rand: tu mai gasit, dar eu ma afirm in partidu' asta ! Daca susti contrariul, e ca si cum ti-as arata eu parashutele de pe centura, tie, care esti pe la alea adevarate tatic (sau cel putin asa sustii...) si as zice ca te-am facut parashutist.
Te pup dulce, Valterash, da' de-abia astept sa-mi pun turbina pe aripa sa te iau la un combat cu HLG-ul tau... :)
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#60 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 January 2004 - 08:14 AM

BogdanStancu, la 18 Jan 2004, 17:39, a spus:

...nu stiam de ce se ia lumea cu mainile de cap cand ma vede (de vreo cateva zile)... si dup-aia ma intreaba toti ce i-am facut lu Valterasu', daca m-am superat cu el, tralala;
nu, nu m-am superat, oricum eu nu stric masini de-alea nobile, cu esapamentul prea finutz pentru mine :)

In ce-l priveste pe Valterash, doar ca sa ma razbun, il torn ca are de ani de zile un Aveox pentru modele de 7kile, pe care si-l scoate din cand in cand doar sa-l aeriseasca... Oare nu ai curaj sa dai cu el de pamant, la o adica? Ca al meu a scapat, desi e facut in batrana Europa, nu de americanii aia imperialisti.
Au poate nu te lasa nevasta sa-i strici eventualul motor de mixer cu care te-o bate daca te afla ca in loc sa stai la coada pe la Alimentari si Paini, umbli sa imbolnavesti cu nervii oameni respectabili care isi delecteaza odraslele?
Si nu in ultimu' rand: tu mai gasit, dar eu ma afirm in partidu' asta ! Daca susti contrariul, e ca si cum ti-as arata eu parashutele de pe centura, tie, care esti pe la alea adevarate tatic (sau cel putin asa sustii...) si as zice ca te-am facut parashutist.
Te pup dulce, Valterash, da' de-abia astept sa-mi pun turbina pe aripa sa te iau la un combat cu HLG-ul tau... :)

Bogdane draga, dupa cum ziceam, cand am vazut poza aia lu' matale, nu am putut pentru ca sa rezist sa nu arat adeavarul adevarat pana la capat!

Adevarul sa triumfe!

...Si sa sti ca adevarat graiesti! Nevasta-mea, dupa ce m-a prins ca fraieru' (am pastrat documentele cu care am cumparat motorul si controllerul si elicele pliabile=1000 DM!!) si a vazut cat costa jucarelele, a zis ca daca se zgarie ceva pe la ele, mi-am dat foc la valiza! Si eu in valiza aia de armata tin placile de balsa, nene!

Dar i-am cumparat de la Metro un mixeras mititel de facut spuma pt. cappuccino din lapte si acum abia astept sa se strice sau macar sa i se termine bateriile, ca e cu baterii. Nu, nu vibreaza ci are un motoras mititel gen Speed 280 la 13.000 ture ce invarte o tija cu un inel spiralat. Abia astept sa pateasca ceva...

Si asa cum zici, io si Marinaru suntem tata la parashutele de pe centura! Mai mult Marinaru...

Noi succese, tovarasi!

Si mai bagati poze, ca daca zborul e mai subtire, macar sa am cu ce ma distra!
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

Arata acest topic


  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro