Modelism - RHC Forum: PENGUIN (POLE-CAT) 3D - 50 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 7 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

PENGUIN (POLE-CAT) 3D - 50 informati -lamuriri, tehnice

#1 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 16 September 2008 - 08:13 AM

de curand am vazut la unul din dealeri nostri din tara acest aeromodel ,si tind sa cred ca este totusi un model reusit din punct de vedere artistic .Dealerul specifica undeva in detalile tehnice ca merge atat motorizare termica cat si ceea electrica .Masa complet echipat: aprox 2500 grame,SPECIFICATA .Doresc sa stiu daca il mai are cineva si eventual sa ne poata impartasi cate ceva despre el .

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de TUROK: 16 September 2008 - 08:21 AM

ADOR VITEZA!!!
0

#2 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 16 September 2008 - 08:56 AM

ma tot invart si eu de colo colo doar doar il iau... inca nu m-am hotarat ce si cum dar pana atunci uite un film, da niscaiva detalii p-acolo dar cam sporadic si insuficient as zice:



Daca totusi ma hotarasc sa-l iau, voi face review. Probabil ca voi incerca si electric si termic sa vad care e mai optim (electric nu prea ma atrage totusi dar mai vedem).

Calin


0

#3 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 16 September 2008 - 09:48 AM

Din filmuletul postat de tine ( care il stiam deja)este o versiune electrica , si tind sa inclin ca are un comportament de zbor destul de bun ( ramane de vazut cum este cu termik .!)din ce constat eu calitatea zborului pe care o executa aeromodelul se aseamana ca si comportament cu un fost model pe care l-am detinut QUIRLI .( cel pe care il zboara acum Porumbeu). :)

Aceasta postare a fost editata de TUROK: 16 September 2008 - 09:50 AM

ADOR VITEZA!!!
0

#4 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 16 September 2008 - 10:04 AM

mie mi se pare cam torpila, mult mult supramotorizata (as zice chiar inutil). Poate asa au reusit sa-l echilibreze (pack de 4 celule? Motor de 49A? la 1.3? c'mon) Am mai gasit la un moment dat niste filme cu el dar acuma nu mai gasesc.


0

#5 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 16 September 2008 - 10:04 AM

si aici ... putina informatie ( versiunea electro)


http://www.youtube.c...h?v=-5KfxEovqH8
ADOR VITEZA!!!
0

#6 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 16 September 2008 - 10:36 AM

pai si daca pui motor de 7,5 ( asa zice dealerul)..cum crezi ca va fi?va fi mai cuminte?..nu cred ,din contra o sa-l ia toti draci . :)
ADOR VITEZA!!!
0

#7 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 16 September 2008 - 12:21 PM

pana la urma eu o sa-l comand.Iar despre motorizare o sa ma hotarasc la momentul oportun .
ADOR VITEZA!!!
0

#8 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 16 September 2008 - 12:41 PM

http://www.youtube.com/watch?v=nvYDubeMbtE.../polecat50.html

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de TUROK: 16 September 2008 - 12:49 PM

ADOR VITEZA!!!
0

#9 Useril este offline   florin100% 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2685
  • Inregistrat: 20-June 06

Postat 16 September 2008 - 03:31 PM

modelu asta no sa faca 3d nici daca il rogi....la 2,5kg si cu un o.s. de 7,5 deabea daca urca la 70 de grade pe verticala.Iti trebuie minim un notor de 10cc iar daaca ii pui maganum sau mai stiu io ce asp, pas, sap etc. de 7,5 deabea daca mai zboara...Cu alte cuvinte ie GREU !
"Odata ce ai gustat din mirajul zborului, nu vei mai putea merge pe pamant decat cu ochii ridicati spre cer"


Team Aeropower

0

#10 Useril este offline   TOMY 

  • ex Nimsoc
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 924
  • Inregistrat: 17-May 07

Postat 16 September 2008 - 06:28 PM

Hai s-o luam cu inceputul. Pe site-ul unde ati gasit modelul scrie ca neechipat are 1800g.Anvergura de 1300mm si suprafata de 32dm2. Io de aici as pleca cu calculele. Adaug 5 servouri a cate 40g (minim) = 200g. Baterie 100g(asta de 4.:) Daca vrem de 6v punem 140g. Cabluri si alte acareturi 50g. Rezulta 2150g.
Rezervorul de cat sa fie? Punem un minim de 250g. In total 2400g. Motorul?La greutatea asta pt. 3D, 7.5 e depasit de situatie. Da hai sa punem un 7.5 de 340 g. In total 2750g. La 32dm 2 rezulta o incarcare de 85. Si un raport de 1.52 in tre incarcare si anvergura. La un 3D veritabil raportul trebuie sa tinda inspre 3. Chiar si cu un 10cc motorizat tot nu e 3D. Poate sta in elice, DA, dar nu e un 3D. Un pilot experimentat in 3D il va face sa zboare 3D dar nu va arata natural pe cer ca un 3D veritabil.

Aceasta postare a fost editata de nimsoc: 16 September 2008 - 06:29 PM

0

#11 Useril este offline   florin100% 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2685
  • Inregistrat: 20-June 06

Postat 16 September 2008 - 06:41 PM

corect
"Odata ce ai gustat din mirajul zborului, nu vei mai putea merge pe pamant decat cu ochii ridicati spre cer"


Team Aeropower

0

#12 Useril este offline   TOMY 

  • ex Nimsoc
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 924
  • Inregistrat: 17-May 07

Postat 16 September 2008 - 06:52 PM

Si acu' nu va suparati pe mine ca va spun: toata lumea vrea 3D; recunosc ca si eu sunt fascinat de asta, dar daca ma luati la bani marunti nu's in stare sa fac un ''cutit'' ca lumea. Adica si pe stanga si pe dreapta, si pe fata si pe spate si cel mai important: CAND VREAU. Sunt convins ca din membrii forumului ii numar pe degetele de la o mana pe cei care stiu asta. Orice s-ar spune, manevrele clasice de acrobatie sunt al dracului de grele. Poate mai grele decat un hover. Uite, am fost in we la Pitesti ca simplu spectator. Ce sa spun, ca spectator concursul n-avea nimic spectaculos in sine. Dar ca pilot in schimb( ma refer desigur la cei care au participat), aici se schimba calimera; iti trebuie o indemanare si o pozitionare in spatiu fantastice. Si cea mai neinsemnata figura( dpdv spectacol) incorpora cunostinte rc multiple. Deci pana la 3D mai trebuie multi pasi. Obligatoriu de facut. Altfel esti doar un pilot care stie sa decoleze, sa faca hover, si sa aterizeze. Sau in loc de hover, alta manevra 3D. Nu e suficient.

Aceasta postare a fost editata de nimsoc: 16 September 2008 - 07:04 PM

0

#13 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 16 September 2008 - 07:06 PM

acuma nu stiu daca chiar toata lumea vrea 3D... as inclina sa spun ca e impropriu folosit 3D... lumea (care lume?) vrea un model capabil 3D deoarece ar fi caracterizate prin:
- supramotorizare
- are incarcare alara mica -> e usor, zboara incet, aterizeaza incet
- si acrobat si zbor relaxat...


Cel putin eu la astea ma gandesc cand vreau un avion 3D... torpile am tot avut.


0

#14 Useril este offline   florin100% 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2685
  • Inregistrat: 20-June 06

Postat 16 September 2008 - 07:33 PM

mie imi plac trei deurile pt ca imi lpace sa fac show, deocamdata nu ma axez pe acrobatie dar incet incet trec pe acrobatie....3d-uriel sunt niste avioane care zboara alandala sunta facute sa fie agresive sa stea in orice pozitie si credema ca este mult mai greu sa faci acrobatie decat show chiar daca ochiu zice altceva
"Odata ce ai gustat din mirajul zborului, nu vei mai putea merge pe pamant decat cu ochii ridicati spre cer"


Team Aeropower

0

#15 Useril este offline   TOMY 

  • ex Nimsoc
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 924
  • Inregistrat: 17-May 07

Postat 16 September 2008 - 07:40 PM

Vezi postareaflorin100%, la Sep 16 2008, 08:33 PM, a spus:

credema ca este mult mai greu sa faci acrobatie decat show chiar daca ochiu zice altceva



Pai io ce spuneam?
0

#16 Useril este offline   Rontaila 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 324
  • Inregistrat: 29-May 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI /BERCENI
  • Interests:Tot ce zboara cu motor sau se scufunda in mare

Postat 16 September 2008 - 07:45 PM

Acrobatie inseamna precizie ,rigurozitate ,constanta ...... si foate multe altele!!!
Primul sosit ,ultimul plecat..
0

#17 Useril este offline   TOMY 

  • ex Nimsoc
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 924
  • Inregistrat: 17-May 07

Postat 16 September 2008 - 07:48 PM

Vezi postareaKriminel, la Sep 16 2008, 08:06 PM, a spus:

acuma nu stiu daca chiar toata lumea vrea 3D... as inclina sa spun ca e impropriu folosit 3D... lumea (care lume?) vrea un model capabil 3D deoarece ar fi caracterizate prin:
- supramotorizare
- are incarcare alara mica -> e usor, zboara incet, aterizeaza incet
- si acrobat si zbor relaxat...


Cel putin eu la astea ma gandesc cand vreau un avion 3D... torpile am tot avut.



Poti lua un Easy Star(ca tot e plin forumu' de el) si sa-l supramotorizezi . Ai incarcare alara mica si-ii mai pui si eleroane si profundor +directie mari si iaca avionul descris de tine. Te satisface?. Sincer, crezi ca putem discuta serios? Sau incercam sa luam sensuri "addliteram" ale unor cuvinte?
0

#18 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 September 2008 - 08:01 PM

Vezi postareanimsoc, la Sep 16 2008, 08:48 PM, a spus:

Poti lua un Easy Star(ca tot e plin forumu' de el) si sa-l supramotorizezi . Ai incarcare alara mica si-ii mai pui si eleroane si profundor +directie mari si iaca avionul descris de tine. Te satisface?. Sincer, crezi ca putem discuta serios? Sau incercam sa luam sensuri "addliteram" ale unor cuvinte?

Nimsoc, tocmai ma minunam cata dreptate ai avut cu postul ala de mai sus cu socotelile greutatii; acum vad ca nu ai inteles ca (,)Kriminel iti cam dacea apa la moara. Sau nu te contrazicea. Asa mi s-a parut mie si nu trebuie sa fim toti de aceeasi parere, nu?
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#19 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 16 September 2008 - 08:07 PM

Vezi postareanimsoc, la Sep 16 2008, 08:48 PM, a spus:

Poti lua un Easy Star(ca tot e plin forumu' de el) si sa-l supramotorizezi . Ai incarcare alara mica si-ii mai pui si eleroane si profundor +directie mari si iaca avionul descris de tine. Te satisface?. Sincer, crezi ca putem discuta serios? Sau incercam sa luam sensuri "addliteram" ale unor cuvinte?



Prietene o sa te las pe tine la Easy Star supra motorizat. Intr-adevar nu putem discuta serios din moment ce nu intelegi o afirmatie cap coada decat daca o citesti pe litere.

Subliniam faptul ca 3D la noi in tara sau in comunitatea asta este impropriu folosit. Enumeram cateva caracteristici care pe mine ma satisfac la un model, si ca sa-ti raspund la intrebare DA, am avut satisfactii si zburand cu un calimero de polistiren al lui Sebathorus, si zburand animale mari si grele si chiar prost construite, si cu deproane si cu "acrobate" cu aripa parasol care toti le catalogau drept greu sau aiurea de zburat.

P.S. ca sa nu te superi de prima afirmatie, rationeaza ca mine: ce ad literam poti scoate din "3D"?

Aceasta postare a fost editata de Kriminel: 16 September 2008 - 08:11 PM



0

#20 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 16 September 2008 - 08:22 PM

ma taticu .........daca vreau 3D imi construiesc drakului un depron si gata ! ..daca dealeru spune ca e cel mai bun la capitolul 3D ..cred ca o face din motive poate sa_si vanda marfa .NU TOT CE ZBOARA SE MANANCA SAU FACE 3D.

dar nu se stie niciodata!.... :D
ADOR VITEZA!!!
0

#21 Useril este offline   TOMY 

  • ex Nimsoc
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 924
  • Inregistrat: 17-May 07

Postat 16 September 2008 - 08:31 PM

Vezi postareaBogdanStancu, la Sep 16 2008, 09:01 PM, a spus:

Nimsoc, tocmai ma minunam cata dreptate ai avut cu postul ala de mai sus cu socotelile greutatii; acum vad ca nu ai inteles ca (,)Kriminel iti cam dacea apa la moara. Sau nu te contrazicea. Asa mi s-a parut mie si nu trebuie sa fim toti de aceeasi parere, nu?



Nu e cazul sa te minunezi de un calcul elementar. Stii 2+2 =4. sau poate in cazul tau ...cine stie...
0

#22 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 16 September 2008 - 08:35 PM

alo,alo.....cine are chef de scandal sa foloseasca telefonia mobila.
flying is my life...
0

#23 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 16 September 2008 - 08:43 PM

haideti va rog sa nu facem totusi varza subiectu ! eu doresc sa stiu daca din membri acestui forum ,detine careva in prezent acest aeromodel .Daca l_a zburat cineva , cum se comporta etc .Cu pareri ne putem da pana maine .........
ADOR VITEZA!!!
0

#24 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 September 2008 - 08:49 PM

Vezi postareaTUROK, la Sep 16 2008, 09:22 PM, a spus:

ma taticu .........daca vreau 3D imi construiesc drakului un depron si gata ! ..daca dealeru spune ca e cel mai bun la capitolul 3D ..cred ca o face din motive poate sa_si vanda marfa .NU TOT CE ZBOARA SE MANANCA SAU FACE 3D.

dar nu se stie niciodata!.... :D

eu daca as fi producator as spune despre un acrobat submediocru ca e un 3d; cine pune botu, il ia si vede dupa...
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#25 Useril este offline   TOMY 

  • ex Nimsoc
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 924
  • Inregistrat: 17-May 07

Postat 16 September 2008 - 08:52 PM

Vezi postareaKriminel, la Sep 16 2008, 09:07 PM, a spus:

Prietene o sa te las pe tine la Easy Star supra motorizat. Intr-adevar nu putem discuta serios din moment ce nu intelegi o afirmatie cap coada decat daca o citesti pe litere.

Subliniam faptul ca 3D la noi in tara sau in comunitatea asta este impropriu folosit. Enumeram cateva caracteristici care pe mine ma satisfac la un model, si ca sa-ti raspund la intrebare DA, am avut satisfactii si zburand cu un calimero de polistiren al lui Sebathorus, si zburand animale mari si grele si chiar prost construite, si cu deproane si cu "acrobate" cu aripa parasol care toti le catalogau drept greu sau aiurea de zburat.

P.S. ca sa nu te superi de prima afirmatie, rationeaza ca mine: ce ad literam poti scoate din "3D"?



Nu incepe si tu ca Mircea Badea cu ''prietene'' ca dai in derizoriu. Nu ma refeream la cuvantul''3D'' ci la ''lumea''. Am vazut in postul tau o nota de malitiozitate. Lasand astea la o parte, si eu am cautat in modele aceleasi caracteristici enumerate de tine mai devreme. Nu le-am gasit si am inceput sa-mi fac. Pe primul l-am gresit. La al 2-lea am remediat anumite greseli dar nu in totalitate. La al 3-le treaba era clara. Al 4-lea zbora fara ajutor. Si inca o chestie. Raspunde-mi la urmatoarea intrebare: Tu cum centrezi modelul? Cu rezervorul gol sau plin?
0

#26 Useril este offline   Calin 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 11-June 07

Postat 16 September 2008 - 08:58 PM

Cand ma referam la zbor acrobat/dar si relaxat ma gandeam la modelele de la sebart si nu numai.. Acele modele ce sunt dantelarie, foarte usoare, care sunt capabile de toata gama de acrobatii si 3D dar te lasa sa si te relaxezi, iar prin asta intelegand ca daca moare motorul nu e panica generala ca daca tragi putin mai mult de el se va angaja instant... te lasa, te ajuta etc. Cu un avion greu nu iti permite curse de 50-60-70 de grade pe suprafetele de control ca stii sigur ca nu va face ce te astepti cand tragi de el (exemplu am o bijuterie de extra 300 de la jamara - dupa aspect bijuterie - care daca insistam cu curse mai mari de 5mm la profundor facea snap doar din tras :D )

Cat despre rezervor, depinde strict de pozitionarea sa in model. Daca e pe CG mi-e egal ca-i plin ca-i gol, cg-ul iesind acelasi. Daca e in bot, doar gol. De obicei benzinarelor le pun rezervorul pe CG sau cat mai aproape de CG iar metanoalele in bot (cum e regula de baza de altfel).

Numai bine,
Calin

P.S. cand ziceam care lume ma ironizam pe mine ca citez lumea cand defapt ma citam pe mine personal!

Aceasta postare a fost editata de Kriminel: 16 September 2008 - 09:00 PM



0

#27 Useril este offline   TOMY 

  • ex Nimsoc
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 924
  • Inregistrat: 17-May 07

Postat 16 September 2008 - 09:22 PM

Vezi postareaKriminel, la Sep 16 2008, 09:58 PM, a spus:

Cand ma referam la zbor acrobat/dar si relaxat ma gandeam la modelele de la sebart si nu numai.. Acele modele ce sunt dantelarie, foarte usoare, care sunt capabile de toata gama de acrobatii si 3D dar te lasa sa si te relaxezi, iar prin asta intelegand ca daca moare motorul nu e panica generala ca daca tragi putin mai mult de el se va angaja instant... te lasa, te ajuta etc. Cu un avion greu nu iti permite curse de 50-60-70 de grade pe suprafetele de control ca stii sigur ca nu va face ce te astepti cand tragi de el (exemplu am o bijuterie de extra 300 de la jamara - dupa aspect bijuterie - care daca insistam cu curse mai mari de 5mm la profundor facea snap doar din tras :huh: )

Cat despre rezervor, depinde strict de pozitionarea sa in model. Daca e pe CG mi-e egal ca-i plin ca-i gol, cg-ul iesind acelasi. Daca e in bot, doar gol. De obicei benzinarelor le pun rezervorul pe CG sau cat mai aproape de CG iar metanoalele in bot (cum e regula de baza de altfel).

Numai bine,
Calin

P.S. cand ziceam care lume ma ironizam pe mine ca citez lumea cand de fapt ma citam pe mine personal!



Ma bucur ca ne-am inteles. Am si eu un Extra care e cum spui, bijuterie cand o privesti. Dar atat.
0

#28 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 13 October 2008 - 11:57 PM

in 2 zile o sa va prezint ...si POLE- CAT :)
ADOR VITEZA!!!
0

#29 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 13 October 2008 - 11:59 PM

MOTORIZAREA ..VA FI O SURPRIZA........... :)
ADOR VITEZA!!!
0

#30 Useril este offline   Romulus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1190
  • Inregistrat: 02-June 08

Postat 14 October 2008 - 12:00 AM

Un motor de cauciuc sigur ar fi surprinzator! Ce o sa faci cu el? Pylon racing? Sa fie intr-un ceas bun!
0

Arata acest topic


  • 7 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro